2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Hanimlar 28+3 gunlugm artik bebek haraketleri duzene girmesi gerekmiyormu ?? 2 gundur hissedemiyorum normalde hickirigini falan hissederim sabah namazindan sonra yatirmaz alistim yani 2 gundr ozledim tekmelerink acaba hafif atiyor hissetmiyormuyum yada uyuyormu yarin randevum var 2 gundr kendimi cok kotu hissediyorum acile gidemedim arabamiz yok yasadigmz yere hastanede uzak bir tane daha cocugm var zor oluyor bana moral verin lutfen yemek bile yiyemiyorum dusunmekten yorgun uyaniyorum acaba ondan mi
Canım korkma benim bebeğim normalde aşırı hareketli karnımı yırtıp çıkacak bazen diye düşünüyorum geceleri çok sık uyanıyorum ve her uyanışımda bebeğimde uyanık oluyordu ama iki gündür çok hareketsizdi çok nadir bir iki hareket hissettim eşim de çalışıyor ben de gidemedim hastaneye ama çok şükür bugün hareketlendi ve ben 31+4 teyim bugüne kadar hala düzene girmedi

Doktorumun kilomla ilgili söyledikleri tavirlari yüzünden doktor degistirecegimi yazmistim kizlar bugun farkli doktora gittim bebegimin de benim de kilomuz iyiymis normalmis cok sukur gercekten . Ustelik bana demir ilaci bile vermemisti eski doktorum. Yeni doktorum sok oldu meger demir ilaci icmek cok onemliymis emzirirken bile devam edecekmisiz. bu hasta dusmani doktorlari Allaha havale ediyorum karsimiza iyileri ciksin hep insallah🌸🌸🌸
Çok iyi yapmışsın canım hamilelikte moral çok önemli zaten sürekli bebeğini düşünüyorsun bide doktor moralini bozuyor acaba gerçekten sıkıntı mı var diye tereddüt etmekten de kurtulmuş oldun

Kızlar istahlariniz nasıl benim iştahım azaldı. Yada midem kabul etmiyor artık eskisi gibi yiyemiyorum sabah kahvaltı zorla yapıyorum. En son masalssda yazmıştı yiyemiyorum diye neden olabilir acaba bazı şeylerden midem bulanmaya başladı yine mesela yumurta kokuyor artık zorla yiyorum bebişe protein gitisn diye:KK43:

Kızlar istahlariniz nasıl benim iştahım azaldı. Yada midem kabul etmiyor artık eskisi gibi yiyemiyorum sabah kahvaltı zorla yapıyorum. En son masalssda yazmıştı yiyemiyorum diye neden olabilir acaba bazı şeylerden midem bulanmaya başladı yine mesela yumurta kokuyor artık zorla yiyorum bebişe protein gitisn diye:KK43:
Bende de var o durum canım zorla yiyorum resmen hiç bişey yiyesim gelmiyor 😒

Sicaklara bagliyorum bn bunu. Mideye de baski cogalmstr. Norml bnce. Aslnda son 2 ayda her haftada yarm kilo alınır deniyor ama bu istahla nasl olckms ki dyodm bn de :)

Bir hastane çıkışı bez verirsin. Belkide havlu... Başka ne vere bilirsin ki🤔
Anneden tek bir kaç dakika ina ayırıyorlar. Giyindirmek. Tatmak için.... Aynı odada olduğu için. İsterse baba yapior giyindirmen işlemini. Ama ilk başlarda korkuyor eşim hep. Ebeler de hiç korkusuz bir sağa bir sola çeviriyorlar 🤣
Ayy cnm valla düşününce evet başka ne verebilirim yani :KK70:

Bal0ncuk Bal0ncuk canım alt üst bi takım eldiven çorap şapka zıbın(hastane çıkışlarının içinde ince çıtçıtı olmayan bir body var onu) 1tane bez ve örtüsü.bizimkiler yazın olacak ama 37⁰ sıcaklıktaki suyundan buz gibi ameliyathane yada doğumhaneye doğacakları için örtüde isterler.bu dediklerimi örtünün içine sar zaten ameliyathaneye yada doğumhaneye geçerken yanına aldırıyor hemşire yada ebe öyle gidiyorsun 😊 ayy ne heyecanlı :halay:
Cnmmm cok tşk ederimmmm cok açıklayıcı olmuş not alıorum

Kızlar. Birdaha sorayım. Hangi hastane çıkışını aldınız. Görselini paylasirmisiniz. Ve ne kadar aldınız?
Cnm ben 10lu almadm özel yaptıemadm..
E bebekte 5li takım aldm sadece :)

