2015 Şubat Anneleri

Benimki de yumurtayı yemiyor, genel olarak sabahları kaşık maması dışında gönüllü olarak bişi yemiyor, sabah kahvaltı seansı sıkıntı bizde :KK43: ne yapacağımı şaşırdım kahvaltıda i, çocuk sulu yemek seviyor napim sabah sabah da çorba veremem ya :))
Canim sabah kahvalti istemezse tarhana verebilirsin demisti gorumceme doktor. Bu arada meyveli falan yapsan muzlu biraz olaun yemiyo mu yumurtayi?Yarim muz 2 tatli kasigi yulaf unu bi de yumurta cirpiyorum. Bir kasigini bazen ruseym koyuyorum yulaf unu yerine. Pisiriyorum. En azindan yarisini yiyo buna da sukur. Cunku nefret ediyo yumurtadan.yumusak da oluyo catala batirip eline veriyorum hosuna gidiyo

hahaha orası da öyle ya öyle yaşam mı olur di mi :))

o zaman buluşma komşu olma hayallerimiz emekliye mi kaldı :)
aynen canım kısmet. bende isterdim orda yaşamak. bizim altınolukta yazlık var çocukluğumdan beri gideriz, izmire de çok gittim 3 saat arası. hep derdim bi gğn burda yaşiycam ama kısmet olmadı. gerçi belli mi olur bakalım :)
Buluşma değil de komşu olma hayallerimiz :) buluşma elbet bir gün olmalı :) mery60 mery60 yazın da kalmış olsa oralarda giderdim :))

bilmem uydur biseyler
aslinda galiba yanilmiyorsam her gun duzenli et yeyince yumurta çok sart deilmis , ama iste onun yerine ne koyucaz

benim buyuklerin kahvaltilari bile belli
omlet ,sucuklu yumurta ,
haslama yumurta, menemen vs iste yumurta yemezlerse atistirip kalkiolar doymuyoalr gibime geliyor
Allahtan ahfta içi okul var kahvalti yapmiyolarda bikmiyolar yumurtadan:KK70::KK70::KK70:
aman işte bi gün kaşık maması, ertesi gün lapa, sonra yumurta.. Öyle gidiyor işte yemezse de yemesin :))

ben yumurtayı artık beyazıyla birlikte tabii labne peynirle karıştırıyorum, etinin bebek ekmeklerinde koyuyorum, çok az muz koyup ıhlamurla azıcık ıslatıyorum öyle gayet güzel yiyo yumurtayı hiç hayır demedi.
Ben de cicibebe, yumurta sarısı ve labneyi sütle ıslatıyorum öyle yiyor ama beyazını tükürüyor eşşek :))) biraz daha büyüseler de bizimle kahvaltı yapsalar

Slm bayanlar ...
mery60 mery60 , gelincikgibi gelincikgibi bende iki gündür kiloya takmış vaziyetteyim boy 1,60 kilo 66:KK43:
:KK43::KK17::KK17::mad::mad: Can simitlerim göbek başını aldı gidiyor .. Az yemeye ve ekmek yememeye çalışıyorum ama Mery gibi ekmek manyağım bende ondan zorlanıyorum :KK43: emzirirdiğim için çok acıkıyorum .. Tok tutacak ve sütü etkilemeyecek ne yenir ki ..

@fyz35 yaptığın taşlar çok şık ya iletişime geçip bende isticem ya fiyatı vs...
@yeb4 Begüm ü takip ediyorum hep çünkü sen ne yazarsan yaren de aynı şeyleri görüyorum yaşıyorum uyuması uyanma saati yemek saatleri aynı hep ..Bebek ekmeği dahil:)
Yazmıyorum ama takipteyim bir mart annesi olarak .. Bol uykulu geceleriniz olsun
Canım bence bu saatten sonra bizim sütümüzü bişi etkilemez, sıvı şeyler çok tükettiğimiz sürece, proteini ihmal etmediğimiz sürece bişicik olmaz sankim :))

