Ortak iş farklı hayatlar

Kendilerini o kadar inandirmislarki 10 bin ile gecinceklerine artik bize laf vurulmaya baslandi siz nasil paranizla bisi alaniyosunuz biz cok rahat yasayip musriflik yapiyomusuz gibi gosteriliyo

Esimin psikolojisi gitmis durumda babasinin kendisine inanmayisi hatta evet ben biliyoruz ben al dedim vb seyler soylemesi kayinbabami arkalarin aaldiklri icin esim tamamen cokuntude suanda
Kayınbabanız eşit davrandığını düşünüyor. Daha doğrusu onun 4 çocuğu olduğu için tabii ki fazla alması gerektiğini düşünüyor. Asla haksızlık olarak bakmıyorlar ama siz sonuna kadar haklısınız. Eğer ortak iş varsa ve aynı şekilde çalışıyorlardı kaç çocuğu olduğu umrumda değil tabii ki eşit alınacak paralar da... Yoksa ben de bilirdim her sene doğurmayı🤷 bi tanıdığımda miras kalmış. Her çocuğuna eşit verdi die eleştirilmişti. Birinin karısı çalışıyormuş iki maaşlarmış onlara az verseymiş.... Diğeri keyfine bakıyor die nie mirastan mahrum kalsın ki sabahın nurunda işe giden kadın ve kocası

Ben kaynimin direk hirsizlik yaptigini düşünüyorum senelerdir yapiyoru ama bu bardagi tasiran son nokta oldu sekerleme lokum uzerine
Ama öyle bile olsa eşinizin bunu fark etmemesi imkansız? Aile işletmesinde bilir yani gelir ne gider ne. Kimsenin günahını almayın derim emin olmadan.

Bence eşinizle konuşun o bilir neyin ne olduğunu. Kaynınız daha fazla pay alıyorsa da suçlusu o değil eşiniz. Sesini çıkartmıyor demek ki.

Kendilerini o kadar inandirmislarki 10 bin ile gecinceklerine artik bize laf vurulmaya baslandi siz nasil paranizla bisi alaniyosunuz biz cok rahat yasayip musriflik yapiyomusuz gibi gosteriliyo
el elticim 10 bin lirayla alisverisimi sen yap para tamamen sende dursun diye onlar gibi yasarsiniz belki bu sayede

Yaa karışık bi konu. Benim finansal olaylara kafam pek basmaz ama. İki ailenin faturaları, kredileri birebir aynı mı? Ya da siz 3 kişisiniz 20 bin, karşı tafa 5 kişi yine 20 bin.
Fatura, kredi karıştırmadan herkese bir maaş/yüzde belirlensin. Kim nasıl harcarsa harcasın.

E bunu gidin onlara soyleyin bize niye yazionuz? Biz vermedik maas

Bakın diyelim ki su faturalarınız ödenecek size 300 onlara 800 geliyorsa aradaki 500 tl farkın size verilmesi gerek.Ya da doğalgaz faturası örneği de olabilir.Siz daha az harcıyor onlar daha çok harcıyorsa aradaki farkın verilmesi gerek.Böyle eşitlik olmaz bir kere kp kafasına göre eşitlik sağladığını düşünüyor.Bir kitapta yazdığı gibi “Herkes eşittir ancak bazıları daha eşit”:halay:Aynı böyle düşünüyor olabilir.

X