2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Cok zor oluyo benmde annem 35 gun kaldi yanimda gidince bosluga dusms gbi hissetmm ve tam gazli bi donemdi agliodu uyumuuodu deli gibi agliodm ben bakamycm die ama alisio insan
Off ben de bundan korkuyorum. Ben de annemi göndermedim. 18inde gidecek. Hiç değilse 8. Hafta atağını geçirmiş olurum diye düşünüyorum

Korkmayın ya bebeği yıkamaktan gazından ağlamasndan.. işte annelerin uzun süre kalması da sıkıntı 40 gün cocuga anneler bakınca tabıkı boşluğa düşer zorlanılır benım şahsi fikrim 1 hafta kalıp gitmeleri oda doğum yapan toparlansın diye bence sonrasında hiç gerek yok..😊kendinize güvenin mesela banyo konusunda iki kişi yıkayacaksanz bıle bebeği siz tutun anneniz su döksün zamanla hem tutup yanında su dökmeyide öğrenirsiniz ama sadece su dökerek bebeği tutmayı öğrenemezsiniz lütfen yanlış anlamayın beni 😊

Ya ben hem.dokup hem yikiyorum.. yikarsiniz tek basiniza ne var
Bravo valla 😍 çok ağlıyor ya o yüzden korkuyorum galiba. Geçen gün sırtına kadar kaka yapmış annem de dışardaydı dedim tapcak bişey yok kendin yıkayacaksın. Aldım küveti kovayı bi elimle tutuyorum bi elimle suyu tuttum e nasıl yıkıycam. Mecbur hallettim tabi bir şekilde ama tam vücudunu yıkamaya henüz hazır değilim 🙈

Korkmayın ya bebeği yıkamaktan gazından ağlamasndan.. işte annelerin uzun süre kalması da sıkıntı 40 gün cocuga anneler bakınca tabıkı boşluğa düşer zorlanılır benım şahsi fikrim 1 hafta kalıp gitmeleri oda doğum yapan toparlansın diye bence sonrasında hiç gerek yok..😊kendinize güvenin mesela banyo konusunda iki kişi yıkayacaksanz bıle bebeği siz tutun anneniz su döksün zamanla hem tutup yanında su dökmeyide öğrenirsiniz ama sadece su dökerek bebeği tutmayı öğrenemezsiniz lütfen yanlış anlamayın beni 😊
Yok yok bu hafta ben yıkıycam artık 😄 gitmeden öğrenmem lazım

Bugün çok istedim yaptirmak. Fileli küvetimiz var kolayda olurdu ama cesaret edemedim. Akşam eşimle yaptırayim dedim maça daldi😂 yarin bi gayret yikamaya calisiyim😊
Ben de hiç tek yıkamamıştım bi gün tepesine kadar yapınca kaka heryerimiz kaka oldu.. küvete yatır sırt üstü öyle yavasca yıka yaparsın ☺️ Sırtını da tek elle tutup hızlıca sabunla suyu da elin ulaşabilecegi yere koy.. yaparsınız 💪🏻😇

Cook cook haklısın.. annem cok sahipleniyor. Eşim doguda biz gidemiyoruz aile yanına tasındık bu sürecte yalnız kalmayalım diye.. evet cok zor olurdu ama bazen ikimiz mi kalsak oğlumla demiyor değilim. en büyük korkum herseyiyle benim ilgilenemememdi böyle nasıl anne olucam diye..1 hafta basbasaydık cok zordu özellikle yemek yapmak ekmek vs almak ama cok da güzeldi ve özgüvenim yerine geldi. Annem cok sahipleniyor kızıyorum. Altını ben hızlı alırım diyor alıyo cocugu.. belki sonra biraz baksalar da rahat etsem dicem ama su an cok bozuluyorum.. en son tepkimi gösterdim biraz bana bırakmaya basladı.

Nurse harveys damla almıştım bizimki tadını beğenmedi ağzından çıkarıyordu.Ben de biraz süt sağıp içine karıştırıp biberonla vereyim diyorum benim kucağımdayken asla biberonu içmiyor babadayken içiyor.Gündüz baba yok deli ediyor beni ben de biberondan ağzına sıkıyorum ağlaya ağlaya bir oluyor zorla içiriyorum neden anneleri zorluyor bu bebeler babaya bir şey yok cok cok içiyor.

B Bakikalanhosseda 2 2kedi_1deli
Perişan olduk kızlar ya. İlk gün ki gibi değil ama günde iki kere ağlama krizi geçiriyor. Denemediğim bez çeşidi kalmadı. Enfeksiyon kaptığını düşünmüyorum; ateşi yok, yara da iyileşiyor gibi görünüyor ama ağrısı var galiba. Kaç tane dikiş var el kadar bebeğin pipisinde. Yarın doktoruna resim atacağım.
Ya ben aşırı yıprandım, anneliğin manevi yükü çok ağır. Ne uykusuzluk, ne hamilelik, ne doğum sancısı umrumda. Sadece o iyi olsun istiyorum. Çok üzgünüm keşke bir an önce iyileşse

Aslında güvenli baglanma icin bebegin herseyi ile bir kisinin ilgilenmesi gerekirmis. Gaz cikarma alt degistirme banyo uyutma vs. Anneler olaya dahil olunca isler biraz karisiyor. Geçen kızım telefonda annemin sesine tepki veriyordu 2 kez yasadik ve esimle cok sasirdik. Annem duysa bayilir tabi ama ben diyorum cocugun hatlar karismamistir insallah😊

B Bakikalanhosseda 2 2kedi_1deli
Perişan olduk kızlar ya. İlk gün ki gibi değil ama günde iki kere ağlama krizi geçiriyor. Denemediğim bez çeşidi kalmadı. Enfeksiyon kaptığını düşünmüyorum; ateşi yok, yara da iyileşiyor gibi görünüyor ama ağrısı var galiba. Kaç tane dikiş var el kadar bebeğin pipisinde. Yarın doktoruna resim atacağım.
Ya ben aşırı yıprandım, anneliğin manevi yükü çok ağır. Ne uykusuzluk, ne hamilelik, ne doğum sancısı umrumda. Sadece o iyi olsun istiyorum. Çok üzgünüm keşke bir an önce iyileşse
Allahim bebise saglik size güc kuvvet versin🙏

Benim bugün basladı cıldırıyorum neden olur acaba inş bom bol süt geliyodur artık yaa 😰
Karbonatlı suyla yıkama önerisi geldi ayysskolik ayysskolik ten. Denemeye başladım. Sen de dene inşaallah iyi gelir internette neden olabileceğine dair bir şey yazmıyor mantar felan yazıyor genelde. Islak kaldığı için mi oluyor acaba bilemedim.

X