Canim ben de birakmistim tatliyi bu ara geri dondum eski siddetiyle olmasa da. Kayinvalide hergun tatli bisey yapiyo mutlaka cok seviyolar. Kayinpeder hele gece kalkip yiyo bi de cok zararli. Eee yapilinca yemeden duramiyorum ki. Gorunce dayanamam. Bilmem nolcak. Ne guzel zayiflayacaktim. Bi kahvalti haric ekmek yememeye calisiyorum baska yaptigim bisey yok. Bu hafta biraz karisik da haftaya ben de katilayim size
Ayy demi millet yerken yememezlik yapamıyoruz, pis boğazız da ondan :)))
Bizim okuldaki yardımcı personellerden üçü şok diyet yaptılar, 5 gün boyunca her gün tel bir gıda tüketiyorsun, 3 kilo verdiler iki hafta yapanlar 7 kilo verdi ve hala geri almadılar :))

Ayy demi millet yerken yememezlik yapamıyoruz, pis boğazız da ondan :)))
Bizim okuldaki yardımcı personellerden üçü şok diyet yaptılar, 5 gün boyunca her gün tel bir gıda tüketiyorsun, 3 kilo verdiler iki hafta yapanlar 7 kilo verdi ve hala geri almadılar :))
Valla cok fena pis bogaziz:) Boga burcu zaten istahiyla meshur:) Duymustum onu da sanki cok sagliksiz gibi. Bayagi da vermisler yani bi anda ne guzel

Sabah omlet on bir onbir buçuk arası çorba öğleden sonra dört gibi yine çorba yada köfte yada yelekseler şeyler akşam yatmadan önce yoğurt yada muz. Ah eskiden ne beslerdim çocuğumu yemiyor ki napayım..
evet sen çok güzel tariflerde paylasirdin balık köftesi mesela hala aklımda balık aldığımda yapacağım mutlaka bizimkide et çok severdi kuşbaşı onu yemiyor ama kıyma yiyor. Ben önüne yemesi için birşeyler koyuyorum o onu yerken ben yemeğini yedirmeye çalışıyorum birde şimdi Heidi ye takmış durumda onu açıyorum çok seviyor bende çok severdim kırlarda kendimi görürdüm çok içimi ferahlatan bir çizgi filmdi sen yaz gelse gerçeğini yaşarsın orda :))

vallahi ben üç bazen dört öğün veriyorum. arada meyve ve bizden otlandıklarını da ara öğün sayıyorum.

bunlar da bebek en nihayetinde o kadar çok yiyemezlerki. 10 -11 arası kahvaltı ediyo bizimki. erken kalksa da emip yatıyo çünkü.
sonra öğle uykusu uyuyo kalkınca 3-4 gibi yemeğini yiyo. artık ne varsa. çorbalarına ekmek doğruyorum biraz. ya da sulu köftesi varsa onu yiyo. akşam biz yemek yerken mutlaka bizden otlanıyo. bu akşam mesela biz köfte yiyoduk bi tanesini o yedi.
sonra yoğurt ya da kaşık maması. yoğurdu her gün vermiyorum ek gıdaya geçtiğinden beri hergün verdim bıktı artık.
biz sabahları mutlaka 6-7 siyah zeytin fazlasında yer vermiyorum peynir yalnız başına yemiyor omlete katmam lazım omletide iyice pişirip parçalıyorum birer ikişer önüne koyuyorum catala batırıp yiyor pekmez tahin birkaç kaşık mangolu çilekli reçel birkackasik eline birde siyah ekmek tutusturuyorum söyle böyle yiyor bizimki öğün araları açıksa açıkmış okuyor ve güzel yiyor . Bazen patates haşlıyoruz içine labme peynir tereyağ koyuyorum onuda çok seviyor fakat süt pek sevmiyor. Öğlen genelde çorba içiyor yoğun kivamdaysa ekmek dogramiyorum. Aralarda meyve yiyor yada kurabiye akşam ne yemek varsa yoğurtla yiyor günde birkaç kezde beni emiyor gece her uyandığında emiyor işte onu biraktirmak istiyorum artık. Sebze köftesi denedinmi çok güzel oluyor bizde çok severek yedik

Maşallah oğluna.inşallah Kardeşi de öyle olur birlikte oyun oynarlar üzmezler seni hiç.Uslu olmasa ikinciye bu kadar çabuk karar veremezdin belki de.
Aslında yinede düşünüyorduk herhhalukarda hemen bir kardeş istedik biz 3. De Allah nasip ederse sağlıklı olursak hemen olsun :p şaka şaka teorikte öyle bir düşünce var ama yaşamadan bilemeyeceğim.

