2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Gunaydin kizlar 😊❤️
Biz iyiyiz sizler nasilsinizz?
26+3 ten bildiriyorum 🤪 +12 kilo ama hala cok cikmayan gobusumle sizi selamliyorum :))) Elbiselerde hele hic belli olmuyor 😅 Gecen misafirlerimiz geldi, eee sen hic hamile gibi durmuyosun dediler az biraz moralim bozulmadi degil ama rahatim boyle napalim varsin cikmasin karnim :))
Ne kadar da tatlı olmuşsun maşallah😍 siz sağlıklı olun da göbek de çok çıkmasın boşver , herkesi memnun etmek ne zaman mümkün olmuş ki 😊

Günaydın canım iyiyiz sen nasılsın :)

Günaydın canım maşallah size. :nazar:
Benimde fazla var göbeğim herkes şimdiden çok büyük değil mi diyor.
Yani insanları memnun etmek imkansız.
O yüzden sen iyiysen, bebeğin iyiyse gerisini salla herkes konuşur :)

Keyfine baaak boş verrr :halay:
Saol canimm 😊❤️ Aynen oyle memnun etmek imkansiiiiiz 🙄
Oyy çok tatlı olmuşsun ya bebislerimiz büyüsünde boşver karnimiz büyümesin sonrasıda var bu işin :KK70:

Bende iyiyim caniim calismaya devam işte evden 😁
Saol canim benimm😊 Sonrasi kilo yapisip kalmaz insallah yaaa 😀 Hadi gobek gider bi sekilde ama bacaklara napacaaaz 😬😀
Ne kadar kaldi iznine canim?
Canim cok guzel gorunuyorsun, insanlari memnun etmek zor ve boyle bi gorevimiz yok 🤗
Canim ben istanbulda devlet hastanesinde gebeligin baslarinda tiroid hormonlarina baktirmistim. Ve e nabiza dusmemisti bi turlu. Sonra hastanenin kendi platformunda sonuclarin yayinlandigini gormustum. Tc no, dogum tarihi ile cep numarama sifre gelmisti oyle bakabilmistim. Belki senin hastanenin de kendi ayri bi platformu vardir.
Saol canim benimm😊 Evett allahtan oyle bir gorevimiz yok yksa cok mutsuz olurduk😀 Sende uykulu ve sersem gibiymissin, al benden de okadar. Bu saat olmus hala kahvalti yapamadim halsizlik vurdu biraz, cocugum ac kalmasin diye sut iciyorum kahvaltiyi biraz daha erteleyecegim😬😀

Şeker yüklemesi yaptırmayıp sadece kanda açlık tokluk şekerine baktıran varmı, bana doktorum 26-37. Haftada şeker yüklemesi var istemezsen kanda bakarız dedi, bende o şekilde istiyorum zaten. Önceki gebeliklerinde sıkıntı oldumu dedi hayır dedim. O açıdan kandan sadece baktırıcam da
Benim tercihim bu şekilde olmasa da doktorum yükleme yapmadı sadece açlık tokluk baktı açlık 100 tokluk 171 çıktı direk dahiliyeye yönlerdirdi dahiliye doktoru 1 haftalık ölçüm istedi diyetisyene yönlerdirdi diyet yapıyorum artı ölçüm açlık şuan gayet iyi çıkıyor tokluğa henüz baktırmadı 1 haftada tokluk ölçümü yapıcam dahliye doktorumda diyetisyenimde 3 ay birlikteyiz dediler doğuma kadar diyete devam eğerki değerlerim yüksek çıkarsa direk ünsüline başlıcaz inşallah 3 ayı sağlıkla atlatırım bir daha kontorlümdede doktorumdan şeker yüklemesi yapmasını isticem mutlaka

