10 yıllık evliyim yeni uyandım

Pess aslında iyi insan mı????
İyi olan ne o kısmı biz mi kaçırdık yoksa yazmadınız mı...
Eşiniz aşırı kötü, bencil ve terbiyesiz bi insan.
Bı on yılınızı daha mahvetmeyin lütfen.

Sizin gibi kadınları hiç anlamıyorum. Adam sırtını size yaslamış ultra her şey dahil otel konforunda yaşıyor hayatı. Siz de kölesi.
Evin işlerini yapan siz, çocuklara bakan siz, üstelik çalışıyorsunuz da... Neden sırtınızda yük ediyorsunuz bu adamı? Adam hayatınızı kolaylaştıracak, güzelleştirecek ne yapıyor, işe gidip gelmek dışında ne halta yarıyor ki bir de bunu düzeltmeye zaman harcayacaksınız?

Adam esrar kullaniyor yahu siz neyi kurtarmaktan bahsediyorsunuz? Hic uyusturucu kullanan birisiyle ayni ortamda bulundunuz mu? Nasil bir cikmaz nerden bileceksiniz? Cocuklarinin yaninda da iciyorsa ne olacak? Gozu dondugunde neleri yapabilecegine dair en ufak bir bilginiz var mi? Ben farkli bir sekilde yasadim bu durumu...Tabiki herkes hemen bosanmasin ama bagimli ve sorumsuz bir insan kusura bakmayin yola gelmez. Hele 11kusur yil sonra hic gelmez. Ha konu sahibi gidip sizin yorumu begenmis. Burda bosuna konu acmis. Kendisine ve cocuklarina acimayana ben hic acimam. Devam etsin evliligine, kurtarsin tabi. Basliga uyandim yazmista uyumaya devam ediyor. Iyi uykular konu sahibi

Ben böyle süreçlerde çirkefleşmeden medeni bir şekilde boşanma halini göremedim malesef ha yok mudur illa ki vardır ama azınlık çünkü çoğu aile hatasını söylemek yerine koşulsuz şartsız savunur çocuğunu kimse yoğurdum ekşi demez yani. Korkma belki hayatının altı üstünden daha iyidir bilemeyiz hakkında hayırlısı olsun

Çocuklarınıza karşı ilgisi nasıl, yavru davranışı? Artık sadece size eş değil onlara da baba? Size göre aslında iyi insan olabilir ama onların bu anlattığınız olaylar eminin psikolojisini bozuyordur. Benim anladığım sizde eşinize karşı bir bağımlılık var. Muhtemelen kendi babanızla çok samimi değilsiniz (tamamen benim düşüncem) eşinize bağlamışsınız kendinizi. Ve onu kaybetme cesaretiniz olmadığından değiştirmeye çalışıyorsunuz. Çok Zor kaç yaşına gelmiş adamı değiştirmek. Ve bu adam böyle sinirliyse size zarar da verebilir belki de veriyor . Çocuklarımıza da verebilir hele de madde kullanıyorsa . Onların vebali de var iyi düşünüp bir karar verin . Bu durumu ailenize anlatım . Çünkü tek başınıza üstünden gelmeyeceksiniz gibi

Eşinizin sizi sevmediğini söyleyenlere katılmıyorum,kimse kimsenin içini bilemez ,sinirli yapısı olması sizi sevmedigi anlamına gelmiyo bazı erkekler sevgisini gösteremez o şeyi kullandıgından eminmisiniz belki siz yalnış anladınız?

Evet var bilgimin olmadığını nereden çıkardınız? Çok yakın akrabalarımdan biri uyuşturucu bağımlısıydı ve aynı apartmanda oturuyorduk onunla. Dediğiniz gibi korku içindeydik bize bir şey yapar mı eder mi diye. Çocuğu babası reddetti sildi evden attı ama şükür ki annesi sahip çıktı. Durumu şuan daha iyi bi ara gerçekten tüm dünyadan kopmuştu sanki bizi tanımıyor gibiydi.

