10 yıllık evliyim yeni uyandım

Onun farkındayım. Zaten gitmez. Zaten kalır. Sadece lafta.... ama gidersem kıyamet kopacak ondan korkuyorum. Ailem çok sinirli yapıda. Onun tarafı dahada beter. Kıymet kopar korkuyorum
Ya bu yasadiklarinizdan sonra kiyamet kopmadan normal hayatiniza devam etmeya calismaniz daha kötü değil mi? Su an arkanizda sinirli de olsa bir aileniz var. Siz evinizden kopmak istemiyorsunuz bence. Çekeyim diyorsunuz. Iyi huylarini gormeye çalışıyorsunuz kendinizi bunlarla oyaliyorsunuz. Dunyaya gelen her insanin mutlu olmaya hakki vardir. Hayat cok kısa mutlu olmaya bakin. Birakin kiyamet koparsa belki mutluluk dogar. Hem kiyamet falan da kopmaz sadece isler ciddiye biner o kadar.

Neresi iyi bu adamin simdi??? Bende calisan bir kadindim ve esim alisveris cocuk bakimi ev isleri ustlenirdi suan bile evde olmama ragmen hala ustlenir saolsun.. hayattaki zorluklar bir insana yuklenmezki... konusmaya calisin dicemde dinlermi bilemedim 10 yildan sonra.

Normal olan bu değilmi? Bana on yılda belki 2 sefer hazırlanmıştır... öğlen uyandırırım anca hiç beraber kalkmayız

Esasında iyi bir insan ? Derken ben anlattıklarınızda tek iyi olan ailenize yakın oturmanızı görüyorum. Başka iyi bir şey yok. Madde kullanımına kadar belki tolere edebilirsiniz ama bu çok zor.

Degistirmek? 10yildir degismemis simdi mi degisicek. Allah aşkına kendinize acimiyorsaniz çocuklarınıza acıyın ve bosanın

Öyle pat diye boşanılır mı Allah aşkına ya yapmayın yuva yıkmak bu kadar kolay olmamalı. Günümüzün kafası da bu malesef. Hiçbir şeyi çekemem edemem ben değerliyim kıymetliyim karşımdaki bana uymuyorsa hemen boşamalıyım! Kusura bakmayın ama bana bu normal gelmiyor.

Bundan 40-50 yıl öncelerinin evliliğinde kadınlarımızın evi sürekli idare eden,alttan alan, kocasının her türlü zorbalığına maruz kalan, aman yuvam yıkılmasın diye veya toplumdan belki de dışlanmamak için bir türlü boşanmasını bilmemesi ne kadar yanlışsa bu günümüzün hemen boşan kafası da yanlış. Arkadaş önce orta bir yol bulursun bişeyleri düzeltmeye çalışırsın anlamıyorsa bir daha anlatırsın kendini ciddiye aldırmanın bir sürü yolu var. Ara bul neden kolay yolu seçesin? Olmadı uzman birine gidersin psikolog olur ilişki uzmanı terapist vs. Bu şekilde çift terapisi yapan kişiler var onlardan yardım alırsın. Yapılabilecek her şeyi yapar denersin bütün bunlar işe yaramıyorsa o zaman yol çizersin kendine ve çocuklarına . Lütfen biraz duyarlı olun bu konularda.

Bütün bu meziyetleriyle esasında nasıl iyi bir insan olabiliyor?
Davranışları kötü yapar insanları zaten.
Yoksa özünde herkes iyi.

Normal olan bu değilmi? Bana on yılda belki 2 sefer hazırlanmıştır... öğlen uyandırırım anca hiç beraber kalkmayız
Evet normal olan bu. Belki başkası ne var ki bunda diyecek. Kimisi böyle adam var mı diyecek.
Hayat arkadaşlığı eşine merhamet etmeden, empati kurmadan olmaz. Karı koca herkesten olur, herkes çiftleşir doğurabilir. Bunlar meziyet değil.
Allah hayırlı karar vermen için yardımcın olsun. Ama şu uyuşturucu olayı kararında büyük etken olmalı. İnkar etmemesi için delil toplamayı da ihmal etme lütfen.

"İyi insan" ne demek bunun karşılığını bir çok kadın yanlış biliyor bence. Bu insan hiç de iyi değil evde sürekli bağıran çağıran, hiç bir şeye elini sürmeyen, seni bu evlilikte resmen tek başına bırakmış neresi iyi

Böylesi bu şeyleri yapan adamın neresi iyi olablir ya iyiliğinden kastınız nedir Allah yardımcınız olsun en hayırlısını versin rabbim

Aslında iyi mi bi insan
Kumar ve esrar olmak üzere en az iki bağımlılık, resimler ve mesajlar dediğiniz şeyin adı aldatma, öfke kontrol problemi ve şiddet, basit yetişkin sorumluluklarını dahi alamama... Bunlara rağmen pes etmek istemiyosanız bence bi uzaylı saldırısı falan bekleyin, bakarsınız boşanma vs. ugraşmadan kökten çözülür problem.