Canım galiba bunu bana yazdın🤭 daha önce de test sonucum düşmemişti birkaç gün sonra anca düşmüştü. Yine öyle olcak herhalde. Zaten yarın ya da öbür gün gidicem doktora göstermeye o görür herhalde sistemde🤷‍♀️ öyle bir site var dediğin gibi ama giriş yapamıyorum malesef daha önce de denemiştim hata veriyor.
Ay evet canim sana yazacakken baskasini alintilamisim 😅 Insan merak ediyor ama ya ben kan falan verdigimde basliyor merakim 😅

Benim tercihim bu şekilde olmasa da doktorum yükleme yapmadı sadece açlık tokluk baktı açlık 100 tokluk 171 çıktı direk dahiliyeye yönlerdirdi dahiliye doktoru 1 haftalık ölçüm istedi diyetisyene yönlerdirdi diyet yapıyorum artı ölçüm açlık şuan gayet iyi çıkıyor tokluğa henüz baktırmadı 1 haftada tokluk ölçümü yapıcam dahliye doktorumda diyetisyenimde 3 ay birlikteyiz dediler doğuma kadar diyete devam eğerki değerlerim yüksek çıkarsa direk ünsüline başlıcaz inşallah 3 ayı sağlıkla atlatırım bir daha kontorlümdede doktorumdan şeker yüklemesi yapmasını isticem mutlaka
Olcumu nasil yapiyorsun ? Ev tipi seker olcum cihaziyla mi ? Oyleyse kullandigin modeli paylasir misin ben de bi tane almayi dusunuyorum.

Gunaydin kizlar 😊❤️
26+3 ten bildiriyorum 🤪 +12 kilo ama hala cok cikmayan gobusumle sizi selamliyorum :))) Elbiselerde hele hic belli olmuyor 😅 Gecen misafirlerimiz geldi, eee sen hic hamile gibi durmuyosun dediler az biraz moralim bozulmadi degil ama rahatim boyle napalim varsin cikmasin karnim :))
Olsun canım çokta güzel görünüyorsunuz maşallah 😍 boşver insanları her durumda bir şey demeye bayılıyorlar, sağlıklısınız ikinizde önemli olan bu.

Ne kadar da tatlı olmuşsun maşallah😍 siz sağlıklı olun da göbek de çok çıkmasın boşver , herkesi memnun etmek ne zaman mümkün olmuş ki 😊
Saol canim benim😊❤️❤️ aynen oyle imkansiiz :))
Olsun canım çokta güzel görünüyorsunuz maşallah 😍 boşver insanları her durumda bir şey demeye bayılıyorlar, sağlıklısınız ikinizde önemli olan bu.
Saol canim benimm😊❤️❤️ Evet saglikli olsunlar da varsin 30 kilo alalim 🤷🏻‍♀️😀

Kızlar kendime şöyle tatliş sabahlıklı takım aldım hastane için nasıl sizce 😊

Eklentiler

• 87245DFC-A5F2-44D1-8714-BF6D280F2E95.png
    87245DFC-A5F2-44D1-8714-BF6D280F2E95.png
    480,6 KB · Görüntüleme: 58
Şeker yüklemesi yaptırmayıp sadece kanda açlık tokluk şekerine baktıran varmı, bana doktorum 26-37. Haftada şeker yüklemesi var istemezsen kanda bakarız dedi, bende o şekilde istiyorum zaten. Önceki gebeliklerinde sıkıntı oldumu dedi hayır dedim. O açıdan kandan sadece baktırıcam da
Ben yaptırmadım cnm. İlkinde de 3 aylık şeker ortalamasina baktirmistim bundada öyle düşünüyorum.

Bence önü düğmelilerden alsaydın canım daha rahat ederdin.
Buda güzel ama kullanışlı olur mu bilemedim.
İlk günler sürekli meme, emzirme süreçleri olacak zorlanırsın gibime geldi.

