2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Bizim dogum gunumuz gecen haftaydi kreste kutlayacaktik ama anneannem rahatsizlandi iptal ettik oylece de kaldi. 2 ay oldu annemi kaybettim zaten tadim yok pek...
Oglanlar epeyce konusup dertlerini anlatiyorlar. kriz anlari tabi oldukca zor. Bu aralar gece uykulari gene bozuldu, uyumalari 10u buluyor, 2ser kez de kalkiyorlar (etti 4 uyanma)
Uyuturken memeye devam, kesecek iradem yok, biri yardima gelmeden mumkun degil gibi geliyor.
Gun boyu boya hamur yirt yapistir dans et vb kreste cok mutlular, evde de yardimci arabalar diye bir cizgifilm var youtube'da onu actirup kosturup dans ediyorlar muziginde
Hamile kaldigim kilo fazlaydi, gebelikte 4kg almistim. 16 kilo verdim, simdi baslangic kilomun 12 kilo altindayim. Kaldi 5 daha vermek )

Son düzenleme:
Allah yardımcın olsun canım
Annenin de mekanı cennet olsun başın sağ olsun

Anneannene acil şifalar diliyorum. Annenin mekanı cennet olsun inşallah.. bende annem bir yıl önce kaybettim…Allah hepsine rahmet eylesin.

İkizler çok tatlılar Allah uzun ömürler versin yeni yaşları kutlu olsun

Bizimde haftaya doğum günümüz olacak bizde erken gelenlerdeniz :)))

Tebrik ederim kilo verme konusunda çok başarılısın darısı başıma :))))

Annen nurlar içinde yatsın mekanı cennet olsun

Merhaba kizlar yavrucaklar buyuduler neredeyse 2 yasina geldiler. Benim oglusum henuz kendini sozlu ifade edemiyor, kelime sayisi var ama fazla degil. Fakat neyi sorsam gosteriyor yani biliyor ama konusmuyor. Psikiyatri takibindeyiz. Bazi cocuklar annem babam beni anliyor o yuzden konusmama gerek yok diye dusunebiliyolarmis. Bu yuzden psikiyatr krese baslatmami tavsiye etti ama su an baslatmak icimden gelmiyor cok kucuk. Simdilik cumartesi resim atolyesi, pazar oyun grubu seklinde devam ediyoruz. Oyum gruplarinin konusmada etkisi olmuyormus cunku anne veya baba yanlarinda.
Eylul ayi icin krese yazdirdim, o zaman 2.5 olacak. Kresin psikologu bu yaz tualet egitimine baslamamami onerdi. Hem bezden hem anneden ayrilmak agir gelebilir biz krese tamamen alisinca tualete tesvik ederiz siz de evde devam edersiniz dedi. Bizde durumlar boyle. Hepinize sevgiler

16 ayliktan beri kresteyiz, kizim cok daha erken baslamisti bugun ortaokulda. Sorun yerine hep faydasini gorduk. Kucuk diye kacinmayin; bak biz artik minik minik iki kelimelik cumleler kuruyoruz. Arkadas edinmek, hakkini savunmak, bir grup ile duzenli saatte hareket edebilme becerisi kazanmak, catal kasik ile kendini beslemek, akademik olarak 3 ana rengi tanimak vb. bu donemde onemli kazanimlar bence.

Tuvalet eğitimini şu ara bizde erteledik haziranda başlarız diğer çocuklar 2 yaşta bırakmıştı kelime haznesi güzel sürekli yaşıtı ve abi abla çocuklarla birlikteyiz onun etkisi var sanırım

BU dediklerinizde gercekten cok haklisiniz. Ama bizim durum biraz farkli. Biz cift vatandasiz, gonderecegim kres vatandasligina sahip oldugumuz ulkeye bagli bir okul ve su an en kucuk siniflari 2021 dogumlular. Eylulde 2022 dogumlular baslayacak. O yuzden beklemek zorundayim, diger kreslerse icime sinmedi.

Ayrica okul mudurune oglum hala eliyle yiyor, 3 kere catal kasik kullansa 4.de eliyle yemeye basliyor diye kaygilandigimi belirtince, Kadin guldu ve kres bunun icin var, burada o kadar cok sey ogrenecek ki dedi. :)
Sizin adiniza da cok sevindim. Ne guzel bircok sey ogrenmisler. Darisi diger yavruslara.

Ve benim gozlemledigim birsey var oglum 3.kisilerden daha cok sey ogreniyor. Arkadasim veya kuzenim birsey diyince hemen yapiyor. Ben soyleyimce aman anme ya modunda :)
Gecen parkta arkadasim hadi kay dedi, kaydiragin basina gecip kay diyip kaydi. Ve bunu her kayisinda yapti. :)

Halen aynı sehirdesin demi bir ara etiketlediydim girmeyince yurtdışına gittiğini düşündüm
Gerçekten bebekler ev dışındaki kişilerden daha fazla şey öğreniyor

Halen aynı sehirdesin demi bir ara etiketlediydim girmeyince yurtdışına gittiğini düşündüm
Gerçekten bebekler ev dışındaki kişilerden daha fazla şey öğreniyor
Evet Turkiyedeyim, gitmeye de niyetimiz yok :)
Bazen cok uzun sure hic girmiyorum, baska bildirilerden arada kaynamis olabilir cunku ben etiketlemeni gormedim. Sen tecrubeli anne olarak tualet egitimine rahat baslarsin. :)

Tuvalet egitimi kaygi alanim benim iki bebek nasil idare edilecek acaba ) cis termosu gibi (nasil tanimlasam bilemedim) birsey aldim hayvancikli filan, ilk ona mi yaptirsam oyun gibi acaba? Gece kuru degiliz tabi daha kaslar hazir degil gibi gozukuyor..

Merhaba herkese, biz Nisan'da 2 oluyoruz. Maşallah çok güzel konuşup kendini gayet iyi ifade ediyor. Bugün robot süpürsün dedim. Pek sevmediği için ı ıh dedi, o zaman sen süpür dediğimde 'robot gelsin temiz temiz süpürsün, ben oyun oyun diyor' o yüzden, çünkü, ama gibi bağlaçları kullanıyor. Bebeklikten beri kitap okuyoruz, bu ara biraz saldık ama yine başlarız. Tv yok, günde toplam 20 dk kadar yardımcı arabalar, kamyon Leo falan izliyor. Onun dışında olayları masal gibi anlatıyoruz çok hoşuna gidiyor. Hatta yemek yerken kendisi istiyor. Tuvaletten önce memeyi bırakmak istiyorum ben. Kalkınca, öğle uykusundan önce 2 kere de aralarda emiyor genelde. Gece uykusuna salıncakta geçiyor bunu da bırakmamız lazım. Yazın memlekete gidince de tuvalet kısmını hallederiz inşallah. Bizde durumlar böyle. Hepsi birbirinden farklı, kimi oyun kurmayı biliyor, kimi konuşuyor, kimi tek başına yemek yeme becerisine sahip. Zamanla daha iyi olacaklar, eğer bariz sorunlar yoksa canınızı sıkmayın. Hazır olduklarında hepsi hallolur

Merdivenlerden kendileri çıkabiliyolar mı? Bu da hazır olduklarını gösteriyormuş. Oğlum tutunarak çıkıyor, gece de ıslak kalkıyor. O yüzden hiç uğraşmıyorum. Bi kere klozete oturmak istedi, ıkındı bir iki sonra bitti dedi kalktı

Kask tedaviniz sonlanmis olmali.Su anda nasil bebeginizin durumu?

Nerdeyse bur yil olmus bunu yazali.Ne durumdasiniz acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…