Neden konu hep para

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
o nasil oluyor allah askina normal bir magazaya girip bir sey almak istediginizde sizin herhangi bir turk vatandasindan ne farkiniz oluyor ki fiyat 5 katina cikiyor? turist rolu mu yapiyorsunuz?
sassy'cim resmi,kurumsallaşmış yerlerde örneğin zincir marketlerde falan tabi ki olmaz da,özellikle turistik yerlerde, bazı esnaflar (asla genelleme yapmıyorum) şive farklılığını gördüğünde gerçekten farklı fiyat isteyebiliyor,ben kendim bizzat şahit de oldum :)
ülkemizin durumu hakkında haklısınız ancak bence meselenin özü bu değil, konu sahibi kendi çevresindeki kurnaz insanlardan bahsetmiş gibi anladım ben, yoksa genelleme yapmadığını düşünüyorum :)
size 1 liralık dahi olsa hiçbir şey getirmek zorunda değiller ki? değil 1 tl'lik 10 kuruşluk hediye bile getirseler sonuçta hiçbir zorunlulukları yokken,sizi düşünüp bir şey getirmiş oluyorlar,değil mi?
tam genel anlamda size hak veriyordum ki burada kusura bakmayın ama AĞIR saçmalamışsınız :)

bizim kazancımızı tl üzerinden,giderlerimizi euro üzerinden değerlendirmeniz çok absürt değil mi?

1500 euroya siz nasıl geçiniyorsunuzdur,mesela sebze-meyve alışverişiniz haftalık maksimum 20 euro tutuyordur (tek kişilik), ama 1500 TL 'si olan birinin bakın aylık da değil HAFTALIK yalnızca sebze meyve masrafı 100 tl den aşağıda olmuyor. o da normal standartlarda yerseniz,lüks de değil. ( rakamları uydurdum,demek istediğim 1 euro ile 1 tl nin eşit değere sahip olmadığı. siz bir ürünü 1 euroya alırken biz AYNI ürünü 15-20 tl ye alabiliyoruz,demek istediğimi anladınız mı? )

ben kendi kuzenimden biliyorum, 1500 euro'ya 2. el BMW aldı, aynı arabayı burada 150.000 tl den aşağıya almanız imkansız. anladınız mı?

madem bizim asgari ücretimizi yüksek bulup orayla kıyaslıyorsunuz, 2500 tl olarak değil,250 euro olarak düşüneceksiniz onu :)

asgari ücret orada hiç 250 euro oldu mu? :) yorum sizin.

Gördugun gibi Amazon fiyatı bile nekadar ucuz

Eklentiler

• Screenshot_2021-04-12-21-26-42-842_com.android.chrome.jpg
    100,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2021-04-12-21-27-07-134_com.android.chrome.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 36
Yurt disinda yasayanlar olarak biz napalim arkadasim? Böbregimizi Satip biter araba Mi alalim tr Deki genclere? Biz Mi sorumluyuz bu durumdan?

Siz gerçekten okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Pes.
Olay siz değilsiniz. Sizi de kıskanmıyoruz.
Ama sizce ben taksiyle alıyorum araba siz de alın demek normal mi? Konu sahibi bu kadar mı habersi?
Tepki çeken bu söylemiydi. Yoksa yurtdışından yaşayanlardan para istenmesi vs konularında çok haklısınız

çok mütevazı bi şekilde cevap verdiğiniz ve beni aydınlattığınız için teşekkür ederim

Ya sen ne diyon ben kimseden bişey istemem zaten Allah'ıma şükürler olsun sadece saçmalığı söylüyorum komik bencr

Haklisin tepki ceker.
Ama konu sahibide kimseye o parayla git Mercedes Al demedi ki?

Yine kendi cevremden bahsedim, Ben hic iPhone kullanmadim, ama hep tr Deki cevremde gördüm, ayni cevrem elinde o telefonla Bana dert yandi Para yok aciz diye.

Marketlerde uygun fiyatli cikolata kremleri var, ama yok onlar orjinal n.... Marka istedi. Yahu Ben almanyada bile almiyorum onu Eger indirimde degilse, Sana niye alim?

