2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Cnm elma ve armut dedi bana da dr...
Rendeleyince biraz puturu oluyo ya onu yutabilir Di mi dr..yutar dedi Ama tereddut ediyorum. .
corba için önce bi sebze ile mi basliyoruz yani kabakla onu Buharda pişirip ezip mi veriyoruz. .cok soru sordum cnm.kusura bakma ..
kasik maması ben de dusunmuyorum elden geldigince kendim hazirlamaya çalışıcam ben de..
C Cucu cnm kilosu kadar 1 damla yani 7 kg ise 7 damla 6.5 dan sonrasi 7 damla veriliyor dedi bucuktan sonra bütüne tamamlıyoruz..bana da ayni damlayi verdi.
İlk bende puturlu vermedim korktum zamanla daha az cekersin rondodan cnm
Sebzeleride ikiyle basladım alerjı riski oldugu icin sonra 3e cıkarsın sonra 4e.o bıraz bebegıne baglı.ben suan mesela kabak havucla basladım patates ekledim.sora havucun mevsimi gectı onu cıkardım semizotu koyucam ve ırmik ekledım ve tabıkı zeytinyağı.porsıyonlarıda hergun artıyorsun ilk gunler onla doyurmuyosun ve suya baslıyosun kaynamıs sogumus.

Bende üzüldüm duamla destek oluyorum. Bizde de cok meraklilari var.farkli goruslerden.hayirlisi.Allah devletimize dirlik duzen versin.
Amin canım
@Duha22 ve Nego Nego yinede görüşümuzu belli edecek sevinç üzüntü gibi ifadeler kullanmasak herkesin farklı olabilir görüşü kızlar çocuklar için burdayız kimsecikler kırılıp kopmasın cephelesme olmasın ... Hepimiz için türkiye için hayirlisi olsun diyelim geçelim
Canım ne için üzüldügumu yazmadim ki bu sayfada kimseyle siyasi tartışmaya girmem zaten
Nego Nego daha ek gidaya baslamamisken bi anda bana dauygun gelmedi cnm işin kötü yani kararı değişmiyor, tesellim su ki 9.aya kadar ben bakicam sonra istedigi gibi yedirir olmadi..saman gibi tatsiz tuzsuz seyi cocuk yemez diyor, kalbini de kırmak istemiyorum..zaten kizimin agiz kenarinda kirmizi sivilce gibi seyler cikti domates verdiğinde de oyle olnustu..
ben ek gidaya yavastan basliyorum artik çünkü kizim hazır gibi bugun kontrol var dr.a soylemiycem ek gidaya baslamadigimi..
kilo almadiysa hele yandim valla..
Canım neyse 9 ay sen bakacaksin bazen mecburiyetler oluyor böyle şimdi kırılsa senin için rahat etmez halbu ki bebeklere ne verirsen yer şeker tuz yağ bunlar sonradan eklenen insanların kendi kendini bağımlı yaptığı lezzetler maalesef:)
selam kızlar meyve verme konusulmuş bende silikon olanlardan alcam sipariş ettim daha gelmedi yarın 5ay kontrolumuz var ben daha su dışında hiç birşey vermiyorum dün ilk defa kv biraz yogurt ydirdi bide üstüne demez mi kızım anandan korkuyorum korkmasam vercemde diyo:KK70: bu olaydan sonra ben çay vs işlerini yaptım muhallebi yapmıştım çayını uzatırken bi baktım benim kızın ağzında bişi var yoğurdu kusmuş sandım eğildim bi baktım kv de eyvah yakaldık diye guluyor onu nasıl gördün sen diyor bide bende tatlı verme lütfen dedim napim gözümün içine bakıp yalanıyor kıyamadım bi damla verdim diyor:KK70: yarın dr ek başlayın derse benimkini artık hiç bişi durduramaz

Ay iyi ki manti vermemis:KK70:
Kızlar sut sağdım oğlumun kilo alımından dolayı miktar gormek için 3saat aralıkla sol göğsümden 75 da dan 55toplamda 125 cc sut sağdım normal miktar mı bilmiyorum bugün her seferde sağıp toplam ne kadar sut çıkıyor bakayım diyorum

bu arada tahlil sonuçları çıktı hiç bir sıkıntı yok şükür 2aydır devit vermediğim halde değeri iyi çıktı şükür
dr mamaya devam 15 gün sonra kilo kontrolü dedi

