2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242
Benim kız da yüz üstü yatıyor bazen.
Kızlar salçalı tuzlu yemeklere ne zaman geçiliyor? Benim kız köfte balık tavuk dışında hiçbir şey yemez oldu. Nerde haşlanmış brokoli yediğimiz günler!!!

Bebekleriniz sizi ısırıyor mu?
Bazı instagram annelerinde de ısıran bebekler görüyorum içim rahatlıyor o sayede.
Omzumu bacağımı ağzına neresi gelirse eğer o an istiyorsa çok acıtarak ısırıyor. Üstte 3 dişi var altta 2 tane. 😢
Artık ısıracağını anlayıp her defasında yapmaması gerektiğini söylüyorum.
Dişi yok ona rağmen ısırıyor 😀😀 hemde yeni değil yani aylar olacak bu hareketi var ve ben yapma dedikçe hoşuna gidiyor daha çok yapıyor oyun sanıyor. Dişleri çıkınca unutur bu oyunu inşallah yoksa çekilecek çile değil sjsjsj

Kızlar salçalı tuzlu yemeklere ne zaman geçiliyor? Benim kız köfte balık tavuk dışında hiçbir şey yemez oldu. Nerde haşlanmış brokoli yediğimiz günler!!!
Ben hiç ayırmadm ya direk salçalı tuzlu verdim. 1 yaşına giriyor bence yavaş yavaş tattırin yediklerinizden yesin size de ona da kolaylık olsun ☺️

VivaLaJuicy VivaLaJuicy evet kolumu bacağımı nereyi yakalarsa ısırmak istiyor neyse ki memede ısırmadı şimdiye kadar. Bitkisel sütleri sorarsan buraya da yazar mısın ben de kek vb tariflerde bitkisel süt kullanmak istiyorum onun dışında kefir, yoğurt gibi fermente ürünlere devam. Süt vermeyi düşünmüyorum.

ilsas ilsas bir yaşında oldu artık veriyorum. Ona özel yapıyorsam kendi salçasından kullanıyorum ve tuz atmıyorum. Bizimkinden yiyecekse yaparken tuzu çok az atıyorum.

Bazı instagram annelerinde de ısıran bebekler görüyorum içim rahatlıyor o sayede.
Omzumu bacağımı ağzına neresi gelirse eğer o an istiyorsa çok acıtarak ısırıyor. Üstte 3 dişi var altta 2 tane. 😢
Evet bir süredir ısırıyor. Öyle bir ısırıyor ki morarıyor bazen. Uyarılara da aldırmıyor maalesef, umarım doğal ve geçici bir durumdur
Benim okuduğum doktorlar da aksine mamanın içeriği çok zengin ve başka bir gıda bunu karşılayamaz tek başına diyor. 1 yaşına kadar verilmeli şeklinde görüşler okudum.

Kendi doktorlarımız da kızım ekgıda yemediği için merak etmeyin zaten mamada her şey var diyip ona devam etmemizi öneriyor. Benim zaten başka şansım yok. O yüzden mecbur devam edeceğim. Yemek yese azaltırdım 1 yaş itibariyle.

Ama inek sütü asla vermem tek başına. Çünkü onun insan vücuduna uygun olmadığını ısrarla anlatan doktorlara inanıyorum. Kızımda zaten alerji var o ayrı konu. Kendim de kesinlikle tüketmiyorum. Bi ara çok içiyordum hastanelik olmuştum. Vücudum hazmedememişti. O günden beri inek sütü bomboş bir besin gibi geliyor bana ki çoğu doktor da böyle düşünerek paylaşım yapıyor.

Ama kefir ve yoğurt çok iyidir. Bir de bitkisel sütleri soracağım ben doktorumuza. Onu da alternatif olarak tüketiyorlar.
Aynen ben kendim de inek sütü tükettiğimde rahatsızlık yaşıyorum. İnstagramda guncel anne diye bir çocuk doktoru var. Paylaşımı da onun hesabında gördüm ve ben de çok şaşırdım.

Kendi doktorumuz sütten ziyade kefir, yoğurt önermekle beraber eğer bunları severek tüketiyorsa mamayı azaltmamızı ek gıdayı artırmamızı önerdi. Mama azaltma yolu olarakta ilk etapta mamayı daha seyrelterek vermeyi önerdi. Birkaç gündür örneğin 90 cc suya 3 yerine 2 ölçek mama koyuyorum ve ek gıdayı daha istekle tükettiğini farkettim.