Gunaydin kizlar 😊❤️
Yaa maşallah 12 kiloyu nerene aldın acaba😄 ben 5 kilo aldım 15 kilo almış gibi hissediyorum😄😄😄 bence hiç takma göbüşün çok tatlı duruyo nazar değmesin valla benimki şimdiden 9 aylık gibi bence çok büyük olmaması daha iyi daha 3 ay var önümüzde malum😄😄
Ay evet canim sana yazacakken baskasini alintilamisim 😅 Insan merak ediyor ama ya ben kan falan verdigimde basliyor merakim 😅
😄 ayy valla bende çatlıyorum annem arıyo dünden beri çıktı mı sonuç diye😄 hastaneyi de aradım telefondan bilgi veremiyoruz dediler🤦‍♀️

Olcumu nasil yapiyorsun ? Ev tipi seker olcum cihaziyla mi ? Oyleyse kullandigin modeli paylasir misin ben de bi tane almayi dusunuyorum.
Ev tipiyle yapıyorum canım doktorum yazdı CONTOUR TS adı
Bana çizelge verdiler sabah aç, öğlen aç, akşam aç, gece saat 23 te bakıcam tokluk bakmıyorum şuan sonra sabah tok, öğlen tok, akşam tok, gece saat 23 te ölçüm yapılcak geceki ölçümde açlık toklu önemli değil dedi bu arada tokluk için ağzına attığın ilk lokmadan 1 saat sonra ölçüm yapıcaksın dedi bu ölçümlere göre doğuma kadar sadece diyet yada insülün diyet şeklinde devam etceksin dedi benim şuan açlık 79, 85, 83 bu şekilde ilerliyor diyetle düzene girecek gibi ama çok dikkat ediyorum
SABAH
Yumurta 1 adet
Zeytin 4 adet
Küçük Domates 1 adet
Yeşillik sınırsız ( ben roka tere tercih ettim)
Peynir Avuç İçinden biraz küçük dedi
2 Ceviz
2 dilim ekmek
Açık Çay
ARA ÖĞÜN
1 meyve ( armut , elma, portakal, mandalina,kivi ) sadece bunları yiyebilirsin dedi
1 Bardak Süt
ÖĞLE YEMEĞİ
Sebze yada kurubakliyat yada et,balık,köfte, tavuk gibi
2 dilim ekmek ( çavdar, tam tahıllı, tam buğday sadece fırından alınacak hazır paket istemiyor )
Yoğurt, Salata, Ayran
Yukardaki yazılanlardan tercih yapıyorsun hangisi istersen onu tüketebilirsin ben çalışan biri olduğum için iş yerinde çıkan yemeğe göre evde akşam yemeğini kendim ayarlıyorum şuan öğlen et yediysem akşam sebze yiyorum gibi
ARA ÖĞÜN
2 3 glisirin
Açık Çay
Üçgen peynir
AKŞAM
Öğle yemeğime göre ayarlıyorum 2 dilim ekmek bol salata et, tavuk, balık,köfte gibi yada sebze yoğurt yapıyorum
KAPANIŞ
Uymadan 2 saat önce kesiyorum yemeği yarım meyve çiğ fındık, badem 10 ar tane bu kadar
( Makarna,pilav 3 kaşık tüketebiliyoruz 2 dilim ekmek yemeden 1 kase çorba içebiliyoruz 1 dilim ekmeği eksilterek çok canım tatlı çekerse napıcam dedim 2 kuru kayısı yiyebilirsin dedi )

Tabi ben 3 ay bu şekilde nasıl ilerlerim bilmiyorum yemek yemek benim için çok önemli çokta seviyorum Allah yardımcımız olsun

Bence önü düğmelilerden alsaydın canım daha rahat ederdin.
Buda güzel ama kullanışlı olur mu bilemedim.
İlk günler sürekli meme, emzirme süreçleri olacak zorlanırsın gibime geldi.
Bir tane de önü düğmelilerden alacağım zaten içlik önü fln açık baya açmak zor olmasa gerek

Cok tatli ama emzirme icin zor olmaz mi ? Gerci ince askiliomuzdan sarkitinca meme ortaya cikar. 🤭
Bende aynen böyle düşündüm lohusa odaklı olmadım normal kullanım için düğmeli pijamada alıcam zaten buda böyle efil efil çok hoşuma gitti

