2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kontrole gittik kizlar bugun iyi gecti sukur yalniz dr. Ek gida vermemis olmama bozuldu açıkçası. .Benim amacim tattirmak,6. Aydan sonra sütün yetmezse ek gidayi da yemezse gelisimi yavaslar dedi..cok rastliyorum bu duruma dedi .
sonuç olarak ek gidaya basliyorum az az, eve gelince yogurt verdim 5-6 cay kasigi sevdi gibi..yogurdu gunluk yapmasan olur dedi 2-3 gun kullanabilirmisim..sabah meyve puresi, öğlen corba, ikindi yogurt vericekmisim..
simdi size sorularim olucak:
Elma rendesini puturu ile yutar degil mi cam rendede yapinca..
sebze çorbasini nasil yapiyorsunuz neler kullanıyorsunuz. .
donuste meyve filesi aldim, içine neler koyabilirim acaba. .
Bu arada kizim kulağını cok kasiyordu bi seyi yokmus uykusu gelince yapiyo snrm. .
bI de benim cadi su icmek istiyo galiba,(ben icerken bardaga dokunup duruyo, heyecanlaniyo) ara ara veriyorum bi miktar var mi diye sordum istedigi kadar ver dedi..
Demir ilacina da muhakkak basla artik dedi ishaline iyi gelirmis..artik oturtabilirsin destekli olarak dengesi iyi dedi .
mama sandalyesi alicam bikac gun icinde..

Şimdi halı yıkamayı aradım ne zaman gelecek diye yarın geliyormuş halılarım.
Utana utana aradım halılarım beyazdı ne ararsan dökmüştüm üstüne :KK70:Abdullah ağlayınca bir telaş oluyorumki elimde ne varsa ya dökerim yada telaştan atarım:KK70::KK70:
Halısa ne ararsan vardı taşıyan adamlara mamaz kılıyorsanız üstünüzü değiştirin demeyi unuttum bak günaha girdim:-)

Kontrole gittik kizlar bugun iyi gecti sukur yalniz dr. Ek gida vermemis olmama bozuldu açıkçası. .Benim amacim tattirmak,6. Aydan sonra sütün yetmezse ek gidayi da yemezse gelisimi yavaslar dedi..cok rastliyorum bu duruma dedi .
sonuç olarak ek gidaya basliyorum az az, eve gelince yogurt verdim 5-6 cay kasigi sevdi gibi..yogurdu gunluk yapmasan olur dedi 2-3 gun kullanabilirmisim..sabah meyve puresi, öğlen corba, ikindi yogurt vericekmisim..
Bu arada kizim kulağını cok kasiyordu bi seyi yokmus uykusu gelince yapiyo snrm. .
bI de benim cadi su icmek istiyo galiba,(ben icerken bardaga dokunup duruyo, heyecanlaniyo) ara ara veriyorum bi miktar var mi diye sordum istedigi kadar ver dedi..
Demir ilacina da muhakkak basla artik dedi ishaline iyi gelirmis..artik oturtabilirsin destekli olarak dengesi iyi dedi .
o cam rendeden bende aldım fakaaaat o nasıl rendeleyecek ne bıcım bısey cıkacak merak edıyorum acıkcası :KK45:kulagında bısey cıkmamasına sevındım :KK15:bızım oglanda kasıgı tuttu bugun nasıl sevındık anlatamam :KK36:bende mama sandalyesı ıstıyorum bebek arabası yok of ne cok masraf var yahuuu

Şimdi halı yıkamayı aradım ne zaman gelecek diye yarın geliyormuş halılarım.
Utana utana aradım halılarım beyazdı ne ararsan dökmüştüm üstüne :KK70:Abdullah ağlayınca bir telaş oluyorumki elimde ne varsa ya dökerim yada telaştan atarım:KK70::KK70:
Halısa ne ararsan vardı taşıyan adamlara mamaz kılıyorsanız üstünüzü değiştirin demeyi unuttum bak günaha girdim:-)
bende yıkamaya vermeyı dusunuyorken hıc dıkkat etmedım yemek dokuntulerı vardı :KK34:ozellıkle mutfak halısına yaparım bende cay falan gecen kek hamuru sıcradı her yere :KK33:kakaolu hemde:cry: sımdı yıkandı ama sabak kahvaltı yaparken uzerıme koca bı bardak cay doktum her tarafım yandı ama kendı canımı unuttum masayı sıldım ne kadar dıkkat edersem o kadar kırlenıyor yemın ederım :KK42:

