Pişman Olur Muyum?

2 tane oğlum var:)
Hem onlarında imkanlarını düşürmemek için çıkmadan plan yapıyorum
Hayvan ne kadar kazandırır
Eşim ticaretten ne kazanır
Altın alıp koysam 10 sene sonra onların okul ihtiyaclarını karşılar gibi gibi
Çocuklarınızın sunduğunuz imkanlara değil size ihtiyaçları var.

Merhaba
7 yaşında ve 3 yaşında 2 oğlum var
30 yaşındayım 10 yıldır aynı şirkette çalışıyorum
sabah 7:30 da evden çıkıp 19:30 da eve geliyorum cumartesi tam çalışıyorum
Çocuklarıma anneanne bababanne bakıyor
2 side yoruldu artık zorlanıyorlar.
Maaşım 3.150,00
Eşimin :3400,00 +primle beraber 4000-4500 tl yi buluyor
150.000 tl kredi ödüyoruz aylık taksit 2.000,00 tl
150.000,00 tl kenarda paramız var
Ve arkadaşlar artık çalışmak ,istemiyorum
Saatlerim çok uzun çocuklarımla ilgilenemiyorum
Maaşım şartlara göre az ve oğlum ilkokula gidecek
Babam bize 150.000,00 tl para verecek
toplam paramız 300.000,00 tl olacak
Ben bu paranın 75.000,00 tl sii ile kredinin bir kısmını ödesem aylık taksit 1.000,00 tl olacak
50.000,00 tl lik altın alsam hesaba
25.000,00 tl ile koyun alıp köye yollasam eşimin ailesi baksa kalan 150.000,00 tl ile eşim ufak çaplı ticaret yapıyor her ay ortalama 3.000-5000 tl para geliyor oradan
Bu dediklerimi yaparak 1 yıllık kazancımı çıkartabilir miyim
Şartlar işi bırakmaya uygun mu
Birde 5 yıl ara verip 35 yaşımda tekrar işe girsem o yaşta iş bulmak zor olur mu
Lütfen yardım edin
Burada her kesimden her hayattan herşeyi tecrübe etmiş hanımlar var
Ne yapardınız?
Pişman olur muydunuz?
Çalışmaya alışıksanız evde çocuklarla olmak zor olmayacakmı evde daha çok iş yapacaksınız bu sizi zorlamayacakmı çocuklar büyüdüğünde pişman olurmusunuz evdeyim çalışmıyorum diye... Ülke durumu ve şartları hiç belli olmaz... Kendi işinizi kuabilseniz keşke... Ben ne olursa olsun hazıra dağ dayanmaz... Ve bu hayatta ne eşine ne güzelliğine güvenilmez sözünü destekleyen bir kadınım... Sakın sakın bunları tersinden anlamayın... Sadece paraşüt lazım her konuda yarın size ne getirir bilemem... İnşallah mutlu güzel sağlıkla devam etsin hayat... Ben olsam Bi aksinide düşünür ve çalışmayı bırakmazdım... Konuya dönerek ben siz değilim... Siz önce biraz tatile çıkın imkan varsa Bi işe ara verin.... Bi bakın bakalım iyi geliyormu mutlumusunuz huzur varmı.... Nihai ve son kararı ondan sonra verin derim ben 🙏

6 gün çalışıp 3000 lira almak. Ki tecrübelisiniz de inanılmaz üzücü bi tablo.

Kesinlikle bırakırdım yerinizde olsam. Ben kenarda para varken vadeli borç ödemeyi anlamıyorum o yüzden krediyi komple kapatır babadan gelecek parayla da kendim iş kurardım. Hayvan almak falan geniş vadeli bir olay değil. Altın yatırımı gene yapın tabi. Ama bu paraya çocukları kendinizi sefil etmeye değmez.

Bence çok iyi para 😂 şaka bi yana, sağlıkçıyım. 4.5 yıldır aynu yerde çalışıyorum. Maaşım sadece 2.600...

Konu sahibine gelince nasılsa destek olanınız var. Çocuklar bi daha büyümeyecek, bi daha büyümelerine şahit olma imkanınız yok. Bence işi bırakın. Hem anne bana da rahatlar biraz

Ben sizin yerinizde olsam hemen işi bırakırım. çocuklarınızla geçireceğiniz zaman bir daha geri gelmez 5 yıl sonra ne olur bilmiyorum, belki de siz kendiniz çalışmak istemezsiniz..
ihtiyacınız yoksa kendinizi, Annenizi ve kayınvalidenizi de bu kadar hırpalamanıza hiç gerek yok. ama şatlarınız el verdiğinde primlerinizi dışarıdan ödeyip,emekli olma hakkı kazanmanızı tavsiye ederim
Dışarıdan bakılınca bu durumda mantıklı olan bırakmam demi
Birde duygusal bir karakterim var
7 yıldır oğlum doğduğundan beri ağlayarak geldim desem yeri
Ozamanlar şartrlar bırakmaya uygun değildi
Şimdi tam zamanı sanki
Küçük oğlumuda 1.sınıfı bitirsin yeniden sigortam için çalışırım diyorum
Ama çalışamazsam bile dışarıdan ödeyeceğim