Peki size şöyle bi soru sorayım. Allah muhafaza yarın öbür gün çocuğunuz madde bağımlısı olsa ne yapacaksınız?? Boşan kurtul gitsin mantığına bakarsak onu da mı bırakacaksınız tek başına aman adam olmaz bundan bu bataktan kurtulmaz diyerek?

Neresi iyi? Aslında iyi adam cümlesini esrar kursa anlarım. Esrara iyi davranıyor olabilir. Ona bağırmıyor çünkü. Ya da interneti daha çok seviyor sizden. Ama sizin için neresi iyi

Evlat için ömür çürütmeye değer de kılını bile kıpırdatmayan adama değer mi?

10 senelik evlilik, cocuklar var ortada, bagimli bir koca, daha kotusu internet bagimlisi bir koca.
Hic bir seye elini surmeyen, ye ic yat mantigi ile senin yukunu asla hafifletmeyen bir es.
Pardon, siz niye evlenmistiniz?
Hayati paylasmak icin mi? Yoksa yukunuzu arttirmak icin mi?
Bir insan neden evlenir ki?

Diyecegim o ki, o bilsin bu bilmesin degil asil mesele.
Esiniz bir es gibi davranmiyor, bencil ve kendi hayatini `evililik` kisvesi altinda yasiyor.
Yani siz kole iken o ozgur hayatini, bekar hayatini surduruyor masallah.

Toparlanin ve bir an once ne yapmaniz gerekiyorsa hayatiniza dair yapin.
Hic birsey icin olmasa bile cocuklariniz icin bunu yapmak zorundasiniz.
Burada en onemli konu onlar zaten, onlarin saglikli bir hayat yasayabilmeleri.
Bu saglikli hayat ise bagimli bir baba ile olacak is degil, cocuk duydugunu degil, gordugunu yapar.
Bunu da unutmayin lutfen.

Ama kadin esrar diyor, gerçekten esrar bağımlısı birini çocuklara kotu örnek olmasi pahasina her seyine rağmen evde koca diye tutmak icin uğraşır miydiniz siz olsaniz?

Evet aynısını birebir yaşadım. 24 yaşımda sevgiliydik 28 yaşımda evlendik 3 aylık hamileyken boşadım, yani 8 ay sonra. Annesinde gördüğü gibi , babası eve gelince kumandayı alacak sohbet filan yok tv izleyecek çay koy kahve getir ve meyvemi rakımı hazırla.. kadın hasta olur hastaneye götürmez , misafirliğe gitmez, misafir gelmeden önce gelecek diye burnundan getirir. Kavgaya yer arar sürekli bir bağırma çağırma ve özür yok. Bağırma sebebi beni bununla bastırmaya çalışıyor ve beni korkutmaya çalışıyor olmasıydı yani bir daha durum olduğunda sırf bu rezillik olmasın diye susuyordum bu sayede.Gecenin bir yarısı eve gelir. Saçma sapan şeylere yüksek meblağlar öder ama borcumuz boyumuzu aşmışken. Evlenmeden önce altımda araba vardı sıfır borç içindeydim çeyizim herşeyim hazırdı evlendim borç batağına düştüm Ama özünde iyibir insandı
Sonra boşadım. Hakettiğim bu değil. Hayır iyi bir insan değil. Aza kanaat ederken normali bu sanarken aslında normal olanın birkaç ay sonra evlendiğimde ne olduğunu öğrendim. Bana normal davranıldığında afalladım bir süre . Güzel olanın o olduğunu unutmuşum çünkü. Şuan 32 yaşımdayım. Çok şükür öyle bir karar almışım. Yakma kendini ve çocuklarını...