canim emerken sagdigin sutten daha fazla oluyormus bence miktar iyi, benim dr da mama dedi ama iste bu hafta deniycem mamasiz, kilo almis mi peki
Kontrole gittik kizlar bugun iyi gecti sukur yalniz dr. Ek gida vermemis olmama bozuldu açıkçası. .Benim amacim tattirmak,6. Aydan sonra sütün yetmezse ek gidayi da yemezse gelisimi yavaslar dedi..cok rastliyorum bu duruma dedi .
sonuç olarak ek gidaya basliyorum az az, eve gelince yogurt verdim 5-6 cay kasigi sevdi gibi..yogurdu gunluk yapmasan olur dedi 2-3 gun kullanabilirmisim..sabah meyve puresi, öğlen corba, ikindi yogurt vericekmisim..
simdi size sorularim olucak:
Elma rendesini puturu ile yutar degil mi cam rendede yapinca..
sebze çorbasini nasil yapiyorsunuz neler kullanıyorsunuz. .
donuste meyve filesi aldim, içine neler koyabilirim acaba. .
Bu arada kizim kulağını cok kasiyordu bi seyi yokmus uykusu gelince yapiyo snrm. .
bI de benim cadi su icmek istiyo galiba,(ben icerken bardaga dokunup duruyo, heyecanlaniyo) ara ara veriyorum bi miktar var mi diye sordum istedigi kadar ver dedi..
Demir ilacina da muhakkak basla artik dedi ishaline iyi gelirmis..artik oturtabilirsin destekli olarak dengesi iyi dedi .
mama sandalyesi alicam bikac gun icinde..
canim puturlu dene yiyemezse iyice ezersin ama bence yer gecen yazmistinya nektarini yuttu diye, sebzeyi cok az suyla hasla o suyun icinde sebzeyi ez ver, tek meyve sebzeyle baslayacaksin 3 gun ayni meyve sebze olacak alerjisi olup olmadigini anlamak icin, sonra ikinci bir sebzeyi ekleyebilirsin ondan sonra uc dort seklinde, mevsim sebzesi neyse onu vereceksin, bi kasikla baslayip gun gun artiracaksin bir cay kasigi, birden cok verme sindirim sistemi hazir degil cunku, aklina takilan ne varsa sor basit soru diye dusunme canim elimden geldigince yardim ederim
Biz de bugün dışarı çıktık giderken sağlık ocağına uğradım 13 günde 300 gr almış yine geçen aylarki gibi olacak heralde kilo artışımiz. Oglusum dışarı ciktigima pişman etti eskiden susturmak için dışarı çıkarırdım Şimdi arabaya binince de agliyo kendi arabasında da. Gün geçtikçe huyu bozuluyo ben de gerilmeye başladım sonra vicdan azabi duyuyorum ne biçim annesin diye. Dışarı çıkınca 4 tane kitap alakali ikisi annelikle alakalı biri bebek gelişiminde oynarak öğrenme bunu karıştırdım baya hoşuma gitti ay ay ayırmışlar Daha önce 365 oyun kitabını almıştım onda ayları yazmıyor diye bi kenarda duruyor bir de mahallenin en mutlu bebeği diye bir kitap aldım içinde bebek nasıl sakinlestirilir gibi bölümler vardı bakalım inşallah faydalı olurlar benden böyle . Sahi bu arada oğlum tam dönmeye başladı yüzüstü gelince bazen dönemiyor sonra sinirleniyor habire onu düzeltiyoruz :KK48: Dün de oyun halisimda oynarken çıkmış dışarı ben de telefona dalmışım bi baktım ayağıma biri dokunuyor çok ama çook hoşuma gitti yaa :KK68::KK68:
canim masaallah bence iyi almis az degil, masaallah kuzuya benimkide done done oyun halisindan cikiyor:)
KIZIM İLK DEFA BUGÜN TAM DÖNDÜ YUPPİ :KK70:
masaallah:)%

Kv ve eltimler var aman yarabbi.bitsin bu işkence. Çocuklar bi taraftan.erkejler salona geçmişler halim leke oldu bi taraftan neyseki hepsi seferber oldu temizliyorlar eşim kv abim.ben giremedim ama cok canim sıkıldı daha yeni yikanan halılarım mahvoldu Oyy oy. Yatak Odama geçtim minigi uyuturken yazıyorum.az hasarla atlatirim inş
ayyy kotu olmus cikmis mi canim leke

doguma 87 kıloyla gıttım 78 kıloyum su an ama hıc duramıyorum evde fare gıbı dolasıp yıyorum sımdıye kadar cekırdek cıtledım napacagım bılmıyorum ah bı abur cuburu bırakabılse hep kocamın sucu o yemeyı sever beraber oturur yerız ne var ne yok evlendıgımızden berı ıkı senedır ıkımızde 20ser kılo aldıkda ayıptır soylemesı :mad::KK4::cry:
ayyy ayni esim cok aliyor abur cubur oglumuda alistirdi hain, bende canim buyuk oglumdan 5 kilo kucukten 5 kilo kendi marifetimda 10 kiloyla 7 senede 20 kilo aldim:KK43:

