Ortak iş farklı hayatlar

1 Temmuz 2023'ten güncel asgari ücret zammına değin net asgari ücret 11.402 tl idi. zaten bu adı üstünde asgari olduğundan ötürü daha da düşük bir maaş için sigortalılık söz konusu olamaz.
lütfen bizi daha hazırlıklı şekilde trolleyin.
Hanim efendi sigorta asgari ucretten yatiriliyo 2023 yilinda asgari ucretveriyolar demedim ki maaslar banka hesabindan yatmiyo sahis sirketi aile sirketi yani nasil anlatabilirim elden alinan para

Hanim efendi sigorta asgari ucretten yatiriliyo 2023 yilinda asgari ucretveriyolar demedim ki maaslar banka hesabindan yatmiyo sahis sirketi aile sirketi yani nasil anlatabilirim elden alinan para
Suandada aylik 20 bin veriyo kayinbaba ama asgarj ucret 17 bin tl 17 bin tlden yatiyo sigorta sigortayla verilen maasin bi alakasi yok malesef

Ocak ayina kadar 8500 tl maas aliniyodu ki ocak zammiyla 20 bin yaptilar
Enayilik bu. 8500 liraya niye çalışıyordu orada, başka işe girsin daha iyi. Ayrıca sizi yiyorlar evet. Kayın daha fazla alıyor oradan. Ama kocanız pısırıkmış. Bir şey değişeceğini sanmam.

Enayilik bu. 8500 liraya niye çalışıyordu orada, başka işe girsin daha iyi. Ayrıca sizi yiyorlar evet. Kayın daha fazla alıyor oradan. Ama kocanız pısırıkmış. Bir şey değişeceğini sanmam.
Evet bir sey degismicek ama bu duruma ben daha fazla goz yumumam benim sabrimj tasirdilar esimle son kez daha bu durumu duzetmesi icin konusucam ama yine suscak olursa gerekirse esimden de bosanirim

elden alınan para ile muhasebeci nasıl hesap hareketliliğini kanıtlayarak sigorta girdisi yapabiliyor? açıklayınız.

Evet bir sey degismicek ama bu duruma ben daha fazla goz yumumam benim sabrimj tasirdilar esimle son kez daha bu durumu duzetmesi icin konusucam ama yine suscak olursa gerekirse esimden de bosanirim
Esimden pek bahsetmedim ama bundan sonraki konu bu konunun devami seklinde acabilirim suand abile esim evde degil icmeye gitti ben evde oglumla es kisisini bekliyoruz

Dukkanda calisan sayisi az oldugu icin sikinti olmuyo detaylarini biomiyorum ama bankaya yatmasi icin en az 3 veya 5 calisan olmasi gerekiyo diye biliyorum

tabi tabi. hatta 2 çalışan varsa para da ödemeye gerek yok. inekle işgücünü takas edebiliyorsun. güney illermizde de firavun kanunları'na özendiğimiz için yevmiyeyi bir somun ekmek ve iki litre bira oalrak ödeyebiliyor işveren.

Son düzenleme:
tabi tabi. hatta 2 çalışan varsa para da ödemeye gerek yok. inekle işgücünü takas edebiliyorsun. güney illermizde de firavun kanunları'na özendiğimiz için yemiyeyi bir somun ekmek ve iki litre bira oalrak ödeyebiliyor işveren.
Hanim efendi neden israrla inanmak istemiyosunuz veya ne dememi bekliyosunuz anlamis degilim sizinle ugrasicak gercekten bos vaktim yok

tabi tabi. hatta 2 çalışan varsa para da ödemeye gerek yok. inekle işgücünü takas edebiliyorsun. güney illermizde de firavun kanunları'na özendiğimiz için yevmiyeyi bir somun ekmek ve iki litre bira oalrak ödeyebiliyor işveren.
Hayır bu doğru. Siz duymamış olabilirsiniz ama
5 kişiden az çalışan varsa elden verilip sigorta da yapılıyor.

Benim tek istedigim karsisindaki insanlari salak yerine koymamalari kredi cekildi dukkandan odencek deseler ben yine bisi demicem ama 20 binin 10 biniylr kredi odeyip 10 biniylr disimizi sıkıcaz demeleri insanin canını sıkıyo

Canınızı sıkmayın, çalışıp kendinizi kurtarmaya bakın
Babasının kardeşinin dizinin dibinden çıkıp,hakkını savunamayan bir adama bir de çocuk vererek büyük hata yapmışsınız zaten, bundan sonra kendinizi kurtarmaya bakın, o düzeni değiştirmeye gücünüz yetmez, enerjinizi hayatınızı kurmaya harcayın.

Canınızı sıkmayın, çalışıp kendinizi kurtarmaya bakın
Babasının kardeşinin dizinin dibinden çıkıp,hakkını savunamayan bir adama bir de çocuk vererek büyük hata yapmışsınız zaten, bundan sonra kendinizi kurtarmaya bakın, o düzeni değiştirmeye gücünüz yetmez, enerjinizi hayatınızı kurmaya harcayın.
Evet oyle bir hata yaptim belki ortada cocuk olmasa cok daha onceden kendi hayatimj kurardim ama bekledim sabrettim bir dahada cocuk verme niyetim yok zaten

ne yazik ki sizin arkanizdan farkli bi isler donmus gibi duruyor 10 binle cok zor hatta imkansiz .bu durumda farkli bir seye guvenmis olmalari lazim

Ne demek size ne eltimin çocuklari rahat yasayip her istediklerini aldiriyolarken ben çocuğuma bugun 1 pizzayi zor aliyosam eger bu konu benide ilgilendirir yinede yorumunuz icin tesekkur ederim.
E bir pizzayı zor aliyorsaniz çocuğu kaynanaya/ annenize bırakın siz de bir ise girin çalışın

X