Ortak iş farklı hayatlar

ne yazik ki sizin arkanizdan farkli bi isler donmus gibi duruyor 10 binle cok zor hatta imkansiz .bu durumda farkli bir seye guvenmis olmalari lazim
Dukkanda kasada hesaplarda ellerinin altinda dukkani somurduler ben evlenmeden once maas duzeni de yokmus gelio dukkandan ne kadar lazimsa alinip harcaniyomus ben gelin geldigimde maas sistemine gectik tabiki zamaninda rahat yasadilar rahata alistilar maas onlara zor geldi

E bir pizzayı zor aliyorsaniz çocuğu kaynanaya/ annenize bırakın siz de bir ise girin çalışın

Pizza zor alınıyor ama eşi içmeye çıkmış. İçerken "Kaç para lan bu flüt?" Meyhanenin kapısını penceresini indiren İbrahim Tatlıses sahnesi geldi aklıma.

2 aydir is aradigimi soylemistim yorumlarda
Sizin çalışmanızın bu konuyla alakası yok. Siz çalışıyor olsanız da yapılan şey yine hırsızlık, adaletsizlik. Ben neden kendi emeğimle başkasının yediğini telafi edeyim?
Eşiniz çıkıp başka iş bakıcak, insanlar zor ekonomik şartlarla baş edebilir, ama haksızlık duygusuyla baş edemez.
İsmi "ortaklık". O zaman o çakal insanlar açıkça gelip söylesin, biz bu kardeşe daha fazla vericez, biz böyle uygun gördük" diye. Aptal yerine konulmanın alemi yok.

İsmi "ortaklık" sa aksi belirtilmediği sürece eşit olmalı.

Yaa karışık bi konu. Benim finansal olaylara kafam pek basmaz ama. İki ailenin faturaları, kredileri birebir aynı mı? Ya da siz 3 kişisiniz 20 bin, karşı tafa 5 kişi yine 20 bin.
Fatura, kredi karıştırmadan herkese bir maaş/yüzde belirlensin. Kim nasıl harcarsa harcasın.
Öyle olmaz ki her aileden bir kişi baba çalışıyor.o yüzden tek maaş.
Kadının derdi kocamda çalışıyor abisi kadar aynı kazancı olmalı diye düşünüyor

Su dogalgaz faturalar dukkandan odeniyo 2 si okula gidiyo 1 tanesi 3 yasinda daha hamilelik haberini cumartesi gunu ogrendim sali gunu araba aldilar
Bizim akrabalar da öyleydi.evin büyükleri çocuklarını özel okullarda bolluk içinde buyuttuler .sonra işleri ters gitti battilar resmen.arkada kalanlar hiç birsey alamadı.
O yüzden sadece maaş alıp ona göre hesabını yapmali

İş bulabilsem çalışıcam 2 aydir is bakiyorum oglum 3.5 yasinda daha once çalışma şansım zaten yoktu
Burda konu sizin çalışıp çalışmamaniz değil ki ikisi ortaksa eşiniz neden az aliyor eşinizin pasif durmamasi ses çıkarmasi lazım tabikide 10 binle 3 çocuklu bir aile asla geçinemez şu zamanda yorumdakilerde kadına demiş sanane seni ne ilgilendirir ya siz şakamisiniz arkadaşlar bazen sadace kavga etmek için yorum yaptıklarını düşünüyorum buradakilerin.

Öyle olmaz ki her aileden bir kişi baba çalışıyor.o yüzden tek maaş.
Kadının derdi kocamda çalışıyor abisi kadar aynı kazancı olmalı diye düşünüyor
Yani farklı maaşı ben şundan söyledim. Şirketlerde veya kamuda aynı işi yaparsınız, mesai saati aynıdır ama kidemli olan bi tık daha fazla maaş alır.
Ama tabi ortaklık falan da ayrı bir konu. Eşit olmalı da denebilir. Ay şöyledir böyledir diyebileceğim, üstüne kafa yorduğum mevzular değil.

Burada esas konu gizli kapaklilik, şeffaflık olmaması, bütün hesapların karışmış olması. Konu sahibi haklı. Aileden maddi olarak ayrışmaları gerekiyor.

Dukkanda kasada hesaplarda ellerinin altinda dukkani somurduler ben evlenmeden once maas duzeni de yokmus gelio dukkandan ne kadar lazimsa alinip harcaniyomus ben gelin geldigimde maas sistemine gectik tabiki zamaninda rahat yasadilar rahata alistilar maas onlara zor geldi
Ee esinizde para yetmediği zaman istesin alsın dukkandan, vermeyecek değiller heralde, mecbur verecekler. Bol bol harcayın gezin tozun sizde. Onlar harciyorsa sizde harcayın yirmibine bağlı kalmayın. Böyle aile şirketleri ve ortaklık çok zor.

Siz sanırım kaynınızın daha fazla para aldığını düşünüyorsunuz. Ama eşiniz bilmez mi öyle bir durum olsa? Aynı yerde çalışıyorlarmış.
Bir de 20 bin çok az ya kendi işin için bence. Ne iş yapıyorlar?

Yani farklı maaşı ben şundan söyledim. Şirketlerde veya kamuda aynı işi yaparsınız, mesai saati aynıdır ama kidemli olan bi tık daha fazla maaş alır.
Ama tabi ortaklık falan da ayrı bir konu. Eşit olmalı da denebilir. Ay şöyledir böyledir diyebileceğim, üstüne kafa yorduğum mevzular değil.