Esrar bağımlısını internet oyunlarını görünce boşanmak için neyi bekliyorsunuz anlamıyorum gerçekten bu adamla neden evlisiniz

Bu herif de iyiyse. Ne diyeyim ben size şimdi. Eşiniz o sizin çocuğunuz değil. Sürekli arkasını toplamak sorumluluklarını yüklenmek zorunda de ğil si nizzz. Neden yapıyorsunuz bunu kendinize Allah aşkına. Paranızı saçma sapan şeylere harcıyor, üstüne alışverişini yemeğini temizliğini her türlü işini yapıyorsunuz, mutlu da değilsiniz. Niye evlisiniz o zaman. Bu adam size sadece zararsa neden evlisiniz. Bekar halinizden daha mutsuz daha yorgunsanız neden evlisiniz. İlişki-evlilik insanın hayat kalitesini yükseltmek için var

Umarim o maddeyi evde kullanmiyordur. Iyi bir insan degil. Cocuklarina da kotu ornek. Adam sadece kendi icin yasiyor.

Bu kadar uzun bir ilişki ve 2 çocuktan sonra bir de üzerine birbirini tanıyan insanların oluşturduğu küçük bir muhitte oturuyorsanız çekiniyor olabilirsiniz, karar almak daha zor olabilir. Bunları anlıyorum ve itirazım yok. Ancak şunu anlamıyorum alıştığım, bildiğim insan, 2 çocuğumun babası mantığıyla mutsuz, yorucu, yıpratıcı bir evliliğe 10 yıldır mahkum etmişsiniz kendinizi. Sizin gerçekten bu evlilikte bir hayat arkadaşınız, arkanızı yaslayabileceğiniz, yanında rahat ve güvende hissettiğiniz kocanız var mı? Varsa da nerede? Yazdıklarınızda göremedim. Evlilik birliğine devam edip etmemek sizin bileceğiniz bir şey tabiki ama muhtemelen uzun yıllardır eşiniz tarafından manipüle edilip, baskılanıyorsunuz. Hatta bunu farkında bile olmayabilirsiniz. Eşinizin söylediklerinden o kadar çok etkileniyorsunuz ki esrar konusunu bile açmaya cesaretiniz yok. Adamın zararlı şeyler kullanıyor olmasının başta kendisine olmak üzere size, çocuklarına ne gibi olumsuz sonuçları olabileceğini söylemeyi bırakın siz daha telefonundan öğrendiğimi anlarsa olay çıkar noktasında kalmışsınız. Önce tek başınıza bir uzman desteği almanızı öneririm. Özgüven eksikliği ve baskılanmanızdan kurtulun. Eğer olurda yolları ayırmayı düşünürseniz bulduğunuz kayıtları mutlaka kendi telefonunuzla çekip kaydedin derim ben. Yine aranızda çıkan büyük kavgada sesini mi yükseltiyor, hakaret mi ediyor bırakın avazı çıktığı kadar inletsin ortalığı ( el ne derden korkmayı bırakın o el size bişey olsa gelip bakmayacak bile) daha iyi arayın polisi şikayetçi olun. Hem bu şekilde uzaklaştırma kararı çıkartıp devlet eliyle atarsınız evden. O düşmüşlükle kızacak, bağıracak ama ne zamana kadar? Kendisiylw başbaşa kalınca göreceksiniz şu an saldığı ve ilgilenmediği siz ve çocuklarınız uzaktayken ailesi evinizde yuva olacak tecrübeyle sabittir. Sonra barışalım seromonleri, çocuklarımız var lakırtıları, aileler girecek araya vs. O zamanda devam edip etmemek yine sizin kararınız tabi. Ama bana sorarsanız özgürlüğü ucundan bile tatsanız bu hayattan daha çekici gelecektir. Kocanız sizi zaten yalnızlaştırarak evliliğini baltalamış. Siz yıllarını kurban eden insan konumundasınız benim gözümde. Yapmayı verin şu vazife edindiğiniz işleri bakalım nasıl bir bağlılığınız ve sevginiz varmış bu evlilikte.

Kendini kafanda kurduğun bu hapishaneye mahkum etmişsin hala iyi insan diyorsun. Bence hala uyanmamışsın burda herkes uyandırmaya çalışmış. Sen bu adama hala iyi diyorsan ya mağarada yaşıyorsun hiç etrafında erkek görmedin ya da nasıl bir körlük yaşıyorsan gözlerin açılmadı. Neyse herkes tavsiye vermiş zaten karar senin ister uyu ister uyan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…