$imdi kaç kisi zayiflama çabasinda
gelincikgibi gelincikgibi
mery60 mery60

varmi baskaa

platese çevirmeyin bunu da :))

bugun çocuklarla arap bia rkadasima oturmaya gidecem
elim bo$ gitmek isteemdim simit ve pogaac yapiyorum
daha pismediler ama hakan in kafasi kadr oldular pisincede yumusacik olur puf pufff
nasil yeemden durucam bakalim
keisn yeirmdeee bari az yesemm:mad:

evet sen çok güzel tariflerde paylasirdin balık köftesi mesela hala aklımda balık aldığımda yapacağım mutlaka bizimkide et çok severdi kuşbaşı onu yemiyor ama kıyma yiyor. Ben önüne yemesi için birşeyler koyuyorum o onu yerken ben yemeğini yedirmeye çalışıyorum birde şimdi Heidi ye takmış durumda onu açıyorum çok seviyor bende çok severdim kırlarda kendimi görürdüm çok içimi ferahlatan bir çizgi filmdi sen yaz gelse gerçeğini yaşarsın orda :))

biz sabahları mutlaka 6-7 siyah zeytin fazlasında yer vermiyorum peynir yalnız başına yemiyor omlete katmam lazım omletide iyice pişirip parçalıyorum birer ikişer önüne koyuyorum catala batırıp yiyor pekmez tahin birkaç kaşık mangolu çilekli reçel birkackasik eline birde siyah ekmek tutusturuyorum söyle böyle yiyor bizimki öğün araları açıksa açıkmış okuyor ve güzel yiyor . Bazen patates haşlıyoruz içine labme peynir tereyağ koyuyorum onuda çok seviyor fakat süt pek sevmiyor. Öğlen genelde çorba içiyor yoğun kivamdaysa ekmek dogramiyorum. Aralarda meyve yiyor yada kurabiye akşam ne yemek varsa yoğurtla yiyor günde birkaç kezde beni emiyor gece her uyandığında emiyor işte onu biraktirmak istiyorum artık. Sebze köftesi denedinmi çok güzel oluyor bizde çok severek yedik

Aslında yinede düşünüyorduk herhhalukarda hemen bir kardeş istedik biz 3. De Allah nasip ederse sağlıklı olursak hemen olsun :p şaka şaka teorikte öyle bir düşünce var ama yaşamadan bilemeyeceğim.
gel senle iddaya girelim , uçuncuyle ikincinin arasina en a z 4-5 sene koyarsin senn:KK70:

Valla cok fena pis bogaziz:) Boga burcu zaten istahiyla meshur:) Duymustum onu da sanki cok sagliksiz gibi. Bayagi da vermisler yani bi anda ne guzel
Bende boğayim ve müthiş pisbogazim miktar olarak çok yemesemde herşeyden yerim değişik tatlar severim bende şok diyet ardından normal diyet pilates ve yürüyüşle 6 kg vermiştim 58 -52 düşmüştüm kizkene :))

gel senle iddaya girelim , uçuncuyle ikincinin arasina en a z 4-5 sene koyarsin senn:KK70:
Senin gibi desene olabilir uff 40 yaşında daa doğurmak istemiyorum bir an evvel şu çocuk doğurma işini bitirmem lazım sonra keyfimi yapacağım :21::KK73:

mery60 mery60 canım ben lahana çorbasına lahanayı rendeleyip suda kaynatıyordum, içine sopan, domates, kırmızı biber kapya mı o ne işte ondan, sarımsak, bol acılı pul biber ve azıcık salça ekliyordum.. Her öğünde onu yemedim sabah normal yedim öğlen ve akşam yedim.. Acayip tuvalete çıkarıyor seni benim gibi kronik kabızlılar için, çok afedersin, ideal :))) ama bi daha o gücü hissetmiyorum kendimde yalnız olsam yaparım da yiyen varken olmaz :)))