Ama kadin esrar diyor, gerçekten esrar bağımlısı birini çocuklara kotu örnek olmasi pahasina her seyine rağmen evde koca diye tutmak icin uğraşır miydiniz siz olsaniz?
Evde koca diye tutmak? Bu tabir beni rahatsız etti. O herşeyden önce çocuklarının babası. Bilmiyorum ben belki de çok duygusal yaklaşıyorumdur olaya ama bi insandan (heleki bu sevdiğiniz adamsa) kolayca vazgeçmek bana göre değil. Onu seviyorsam, onun iyiliği için çabalarım. Bunu çocuklarımı düşündüğüm için de yaparım. Yarın öbür gün çocuklar büyüdüğünde anne sen naptın babamı kurtarmak için hiç çaba göstermedin mi diyemesinler diye. Bu tür bireyleri dışlamak çok daha kötü sonuçlar doğuruyor. Ona siz sahip çıkmazsanız kimse çıkmaz. Kaybolur yiter gider.. Bi şekilde elinden tutulması lazım. Kolay bir şey mi?? Hiç değil. Bunu kimse savunmaz. Zor olsun ki kıymeti olsun hem Allah katında hem onun katında. Kolayı herkes seçer ama bence önemli olan zora cesaret etmek göğüs germektir. Bunlar benim düşüncelerim elbet ancak şu konuya da bi açıklık getirelim. Bi insan esrar kullanıyorsa bu onu tek başına kötü yapmaz. onu buna iten şeyler olabilir psikolojik olarak çökmüş hayatının çok kötü bir döneminden geçiyor olabilir daha bir sürü etken var. Bu şahsın tedaviye ikna edilmesi gerek ve yanında onu sevenlerinin bulunması gerek.

Farkli bir bakış açısı. Hayat sizin bu gayretinizi çabanızı hic bir zaman kırmaz umarim

Hayat bu, yaşanarak öğreniliyor her zaman. Keşke matematik gibi olsa bi formulu olsa, uğraştığımız zaman bu adamlarin düzeleceğine emin olsak.. o zaman gerçekten size hak verirdim, ama bazen de öyle kadinlar görüyorum ki 10 senesi yitip gitmiş boyle bi adama. Onlari görünce de diyorum ki 1 gun yaninda kalmaya değmez.. şimdi konu sahibinin kocasi düzelir mi? Düzelirse ne zaman? Geri tekrar eski haline döner mi, bunun da garantisi yok o ayri.. çocukların durumu psikolojisi apayri.. haksizsiniz da haklisiniz da diyemiyorum. Eger konu sahibi uğraşınca bu adam ideal istediği gibi bir koca olacaksa, olabilme ihtimali varsa hala, uğraşsın tabiki. Ama olmayacağını anladığı gün de vazgeçmeyi bilmesi lazim, en önemlisi çocukları için.

Ama ne yaşadıysa yaşasın bir insan hem de bir baba esrarmiş bilmemneymiş içkiymiş bağımlısı olamaz, olmamali. Benim buna "ay yaziiik" diyebilmem mümkün değil, siz de demeyin. Kendini değil kendiyle beraber 3 4 kişinin de hayatini karartma bencilliği bu.

Benim tepkim hemen her şeyi bir çırpıda kestirip atanlaraydı hani öyle çok kolaymış gibi hiç çaba göstermeden. Bana göre bu yanlış. Hayatta her zaman karşımıza farklı sorunlar çıkıyor bunlardan sadece kaçarak kurtulamayız mücadele etmemiz gerek. Sen kalırsın, mücadeleni verirsin ha baktın olmuyor elindeki tüm seçenekler tükendi o zaman elbette vazgeçmeyi bileceksin. Ben demiyorum ki ömrünü ver kendini parala heder et. Sevdiğin için çaba göster diyorum pat diye boşan demek yerine. Bi insanın hayatını kurtarabilirsen bu şekilde değer her şeye.. Benim bakış açım bu şekilde:)

çok üzülüyorum böyle eşi tarafından bu tarz şeyler yaşayıpta yinede iki üç özelliğini bulup iyi birisi olarak tanımlayan hanımlara. ailenize saygı göstermesi, vs... bahsettiğiniz iyi şeyler zaten olması gereken şeyler bunları bir lütuf gibi görmeyin lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…