2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sütlü pirinç dediğin kaşık maması mı? Ona hangi ayda geçiliyor?
Canım 6.ay yazıo ama ben kızımdada 5.ayda geçmiştim hatta 2-3ayda sadece onu veren arkadaşım var ( hiçbir mamayı istemedi bebeği birtek son çare onu verdiler sıvı halde).gaz içinde bizim çok yoğundu herşeyi denedim birtek düzenli kimyon çayı rahatlattı.şimdi onuda kestim,

Benimkinin gazı hala çok yoğun o yüzden mama dışında bişi vermeye cesaret edemem. Gece 3 kere gaz sancısından uyanıyor masaj, bacak hareketleri yaptırıp tekrar uyutmaya çalışıyorum.
Hemen hemen her mamasına bi çimdik kimyon at , yatmasına yakında kimyon demle bebeğine içir.

Bende olamadim 6. Ayda kontrole gel demisti bana doktor o zaman gidicem. Ama 1 yila kadar normalmis eger olamazsak sonrasinda mudahale ediyormus doktor. Ben olamadim ama bir damla kanama geliyor mesela devami yok🤔

Dun aksam yine gebelik testi yaptim olamayincada strese giriyor insan 😔
Evt canim bnde olmadim 4 ay olacak..doktoruma sormustum normal dedi..sende bir damla geliyormus bende hic gelmiyor🤷‍♀️

Evt canim bnde olmadim 4 ay olacak..doktoruma sormustum normal dedi..sende bir damla geliyormus bende hic gelmiyor🤷‍♀️

Normal normal 40 kontrolunde soylemisti doktor, bir yil olmayabilirsin diye. Ddogumdan sonra 2. Ay da gitmistim ben oyle yine bi iki damla geliyordu. Adet olmuyorsun dogumdan sonra normal dedi doktor🤔 6. Ay a az kaldi zaten bi daha gidip baktiricam her sey yolunda mi diye😊

Bizde artik resmen meme reddi yaşiyoruz sanirim az da olsa biberondan içip uyuyor eskiden emerdi uyurdu, 😭
kaşikla versemde krize girer belli,
huzursuz hemen ağliyor istediği olmayinca,

Meme reddine ne çözüm oldu yaşayan arkadaşlar

Bi süre kurutma makinesi ile emiyordu onuda bıraktı
yanı akış aynı olmaması ile alakalı bizim sanirim bi tazyik geliyor bi sağdiğimda emiyordu derken sıkıldı. nasıl meme isteyen biberonu ittiren bi bebekti. Aşidan sonra bittik 😓

bibalprensesi bibalprensesi zatiden yazmış bizede bugun kontrole gittik neden almadınız dedi damlanın ismini söyledi, alerji ve göğüse gidin dedi bir de kbb iki yaşina kadar geçmeyen bir kısalık söz konusu olabiliyormuş bizim hırıltı devam.

Bizde artik resmen meme reddi yaşiyoruz sanirim az da olsa biberondan içip uyuyor eskiden emerdi uyurdu, 😭
kaşikla versemde krize girer belli,
huzursuz hemen ağliyor istediği olmayinca,

Meme reddine ne çözüm oldu yaşayan arkadaşlar

Bi süre kurutma makinesi ile emiyordu onuda bıraktı
yanı akış aynı olmaması ile alakalı bizim sanirim bi tazyik geliyor bi sağdiğimda emiyordu derken sıkıldı. nasıl meme isteyen biberonu ittiren bi bebekti. Aşidan sonra bittik 😓

Ben ayakta ya da yatakta ziplayarak emziriyordum😔 yaklasik bir ay surdu gecti bizim simdi

bibalprensesi bibalprensesi zatiden yazmış bizede bugun kontrole gittik neden almadınız dedi damlanın ismini söyledi, alerji ve göğüse gidin dedi bir de kbb iki yaşina kadar geçmeyen bir kısalık söz konusu olabiliyormuş bizim hırıltı devam.
Biz zatideni kullanıyoruz emmesi biraz onunla düzene girdi ve hırıltı için de kullanılıyormuş. Bizim hırıltı baya bi geçti. Cuma günü doktor tekrar çağırdı kontrole. Geçmeyen kısalık dediğin ne anlayamadım ?

