2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Ev tipiyle yapıyorum canım doktorum yazdı CONTOUR TS adı
Bana çizelge verdiler sabah aç, öğlen aç, akşam aç, gece saat 23 te bakıcam tokluk bakmıyorum şuan sonra sabah tok, öğlen tok, akşam tok, gece saat 23 te ölçüm yapılcak geceki ölçümde açlık toklu önemli değil dedi bu arada tokluk için ağzına attığın ilk lokmadan 1 saat sonra ölçüm yapıcaksın dedi bu ölçümlere göre doğuma kadar sadece diyet yada insülün diyet şeklinde devam etceksin dedi benim şuan açlık 79, 85, 83 bu şekilde ilerliyor diyetle düzene girecek gibi ama çok dikkat ediyorum
SABAH
Yumurta 1 adet
Zeytin 4 adet
Küçük Domates 1 adet
Yeşillik sınırsız ( ben roka tere tercih ettim)
Peynir Avuç İçinden biraz küçük dedi
2 Ceviz
2 dilim ekmek
Açık Çay
ARA ÖĞÜN
1 meyve ( armut , elma, portakal, mandalina,kivi ) sadece bunları yiyebilirsin dedi
1 Bardak Süt
ÖĞLE YEMEĞİ
Sebze yada kurubakliyat yada et,balık,köfte, tavuk gibi
2 dilim ekmek ( çavdar, tam tahıllı, tam buğday sadece fırından alınacak hazır paket istemiyor )
Yoğurt, Salata, Ayran
Yukardaki yazılanlardan tercih yapıyorsun hangisi istersen onu tüketebilirsin ben çalışan biri olduğum için iş yerinde çıkan yemeğe göre evde akşam yemeğini kendim ayarlıyorum şuan öğlen et yediysem akşam sebze yiyorum gibi
ARA ÖĞÜN
2 3 glisirin
Açık Çay
Üçgen peynir
AKŞAM
Öğle yemeğime göre ayarlıyorum 2 dilim ekmek bol salata et, tavuk, balık,köfte gibi yada sebze yoğurt yapıyorum
KAPANIŞ
Uymadan 2 saat önce kesiyorum yemeği yarım meyve çiğ fındık, badem 10 ar tane bu kadar
( Makarna,pilav 3 kaşık tüketebiliyoruz 2 dilim ekmek yemeden 1 kase çorba içebiliyoruz 1 dilim ekmeği eksilterek çok canım tatlı çekerse napıcam dedim 2 kuru kayısı yiyebilirsin dedi )
Tabi ben 3 ay bu şekilde nasıl ilerlerim bilmiyorum yemek yemek benim için çok önemli çokta seviyorum Allah yardımcımız olsun
Ben de bu modele baktim, memnunsan bunu alayim bari. Ama gercekten hamileyken bu kadar sıkmak zor oluyor😔 ki calisiyosun git gel yorgunluk derken sen daha cok acikirsin canim.
Ben mesela dun sabah 10da 1 yumurta 1, avokado, biraz zeytin, bol peynir, 2 ceri domates ve kahvaltilik sos yedim. 4 dilim ekmekle.
Oglen 14 gibi hafif acikinca biraz ceviz findik ve muz yedim. Aksam 6da da etli nohut, pilav, salata ve yogurt yedim. Tatli olarak 1 elma.
Hergun bu sekilde beslenmeye calisacagim. Insallah basarabiliriz. 🙏

Ben de bu modele baktim, memnunsan bunu alayim bari. Ama gercekten hamileyken bu kadar sıkmak zor oluyor😔 ki calisiyosun git gel yorgunluk derken sen daha cok acikirsin canim.
Ben mesela dun sabah 10da 1 yumurta 1, avokado, biraz zeytin, bol peynir, 2 ceri domates ve kahvaltilik sos yedim. 4 dilim ekmekle.
Oglen 14 gibi hafif acikinca biraz ceviz findik ve muz yedim. Aksam 6da da etli nohut, pilav, salata ve yogurt yedim. Tatli olarak 1 elma.
Hergun bu sekilde beslenmeye calisacagim. Insallah basarabiliriz. 🙏
Çok acıkıyorum hemde çok inşallah başarırız canım

