2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
İnsanın gerçekten böyle zamanlarda böyle mesajlara desteklere o kadar ihtiyacı oluyor ki. Böyle güzel şeyler duyunca öyle rahatlıyorum ki yoksa oturup bütün gün aglayabilicek raddeye geldim gözüm kurumuyo artık 🥺 çok şükür bebek iyi ben sadece taşımaktan duyduklarimdan yoruldum. Sağlıkla kucağıma alayım normal sezaryen suni sancı hiç fark etmiyor benim için ama ah şu hormanlaarr
Şu saatten sonra sadece kendine odaklan valla bak seninle o yorum yapanlar girmeyecek doğuma ya da sonra senin kadar bebek için emek vermeyecekler bu ikinizin süreci başkasının değil 🥰

Valla benim de önüm belirsiz 37.haftadayım bebek kilosu önde sürekli kasılmam var henüz coraspirin ve oksapar bırakmadık duyan ya sezeryanı beklemez erken doğarsa kan sulandırıcı kullanıp 1 küsür saat yol nasıl olacak modunda karamsar yorumlara başlıyor 🤷‍♀️ne yapayım coraspirini kafama göre kessem yine pıhtı atsa daha mı iyi, ne hastalıkları olan benden doz olarak fazla kan sulandırıcı kullananlar acil ameliyat oluyor tıp bu kanın sulandıran gibi koyulaştıran da ilaç var illaki anında verilecek öyle bakmaya çalışıyorum. Yoksa milleti dinlersem bugün yarın ben öleceğim olarak beklemem lazım🤦‍♀️😂

Hikayem geliyor 🍀
Sabah 8 de doğurdum şükür. Sezaryen. İkimiz de iyiyiz. Belden iğne yaptılar. Okuduğum ve duyduklarımdan etkilendim. Uyuşmadım ki diyip durdum. O yüzden çok heyecanlandım. Doğurmaktan vazgeçtim diyorum, bi şekilde ordan çıkacak diyor. Aslında hiç acı hissetmedim. Dokunduklarını, bastırdıklarını biliyorum ama ağrı yoktu. Ardından tansiyon düştü, nefessiz kaldığımı hissettim hafif bir baygınlık, miniğim ağladı açtım gözlerimi 🤣 bebek giyinme odasına küvezde gitti, üşümesin diye ameliyathanede giydirmemişler. Sonra odaya getirmişler, ben de dikiş sonrası odaya geçtim.
İlk kalkış çok zormuş, sonrası da zor ama ilk gibi değilmiş. Benim ağrı eşiğim düşük, hep öyleydi. Yine de sürekli yürümeye çalıştım ki bir an önce düzelmek, ona daha iyi bakabilmek istiyorum. 4. Kalkışta çiş ve pırt yapabildim. Kahve ve hoşaf bağırsağı çalıştırdı. Kuzum 38+3 te 3900 doğdu, sıvı boğazına kaçmış, hortumla çekmişler. , emiyor ama süt gelmiyor 2 saatte bir önce emdi sonra şırınga ile mama verdik. Emzirme sonrasında lansinohun kremini sürüyorum, her bir emmede tutunca canım acıyor, 1 dk sonra düzeliyor , Gündüz rahat geçti, yedi uyudu 2 kere kaka yaptı, gece durmuyor cok ağlıyor, gaz zor çıkıyor, Yarın ayağa düzgün kalkabilir miyim bilmiyorum. Nasıl olsa herkes gibi düzelecek ha 2 gün, ha 5 gün sonra. Ama anne olmak çok güzel. Rabbim ne güzel yaratıyor. Baktıkça sanki şifa buluyorum. Bekleyen herkese Allahtan sağlıkla bebeklerine kavuşmasını diliyorum🍀
hayırlı olsun canım ikinizinde sağlıklı olmasına çok sevindim. Bebişinle sağlıklı mutlu huzurlu ömrünüz olsun

Bebeği sarılık olup sonrasında ne yapıp da kurtuldunuz sürekli emzir dedi doktor en fazla 2 saat aç kalıyor hemen emziriyorum 2. Saatte çok olmasada sarılık bitmiyor doktor yakın takipte var mı önerileriniz sütüm mü yetmiyor dedim oda var şükür çözemedim

Erkek canım, squat yapıyorum ahududu yaprağı çayı duymuştum onu içiyorum ama hiç birşey yok. Doktorum 41i bekliycez doldurcaz gelmezse suni sancıyla baslaticaz dedi. Herkes suni sancıya karşı öyle korkutuyo ki kendiliğinden başlasın gelsin istiyorum
Spuat ve yere çömelip yer silme hareketi var onu gördün mü nette yazınca da çıkıyor aslında. Yere comeldigin pozisyonda dizlerini tek tek sırayla yere koyuyorsun. Onu da dene canım istersen ama bunları gün içinde çok yapman lazım. Merdiven falan yan inip çıkma var. Hurma da 10-15 tane yiyin diyorlar genelde. Bunlardan çok yapman lazım. Birde en son eşinle ilişki öneriyor aslında bazı doktorlar ama onu yine de doktor söylese daha iyi gibi. Bebeğinle gün içinde de güzelce konuşmayi dene gelebilirsin artık gelmen lazım vs gibi ☺️ inşallah sağ saglim gelir ufaklık daha fazla bekletmeden