Deniyeyim canım mutlaka yaparım zaten hiçbir yiyeceğe yasağımda yok ve tiksinme vs durumumda yok çok şükür herşeyi yiyebiliyorum 😊
Cnm muz ye.. Benmde 8 gün gerideydi muz yedm muz dediler.. Günde bazen 2 muz.. Kabızlık yaparda dediler göze aldm :KK70:
2 gündü en son gerilik düşmüştü.. Umarm tekrar yükselmemiştir

Ananas yiyormusunuz canim cok çekiyor ama erken doguma yol acar dedikleri icin yiyemiyorim ilk zamandan beri tutuyorum kendimi 🙁
Bem yemiorm.. Aşırı severm... Ama erken doğumu okudum duydum ondan yemiorm cnm

Doktorumun kilomla ilgili söyledikleri tavirlari yüzünden doktor degistirecegimi yazmistim kizlar bugun farkli doktora gittim bebegimin de benim de kilomuz iyiymis normalmis cok sukur gercekten . Ustelik bana demir ilaci bile vermemisti eski doktorum. Yeni doktorum sok oldu meger demir ilaci icmek cok onemliymis emzirirken bile devam edecekmisiz. bu hasta dusmani doktorlari Allaha havale ediyorum karsimiza iyileri ciksin hep insallah🌸🌸🌸
Cnmmm demir ilacı kesinlikle önemli..
Senin adına cok sevindim..
Gerçekten iyi olmuş iyi yapmşsn🎈

Bende bugün bebişin kıyafetlerini yıkamaya karar verdim 🤩 yıllardır hayalini kurduğum şeydi. Şimdi makinaya sirke koydum 90 derecede çalıştırdım temizlenir herhalde. Yumuşatıcı gözüne de sirke koydum. Sonra 15 dk bebek deterjanıyla yine boş çalıştırıcam siz başka birşey yaptınız mı?
Yaaaaaaa tüp bebek arkadaşım benim ♥️
Kolay gelsinnnn 🎈 sağlıkla giysin

5'li takım 8 tane var canım sanırım 3-4 tane de 0-3 ay tulumu var.
Kuzum maşallah :KK70: benm 10lu takım yok almıacam.. 5lide 2 tane var :KK70:

Kızlar dün oğlumun odası için bu fon perdeyle halıyı aldım nasıl sizce :) Mobilyaları gri ve beyazlıydı.
Cok tatlııııı cok sevimli... Şahsen ben cok beğendimmmmmmm
Oda yapacak olsam zevkinden hırsızlık yapardm 🙈

Cnm benm hep az iştahm vardı :KK43:
Ve hala bişeyler yedikçe zorla yiyorm :KK43:

Her iste bi hayir var gerckten. Iyi ki degstrmssnz..

Yani herhngi bi hafta da gidip dogum iznmi basltmk istyorum diyemeyz degl mi? Illa 32 mi olmasi gerekyor acaba🙄
Çalışabilir izni mi çalışamaz izni mi o da önemli ben çalışabilir alacağım vakit kaybetmemek adına hemen 31+da alacağım raporu öyle oluyormuş canım ama öteki türlü de 31+da alsan iyiki olur bence, tam bilmiyorum bende ama bir sor istersen bağlı olduğunu milli eğitimi arayıp🙂

Sicaklara bagliyorum bn bunu. Mideye de baski cogalmstr. Norml bnce. Aslnda son 2 ayda her haftada yarm kilo alınır deniyor ama bu istahla nasl olckms ki dyodm bn de :)
Sıcaklardanda olabilir çünkü hep soğuk serin şeyler çekiyor canım 🙂
Ayy cnm valla düşününce evet başka ne verebilirim yani :KK70:

Cnmmm cok tşk ederimmmm cok açıklayıcı olmuş not alıorum

Cnm ben 10lu almadm özel yaptıemadm..
E bebekte 5li takım aldm sadece :)

Cnm muz ye.. Benmde 8 gün gerideydi muz yedm muz dediler.. Günde bazen 2 muz.. Kabızlık yaparda dediler göze aldm :KK70:
2 gündü en son gerilik düşmüştü.. Umarm tekrar yükselmemiştir

Bem yemiorm.. Aşırı severm... Ama erken doğumu okudum duydum ondan yemiorm cnm

Cnmmm demir ilacı kesinlikle önemli..
Senin adına cok sevindim..
Gerçekten iyi olmuş iyi yapmşsn🎈

