2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yavas yavas cinsiyet öğrenmeler başladığı icin benim merak seviyem iyice arttı, gecen hafta dr 2 hafta sonra ikili teste geldiginde cinsiyeti söylerim dedi ama ben devlete gidicem icin öğrenemicem 🙁 sırf cinsiyet öğrenmek için muayene ücreti verip kendi doktoruma gitsem mi diyorum yaa bi daha 4 hafta falan gitmem acil bisey olmazsa diyorum.. hep sizin yüzünüzden 😂 şaka bi yana son usg de elleri ayakları kıpır kıpır görünce iyice merakım arttı çok değişik bir duyguymus. Göbüşler de büyümüş, ben anlamiyorum daha çünkü önceden de göbeğim vardi yine var, ekstra bisey farketmiyorum daha. Hepinize ayrı ayrı maşallah diyorum 😍
Canım bu haftalarda gitsen bile ihtimal veriyorlar 16. Haftaya kadar net söylemiyorlar benimde 2 hafta önceydi randevum 1 ay sonra gel o zaman net belli olur şuan ihtimali söyleyebilirim dedi tabiki sen bilirsin ama bence 16. Hafta en sağlıklısı öbür türlü de arada kalıyorsun zaten 🙈😂

Canım bu haftalarda gitsen bile ihtimal veriyorlar 16. Haftaya kadar net söylemiyorlar benimde 2 hafta önceydi randevum 1 ay sonra gel o zaman net belli olur şuan ihtimali söyleyebilirim dedi tabiki sen bilirsin ama bence 16. Hafta en sağlıklısı öbür türlü de arada kalıyorsun zaten 🙈😂
Haklısın aslında ama Dr iki hafta sonra söylerim deyince ben de şaşırdım ona güvendim ama bakalım kararsızım hala 😊

Bilmiyorum Maraş'ta bu 4. doktorum,öyle kafama göre bi doktor bulamadım. Ben bişeyleri sormadıkça cevap vermeyeninden tut, beni azarlayan doktora kadar. Çok bi bağ oluşmuyor.
Ben kadın doğum ve çocuk hastanesinde hemşireyim o yüzden çoğu doktoru tanırım bildiğim doktora gitmek en iyisi

Ama kafamı karıştıran bir durum var fikri olan yazarsa sevinirim ben hamileliğin başından beri folik asit içeren bir multivitamin kullanıyordum doktor bugün folik asiti bırak multivitamine devam dedi. Ben de sordum içeriğinde folik asit var falan dedim yok ekstra kullandığını bırak dedi benim de kafam karıştı o an.
Şimdi düşündüm de verdiği dışında ekstra kullanmadım ki. Sizler kullandınız mı onun içinde 400 mikrogram folik asit olduğu için ekstra almadım yeterli olur diye. Yetersiz mi kaldı yani. Ay anlatabildim mi bilemiyorum 😄

Ama kafamı karıştıran bir durum var fikri olan yazarsa sevinirim ben hamileliğin başından beri folik asit içeren bir multivitamin kullanıyordum doktor bugün folik asiti bırak multivitamine devam dedi. Ben de sordum içeriğinde folik asit var falan dedim yok ekstra kullandığını bırak dedi benim de kafam karıştı o an.
Şimdi düşündüm de verdiği dışında ekstra kullanmadım ki. Sizler kullandınız mı onun içinde 400 mikrogram folik asit olduğu için ekstra almadım yeterli olur diye. Yetersiz mi kaldı yani. Ay anlatabildim mi bilemiyorum 😄
Genelde vitaminlerin icindeki folik asit az oluyormus bugun eczaci dedi bana da. Benim kullandigim bir vitamin var ondaki folik asit 400 mikrogramdi. Eger sizinki de oyleyse ki oyle anladim tam olmasi gereken doz olmus

Genelde vitaminlerin icindeki folik asit az oluyormus bugun eczaci dedi bana da. Benim kullandigim bir vitamin var ondaki folik asit 400 mikrogramdi. Eger sizinki de oyleyse ki oyle anladim tam olmasi gereken doz olmus
Evet 400 mikrogram zaten alınması gereken de oymuş diye okudum. Sanırım doktorun odasında bir anlaşmazlık oldu ya da ben doktoru anlamadım. Siz o vitamine doğuma kadar devam edecek misiniz

Evet 400 mikrogram zaten alınması gereken de oymuş diye okudum. Sanırım doktorun odasında bir anlaşmazlık oldu ya da ben doktoru anlamadım. Siz o vitamine doğuma kadar devam edecek misiniz
Evet alinmasi gereken 400. Bana doktorum daha detayli multivitamin vermedi ama bir ara hastalaninca esim almisti doktor da folik asit 400 se ayri ictigini birak, onu icebilirsin dedi. Folik asit 4. Aya kadar devam edecekmis sonra ne verecek bilmiyorum. Bir de 2 haftada bir d vitamini ignesi vuruluyorum cok dusuktu cunku degerim.
Sizin kullandiginiz vitaminin adi neydi?

Evet alinmasi gereken 400. Bana doktorum daha detayli multivitamin vermedi ama bir ara hastalaninca esim almisti doktor da folik asit 400 se ayri ictigini birak, onu icebilirsin dedi. Folik asit 4. Aya kadar devam edecekmis sonra ne verecek bilmiyorum. Bir de 2 haftada bir d vitamini ignesi vuruluyorum cok dusuktu cunku degerim.
İ mom omega vitaminin adı. Ekstra d vitamini içiyorum. Bugün bir de kan hapı verdi.

Doktorunuz aradı mı?☺️

Doktorunuz aradı mı?☺️
Aradi aradi ama nasilsa Laboratuvar cinsiyet sonucunu rapora yazmamis. Normalde doktor raporunda yaziliyormus. Karsi tarafa sorup mail atti. Ben de hic esime hamilelik haberi surprizi yapmamistim dedim hadi yapayim, pembe mavi kekler cikolata aldim habere gore verecektim. Resmen yalan oldu icimde kaldi 😟 neyse hayirlisi olsun ne diyelim

Kizlar 2li tarama testinde risk 1/50 den daha yüksek cikti .Dr um nifty yada amniyosentez yaptirmami önerdi .Canım çok sıkıldı tabiki.Benim gibi riski yüksek çıkıp sonrasında güzel haber alanlar var mı aranızda ?

Kızlar vücudunuzda kaşıntı oluyor mu ? Özellikle akşamları kollarım bacaklarım hemen hemen heryerim inanılmaz kaşınıyor
Benim bu aralar göbeğim kaşınıyor sanırım göbek çıkacak yine çatlaklar 🤦😀

X