Bizimkide kokmuyor canım bende arada kurutup tekrar giydiriyorum ama benim oğlan çok terliyor az terleyince bende sırtına pamuklu bezlerden koyuyorum benim oğlumda özellikle geceleri terliyor ben üstünü açmamaya çslışıyorum ama o iki gündür üstünü açıyor havalar tam ısınsaydı biraz rahatlayacaktım
bütün bebişler mis gibi süt kokuyor zaten,,,, ben saklıyacağım kıyafetlerini yıkamadan saklıyorum kokusu sinsin, oğluşumun diye,,,,
ben geceleri sürekli yattığı yeri değiştiriyorum, kafasını ince tüllerle siliyorum, birde sadece kısa kollu atlet alttan çıtçıtlı ve uzun kollu bir üst veya sadece uzun kollu bir alttan çıtçıtlı body ile yatıtıroyorum, alt giydirmiyorum son 6 haftadır,,,
ama terleyen bebek gerçekten çook zor,,,

Günaydın kızlarannemler geliyor memlektten perşembe dönerler o günde ben ise başlıyorum geçmişi okuyamadım daha ahmet komando gibi tek kol üzerinde emeklıyor artık koyduğum yere falan çok aşırı dikkat gerekiyor bi bakiyorum salıncak altına girmiş Allah cocuklarımızı korusun hepinize güzel günler

Amin canım

Canım ne için üzüldügumu yazmadim ki bu sayfada kimseyle siyasi tartışmaya girmem zaten

Canım neyse 9 ay sen bakacaksin bazen mecburiyetler oluyor böyle şimdi kırılsa senin için rahat etmez halbu ki bebeklere ne verirsen yer şeker tuz yağ bunlar sonradan eklenen insanların kendi kendini bağımlı yaptığı lezzetler maalesef:)

canim emerken sagdigin sutten daha fazla oluyormus bence miktar iyi, benim dr da mama dedi ama iste bu hafta deniycem mamasiz, kilo almis mi peki

canim puturlu dene yiyemezse iyice ezersin ama bence yer gecen yazmistinya nektarini yuttu diye, sebzeyi cok az suyla hasla o suyun icinde sebzeyi ez ver, tek meyve sebzeyle baslayacaksin 3 gun ayni meyve sebze olacak alerjisi olup olmadigini anlamak icin, sonra ikinci bir sebzeyi ekleyebilirsin ondan sonra uc dort seklinde, mevsim sebzesi neyse onu vereceksin, bi kasikla baslayip gun gun artiracaksin bir cay kasigi, birden cok verme sindirim sistemi hazir degil cunku, aklina takilan ne varsa sor basit soru diye dusunme canim elimden geldigince yardim ederim

canim masaallah bence iyi almis az degil, masaallah kuzuya benimkide done done oyun halisindan cikiyor:)

ayyy ayni esim cok aliyor abur cubur oglumuda alistirdi hain, bende canim buyuk oglumdan 5 kilo kucukten 5 kilo kendi marifetimda 10 kiloyla 7 senede 20 kilo aldim:KK43:
canım yanlış anlama sizin duyarlılıgınızı bılıyorum da herkes bu ara bu yüzden tartısınca burada da bu mevzu yüzünden tartışma olur diye korktum yoksa hepimizin uzuntusu sevinci oldu

amanıın emekledi mi paşa maşallah kuzuma
evet canım küçük komandomuz:KK70:
Günaydın dün yorucu bol kosturmali geçti, hala keyifsizim kafa dağıtmam lazım neyse
Eliptik bisiklete basliyim bugün insaallah spor iyidir:)
ayy ıyıdırde ben çok eriniyorum eliptik bisiklete ip atlıyorum çok iyi geliyor memeler nasıl sallanıyor :KK70:

Günaydın kızlarannemler geliyor memlektten perşembe dönerler o günde ben ise başlıyorum geçmişi okuyamadım daha ahmet komando gibi tek kol üzerinde emeklıyor artık koyduğum yere falan çok aşırı dikkat gerekiyor bi bakiyorum salıncak altına girmiş Allah cocuklarımızı korusun hepinize güzel günler
İş maratonun başlıyor demek kolay gelsin canım, masaallah ahmete eymen takipte ahmeti:) amin
canım yanlış anlama sizin duyarlılıgınızı bılıyorum da herkes bu ara bu yüzden tartısınca burada da bu mevzu yüzünden tartışma olur diye korktum yoksa hepimizin uzuntusu sevinci oldu
Yok canım iyi niyetini biliyorum dostlarla siyasi muhabbet yapmam sonu kötü oluyor:) elimde değil moralim bozuk ablamda kızdı dün delimisin sütün etkilnecek diye, tepkisiz kalamiyorum birde eşimle en iyi anlattığımız konu siyaset:KK56: ay neyse canim sagolasin:KK200:

evet canım küçük komandomuz:KK70:
ayy ıyıdırde ben çok eriniyorum eliptik bisiklete ip atlıyorum çok iyi geliyor memeler nasıl sallanıyor :KK70:
Sorma canim bende eriniyorum:KK53: napiyim mecburum bari totom kuculsun gobek hareketi yapamiyorum:KK70: ayy yok ip atlayamam bu klioya ayaklar dayanmaz:KK70:

Nego Nego S Sevdeangel sagolun kızlar ..
sizce bugün sadece kabak mı vereyim yoksa patates ile beraber mi vereyim malum havuç mevsimi geçti?
bir de alerjisi olduğunu nasıl anlıyoruz ben ne verirsem ağız kenarında küçük sivilce gibi kırmızılıklar oluyor dün yoğurt vermiştim mesela yine olmuş

bütün bebişler mis gibi süt kokuyor zaten,,,, ben saklıyacağım kıyafetlerini yıkamadan saklıyorum kokusu sinsin, oğluşumun diye,,,,
ben geceleri sürekli yattığı yeri değiştiriyorum, kafasını ince tüllerle siliyorum, birde sadece kısa kollu atlet alttan çıtçıtlı ve uzun kollu bir üst veya sadece uzun kollu bir alttan çıtçıtlı body ile yatıtıroyorum, alt giydirmiyorum son 6 haftadır,,,
ama terleyen bebek gerçekten çook zor,,,
Canım bende atlet çıtçıtlı. Kısakollu badi bide üst giydiriyorum bundan az giydirenem bixim ev serin biraz özellikle yatak odası.

Nego Nego S Sevdeangel sagolun kızlar ..
sizce bugün sadece kabak mı vereyim yoksa patates ile beraber mi vereyim malum havuç mevsimi geçti?
bir de alerjisi olduğunu nasıl anlıyoruz ben ne verirsem ağız kenarında küçük sivilce gibi kırmızılıklar oluyor dün yoğurt vermiştim mesela yine olmuş

alerji belirtisi dediğin kızarıklıklar yoğurt verince takip et, sade kabakla başla canım

Günaydın etkenden uyanan fedakar anneler:))
Dün akşam bizim abdullah paşa bizi çok şaşırttı artık iyice anne babayı tanıyor.
Eşim gelince abdullah hep onun yanına gitmek istiyorfu ama dün akşam eşim sigara içmeye gitti bir baktım bizimki dudaklarını büküpağlamaya başladı :-)
Eşimde bir havalandıkİ Sormyın:))

Kizlar merhaba panik icindeyim eltim gelicekmis kendisi kayinvalideden de beterdir hos benim kayinvalidem dunyalar tatlisi bi kadindir cok iyidir. neyse ev fena halde cok daginik ve pis utuler bi tarafta nasl duzeltirim ne yapabilirim diye dusunurken hemen aklima geldi iki tane yardimci bayan cagirdim eve yarin gelip temizliyecekler bende bu gun utumu bitirebilirsem ki yaklasik 7-8 makine kadar halledicem insalkah simdi bana yardimci olun cok pratik zaman kaybettirmeyen ama gosterisli yemek pasta ve kahvaltilik tarifleriniz varsa paylasabilirseniz cok sevinicem

alerji belirtisi dediğin kızarıklıklar yoğurt verince takip et, sade kabakla başla canım
Tamam cnm az once 1-2 cay kasigi elma rendesi verdim..
bir de suyu sise suyu verebilirsin direk bana dedi dr. Kaynatilmis vermiyorum .

Kizlar biberon, kaşık temizligi icin sıvı bitkisel bi temizleyici aldim sizler ne ile temizliyosunuz, kaynar suda bekletiyodum normalde bazilari yagli oluyor içime sinmiyor..