Ev tipiyle yapıyorum canım doktorum yazdı CONTOUR TS adı
Bana çizelge verdiler sabah aç, öğlen aç, akşam aç, gece saat 23 te bakıcam tokluk bakmıyorum şuan sonra sabah tok, öğlen tok, akşam tok, gece saat 23 te ölçüm yapılcak geceki ölçümde açlık toklu önemli değil dedi bu arada tokluk için ağzına attığın ilk lokmadan 1 saat sonra ölçüm yapıcaksın dedi bu ölçümlere göre doğuma kadar sadece diyet yada insülün diyet şeklinde devam etceksin dedi benim şuan açlık 79, 85, 83 bu şekilde ilerliyor diyetle düzene girecek gibi ama çok dikkat ediyorum
SABAH
Yumurta 1 adet
Zeytin 4 adet
Küçük Domates 1 adet
Yeşillik sınırsız ( ben roka tere tercih ettim)
Peynir Avuç İçinden biraz küçük dedi
2 Ceviz
2 dilim ekmek
Açık Çay
ARA ÖĞÜN
1 meyve ( armut , elma, portakal, mandalina,kivi ) sadece bunları yiyebilirsin dedi
1 Bardak Süt
ÖĞLE YEMEĞİ
Sebze yada kurubakliyat yada et,balık,köfte, tavuk gibi
2 dilim ekmek ( çavdar, tam tahıllı, tam buğday sadece fırından alınacak hazır paket istemiyor )
Yoğurt, Salata, Ayran
Yukardaki yazılanlardan tercih yapıyorsun hangisi istersen onu tüketebilirsin ben çalışan biri olduğum için iş yerinde çıkan yemeğe göre evde akşam yemeğini kendim ayarlıyorum şuan öğlen et yediysem akşam sebze yiyorum gibi
ARA ÖĞÜN
2 3 glisirin
Açık Çay
Üçgen peynir
AKŞAM
Öğle yemeğime göre ayarlıyorum 2 dilim ekmek bol salata et, tavuk, balık,köfte gibi yada sebze yoğurt yapıyorum
KAPANIŞ
Uymadan 2 saat önce kesiyorum yemeği yarım meyve çiğ fındık, badem 10 ar tane bu kadar
( Makarna,pilav 3 kaşık tüketebiliyoruz 2 dilim ekmek yemeden 1 kase çorba içebiliyoruz 1 dilim ekmeği eksilterek çok canım tatlı çekerse napıcam dedim 2 kuru kayısı yiyebilirsin dedi )

Tabi ben 3 ay bu şekilde nasıl ilerlerim bilmiyorum yemek yemek benim için çok önemli çokta seviyorum Allah yardımcımız olsun
Merhaba, hamileliğin başında tere zararlı diye okuduğum için ben yememiştim. Hala da yemiyorum. Belki bu dönem için riskli değildir ama ne olur ne olmaz dilerseniz araştırıp tüketin.

Guzelmis canim, bitane de dugmeli aldin mi tamamdir 😊
Yaa maşallah 12 kiloyu nerene aldın acaba😄 ben 5 kilo aldım 15 kilo almış gibi hissediyorum😄😄😄 bence hiç takma göbüşün çok tatlı duruyo nazar değmesin valla benimki şimdiden 9 aylık gibi bence çok büyük olmaması daha iyi daha 3 ay var önümüzde malum😄😄

😄 ayy valla bende çatlıyorum annem arıyo dünden beri çıktı mı sonuç diye😄 hastaneyi de aradım telefondan bilgi veremiyoruz dediler🤦‍♀️
Sorma bende bi anlasammm 😬🤦🏻‍♀️ Hepsi bacaklarim yuzum ve gobegime dagilmis durumda 🙄 Amaan veririz artik napalimmm 🤷🏻‍♀️

X