Ben 27 yaşında ikinci çocuğuma hamile kalinca istifa ettim. Güzel para kazanıyordum (4 asgari ücret civari) ama ilk çocuğumu büyütememiş olmak anane dede elinde tv karşısında büyüdüğünü görmek piskolojimi mahvetti 1 sene süren ağır bir depresyon gecirdim sonuç olarak hamile kaldim işimden istifa ettim hiç düşünmeden. İstifa etmek hayat standardimizi düşürdü fakat mutlu ve huzurluyum. İşle ilgili düşüncem kesinlikle işe dönmeyi düşünüyorum, çünkü çocukların ilgi sevgi kadar maddi ihtiyaçları da var, ayrıca evde vakit geçirmek çok güzel fakat çalışmak da güzel insan kendini verimsiz hissetmeye başliyor bir süre sonra maddi olarak o özgürlüğü özlüyor. İsterseniz birkaç sene ara verebilirsiniz gercekten yenileniyor insan, fakat sonucunda çalışmak isteyeceksinizdir yeniden.

Çalışmaya alışıksanız evde çocuklarla olmak zor olmayacakmı evde daha çok iş yapacaksınız bu sizi zorlamayacakmı çocuklar büyüdüğünde pişman olurmusunuz evdeyim çalışmıyorum diye... Ülke durumu ve şartları hiç belli olmaz... Kendi işinizi kuabilseniz keşke... Ben ne olursa olsun hazıra dağ dayanmaz... Ve bu hayatta ne eşine ne güzelliğine güvenilmez sözünü destekleyen bir kadınım... Sakın sakın bunları tersinden anlamayın... Sadece paraşüt lazım her konuda yarın size ne getirir bilemem... İnşallah mutlu güzel sağlıkla devam etsin hayat... Ben olsam Bi aksinide düşünür ve çalışmayı bırakmazdım... Konuya dönerek ben siz değilim... Siz önce biraz tatile çıkın imkan varsa Bi işe ara verin.... Bi bakın bakalım iyi geliyormu mutlumusunuz huzur varmı.... Nihai ve son kararı ondan sonra verin derim ben 🙏
İzinden bugün geldim
5 gün tatil 5 gün evdeydim
Bende kadın çalışmalı mutlaka diyenlerdenim
ama bu saatlere kadar bu kadar paraya kaçırdıklarım değer mi?
Çocuklarım hep anneanne babaanne teyze arasında bir yerde

Tekrar ev alın
bu hayatta bir iş yapacaksanız kendiniz başında durun
Yani koyun alayım göndereyim falan yaşlı insanlar ne kadar yapacak yapamaz muhtemelen eşiniz bir kardeşi bir kere yardımcı olsa hak iddia edecek
O yüzden unutun köyde ki koyundan para kazanmayı
Gayet ev peşinatı olmuş paranız
Ev alıp 1 sene daha çalışıp Kiraya verip eşinizin kazandığı ile para artarak kirayı da alıp diğer bir kredi ödeyebilirsiniz
Ayrıca maaşı eşinizin kira olmadığı için yetmeyecek bir tutar değil

Ben 27 yaşında ikinci çocuğuma hamile kalinca istifa ettim. Güzel para kazanıyordum (4 asgari ücret civari) ama ilk çocuğumu büyütememiş olmak anane dede elinde tv karşısında büyüdüğünü görmek piskolojimi mahvetti 1 sene süren ağır bir depresyon gecirdim sonuç olarak hamile kaldim işimden istifa ettim hiç düşünmeden. İstifa etmek hayat standardimizi düşürdü fakat mutlu ve huzurluyum. İşle ilgili düşüncem kesinlikle işe dönmeyi düşünüyorum, çünkü çocukların ilgi sevgi kadar maddi ihtiyaçları da var, ayrıca evde vakit geçirmek çok güzel fakat çalışmak da güzel insan kendini verimsiz hissetmeye başliyor bir süre sonra maddi olarak o özgürlüğü özlüyor. İsterseniz birkaç sene ara verebilirsiniz gercekten yenileniyor insan, fakat sonucunda çalışmak isteyeceksinizdir yeniden.
Gerçekten özler miyim
Çalışmayı özlesem bile bu şartlarda çalışmak istemiyorum artık

Gerçekten özler miyim
Çalışmayı özlesem bile bu şartlarda çalışmak istemiyorum artık
Ben de çok yoğun çalışıyordum ayni fikirdeyim mesela şimdi çalışacağım zaman çalışma saatlerini ve tatil günlerini hesaba katiyorum, dededen kalma bahçeli bir evimiz var mesela orada yazları vakit geçirebilecek kadar vaktim ve iznim olsun istiyorum. Benim de iki oğlum var ama geleceklerini de düşünmek zorundayim. Artik hayat zor, evlilikleri düğünleri okullari, ne güzel sizin aileniz size maddi destekte bulunmuş ben de ogullarima bu imkanlari sağlamak istiyorum, yine onlar için döneceğim doğrusu küçüğümü de 3 yasa getirdikten sonra.