Yaaaaaaa tüp bebek arkadaşım benim ♥️
Kolay gelsinnnn 🎈 sağlıkla giysin

Kuzum maşallah :KK70: benm 10lu takım yok almıacam.. 5lide 2 tane var :KK70:

Cok tatlııııı cok sevimli... Şahsen ben cok beğendimmmmmmm
Oda yapacak olsam zevkinden hırsızlık yapardm 🙈

Cnm benm hep az iştahm vardı :KK43:
Ve hala bişeyler yedikçe zorla yiyorm :KK43:
Benim ikinci trimesterde aşırı iştahım vardı şimdi azalmaya başladı iyimi kötü mü bilemiyorum :)

Çalışabilir izni mi çalışamaz izni mi o da önemli ben çalışabilir alacağım vakit kaybetmemek adına hemen 31+da alacağım raporu öyle oluyormuş canım ama öteki türlü de 31+da alsan iyiki olur bence, tam bilmiyorum bende ama bir sor istersen bağlı olduğunu milli eğitimi arayıp🙂
Doktra gtmeden once idareyi araym en iyisi. Kafam iyice karsti ya. Tabi calisablr izni alirsam onlarn pek hosuna gtmyck ona gore yonlndrckler ama ..napym artik..sagolun.
Hakkmzda hayrlisi olsn artik ..

32dan sonra sanırım bizim burda
35 yada 26dan sonrada haftada bire düşüyordu..
Benm nuaynem aslında haftaya ama bir sonraki hafta gitmeyi düşünüorm bi sonraki muayne 32 denk gelsn rapor alaym die.. Ama 30dan snra 2ye düşüosa aslnda haftayada gidebilirim

Ayyy keşke benmde öyle olsa ben genelde sırt ağrısından uyuyamıorm :KK70:

Aynu fikirdeyim ya...
Doktorum dedi düşüncen nedir aslında knuşmak için erken demişti o zananlarda..
Bendr sağlıklı olsunda, direttiğim hiç bişey yok dedm..
Gönülden geçen elbette normal doğum ama olmuosada zorlamak anlamsız gelio

Umay1907 Umay1907 cnm uzunnnnnnn zamandır sesin çkmıo.. İyimisin
1 aydır Covid belasıyla uğraşıyorum yeni toparlanmaya başladım. Ara ara girip okuyorum yazmasamda. Teşekkür ederim merak edip sorduğun için 🌸💜

kzlrgn05 kzlrgn05 S SweetMagnolia DefneninAnnesi07 DefneninAnnesi07 B BaSa86 K Kuzusunun annesi Bal0ncuk Bal0ncuk B BirVarmisimBirYokmusum
Ve diger tüm tatli anneler🌸🌸
Kızlar iyi ki varsiniz ya moral kaynagisiniz gercekten 💕 bebişlerimizi sağlıkla vakitlice kucağımıza alalim hepimiz inşallah🥰
Amin inşallah cnm 🤲

1 aydır Covid belasıyla uğraşıyorum yeni toparlanmaya başladım. Ara ara girip okuyorum yazmasamda. Teşekkür ederim merak edip sorduğun için 🌸💜
Geçmiş olsın cnm... Daha iyimisin?
Sen ve bebiş iyisinz demi

Arkadaşlar bişey danışmak istiyorum ben geçen hafta cuma Kartal Lütfi Kırdar hastanesinde 75gramlık şeker yükleme testi yaptım. 13.30 a kadar bekleyin sonuç çıkar dediler ama o kadar kötü oldum ki beklemeden gittim. Orda bi kaç kadın enabızda çıkar demişti sonucu. Bakıyorum şimdi göremiyorum. Merden sonuca ulaşabileceğim hakkında bilgisi olan var mı? Siz nerden bakmıştınız sonuçlarınıza?

Selam kızlar çok sayfa birikmiş okuyamadım hepiniz iyisinizdir inşallah.biz de kontrolden geldik az önce. Şükür herşey yolunda. Devlet hast. Olduğu iicn yine çok kısa sürdü muayene ne boy ne kilo hiç bişey öğrenemedim suyu plasentasi iyi gelişimi de bir hafta önde dedi o kadar. Önde olduğu için de hemen bugün aspirini kesmemi söyledi.3 hafta sonraya çağırdı bi daha. He birde ilişki konusunu sordum normal doğumu kolaylaştırdığı hakkında kanıtlanmış bi şey yok aksine bu haftalarda erkekten gelen madde kasılma yapıp erken doğuma neden olabilir dedi. Son bir iki hafta korunmasız olabilir dedi bilginize

X