$imdi kaç kisi zayiflama çabasinda
gelincikgibi gelincikgibi
mery60 mery60

varmi baskaa

platese çevirmeyin bunu da :))

bugun çocuklarla arap bia rkadasima oturmaya gidecem
elim bo$ gitmek isteemdim simit ve pogaac yapiyorum
daha pismediler ama hakan in kafasi kadr oldular pisincede yumusacik olur puf pufff
nasil yeemden durucam bakalim
keisn yeirmdeee bari az yesemm:mad:
Hakan'ın kafası kadar oldular dedin ya çok güldüm :)))
Ohhh missssss..Canm çekti ama şimdi önümde olsa yemem :))) kahve içiyorum acıktıkça yaa kahveye sardım bastırıyor biraz :)

Ayy yok ben pilates yapamam, önce gidecek bu kilolar:)

mecburum bu formasyonu yapmaya, iki senedir emeklerim bosa gider hep , uç gunum var yapilacak
gecen sene yeni dogum yaptigim için gidemedim bitirememistim
ama full aglar bu çocuk, utaniuyorum insanlara bakabilirmsin demeye :KK43:
Canım eşine bırak iş yerinde idare edemez mi ? Biraz yürür oynar bebek arabasında bıraz oyalanır azcık çalışanlar ilgilenir Hoopp akşam oldu bitti işte :))))

benimki yemiyor artik yumurtayi
geecn gun rendeldim onuda yemedi
sut yogurt veiyorum bende sabahlari napayim
acikiyor aslinda istahi da var ama yumurtayi sevmiyor pek
e ne yedircem ben bu çocuga anlamadimki

aksam yemek yemeden sadece sutle yatarsa geec SIK uyaniir çoze çoze bi bunu çzodum koca bi senede
Can'ım ben yumurtadan çok sıkıldığı Zaman'lar süt yulaf elma rendesi tahin pekmez fındık pişirip veriyorum, bi deneyebilirsiniz, elma yerine başka meyve de koyabilirsin

Eveeeeet benim için ikinci gündü cicim :)))
İçimden bir ses pis boğazsın dayanamazsın diyor bana yoksa o ses omzumdaki şeytan mı :))) ah ah neler yerdim şimdi ben akşam akşam ya tutup tutup birden patlak verirse hamul humul girişirsem yemeklere diye korkuyorum :) kız kalk hadi Tuna da uyuduysa yürüyüşe gidek :))
Ayyy güldürdün beni :KK70: valla bende öğleden sonra girişmek istiyorum da tutuyorum kendimi. Ay keşke yakın olsak hemen bi çağrı atardım sana inerdik aşağı yürürdük :)

SIK disini canim alisirsin

ben egcenlerde çocuklra bi paket gofret aldim , onceden çok sverdim halada severim egrçi
neyse yemisler içinde az klmis uç bes tane, birini aldim yerkende esime ben bunu onceden çok severdim fln çok yerdim dedim
ben yatinca sen git koca efendisi al ye o kalanin hepsini, sabaha kadar soylendim beni dusunmemesine çok uzuldum , derdim gofret deil benim svedigimi onemsememsi falandi
neyse

oglen isten gelirkeb senb git ugra 3 paket al gel o gofretden
ama ben o varken yemeden nasil durucam simdi
guya ben oyle dedim diye gucune gitmis , oda giidip almis , normalde hiç gitmez mrkete isten firsati kalmiyor

yaniii karatayim çok pis bi suikasta kurban gidiyor
gunu iki ogunle kapdim yasak bisey yemedim aksama kdr az once o gofretlerden yedim:mad:
:KK70: bizimde şu an dolapta duruyor bitter çikolatalı minik lokmalık gofretler ama yimiciiiiim. Bak ne güzel düşünmüş eşin seni. Ben rejim yaptığımı söylemedim, şimdi başımın Eti'ni yer durur hani zayıfladın mı onu yersen kilo alırsın bıdı bıdı..

tamam girmeyelim :))
bence yürüyüş ve pilatesin çok yararını görüceksin. özellikle pilates inceltiyo bel kısmını. her akşam 15 dk yapsan gerçekten işe yarar .
Sadece önbelleği dakika işe yarar mı gerçekten? Üstüne bide mekik çekerim olmazsa. Şu jöle kıvamındaki göbeğim erisin azıcık yahu

X