Çocuk bakımı ile ilgili o kadar farklı görüş var ki anne olarak çocuğumuza en uygun yöntemi kendimiz bulup o yoldan gideceğiz başka çaremiz yok sanırım..

VivaLaJuicy VivaLaJuicy evet kolumu bacağımı nereyi yakalarsa ısırmak istiyor neyse ki memede ısırmadı şimdiye kadar. Bitkisel sütleri sorarsan buraya da yazar mısın ben de kek vb tariflerde bitkisel süt kullanmak istiyorum onun dışında kefir, yoğurt gibi fermente ürünlere devam. Süt vermeyi düşünmüyorum.

ilsas ilsas bir yaşında oldu artık veriyorum. Ona özel yapıyorsam kendi salçasından kullanıyorum ve tuz atmıyorum. Bizimkinden yiyecekse yaparken tuzu çok az atıyorum.
Salçasının farkı ne? Ben annemin yaptığı salçayı kullanıyorum yemeklerimde.

Salçasının farkı ne? Ben annemin yaptığı salçayı kullanıyorum yemeklerimde.
Tuzsuz biber salçası canım. Kendi bostanımızdan topladığımız biberlerle hazırladım. Annenin yaptığı salça da doğaldır eminim, her türlü market salçasından iyidir kullandıklarımız.

İki omzumda da diş izleri var yara oldu neresi denk gelirse orayı ısırıyor 🤭

Canım ben artık kendi yediklerimizden vermeye başladım artık bir yaşındalar yaparken tuz atmıyorum sadece, salçada tuzlu. Geçen gün osman gönülal’da gördüm ekstra tuz atmak hariç salçanın veya peynirin tuzu olması sorun değilmiş yedirebilirsiniz diyordu

Merhaba kızlar herkes çok iyidir inşallah. Bizde de aşırı Bi ısırma var altta iki üstte 1.5 dişi var göğüslerin tekrar yara oldu resmen çok fena. Birde sormak istediğim bişey var emzirme döneminde Bi göğsüm diğerinden daha büyük oldu ne yapacağımı bilmiyorum. Tek meme emzirme asla yapmadım birini ne kadar verdiysem diğerini de okadar verdim. Annem bende de var belki genetiktir falan diyor ne yapsam bilemedim birde 75 beden olan göğüslerim 95c oldu emzirme bitince ne halde Olurum acaba bilen var mı 🥰🥰

Merhaba kızlar herkes çok iyidir inşallah. Bizde de aşırı Bi ısırma var altta iki üstte 1.5 dişi var göğüslerin tekrar yara oldu resmen çok fena. Birde sormak istediğim bişey var emzirme döneminde Bi göğsüm diğerinden daha büyük oldu ne yapacağımı bilmiyorum. Tek meme emzirme asla yapmadım birini ne kadar verdiysem diğerini de okadar verdim. Annem bende de var belki genetiktir falan diyor ne yapsam bilemedim birde 75 beden olan göğüslerim 95c oldu emzirme bitince ne halde Olurum acaba bilen var mı 🥰🥰
Benim oğlum 10. ayda emmeyi bıraktı. Emzirirken 90 olmuştu ölçüm emzirmeden sonra 85’e düştü. Doğumdan önce de 85’tim

Hiçbir uzvumuz diğeriyle eşit değildir 🙂 Tırnaklarınıza dikkat edin, ölçmesi zor ama gözlerinizin de mutlaka biri diğerinden az farkla büyüktür. Kaşlar mesela 🙂 Genelde kalp atımından ötürü sağ meme daha büyük olur.
Göğüs ucu yaraları için lansinoh krem kullanabilirsiniz. Emzirme bitince yüksek ihtimal küçülecekler.

Hiçbir uzvumuz diğeriyle eşit değildir 🙂 Tırnaklarınıza dikkat edin, ölçmesi zor ama gözlerinizin de mutlaka biri diğerinden az farkla büyüktür. Kaşlar mesela 🙂 Genelde kalp atımından ötürü sağ meme daha büyük olur.
Göğüs ucu yaraları için lansinoh krem kullanabilirsiniz. Emzirme bitince yüksek ihtimal küçülecekler.
Tabiki orası öyle ama gözle görülür Bi fark oldu o yüzden merak ettim sadece 🥰

X