Slim FAT hayatımdan > Slim FIT hayatıma geçiş günlüğüm

pearlweed

*SCE*
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2013
981
1.089
27
***25.02.2019 - 62.0 kg
Ölçüler;
Göğüs - 90cm
Bel - 72cm
Göbek - 85.5cm
Kalça - 102cm
Üst bacak - 60.5cm
Alt bacak - 36.5cm
Diz - 36.5cm
Kol - 28cm

***25.07.2019 - 58.2 kg.
Ölçüler
Göğüs - 86cm
Bel - 68cm
Göbek - 78cm
Kalça - 98cm
Üst bacak - 57cm
Alt bacak - 35,5cm
Diz - 34,5cm
Kol - 27cm

***25.02.2020 - 56.5 kg
Ölçüler
Göğüs: 86cm
Bel: 65.5 cm
Göbek: 71 cm
Kalça: 95 cm
Üst bacak: 55 cm
Alt bacak: 34 cm
Diz: 32 cm
Kol: 26 cm

Öncelikle herkese merhabalarr diyorumm,

Yaşım 21 ve kilom 57 olmasına rağmen bölgesel sorunlarım var ve bu beni artık fazlasıyla rahatsız etmeye başladı. Tam olarak "slim fat" denen kavrama uygunum çünkü small beden giymeme rağmen yağ oranım çok fazla... Bu nedenlee hazır okulum bitmişken (!) hayatımda bazı şeyleri değiştirme kararı aldım. Kendimi daha iyi hissetmek için YAĞlarımdan KURTULMAM LAZIM!!! Özellikle GÖBEK ve ÜST BACAK üzerine yoğunlaştığım ve cardio ağırlıklı bir spor ve sağlıklı beslenme rutini oturtmak istiyorum. :spor:

Bu forumda spor konularının neredeyse hepsini okudum ve kendime uygun olanları harmanlayıp sporu hayatıma almaya karar verdim. Bu yolda birçok girişimim oldu fakat devamlılığı sağlayamayıp yarıda bıraktım hepsini. 30 day shred, T25 gibi programlar yarısına kadar gelip bıraktıklarım arasında... Youtube'dan da bir sürü kısa, bölgesel videolar denedim fakat dediğim gibi ya okul ya TEMBELLİK (!) engel oldu.

Bu konuda öncelikle vücut ölçülerimi alıp daha sonra da gün gün yaptığım egzersizleri ve öğünlerimi yazarsam devamlılığı sağlayabilirim diye düşünüyorum. BANA KATILMAK İSTEYEN OLURSA BEKLERİİMMM, gazam mübarek olsun :halay:

Gün içerisinde KESİNLİKLE yapılacak olanlar :
-En az 2 litre su
-1 kase yoğurt
-En az 30 dk egzersiz

*2 kare bitter çikolata yenebilir... (Tatlı canavarı olan benim için nefis köreltme unsuru...)
*Ekmek-tuz-makarna-pilav-kola-meyve suyu zaten çoOOoooOK uzun süredir hayatımda YOK!!:63:

#Egzersiz olarak 30 day shred'e devam etmeyi düşündüm ve bu programı pilatesle desteklemeyi planlıyorum.# :rolleyes::rolleyes:

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhabalarr diyorumm,

Yaşım 21 ve kilom 57 olmasına rağmen bölgesel sorunlarım var ve bu beni artık fazlasıyla rahatsız etmeye başladı. Tam olarak "slim fat" denen kavrama uygunum çünkü small beden giymeme rağmen yağ oranım çok fazla... Bu nedenlee hazır okulum bitmişken (!) hayatımda bazı şeyleri değiştirme kararı aldım. Kendimi daha iyi hissetmek için YAĞlarımdan KURTULMAM LAZIM!!! Özellikle GÖBEK ve ÜST BACAK üzerine yoğunlaştığım ve cardio ağırlıklı bir spor ve sağlıklı beslenme rutini oturtmak istiyorum. :spor:

Bu forumda spor konularının neredeyse hepsini okudum ve kendime uygun olanları harmanlayıp sporu hayatıma almaya karar verdim. Bu yolda birçok girişimim oldu fakat devamlılığı sağlayamayıp yarıda bıraktım hepsini. 30 day shred, T25 gibi programlar yarısına kadar gelip bıraktıklarım arasında... Youtube'dan da bir sürü kısa, bölgesel videolar denedim fakat dediğim gibi ya okul ya TEMBELLİK (!) engel oldu.