Burada esas konu gizli kapaklilik, şeffaflık olmaması, bütün hesapların karışmış olması. Konu sahibi haklı. Aileden maddi olarak ayrışmaları gerekiyor.
Aile işleri karlı oluyor ama malesef.boyle sıkıntıları çok duyuyoruz.kardesler üçe beşe takilmiyorlar ama ettiler genelde daha büyük ariza çıkartiyorlar.
Ama bir tanıdığımız hesaplara bakıyordu burada ki abi gibi.meger bütün parayı iddia ya yatırmış hepsini de kaybetti.hesaplar birlikte takip edilmeli yani.bayana hak veriyorum

Merhaba,

Faturalar falan dükkandan ödeniyor ama market alışverişi falan herkes kendi yapıyor anladığım kadarıyla. Eğer öyleyse bu durumda eltine haksızlık oluyor o 3 çocukla 20 bin, siz tek çocukla. Araba almaları, su faturaları vs sizi ilgilendirmez ama ortada bir haksızlık olduğunu düşünüyor eve eşiniz bu duruma müdahale edemiyorsa, herkesi toplayıp bu konudan rahatsız olduğunuzu dile getireceksiniz, yapabilirseniz tabi

İyi akşamlar herkese uzun zamandır bu siteyi takip etsem de daha önce konu açmak nasip olmamıştı. Konu biraz uzun okuyup yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ederim .
Ben 5 yıllık, eltim 13 yıllık evli eşlerimiz babalarının da başlarında olduğu ortak bir işte çalışıyolar ikimizinde evleri var ev kredileri,faturalar vb. Şeyler dükkandan ödeniyo 20 bin tlde maaş alıyolar. Buraya kadar herşey normal bizim kendimize ait 300 bin tl değerinde arabamiz var eltimlerinde 350 bin tl degerinde araçlari vardı benim 1 çocuğum eltimin 3 çocuğu var 4.ye hamile. Kendileri kredi çekip arabayı yükseltmişler 80 bin tl kredi 12 ay olaraktan aylık 10 bin tl kredi ödiceklermiş. Aylık aldığımız maaş anca bize yetiyo ki eltimler bizden daha kalabalik olmasına rağmen aylik 10 bin tl maaşla geçinceklerini söylüyolar. Gerçekten 10 bin tl geçinmek mümkün müdür lütfen bana bir akıl verin karşısındaki insanlari saf salak zannediyolar bu durumdan artık çok bunaldım
10 bin ile nasıl geçindiğini kalem kalem yazsın eltiniz bizde faydalanalım.

Eltinize tabiki daha fazla para gidiyor hatta 20bin ile 3 çocuk bile olmaz ki yetmez. Kendi işi olmasına rağmen 20bin zaten çok çok az başka bi işe girsin daha iyi hatta sizde çalışın kendi hesabınızı tutun hayat boyu elti şunu aldı ben bunu aldım çocuklar şunu aldı etti bu hesaplarla ömür geçmez, eşinde pasif belliki. Kredileriniz çok mu yüksek şuan? Sizde alın bir şey denklik yapın madem
Ortak işlerin kaderi bu. Eğer işler ayrılmazsa aynı bu düzen de devam edecek. Tanıdığım 3 kardeş aynı böyleydi. Birinin çocuğu özel okula giderken diğerlerini karşılayamayız dediler. Tabiii ipler koptu. Karşı çıkıldı düzenleri bozuldu. . Ama hoş değil. Alınan verilen belli olsun artanı da eşit bölünsün. Niye böyle yapar ki aileler

Siz sanırım kaynınızın daha fazla para aldığını düşünüyorsunuz. Ama eşiniz bilmez mi öyle bir durum olsa? Aynı yerde çalışıyorlarmış.
Bir de 20 bin çok az ya kendi işin için bence. Ne iş yapıyorlar?
Ben kaynimin direk hirsizlik yaptigini düşünüyorum senelerdir yapiyoru ama bu bardagi tasiran son nokta oldu sekerleme lokum uzerine

Ortak işlerin kaderi bu. Eğer işler ayrılmazsa aynı bu düzen de devam edecek. Tanıdığım 3 kardeş aynı böyleydi. Birinin çocuğu özel okula giderken diğerlerini karşılayamayız dediler. Tabiii ipler koptu. Karşı çıkıldı düzenleri bozuldu. . Ama hoş değil. Alınan verilen belli olsun artanı da eşit bölünsün. Niye böyle yapar ki aileler
Ortada donen bir cok dolap var ve bizde nasibimizi aliyoruz bizimde sonumuz oyle olucak gibi

Merhaba,

Faturalar falan dükkandan ödeniyor ama market alışverişi falan herkes kendi yapıyor anladığım kadarıyla. Eğer öyleyse bu durumda eltine haksızlık oluyor o 3 çocukla 20 bin, siz tek çocukla. Araba almaları, su faturaları vs sizi ilgilendirmez ama ortada bir haksızlık olduğunu düşünüyor eve eşiniz bu duruma müdahale edemiyorsa, herkesi toplayıp bu konudan rahatsız olduğunuzu dile getireceksiniz, yapabilirseniz tabi

X