Selam kızlar 😍 haftalık kontrolden geldik. İyiyiz çok şükür. Başımız yine aşağıda çıkarmaya niyetimiz yok ordan anlaşılan 🙈 1.035 gr olmuşuz şükür🙏🧿

Pazar günü babamız gidiyor Ankara’ya eğitime. Haftasonları beraber olabileceğiz artık 😔 annem covid+. O gelecekti eşim giderken ama bir hafta gecikmeli gelecek. İlk hafta erken dönecek eşim idare ederim 4 gün diye düşündük ama canım doktorum panik olduğumu bildiği için imkan varsa biri kalsın suyun falan gelir tek başına paniklersin dedi. Gerdi beni iyice, modum düştü baya 😔🥺
Kayınvalidem bir yanda annesi gelemiyorsa ben geleyim diyip duruyor eşime. Tekrar o günlere hiç dönmek istemiyorum 4 gün için. Gelmişken daha da kalayım deme ihtimali iyice geriyor zaten.
Bir kaç uzak akraba var onlardan rica edeceğiz artık, belki yine çok rahat olamicam ama en azından 4 gün ile sınırlı olacak 🤷‍♀️

Selam kızlar 😍 haftalık kontrolden geldik. İyiyiz çok şükür. Başımız yine aşağıda çıkarmaya niyetimiz yok ordan anlaşılan 🙈 1.035 gr olmuşuz şükür🙏🧿

Pazar günü babamız gidiyor Ankara’ya eğitime. Haftasonları beraber olabileceğiz artık 😔 annem covid+. O gelecekti eşim giderken ama bir hafta gecikmeli gelecek. İlk hafta erken dönecek eşim idare ederim 4 gün diye düşündük ama canım doktorum panik olduğumu bildiği için imkan varsa biri kalsın suyun falan gelir tek başına paniklersin dedi. Gerdi beni iyice, modum düştü baya 😔🥺
Kayınvalidem bir yanda annesi gelemiyorsa ben geleyim diyip duruyor eşime. Tekrar o günlere hiç dönmek istemiyorum 4 gün için. Gelmişken daha da kalayım deme ihtimali iyice geriyor zaten.
Bir kaç uzak akraba var onlardan rica edeceğiz artık, belki yine çok rahat olamicam ama en azından 4 gün ile sınırlı olacak 🤷‍♀️
Suyun falan gelir ne demek yaaa 😬🙄🙄🙄🙄🙄 senin bu doktoruna ben hic isinamadim canim ya 🙄 Komsularin falan yok mu canim?

Bebeginin de senin de iyi olmana cok sevindim canim. Esinin kariyeri icin bu durum daha iyi o yuzden gitmek zorunda ve bence canim k.valide olayina girmemekle sonuna kadar haklisin. Yerinde olsam komsumdan falan destek isterdim. Akraba da olsa bazen insani gerebiliyolar. Ya da yakin anlastigin biri olsun ki o 4 gun burnundan gelmesin.. insallah hersey gonlune gore olur canim. 💕

Suyun falan gelir ne demek yaaa 😬🙄🙄🙄🙄🙄 senin bu doktoruna ben hic isinamadim canim ya 🙄 Komsularin falan yok mu canim?
Aslında hep çok olumlu konuşuyordu. Hatta geçen hafta su konusunda perinatolog gerdi ona gittim keyfim yerine gelmişti.
Ya adama da birşey diyemiyorum söylediği doğru. Çünkü benim gerçekten dikişten sonra hergün su gelmesi ve doğumun başlaması ihtimalim var maalesef😔
Muhtemelen eşimin olmayacak olması onu da biraz ciddi konuşmaya sevketti. Çünkü ben idare ederim yeaaa nolcek modundaydım 😔 eşim bence silkelemek istedi seni diyor 🤷‍♀️
Komşum da yok canım yurtdışından döneli 1 sene oldu. Pandemi falan öyle kaldı. Akrabalar yardımcı olur inşallah ya bakalım