Bu konuda öncelikle vücut ölçülerimi alıp daha sonra da gün gün yaptığım egzersizleri ve öğünlerimi yazarsam devamlılığı sağlayabilirim diye düşünüyorum. BANA KATILMAK İSTEYEN OLURSA BEKLERİİMMM, gazam mübarek olsun :halay:

Gün içerisinde KESİNLİKLE yapılacak olanlar :
-En az 2 litre su
-1 kase yoğurt
-En az 30 dk egzersiz

*2 kare bitter çikolata yenebilir... (Tatlı canavarı olan benim için nefis köreltme unsuru...)
*Ekmek-tuz-makarna-pilav-kola-meyve suyu zaten çoOOoooOK uzun süredir hayatımda YOK!!:63:

#Egzersiz olarak 30 day shred'e devam etmeyi düşündüm ve bu programı pilatesle desteklemeyi planlıyorum.# :rolleyes::rolleyes:
canim 30 day shred topigim var istersen oraya gel birbirimize destek oluruz :)

Kızlar selamm,
Böyle bir konum olduğunu bile unutmuşum değil bildirim yapmamak...
Staj vs. araya girince ilk hafta bende ayarlar bozuldu :KK52: Yemekhaneden yemeyip dışarda hep fast food türevlerine yönelince 58 olan kilom bir haftada oldu 61....
Son iki haftadır bir beslenme düzeni oturttum. Tatlıyı ve zararlı karbonhidratı hayatımdan çıkarttım, öyle mutluyum ki anlatamam.
Ekmek, pilav, makarna türevleri uzun zamandır hayatımda yok ama bu tatlı işine hayır diyemediğim için karnımın tam ortasında bir imparatorluk kurulu vaziyette.

Seni yeneceğim "muffin top" diyorum ve bu başlığı her gün yediklerim ve yaptığım hareketler vs ile aktif tutmaya çalışacağım. Belki devamlılık konusunda bu sefer faydası olur. :KK45:

Edit;
kahvaltı; 08.00
ara; 10.00
öğlen; 12.00
ara; 15.00
akşam; 19.00

şeklinde bir standart oturttum. Belediyede çalıştığım için yemek saatleri çok düzenli, her öğlen bir küçük activia yemeye özen gösteriyorum.

Edit2; dün kuzenimin sözü olduğu için bu düzen biraz şaştı. Kız tarafı olduğumuz için malum hizmet vs. derken akşam yemeğim 23.00'a kadar sarktı :KK43: bir küçük su böreği ve bir minnak içli köfte de cabası. LAKİN >>> pasta ve baklava ve kurabiye türevi şeylerden ağzıma sürmedim. ALKIŞ BANAAAA :cool:

Son düzenleme:
Bu aralar fazla zamanım olmadığı için kısa ve direkt problemli bölgeme etki edecek hareketler yapmaya çalışıyorum. Özellikle bunları yaptıktan sonra karnımda ciddi yanma olluyorr....

Eklentiler

• work1.jpg
    work1.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 330
Bugün thigh master aletinden aldım, şu kelebek gibi olup iç bacak kaslarını guclendirmek icin kullanilandan.

Faydasını görürsem buraya yazarım zira iç bacağımda ciddi yumuşama var :KK43:

ust bacak olarak hangi egzersizleri yapiyorsun benimde ust bacagimi basennlerimi eritmem.lazim ya

Merhaba canım,
Üst bacak için şu hareketleri yapmaya çalışıyorum, bir de kelebek thigh master aletinden aldım iki gündür de onu kullanıyorum. Yaparken baya yanma oluyor, etkisini gösterir umarım

61be5657103ef9c8afc1e9d3597135dd.jpg

Dün off-günüm sayılabilirdi...

Kahvaltıyı geç yaptım 11 gibi o yüzden öğlen yemeği arada kaynadı...
1 haşlanmış yumurta
beyaz peynir
5 siyah zeytin
salatalık domates
çeyrek simit
1 küçük dilim tam buğday ekmeği
2 bardak şekersiz çay

Öğlen 1 kase yoğurt içine 1 küçük şeftali doğradım, biraz da çoban salata yedim
Arada 2 dilim karpuz, 1 dilim kavun, küçük salkım üzüm

Akşam (18.00)
hasanpaşa köfte
bir kaşık bulgur pilavı
semizotu salatası

Bugünkü menü,

Kahvaltı 7.30
Şeftalili yulaf lapası

Ara 10.00
1 paket form kraker

Öğlen 12.00
Zeytinyagli taze fasulye
Biraz tavuk döner
Mevsim salata
Ayran

Ara 15.00
1 paket altınbaşak elmalı bisküvi

Akşam 17.30
1 porsiyon köfte
Mevsim salata
Küçük şişe gazoz

Az önce şekersiz bir türk kahvesi içtim, belki bir kase yoğurt yerim başka da bişey yemem...

Işten gelince biraz spor yaptım fakat bu sıcakta insanın hicbir şey yapası gelmiyor...