Selam kızlar sizinde bebişleriniz çok terliyormu benim oğlum çok terliyor ve her seferinde değiltirmeyw çalışıyorum ama kıyafet yettiremiyorum Lcwaikiki den Pamuk bezlerden vardı onları aldım sırtıNa koyuyorum vu sefer eşim değiştir diyor Siz basıl yapıyorsunuz bı arada benim oğlum 5dakika bile yatsa sırtı su gibi oluyor..
Eşime kıtafet yettiremiyorum diyorum oda git mağada ne varsa al diyor ama yazık günah zaten birton elbise alıyorum neyapacağımı bilemedim
beniim oğlumda çook terliyor gece yattığı yeri sürekli değiştiriyorum su atılmış gibi oluyor,,,,
ben çok terlemediği sürece üstünü değiştirmiyorum,,, çünkü teri soğur daha da üşür diye,,,,
saçlarının altı hemen terleyince daha da terlemeden altını çıkartıyorum,(benim oğlumun ilk terlediği yer orası )
birde çok fazla giydirmiyorum,,, ama üşütmüyorum da,,,,
birde dün kangurudaydı kanguruda olduğu için çok terledi,değiştirmek zorunda kaldım üstünü,, kıyafetlerini havalandırdım gene giydirdim,,, büyük insan teri gibi kokmuyor ki,,, daha doğrusu teri kokmuyor,,,

Biz de bugün dışarı çıktık giderken sağlık ocağına uğradım 13 günde 300 gr almış yine geçen aylarki gibi olacak heralde kilo artışımiz. Oglusum dışarı ciktigima pişman etti eskiden susturmak için dışarı çıkarırdım Şimdi arabaya binince de agliyo kendi arabasında da. Gün geçtikçe huyu bozuluyo ben de gerilmeye başladım sonra vicdan azabi duyuyorum ne biçim annesin diye. Dışarı çıkınca 4 tane kitap alakali ikisi annelikle alakalı biri bebek gelişiminde oynarak öğrenme bunu karıştırdım baya hoşuma gitti ay ay ayırmışlar Daha önce 365 oyun kitabını almıştım onda ayları yazmıyor diye bi kenarda duruyor bir de mahallenin en mutlu bebeği diye bir kitap aldım içinde bebek nasıl sakinlestirilir gibi bölümler vardı bakalım inşallah faydalı olurlar benden böyle . Sahi bu arada oğlum tam dönmeye başladı yüzüstü gelince bazen dönemiyor sonra sinirleniyor habire onu düzeltiyoruz :KK48: Dün de oyun halisimda oynarken çıkmış dışarı ben de telefona dalmışım bi baktım ayağıma biri dokunuyor çok ama çook hoşuma gitti yaa :KK68::KK68:

Cnm sagmadigim için bilmiyorum ama bence fena degil cikan süt, kalitesini de artırırsan kilo alımı artar insallah..
bana da iyi gb geldi önce ama göğsüm baya sertleşince çıkıyor o miktar hayırlısı bakalım bugün rezene semizotu başladım :KK66:
Valla cnm hasta edicem diye cok korkuyorum yere koydugum an islaniyor arkasi, aslinda bizim yayla var ama ben patlarim orda bi tek babamla...

aynen cnm su an sizdi kucagimda en son 10 da uyumustu kizim da..