Bebeginin de senin de iyi olmana cok sevindim canim. Esinin kariyeri icin bu durum daha iyi o yuzden gitmek zorunda ve bence canim k.valide olayina girmemekle sonuna kadar haklisin. Yerinde olsam komsumdan falan destek isterdim. Akraba da olsa bazen insani gerebiliyolar. Ya da yakin anlastigin biri olsun ki o 4 gun burnundan gelmesin.. insallah hersey gonlune gore olur canim. 💕
Aynen canım eşime birşey diyemiyorum o konuda. O da bizim için çabalıyor. O olsa da olmasa da herşey olacağına varacak. Annemle de rahat olacağım zaten hiç dinlenemediğim kadar dinleneceğim muhtemelen.
Allah korusun acil bir durumda 4-5 saat uzağımızda yine gelebilecek.
En kötü bi akrabamızın kızı var 18 yaşında o gelir dedik şimdi. Çok aşırı görüşmüşlüğüm yok ama ne azından yaşı genç rahat ederim yanında 🤷‍♀️

Öncelikle bebeğinin iyi olmasına çok ama çok sevindim .. 4 gün hiç bir şey olmayacak diye düşün asla kendini yorma , dinlen kendini mutlu edecek şeyleri yap .. stres daha etkili , boşver her şeyi :) bebeğini düşün

Saol canimm 😊❤️ Aynen oyle memnun etmek imkansiiiiiz 🙄

Saol canim benimm😊 Sonrasi kilo yapisip kalmaz insallah yaaa 😀 Hadi gobek gider bi sekilde ama bacaklara napacaaaz 😬😀
Ne kadar kaldi iznine canim?

Saol canim benimm😊 Evett allahtan oyle bir gorevimiz yok yksa cok mutsuz olurduk😀 Sende uykulu ve sersem gibiymissin, al benden de okadar. Bu saat olmus hala kahvalti yapamadim halsizlik vurdu biraz, cocugum ac kalmasin diye sut iciyorum kahvaltiyi biraz daha erteleyecegim😬😀
32.haftayi bekliyorum çoğu hamile gibi maalesef :KK43: keşke bizdede 24.haftada çıkabiliyor olsaydık ah ah..

Kızlar bebek arabası olarak Prego alan var mı ? Varsa eğer hangi model ve ne kadara aldınız ?

Öncelikle bebeğinin iyi olmasına çok ama çok sevindim .. 4 gün hiç bir şey olmayacak diye düşün asla kendini yorma , dinlen kendini mutlu edecek şeyleri yap .. stres daha etkili , boşver her şeyi :) bebeğini düşün
İnşallah canım gözümde yok valla hiç birşey ☺️ Hemen geçer gider inşallah o 4 gün de 🙏

Gunaydin kizlar 😊❤️
Biz iyiyiz sizler nasilsinizz?
26+3 ten bildiriyorum 🤪 +12 kilo ama hala cok cikmayan gobusumle sizi selamliyorum :))) Elbiselerde hele hic belli olmuyor 😅 Gecen misafirlerimiz geldi, eee sen hic hamile gibi durmuyosun dediler az biraz moralim bozulmadi degil ama rahatim boyle napalim varsin cikmasin karnim :))
Ayyy keşke bende senin gibi olsamm yaa😔😔

Kızlar sonunda siteye girdim ve sonuçlarımı buldum. Malesef yüksek çıkmış. Sizce doktor bi daha yükleme yapar mı yoksa bunun üzerinden mi değerlendirir? Offf canım sıkıldı çok😔

Eklentiler

• Screenshot_20220105-175019_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20220105-175019_Samsung Notes.jpg
    18,4 KB · Görüntüleme: 49
Kızlar sonunda siteye girdim ve sonuçlarımı buldum. Malesef yüksek çıkmış. Sizce doktor bi daha yükleme yapar mı yoksa bunun üzerinden mi değerlendirir? Offf canım sıkıldı çok😔
Canim benim 50likte 1.saat 174di yani seninkinden saha yuksekti. Doktorum 75lik yapmami istedi, o zaman 1.saatte 2.saatte normal degerlerde cikmisti. Yani hemen canini sıkma. Ama benim doktor ilk testi de onunde bulundurmami isteyip daha dikkatli beslenmem konusunda beni uyandirdi. Sen doktorunla gorus en iyi o yonlendirecektir.