Kizlar merhaba panik icindeyim eltim gelicekmis kendisi kayinvalideden de beterdir hos benim kayinvalidem dunyalar tatlisi bi kadindir cok iyidir. neyse ev fena halde cok daginik ve pis utuler bi tarafta nasl duzeltirim ne yapabilirim diye dusunurken hemen aklima geldi iki tane yardimci bayan cagirdim eve yarin gelip temizliyecekler bende bu gun utumu bitirebilirsem ki yaklasik 7-8 makine kadar halledicem insalkah simdi bana yardimci olun cok pratik zaman kaybettirmeyen ama gosterisli yemek pasta ve kahvaltilik tarifleriniz varsa paylasabilirseniz cok sevinicem
Cnm utuyu dolaba kaldir istersen onun yerine acil işlerin varsa halledebilirsin.ben oyle yaptim gecen hafta kakabalik misafirim geleceği zaman. .
cikolata topu tarifim var seversen hazır gibi oluyo..Firin calismiyo bi gun onceden yapabilirsin pratik..
1 pkt sivi krema,80 gr sütlü cikolata,40 gr bitter çikolata, 1 adet dankek kakaolu kek.(baska marka da olur)
keki elinle parcala iyice..
Sivi kremanin icine çikolataları kir ve ocakta karistir surekli, cikolatalar eriyip cok hafif kaynayinca ocagi kapat.
karışımı kekin icine dok ve iyice yedir.
1 gece buzdolabinda bekletip ertesi gun yuvarlak top yap hindistan cevizine bula. (18-20 adet cikiyor)

Canım bende atlet çıtçıtlı. Kısakollu badi bide üst giydiriyorum bundan az giydirenem bixim ev serin biraz özellikle yatak odası.
Cnm ben tek uzun kollu giydiriyorum, kisa kolluda kollari buz gibi oluyo korkuyorum..
buna ragmen islak kalkiyo ustune de ince bi ortu ortuyorum..
Uyaninca ustune bi yelek giydiriyorum..
gece filan emzirmeye kalkinca mendil koyuyorum. .
L leble bebis kıyafetleri kokmuyor evet ama dun tvde bi uzman muhakkak yıkayıp kaldirin guveler ten kokusuna gelir demisti. .
ben de buna istinaden kuculenleri vakumlu posetlere koymadan once çamaşır aralarina file içinde sabun rendeleyip koydum

Kolay gelsin canım. Meyveli irmik pastası var uzun uzun tarifini yazmiyim malum diyet yapmaya çalışanlarımız var canı çekenler olabilir Oktay ustanın sayfasında vardı tarifi ben iki ayrı misafirime yaptım çok beğendiler yaz icin de ideal yapımı da pratik. Salata olarak seriyi arpa veya tel farketmez pilav gibi pişirip içine ne bulursan garnitur kornison vs atabilirsin doyurucu oluyor. Yemek olarak da istediğin birşeyin( sebze et tavuk) üzerine besamel sos döküp şık bir sunum yapabilirsin . Besamel sosla irmigi aynı anda pişirip vakit kazanıyorum ben

Cnm elma ve armut dedi bana da dr...
Rendeleyince biraz puturu oluyo ya onu yutabilir Di mi dr..yutar dedi Ama tereddut ediyorum. .
corba için önce bi sebze ile mi basliyoruz yani kabakla onu Buharda pişirip ezip mi veriyoruz. .cok soru sordum cnm.kusura bakma ..
kasik maması ben de dusunmuyorum elden geldigince kendim hazirlamaya çalışıcam ben de..
C Cucu cnm kilosu kadar 1 damla yani 7 kg ise 7 damla 6.5 dan sonrasi 7 damla veriliyor dedi bucuktan sonra bütüne tamamlıyoruz..bana da ayni damlayi verdi.
sağol canm başlayayım bende

Amin canım

1haftada 60gr maalesef :KK43:
mamayı günde 2ye çıkardı canm
15 gün sonra kilo kontrolü var

gözün aydın canm
Günaydın etkenden uyanan fedakar anneler:))
Dün akşam bizim abdullah paşa bizi çok şaşırttı artık iyice anne babayı tanıyor.
Eşim gelince abdullah hep onun yanına gitmek istiyorfu ama dün akşam eşim sigara içmeye gitti bir baktım bizimki dudaklarını büküpağlamaya başladı :-)
Eşimde bir havalandıkİ Sormyın:))
maşallah abdullaha :)
evet artık babaya ilgi başladı bizde de
akşam emzirmeye çalışıyorum çocuk babasına bakmaktan ememedi boynu kopcak geriye doğru bakmaktan
babadın gitti nasıl mutlu sıpa
benimde işime geliyor:KK66:

ütüleri dolaba saklardın kesin :KK66:
temizliğe de kadın gelicekmiş
Bi yemek kalmış panik yapma :)

X