15×3 donkey kicks
15×2 side lunge
15×3 oblique twist
30 saniye plank
30 saniye side plank
50 jump squat
60 tane de thigh master bacaklarımda 5 saniye sıkıp bıraktım

Bugün biraz fazla kaçtı....

Kahvaltı
1 haşlanmış yumurta
Beyaz peynir
5 zeytin
Biraz eski kaşar
1 salatalık

Öğle
Etli türlü
Bulgur pilavı
Mevsim salatası
Mercimek çorbası

Ara
Çilekli activia

Akşam
1 porsiyon iskender :KK43:
Yarım şişe vişne suyu

Ara
1 şeftali
1 incir

Spor yine bölgesel hareketlere devam edip televizyona bakarken thigh master yaptım....

09.08.2017 menümmm;;

Kahvaltı
1 haşlanmış yumurta
beyaz peynir, zeytin, 1 salatalık, eski kaşar

Öğlen
Rosto köfte yanında biraz patates püresi
mevsim salatası
ayranaşı çorbası

Ara
1 sek quark çilekli

Akşam
5 köfte
1 dilim tam buğday ekmeği

Ara
3 dilim kavun
1 fincan türk kahvesi yanında iki küçük kare bitter çikolata

edit_ bunların yanında günde en az 2 lt su içmeye çalışıyorum ve bölgesel egzersizler yapıyorum
özellikle karın ve bacak hareketlerinin çok faydasını görüyorum
thigh master da işe yarıyor diyebilirim. Günde min 50 kez sıkıp bırakarak çalışıyorum. Bakalımm

canım thigh master ın faydasını gördün mü ? bende de iç bacak basen ve göbek problemi var kilo vermem bileyi değiştirmedi hatta bacaklarım daha cok ön plana cıktı ve 1.5 ay sonra düğünüm var bişeyler yapmam lazım tutuştum:eek:

Ben böyle bir konum olduğunu bile unutmusum, ki son iki mesajın bildirimi bile gelmedi :mad:

2 yıl geçmiş üstünden ama ben sporu hiç bırakmadım, hep hayatımda oldu ancak bu süre içinde biraz kilo aldım...

25.02.2019
Kilo: 62.0

Burdan devam edip gelişmeleri paylaşmayı düşünüyorum. Ilk mesajı güncelleyeceğim :KK73:
Iki haftadır t25 programını uyguluyorum, ölçülerimi ve değişimleri de paylaşacağım

Merhabalar:KK49:
Bugün T25 alfada ikinci haftamın ikinci gününü tamamladım:KK66:
Isminden de anlaşıldığı üzre "total body circuit" yani tüm vücudu hedef alan bir programdı. Sadece 25 dakika içinde hem bacak hem kalça hem karın hem de kol kaslarını maksimum düzeyde çalıştırıyor ve inanılmaz terletiyor. Açıkçası ben bu programın hızına ve etkisine aşığım!:KK59:

Merhabalar:KK49:
Bugün T25 alfada ikinci haftamın ikinci gününü tamamladım:KK66:
Isminden de anlaşıldığı üzre "total body circuit" yani tüm vücudu hedef alan bir programdı. Sadece 25 dakika içinde hem bacak hem kalça hem karın hem de kol kaslarını maksimum düzeyde çalıştırıyor ve inanılmaz terletiyor. Açıkçası ben bu programın hızına ve etkisine aşığım!:KK59:
programı satın mı aldınız? yoksa link var mı?

Bugun speed günüydü
Doğrusunu söylemek gerekirse bütün programı seviyorum ama speed en sevdiğim!
Hem kardiyo hem esneme hem de plank/burpee tarzı vücut ağırlığının kullanıldıği bir düzenleme. Kalp hızını birden arttırıp esneme hareketleriyle düzene sokması bir HIIT workout tarzı oluşturuyor bana göre. Açıkçası bunu yaptıktan sonra kendimi çok dinç hissediyorum. En inanılmaz olanı ise duştan sonra bile hala terletiyor; ki bu da yağ yakımının devam ettiğinin bir göstergesi :rolleyes:

CARDIO!

Programda haftada 2 gün olmak üzere yağ yakımını hızlandırmak için cardioya yer veriliyor. Nabız tavan olacak şekilde bir saniye durmaksızın 25 dakikayı tamamlıyorum. İnsanın bedeni için bir şeyler yaptığını hissetmesinden daha güzel bir olay yok! :KK59:

Kardiyoda yaklaşık 300 kalori civarı yakıyorum; harika, mükemmel, bir numara!

Yarın double friday denilen iki farklı bölgeyi aynı günde çalıştırarak 50 dakikalık bir antreman var. Sabah uyanınca ilk iş olarak ab intervals (karın bölgesi) videosunu yapmak, kahvaltıdan sonra da lower focus'u (kalça-bacak) tamamlamak hedefimdir :spor:

X