Gunaydin kizlar 😊❤️
Biz iyiyiz sizler nasilsinizz?
26+3 ten bildiriyorum 🤪 +12 kilo ama hala cok cikmayan gobusumle sizi selamliyorum :))) Elbiselerde hele hic belli olmuyor 😅 Gecen misafirlerimiz geldi, eee sen hic hamile gibi durmuyosun dediler az biraz moralim bozulmadi degil ama rahatim boyle napalim varsin cikmasin karnim :))
Anam ben bu güzel göbüşü kaçırmışım 😍 maşallah canım🧿
Kimseyi mutlu etmek zorunda değiliz boşver. Büyükse neden büyük, küçüke neden küçük 🤦‍♀️ Sen iyisin bebiş iyi, gerisinin hiçbir önemi yok 🥰

Canim benim 50likte 1.saat 174di yani seninkinden saha yuksekti. Doktorum 75lik yapmami istedi, o zaman 1.saatte 2.saatte normal degerlerde cikmisti. Yani hemen canini sıkma. Ama benim doktor ilk testi de onunde bulundurmami isteyip daha dikkatli beslenmem konusunda beni uyandirdi. Sen doktorunla gorus en iyi o yonlendirecektir.
Evet senin daha yüksekti hatırladım. Ne bileyim babam şeker hastası, babaannemde şeker hastasıydı. O yüzden biraz korktum bende sanırım. Yarın gidicem nasipse bakalım ne diyecek. Tansiyonda olunca ikisi bir arada korkuttu beni bebeğime zararı olmasın yeter ki🥲

Canım hemen panik yapma. 75lik yaparsa daha kesin sonuçlar alırsın. Bak M mllen in de öyle oldu. Çok şükür diyetle yoluna konulacak şekilde çıktı. İçini ferah tut sen, iyi düşün iyi olsun.
Benim de hem anne tarafı hem baba tarafı komple şeker hastası. Bana da çok şükür diyetle kontrol dedi 🥰
75 lik asıl yol gösteren 😘

Evet senin daha yüksekti hatırladım. Ne bileyim babam şeker hastası, babaannemde şeker hastasıydı. O yüzden biraz korktum bende sanırım. Yarın gidicem nasipse bakalım ne diyecek. Tansiyonda olunca ikisi bir arada korkuttu beni bebeğime zararı olmasın yeter ki🥲
Benim annem dahil tum teyze dayilarimda seker var, ben de 50lik yuksek diye cok korktum senin gibi. Ama asil tani 75ile konuluyormus. Benim doktorum bana soyle bi aciklama yapmisti : hamilelikte plasenta hormon seviyeni yukseltiyor. Ozellikle 20li haftalardan sonra plasenta iyice buyuyor. Beslenme aliskanligin insulin direncini dusurup kan seker seviyesini yukseltmis olabilir dedi. Buna direk seker diyemeyiz ama aile oykunde seker varsa tabiki daha da dikkatli beslenmen gerek dedi. Yani canini hemen bos yere sıkma, doktorunla gorus 75lik yapsak daha iyi tani koyabilitlr miyiz diye sor bence.

Canım hemen panik yapma. 75lik yaparsa daha kesin sonuçlar alırsın. Bak M mllen in de öyle oldu. Çok şükür diyetle yoluna konulacak şekilde çıktı. İçini ferah tut sen, iyi düşün iyi olsun.
Benim de hem anne tarafı hem baba tarafı komple şeker hastası. Bana da çok şükür diyetle kontrol dedi 🥰
75 lik asıl yol gösteren 😘
İnşallah canım bakalım yarın görcez ne diyeceğini inşallah diyet yeterli olur🌸 bi daha yaptırmak da hiç istemiyordum🤦‍♀️

X