Neden konu hep para

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sizde amma da dolmussunuz gurbetcilere be kardesim :) ben simdiye kadar hicbir gurbetcinin Türkiye ye Afrika muamelesi yaptigini görmedim. Bende Türkiye ye dönmeyi planlamiyorum. Onun icin oy hakkimi kullanmiyorum.

Sizde amma da dolmussunuz gurbetcilere be kardesim :) ben simdiye kadar hicbir gurbetcinin Türkiye ye Afrika muamelesi yaptigini görmedim. Bende Türkiye ye dönmeyi planlamiyorum. Onun icin oy hakkimi kullanmiyorum.
Genel olarak böyle yaptıkları icin olabilirmi sanki kıytırık bir çikolata getirince hiç çikolata yememisiz gibi davranilmak ki geneli böyle bundan olabilirmi

o ülkede yaşayan bu ülkede yaşayan ayrımı yapmak zaten yanlış.ben ayrımı anlattığımı anlayabilen hayatı doğru değerlendiren ya da değerlendiremeyen ne konuşursam konuşayım duvara konuşuyormuşum gibi olan insanlar diye ayırıyorum.hangi ülkede yaşarlarsa yaşasınlar ister az kazansınlar ister çok

Normal, sizin gurbetci olmanizla alakasi yok. cunku bahsettiginiz insanlar burada da birbirlerini dolandiriyorlar. Siz yurt disinda olunca ekstra dolandirma ihtiyaci hissediyorlardir
Gordugum herkes hirsiz,dolandirici,arsiz,yuzsuz burada.

Care yok bende para diyeceksiniz. Yoksa yemelere doyamazlar.

nutella' yi pahali marka olarak goruyorsaniz sizinle hic tartisilmaz ondan gramaj olarak dusuk grasshoff ve movenpick bile daha cikolata neyse.
iphone kullanmamak bir tercih olabilir ama alim gucu neden orada dusuk onu konusmaliyiz? kalite olarak, kullanim kolayligi acisindan insanlar butcesini zorlayip IPhone aliyorsa bu onlari zengin yapmaz.
Hukumet simdilerde kades vs gibi uygulamalari indirin diye tanitimlar yapiyor, bu demek ki vatandasin akilli telefon ihtiyaci doguyor. hastane randevusu icin mhrs, enabiz, edevlet her neyse bunlar bi ihtiyac. Karin acligi baska bir sey kaliteli urun alma ihtiyaci baska bir sey. Fiyat/performans degerlendirmesinde Apple onde geliyorsa oppo elini kafasina koyup bi dusunsun ^^

neden saat ucretleri az, is gucu neden ucuz diyebiliriz, diyebilmeliyiz.

Sırf yurtdışında yaşayanlara karşı değil o tavır. Biz de eşimle istanbulda hayat mücadelesi veriyoruz. Eşimin memleketindekiler hep bize aşırı zenginmişiz herkese dağıtacakmışız gibi davranıyor.

Bakin iste Ben o diger markalara bakmadim bile Burda

Olabilir tabi, asgari ücret Alan, boy Boy cocugu olan Adam iPhone alma ihtiyaci duyabilir, saygi duyarim.

Ama öte yandan da acsan madem, ilk önce ac karnini doyur iPhone alacagina diye de düsünebilirim

ben de Türkiye' ye dönmeyi dusunmuyorum ama oradaki aile uyelerimin refahi icin, koca kicimi kaldirip kac km gidip oy veriyorum belki simdiye kadar devrani degistirmeye gucum yetmedi en azindan safimi belli ettim diye kendimi teselli ediyorum.

Öyle insanlar varsa Allah akil fikir versin cidden.
Var var akraba çikolata verdi hadi iyisiniz yememişsinizdir hiç dedi. Kardeşimde abla bu aşağıda markette satılıyor her gün yiyoruz herhalde siz orada bunu bile nadir yiyorsunuz demişti kadın dumur olmuştu ya hadi olmasın diyelim yahu adam sürekli yurt dışında iş yeri orada gidip geliyoruz sanki hiçbir şey görmedik yemedik gibi davranmaları ayrı saçmalıktı zaten oradayız

Birde hepsi tuvalet temizler ve karanlık yerlerde oturur hep böyle derler ama ne hikmetse Türkiye'de rezidans dikmiş
insanlarin tuvalet temizlemesinde ne sakinca var?Hep bi asagilama.
Evet yurtdisinda evlerde balkon, cam orani, oda sayisi Turkiye´de ki gibi degil. Kiyafet, arabayla ovunme ortadogulu zihinlerin isi. insanlar kendi memleketlerinde ev alip, yatirim yapiyorsa ya da yasamak icin duzen kuruyorsa niye zorunuza gidiyor?

Benim bu gurbetci-Türkler kavgalarda en cok fark ettigim: Aslinda herkes digerinin hayatinin sadece bir kismini bilip konusuyor. Ben ne zaman Türkiyede olsam her kisimdan insanlarla görüsmeye gayret ederim. Cünkü basinda biliyorsunuz durumlar hep karisik. Bir tarafta hersey süper ohoo ucuyoruz. Digerinde ucuruma yuvarlandik zaten. Ben daha cok insanlarin ne yasadigini dinlerim. Cünkü onlarin herhangi bir cikari yok benimle konusurken..daha realist bir bakis acisi cikiyor. Gecen ama bir kadin cinayeti ile ilgili bir haber okudum. O kadar zoruma gittim ki vatandasliktan cikmaya karar verdim. Benimle beraber evlatlarim da kaybedecek, ama onlarin alman pasaportu da var. Ben insanimiza yeterli kadar deger verilmedigini düsünüyorum. Uzun bir konu, ama keske durumlar böyle olmasa

Birde hepsi tuvalet temizler ve karanlık yerlerde oturur hep böyle derler ama ne hikmetse Türkiye'de rezidans dikmiş

O rezidans dikenlerin hep hayali bir gün temelli dönmek.

Ben diyorum ya benim cevremde bile isteye calismayan kadinlar var, sonra o kadinlar Burda tuvalet temizleyen kadinlardan Para bekliyorlar.

Ya böyle insanlar var mi daha cidden

Bendede bir sakınca yok sanki cok duskunuz der gibi lanse ediyor karşı taraf

Ay ne iyi yapıyolar aferin onlara be
ne yaranız varmış sizin böyle, akrabanız sizde sağlam travma yaratmış destek mi alsanız??
Benim açıkçası bir akrabam yok ve Türkiye sartlarinda çok iyi durumdayım çok şükür ben sadece olanları yaziyirum hoşuma gitmeyen seyleri

O rezidans dikenlerin hep hayali bir gün temelli dönmek.

Ben diyorum ya benim cevremde bile isteye calismayan kadinlar var, sonra o kadinlar Burda tuvalet temizleyen kadinlardan Para bekliyorlar.
Buda tuvalet temizleme işini duyduğum 4 kişi oldu sırf düşkün imajı yaratmak için gelmiş 80 yaşına ne donmesi

ben de Türkiye' ye dönmeyi dusunmuyorum ama oradaki aile uyelerimin refahi icin, koca kicimi kaldirip kac km gidip oy veriyorum belki simdiye kadar devrani degistirmeye gucum yetmedi en azindan safimi belli ettim diye kendimi teselli ediyorum.

Sahsen öyle Türkiyede dava meselelerine girmiyorum, ama her ne sonuc cikarsa sonuclara ben katlanmak zorunda olmadigim icin oy kullanmayi sahsen dogru bulmuyorum. Kullanana da sözüm yok, yalnis anlasilmasin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…