Ben de çok yoğun çalışıyordum ayni fikirdeyim mesela şimdi çalışacağım zaman çalışma saatlerini ve tatil günlerini hesaba katiyorum, dededen kalma bahçeli bir evimiz var mesela orada yazları vakit geçirebilecek kadar vaktim ve iznim olsun istiyorum. Benim de iki oğlum var ama geleceklerini de düşünmek zorundayim. Artik hayat zor, evlilikleri düğünleri okullari, ne güzel sizin aileniz size maddi destekte bulunmuş ben de ogullarima bu imkanlari sağlamak istiyorum, yine onlar için döneceğim doğrusu küçüğümü de 3 yasa getirdikten sonra.
Herşey gönlünüzce olsun inş.:KK200:

İzinden bugün geldim
5 gün tatil 5 gün evdeydim
Bende kadın çalışmalı mutlaka diyenlerdenim
ama bu saatlere kadar bu kadar paraya kaçırdıklarım değer mi?
Çocuklarım hep anneanne babaanne teyze arasında bir yerde
Siz bilirsiniz sizin bileceğiniz iş eminseniz yapın gitsin.ben kadın çalışmalı mutlaka demem. Ben işleyen demir ışıldar derim cinsiyet yok. Psikolojik olarak çalışmak yorulmak gibi görünse de evdeki insan daha çok yorulur. Çalışan en azından mecbur saçını başını tarar hayata karışır. Ha bundan çalışmayan insan saçını taramaz anlamı çıkmaz 😂sadece biz kadınlara psikolojik olarak çalışmak iyi geliyor evde kuruyor insan eşinden çok ilgi bekliyor sıkılıyor vs vs vs

Maddi gucunuz varsa ,sikismayacaksaniz cikin iste ,
Geri donme hesabi yapmayin,
Sizin is kolunuzda 10 sene sonra sifir gibi baslarsiniz,keske cocuk icin biraz bekleseydiniz ,zaten size en cok ihtiyac duyulan donemi atlatmissiniz

Kredi için parayı direkt yatırmayın ek hesaba yatırın, her ay ordan otomatik kendi çeksin. Bu süre zarfında sizde ödeme yapmamış olursunuz.

Kayınpederim kendisine bakıyor
Bizde alıp versek bizimkilereda bakar masraflarını karşılarsak
20 hayvan bir yıl sonra 50-55 tane oluyormuş
Bize bu şekilde destek olurlar ben işten ayrılırsam
Mantıklı değil bence buna para yatırmak
Hem hayvan alacaksın, hem masrafıni karşılayacaksin. Adam da ben salak mıyım emegimin karşılığı nerde derse? Gereksiz macera bence.

Şu tabloda en azından bir iki sene çalışmazdm yada part time/ home office falan bişeyler yapardım herhalde

su an maddi açıdan sizi köşeye sıkıştıracak bir durum yok birikiminiz de var kira vermiyorsunuz aileniz de destek oluyor eşinizin de ek geliri varmış, cocuklarınız kücük, bu yıllar bir daha geri gelmeyecek bence cocuklarınızla ilgilenin :KK43:

Maddi gucunuz varsa ,sikismayacaksaniz cikin iste ,
Geri donme hesabi yapmayin,
Sizin is kolunuzda 10 sene sonra sifir gibi baslarsiniz,keske cocuk icin biraz bekleseydiniz ,zaten size en cok ihtiyac duyulan donemi atlatmissiniz
İlkokulda bana çok ihtiyacı olacağını düşünüyorum acaba yanılıyor muyum
Küçük zaten daha anne kuzusu sanki tam zamanı
Gibi

su an maddi açıdan sizi köşeye sıkıştıracak bir durum yok birikiminiz de var kira vermiyorsunuz aileniz de destek oluyor eşinizin de ek geliri varmış, cocuklarınız kücük, bu yıllar bir daha geri gelmeyecek bence cocuklarınızla ilgilenin :KK43:
Demi ya ne olur destek olun bana
Ben çok duygusalım
Bugüne kadar bırakamadım
İmkanlar bu şekilde değildi
Geçen güm 36 yaşında bi abla vefat etti
Çocuklarımın geleceğini düşünüp birikim yaparken belki o günleri göremeyeceğim ve hasret kalacağız çocuklar bana ben onlara
Allah ömür verirsede kenarda paramız var ve tekrar çalışma niyetim var falan

X