Kizlar size bir tavsiye. Özellikle ilk anne olacaklara. Benim sütüm çok tazyikli geliyor hatta buna hiperlaktasyon deniyor sanırım. Büyük oğlum idare edebiliyordu sütun çok gelmesini arada tikansa da. Ama küçük oğlumda ciddi tıkanma oldu 5gunlukken acillik olduk. Detaya girip sizi korkutmak istemiyorum ama bilginiz olsun. Gogsunuz çok doluyken az sağıp o fazlalığı alıp öyle emzirebilirsiniz. Herkes genelde sütüm gelcek mi korkusu yaşıyor ama bazen de fazla olabiliyor. Ben bunun için aldım mesela mochi yi. Sütü arttırmak için değil de fazlalığı sağmak icin

Benim 34. Hafta doktor kontrolünde çıktı yükseldiği. Benim kontrol altında olduğu için günde 5 defa ölçüm yapıyorum ve her akşam sonuçları doktorum ile paylaşıyorum. Bir yükselme olsa mutlaka yakalarsınız. Zaten sizin tansiyon çok güzel. Düşük olmasını problem yapmıyor çünkü doktor
Merhaba, evde yaptiginiz olcumlerde de hep yuksek mi cikiyor acaba tansiyon? Ben de 34. haftadan beri tansiyon yuksekligi yasiyorum ama kan testlerim normal ve idrarda proteine rastlanmadi. Evde duzenli takip ediyorum ve buyuk 120-130 kucuk de 80-90 civari ciktigi surece problem etmiyor doktorlar burada. Anladigim kadariyla bu sekilde devam ederse 39. haftadan once almak gibi bir planlari da yok. Evde yukseldigi takdirde de hastaneye yatisimi yapip o sekilde takiple devam etmek istiyorlar. Yurtidisinda yasiyorum bu arada ve bu tansiyon konusunda Turkiye ile aradaki fark beni biraz sasirtiyor. Burada preeklempsi ya da asiri yukselme olmadigi surece bebegi tutabildikleri kadar tutmak istiyorlar. Hangi yaklasim daha dogru kafam karisti acikcasi. Sizin cok mu yuksek seyrediyor ya da baska bir sorun mu var?

Kızlar normal doğum için doktorum birde çay tafsiye etti : ahududu yaprağı çayı.
Tüm bu hazırlıkları yaparken korkuyorum istediğim gibi bir doğum olmazsa diye, yaptıklarımdan en iyisi pilates topu en azından bel ağrılarımı azalttı..

Bebeği sarılık olup sonrasında ne yapıp da kurtuldunuz sürekli emzir dedi doktor en fazla 2 saat aç kalıyor hemen emziriyorum 2. Saatte çok olmasada sarılık bitmiyor doktor yakın takipte var mı önerileriniz sütüm mü yetmiyor dedim oda var şükür çözemedim
Bol bol guneslendir bebegi canim gunesli oda da kalsin. Ben besigini simdiden salonun en aydinlim yerine koydum.

Spuat ve yere çömelip yer silme hareketi var onu gördün mü nette yazınca da çıkıyor aslında. Yere comeldigin pozisyonda dizlerini tek tek sırayla yere koyuyorsun. Onu da dene canım istersen ama bunları gün içinde çok yapman lazım. Merdiven falan yan inip çıkma var. Hurma da 10-15 tane yiyin diyorlar genelde. Bunlardan çok yapman lazım. Birde en son eşinle ilişki öneriyor aslında bazı doktorlar ama onu yine de doktor söylese daha iyi gibi. Bebeğinle gün içinde de güzelce konuşmayi dene gelebilirsin artık gelmen lazım vs gibi ☺️ inşallah sağ saglim gelir ufaklık daha fazla bekletmeden
Canim iliski son zamanlar yasak mi oluyor. Benim basimdan beri yasaktı da normal hamileliklee için merak ettim

Şu saatten sonra sadece kendine odaklan valla bak seninle o yorum yapanlar girmeyecek doğuma ya da sonra senin kadar bebek için emek vermeyecekler bu ikinizin süreci başkasının değil 🥰

Valla benim de önüm belirsiz 37.haftadayım bebek kilosu önde sürekli kasılmam var henüz coraspirin ve oksapar bırakmadık duyan ya sezeryanı beklemez erken doğarsa kan sulandırıcı kullanıp 1 küsür saat yol nasıl olacak modunda karamsar yorumlara başlıyor 🤷‍♀️ne yapayım coraspirini kafama göre kessem yine pıhtı atsa daha mı iyi, ne hastalıkları olan benden doz olarak fazla kan sulandırıcı kullananlar acil ameliyat oluyor tıp bu kanın sulandıran gibi koyulaştıran da ilaç var illaki anında verilecek öyle bakmaya çalışıyorum. Yoksa milleti dinlersem bugün yarın ben öleceğim olarak beklemem lazım🤦‍♀️😂
Canım sen de hiç olumsuz düşünme tıp o kadar ileri ki bir iğneye bakıyor kanını normal düzene sokmak doktoruma endişelerimden bahsetmiştim sen dert etme o kolay demişti,yol kısmına gelince de bir saatte doğuran hiç duymadım sancın gelse bile doğurmadan ulaşırsın hastaneye inşallah 🙏🏻

Erkek canım, squat yapıyorum ahududu yaprağı çayı duymuştum onu içiyorum ama hiç birşey yok. Doktorum 41i bekliycez doldurcaz gelmezse suni sancıyla baslaticaz dedi. Herkes suni sancıya karşı öyle korkutuyo ki kendiliğinden başlasın gelsin istiyorum
Şimdi nasılsın, bir gelişme var mı ? 🤩 Bana da önerdi doktorum geçen cuma ahududu çayını

X