çorba vermiyorm canım o yüzden
fileyi bugün kullandım elma koydum ama sert olunca pek çıkaramadı suyunu daha yumuşak meyveler denicem
kan damlasını banada başla dedi sende ferrum mu var kaç damla vericez sormamışım

o cam rendeden bende aldım fakaaaat o nasıl rendeleyecek ne bıcım bısey cıkacak merak edıyorum acıkcası :KK45:kulagında bısey cıkmamasına sevındım :KK15:bızım oglanda kasıgı tuttu bugun nasıl sevındık anlatamam :KK36:bende mama sandalyesı ıstıyorum bebek arabası yok of ne cok masraf var yahuuu
rendeliyor canım ilk bende bu Bi iş yapmaz demiştim :)

Biz de bugün dışarı çıktık giderken sağlık ocağına uğradım 13 günde 300 gr almış yine geçen aylarki gibi olacak heralde kilo artışımiz. Oglusum dışarı ciktigima pişman etti eskiden susturmak için dışarı çıkarırdım Şimdi arabaya binince de agliyo kendi arabasında da. Gün geçtikçe huyu bozuluyo ben de gerilmeye başladım sonra vicdan azabi duyuyorum ne biçim annesin diye. Dışarı çıkınca 4 tane kitap alakali ikisi annelikle alakalı biri bebek gelişiminde oynarak öğrenme bunu karıştırdım baya hoşuma gitti ay ay ayırmışlar Daha önce 365 oyun kitabını almıştım onda ayları yazmıyor diye bi kenarda duruyor bir de mahallenin en mutlu bebeği diye bir kitap aldım içinde bebek nasıl sakinlestirilir gibi bölümler vardı bakalım inşallah faydalı olurlar benden böyle . Sahi bu arada oğlum tam dönmeye başladı yüzüstü gelince bazen dönemiyor sonra sinirleniyor habire onu düzeltiyoruz :KK48: Dün de oyun halisimda oynarken çıkmış dışarı ben de telefona dalmışım bi baktım ayağıma biri dokunuyor çok ama çook hoşuma gitti yaa :KK68::KK68:
büyüdüğünü geliştiğini görmek ne güzel demi benmki de geri,geri gitmeye başladı

Kv ve eltimler var aman yarabbi.bitsin bu işkence. Çocuklar bi taraftan.erkejler salona geçmişler halim leke oldu bi taraftan neyseki hepsi seferber oldu temizliyorlar eşim kv abim.ben giremedim ama cok canim sıkıldı daha yeni yikanan halılarım mahvoldu Oyy oy. Yatak Odama geçtim minigi uyuturken yazıyorum.az hasarla atlatirim inş

çorba vermiyorm canım o yüzden
fileyi bugün kullandım elma koydum ama sert olunca pek çıkaramadı suyunu daha yumuşak meyveler denicem
kan damlasını banada başla dedi sende ferrum mu var kaç damla vericez sormamışım

rendeliyor canım ilk bende bu Bi iş yapmaz demiştim :)

büyüdüğünü geliştiğini görmek ne güzel demi benmki de geri,geri gitmeye başladı
Evet yaa biberonu tuttuğunda bi de dün çok mutlu oldum farklı bi mutluluk ama bu

birde herkes kilodan bahsetmiş,,,
ben iki haftadır sadece yediğim abur cuburu keserek vede akşam yemeklerine biraz çeki düzen vererek, 1,5 kg kadar verdim,,,,
hiç aç kalmadım, sütümde bir değişiklik olmadı,,,,
aburcuburdan da kastım,,çikolata, kek, börek, cips, gofret, her türlü tatlı, v.s.
akşam yemeklerinde de sadece 1 dilim ekmek yemeye çalışıyorum , her zaman da başarılı olamıyorum,,,

Cnm rendede rendeleyin az su koyup tonundan getirmekle basladım.zamanla puturluye gelicem.elma armutları basladım.
Sebze corbasıda yapıyorım.ilk kabak havuz sora patates sora mevsim sebzeli.
Yogurt suan vermiyorum bebegım gazlıyor malum
Kavanoz vermıycem.mısafırlıge giderkende yapıp yanımda goturuuorum

birde herkes kilodan bahsetmiş,,,
ben iki haftadır sadece yediğim abur cuburu keserek vede akşam yemeklerine biraz çeki düzen vererek, 1,5 kg kadar verdim,,,,
hiç aç kalmadım, sütümde bir değişiklik olmadı,,,,
aburcuburdan da kastım,,çikolata, kek, börek, cips, gofret, her türlü tatlı, v.s.
akşam yemeklerinde de sadece 1 dilim ekmek yemeye çalışıyorum , her zaman da başarılı olamıyorum,,,
doguma 87 kıloyla gıttım 78 kıloyum su an ama hıc duramıyorum evde fare gıbı dolasıp yıyorum sımdıye kadar cekırdek cıtledım napacagım bılmıyorum ah bı abur cuburu bırakabılse hep kocamın sucu o yemeyı sever beraber oturur yerız ne var ne yok evlendıgımızden berı ıkı senedır ıkımızde 20ser kılo aldıkda ayıptır soylemesı :mad::KK4::cry:

Cnm rendede rendeleyin az su koyup tonundan getirmekle basladım.zamanla puturluye gelicem.elma armutları basladım.
senın erken dogum yaptıgını okuyunca burden ruyalarıma kadar gırmıstı dogum bak hatırladım gulumsedım her an doguracam darken 41. haftanın sonunda zor bela ayırdılar karnımdan benım bıdıgı senı gorunce hep aklıma bu gelıyor:KK45:

Cnm elma ve armut dedi bana da dr...
Rendeleyince biraz puturu oluyo ya onu yutabilir Di mi dr..yutar dedi Ama tereddut ediyorum. .
corba için önce bi sebze ile mi basliyoruz yani kabakla onu Buharda pişirip ezip mi veriyoruz. .cok soru sordum cnm.kusura bakma ..
kasik maması ben de dusunmuyorum elden geldigince kendim hazirlamaya çalışıcam ben de..
C Cucu cnm kilosu kadar 1 damla yani 7 kg ise 7 damla 6.5 dan sonrasi 7 damla veriliyor dedi bucuktan sonra bütüne tamamlıyoruz..bana da ayni damlayi verdi.

ogluna masallah :KK200: bızımkıde saat yonunde donuyor bıde yukarı ıttırıyor kendını :KK45: anaaa benım hıc bebeyle alakalı kıtabım yok karambole buyutuyom valla hayırlısı ıyı etmıssın bende alsam soyle benım bebemde gelısse bı ıyıce :KK48:

bende yıkamaya vermeyı dusunuyorken hıc dıkkat etmedım yemek dokuntulerı vardı :KK34:ozellıkle mutfak halısına yaparım bende cay falan gecen kek hamuru sıcradı her yere :KK33:kakaolu hemde:cry: sımdı yıkandı ama sabak kahvaltı yaparken uzerıme koca bı bardak cay doktum her tarafım yandı ama kendı canımı unuttum masayı sıldım ne kadar dıkkat edersem o kadar kırlenıyor yemın ederım :KK42:
öyle oluyor canım sakınan göze çöp batar bende yıkandıktan sonra üstünde yürümeye bile dikkat ederim ama acil birşey olsun hemen telaştan ne varsa dökerim örneğin eşim birşey isteyince veya yemeği beklerkenn hadi hafi diye diye brni telaşlandırıyor Anasının karnında nasıl 9 ay dayanmış onu anlamış değilim

beniim oğlumda çook terliyor gece yattığı yeri sürekli değiştiriyorum su atılmış gibi oluyor,,,,
ben çok terlemediği sürece üstünü değiştirmiyorum,,, çünkü teri soğur daha da üşür diye,,,,
saçlarının altı hemen terleyince daha da terlemeden altını çıkartıyorum,(benim oğlumun ilk terlediği yer orası )
birde çok fazla giydirmiyorum,,, ama üşütmüyorum da,,,,
birde dün kangurudaydı kanguruda olduğu için çok terledi,değiştirmek zorunda kaldım üstünü,, kıyafetlerini havalandırdım gene giydirdim,,, büyük insan teri gibi kokmuyor ki,,, daha doğrusu teri kokmuyor,,,
Bizimkide kokmuyor canım bende arada kurutup tekrar giydiriyorum ama benim oğlan çok terliyor az terleyince bende sırtına pamuklu bezlerden koyuyorum benim oğlumda özellikle geceleri terliyor ben üstünü açmamaya çslışıyorum ama o iki gündür üstünü açıyor havalar tam ısınsaydı biraz rahatlayacaktım

X