Valla YouTubeda güncel market fiyatlarıyla ilgili sürüsüne bereket video var adam 100 euroyla 2 araba dolduruyor alkol dahil kolayı 24 lu aldi

Almanyada cebinde o 100 euro olmayan insanlar var. Bende onu demeye calisiyorim. Gida fiyatlari düsük Almanyada dogrudur, ama bu demek degildir ki kimse gecim derdi cekmiyor. Ben Almanyayi ve Türkiyeyi karsilastirmayi zaten dogru bulmuyorum. Türkiyenin ekonomik ve sosyal hayatdaki sorunlari kat ve kat daha cok. Bana kalsa o kadar cok yeni düzenlemeler gerekli ki egitimde olsun, ekonomide olsun, hukuk da olsun, ama elden geliyor sifir. Ben en cok genclerimize üzülüyorum.

Parayı ağaçtan topluyoruz zannediyorlar çünkü.özellikle kuaförler asla söylemiyorum anında 5 katı fiyat çıkartıyorlar .sizde gözünüzün görmediği kimseye yardım etmeyin acayip sömürücü insanlar var. Bende şaşırıyorum yanımda para yok diye ağlıyor iki ay sonra tatile gitmiş 5 yıldızlı otele.sizinde doğalgaz su elektrik ödediğinizi düşünmüyorlar para perisi geliyor üflüyor cebimize para giriyor.

Onu biliyorum canim, cok da haklisin gercekden Allah yardimciniz olsun..Ben her alisverise diyorum Bana uygun ama Burda yasayan nasil gecinsin diye.

ha gurbetçilere ülkemizde neden sinir olunuyor, BENCE şu yüzden, oraların vatandaşlığını kullanıp, euro usülü kazanıp yazları gelip 1 e 10 harcayıp, orada yaşayıp burası için oy kullanıp, genel anlamda her şeyin en iyi segmentinden kullanıp sonra ''burada hayat çok zor, Türkiye çok güzel,keşke dönebilsek '' dedikleri için.

ha bunu herkes yapmıyor yurtdışında yaşayan üyelerimizi tenzih ediyorum,yalnızca sinir olunan grubun bu grup olduğunu söylüyorum :)

Orda fabrikada işçi her hafta barbekü yapıyor içki içiyor evsiz istediği içi. Herkes pâra kazanır devlet yetmeyen yerde yetiriyor

Yok onda haklisiniz. Ona lafim yok.

Benim tepkim: durmunuz tr de gercekden zor, o Zaman neden biseyler degistirmiyorsunuz aslinda ama bu konuyada girmek istemiyorum. Yoksa ban is coming

Umursamayin,biz euro kaaniyoruz ama euro harciyoruz burasi cok pahali bitiktiremiyoruz diyin gecin ,kesin arkadasliginizi,insan calismak isterse gider temizlik yapar yine kazanir

Üni ögrencisiydi
evet sınavlar parayla hadibea.örnek vereyim kızım 7 yaşından beri belediyenin tekvando kursuna gidiyor.2 ayda bir sınav ücreti 120 tl yatırıyorduk pandemi öncesi.yatırmayan sınava giremiyor ve kuşak atlayamıyor maalesef.

Ya sen ne diyon ben kimseden bişey istemem zaten Allah'ıma şükürler olsun sadece saçmalığı söylüyorum komik bencr
tamam :)

N Nfrtettti beğenmedim attınız ama dalga geçmemiştim, sizi anladığımı belli etmek istemiştim,ve konu dışı yapmayalım diye uzatmamak adına kısa kesmiştim :))

Son düzenleme:
Konu sahibinin dediğine göre hayatında hiç 2500 almamış şaka gibi ya gerçekten yok doğum iznindeyim 500 alıyorım diyor bide gerçekten dalga geçiyor bizimle. Bide burada aonradan görmüşülük ben yapmıyorum diyor. Utanmayın sizden borç isteyenlerden siz borç isteyin çok müşkül durumdayız aldığım para bize yetmiyor yurt dışında diye Sultan Gezer

Bencede olmasin. Cok sacma zaten yasamadigin ülkede Oy kullanmak.
O Oy verenlere sorsan yooohhhh yaaaa nasil gelek kiiii derler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…