Döküntü, kızarıklık, kusma vs hiçbir şey yok bizde kaka dışında. Muhtemelen alerji değil. Doktorumuz da bağırsak hassasiyeti olarak adlandırıyor. Laktoz intoleransı bile olabilir.
Canım sen sağlam bi probiyotik kullansan belki bağırsaklar normale dönerdi. Bizim gaz sorunu falan kalmadı probiyotikten sonra

4.ay aşılarımızı olduk kilomuz 7200 olmuş. Ilk 3 ay 1200 gr almıştı her ay. Bu ay 800 gram almış. Boyu 62 cm. Kısa değilmi dedim. Normal dedi. 49 cm doğmuş. Ilk 3 ay da 8 ila 10 cm uzamasını bekleriz fedi 10 cm uzamisti. Bu ay 2 cm uzamis
Ay tombik seninki dese ne. Benim kız 6 kilo çıktı 62 cm. Ama iyi kilosu. 7200 boğum olmuştue o kollar 🤩

Kızlar merhaba, okullar açıldı ben de başladım. Allah'tan bu sene ders saatim çok az. Bebiş de yeni düzene alışmaya çalışıyor.
Kızlar benim bebişin aşıları hep geç kalıyor. Mesela 7 Mayıs'ta doğdu, bugün ayın 13'ü, sağlık ocağını aradım Sisteme hala düşmemiş biz sizi ararız diyor. İlk çocuğumda günü gününe yapılırdı bu aşılar (aynı sağlık ocağı ama hemşire değişti) Sizde durum nasıl?
Rssmi tatil yada haftasonuna denk gelmezse aynı gün oluyor canım

Aslında çok doluyum son günlerde, anlayışsız insanlar var, kendi en rahat şartlarda bile söylenirken oturduğu yerden tek başına bir şeyleri başarmaya çalışanları eleştirenler var. Sinirim bozuluyor artık, kimseyle görüşmek bile istemiyorum.

Yanlış anlaşılmasın ben tek bakıyorum diye destek alanları eleştirmiyorum, destek alıyor diye de insanlar sussun demiyorum, zaten bu iç dökmem buradaki kimseyle de ilgili değil 🌸

Mesela anneme diyorum çok zorlanıyorum yoruluyorum diye, annem de ne yapacaksın kızım anne olmak kolay mı diyor. Tek başıma evi temizledim çocukları yıkadım yemek yaptım parka çıktık diyorum anneme, e ne yapacaksın mecbur olunca yapılıyor işte bir şekilde diyor. Tamam kimseden pohpohlama beklemiyorum ama insan biraz motive eder dimi, ne bileyim eline sağlık der, çok iyisin bak Harika bakıyorsun çocuklarına der, sen zaten beceriklisin yaparsın güveniyorum der vs yüreklendirir.

Bana mecbur yapacaksın diyor, sonra gelinini anlatıyor bak o da iki çocukla uğraşıyor çocukları yaramaz vs diye ama onlar ilk çocuk üç aylıkken bakıcı abla aldılar ve yıllardır geliyor bakıcı abla, ikinci çocuk doğduğu günden beri abim eşi bakıcı abla üçü birlikte bakıyorlar çocuklara. Beni onunla kıyaslıyor sinir oluyorum.
İmkanı olan herkes yardımcı alabilse keşke, ben bunu eleştirmiyorum, umarım asıl söylemek istediğim şeyi ifade edebilmişimdir.
Bana mecbur yapacaksın diyor, oğlu gelini bakıcı üçü birlikte iki çocuğu bakıyor diye onlara üzülüp bana anlatıyor, ister istemez benim de sinirim bozuluyor.

Geçen peygamberimizin bir sözünü paylaştım, tek kollu kadınlara (annelere) yardım ediniz şeklinde içeriğinde örnekler de olan bir yazıydı.
Erkek kuzenim ne fenasın işine geleni bulup paylaşıyorsun yazmış.
Karısı doğum yaptığından beri teyzem onlarda kalıyor. Kadın ikinci çocuğu olmasına rağmen ay ben üzerini değiştiremem korkarım, ay yıkayamam uyanamam bakamam vs diyerek her şeyi yaptırıyor, fena olan ben oluyorum.

Toplumumuzda takdir yok, anlayış yok, herkes süper eleştiri uzmanı. Tahammül edemiyorum artık böyle tiplere.

Yoruldum diyorum babama, cennet boşuna annelerin ayakları altında değil diyor.
Çok mu zor kızım haklısın gurbette tek zor olur allah gücünü kuvvetini artırsın demek.

Zaten evde akşama kadar mücadele içindeyiz, bir de böyle tiplerle uğraşmak iyice canımı sıkıyor.

Ben sadece içimi döktüm güzel anneler, burda kimseyi hedef göstermek değil amacım 🌸 umarım söylemek istediklerimi doğru ifade edebilmişimdir
Yürekten anladım canım seni. Malesef benim annem ablam falan da öyle. Anneme bişey desem hepimiz böyle büyüttük diyor. ☹️ Bir gün patladım ama nerde büyüttün bırakıp işe gidiyordun sabrın oluyordu diye. Ama tüm gün çocukla olunca sabır kalmıyor gerçekten.

Merhaba konuya atladım ama 🌸 o ilaç uyku yapıyormuş eğer bebeğiniz çok uyursa telaş yapmayın diye yazmak istedim

Güzel anneler merhaba. Burda geçen bı arkadaş daha yazmıştı tam yarım saat uyuyor diye hatta beğenmiştim gonderisini. Var mı bebeği yarım saat uyuyan. Ya 1 ayı geçkin hep yarım saat uyuyor neler neler denedim olmadı. En son yarım saat ses yapmadan hamak da sallıyorum uyuyor yarım saat sonra bı tepinmeye başlıyor sanarsin 10saat uyudu öyle enerjik eğer memeyi alır da 15dk emer geri dönerse dönüyor uykuya bazen almiyior bazen alıyor ama uykuya dalmıyor. Ya neden olabilir hanımlar neden hep yarım saat dk bile sasmiyor eğer o yarım saati atlatır 1 saat daha sallarsam uyanmadan 4 5 saat uyuyor gece ama bunu basabilmem için akşama kadar uğraşmam özellikle gece uykusuna 7de başlamam lazım. İnanın ne eşimle konuşuyoruz ne bı uere gidiyorum öyle kotuyumki. Eee hadi uyandın ağlama demi uykuyu da alamayınca bas bas ağlıyor sonra yine uyku yine yarım saat bana bı fikir verir misiniz lütfen.

Güzel anneler merhaba. Burda geçen bı arkadaş daha yazmıştı tam yarım saat uyuyor diye hatta beğenmiştim gonderisini. Var mı bebeği yarım saat uyuyan. Ya 1 ayı geçkin hep yarım saat uyuyor neler neler denedim olmadı. En son yarım saat ses yapmadan hamak da sallıyorum uyuyor yarım saat sonra bı tepinmeye başlıyor sanarsin 10saat uyudu öyle enerjik eğer memeyi alır da 15dk emer geri dönerse dönüyor uykuya bazen almiyior bazen alıyor ama uykuya dalmıyor. Ya neden olabilir hanımlar neden hep yarım saat dk bile sasmiyor eğer o yarım saati atlatır 1 saat daha sallarsam uyanmadan 4 5 saat uyuyor gece ama bunu basabilmem için akşama kadar uğraşmam özellikle gece uykusuna 7de başlamam lazım. İnanın ne eşimle konuşuyoruz ne bı uere gidiyorum öyle kotuyumki. Eee hadi uyandın ağlama demi uykuyu da alamayınca bas bas ağlıyor sonra yine uyku yine yarım saat bana bı fikir verir misiniz lütfen.
Merhaba o kişi bendim. Biz de hala aynı düzeni sürdürüyoruz ilk yarım saat hiç kıpırdamadan uyuyor yarım saatten sonra hareketlenmeye başlıyor eğer uyutabilirsem güzel uyuyor uyutamazsam gözleri açıyor. Hiçbir zaman oh uyudu rahatladım deyip oturamıyorum başında bekliyorum maalesef 3 aydır böyle

X