2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Merhaba, evde yaptiginiz olcumlerde de hep yuksek mi cikiyor acaba tansiyon? Ben de 34. haftadan beri tansiyon yuksekligi yasiyorum ama kan testlerim normal ve idrarda proteine rastlanmadi. Evde duzenli takip ediyorum ve buyuk 120-130 kucuk de 80-90 civari ciktigi surece problem etmiyor doktorlar burada. Anladigim kadariyla bu sekilde devam ederse 39. haftadan once almak gibi bir planlari da yok. Evde yukseldigi takdirde de hastaneye yatisimi yapip o sekilde takiple devam etmek istiyorlar. Yurtidisinda yasiyorum bu arada ve bu tansiyon konusunda Turkiye ile aradaki fark beni biraz sasirtiyor. Burada preeklempsi ya da asiri yukselme olmadigi surece bebegi tutabildikleri kadar tutmak istiyorlar. Hangi yaklasim daha dogru kafam karisti acikcasi. Sizin cok mu yuksek seyrediyor ya da baska bir sorun mu var?
Ben gebelik öncesi yüksek tansiyon hastasıydım. Bunun üzerine gebelik şekeri eklendi. Tansiyon hapıyla ve insulin iğnesiyle bugüne kadar idare ettim. Ancak 33. Haftadan itibaren tansiyonu kontrol etmem zorlasti. 14 9 ve ustu deger gordum ve acile gittim birkac kez. Cok sukur protein kacagi yoktu idrarda. Ileri yas ve riskli gebelik kategorisinde oldugum icin doktor risk almak istemiyor bende. 37.haftaya kadar bekleyip karar verecek . Bunun haricinde bebegin gelişimi son randevuya kadar hep haftasıyla uyumluydu. Son kontrolde gerilemisiz 1.5 hafta kadar. Bunun sebepleri tansiyon seker plasenta yaslanmasi vb olabilir. Yani bebek artık anne karnında yeterince beslenemiyorsa bunu sorun görüp daha erken haftada doğumu tercih edebilir doktor. Bu benim durumum ancak her kişinin durumu farklıdır o nedenle siz kendi doktorunuza güvenin derim ben.

Sanki cok mu merakli bu kayinvalideler bizlere bakmaya bence cogu sirf kıskançlığından yada sagda solda ben kaldim geline baktim demek icin yapıyor 😂 bakalim annem gelemicek ama ablam gelicek yanima 10 gun kalir buyuk ihtimal o sure zarfinda benim kaynanamda surekli gelir yada kalmak isterse acikcasi deliririm kizimda tek basimaydim öyle yemek gondereyim yada gidip yapayim yapmadi ablam varken yaparsa ister istemez sinirlenirim😅 ki umarim yapmaz zaten ben toplu iki tarafin kalmasi yada surekli gelmesi taraftari degilim dönüşümlü olmali böyle şeyler

Ya bu gaviscon kaç saat arayla alınıyor. Mericmek köftesi nefes alamıyorum. 3.30 gibi ictim sonra aksam 7 yi geçiyordu ama hic fayda etmedi. Tatli kaşığıyla iciyorum. Alsam bidaha sorun olur mu mahvoldum ya

2 Hafta sonrası 18 ocağa verdi canım. Doğum için gün verecek. Tabi bu perşembe kan ve idrar tahlili sonuçları için çağırdı asistanı. Tansiyon ve diyabetten korkuyorlar 37 dolar dolmaz alacaklar sanirim.
Ayni gun dogurucaz galiba 😊 bana ayin 18 ine gun verdiler saglikla gelsin canim🙏

İlk zaman sütün durumuna göre elektrikli hastanelerden de kiralanıyor. Gerçi sen yurtdışındaydın orada varmı kiralama bilmiyorum istersen öyle dene. Ama çalışacağım süt sağıp bırakmam gerekecek dersen elektrikli alsam daha iyi. Benim bahsettiğim manuel elpompasi. Zaten işte birisini emzirirken diğerinden fazla süt gelip taşıyor genelde benim. Emzirmedigim göğsümü o anda sağıp fazlalığı almak için yani.
Teşekkürler benim olduğum yerde maalesef kiralanmiyor ama başka ülkelerde duymuştum bunu 😔. Fiyatı çok pahalı olduğundan şimdilik almak istemedim, sütüm gelirmi diye endişe ediyorum, bakalım dogumdan sonra ihtiyaç olursa alırız. Benim göğüslerimden sıvı geliyor bir kaç aydır böyle (t-shirt ıslak oluyor küçük yuvarlak..) , ara sıra oluyor kanallar açılıyor demişti doktor, yinede belki gelir süt belki gelmez.. Bu yüzden bekliyorum almadan önce.

Kızlar kusura bakmayın yeni yeni kızımla bir birimize alışıyoruz. Uykuyu çözdük beraber gece ve gündüz uyuyoruz 😜 Şimdi hikayemi yazcam 😍😍en son muyanede devletteki perinatoloji doktor pesser çıkartmak kabil etmemiş dedi 39 haftaya kadar beklecegiz ama biliyorsanız enfeksiyon dolayı mahvoldum. 22 Aralık ben özele gittim zaten 1 ay önce oradaki doktorla anlamışım çıkartacak şu pesser. Neyse 22 geldim çıkardım ve doktor uyardı dikkat et her dakika birsey olabilir .tamam dedim ben hazırım. 25 Aralık saat 00 gibi tam yatağa girdim eşim de extra iş için çıkacak yatakta hissediyorum sıcak su birsey geldi 😁bi kalktım abooowwww şelale gibi durmadan geliyor. Eşim şok oldu çünkü işe gidecek .Yani kimse beklemedi . Bende saat 22 gibi yemek yedim içtim)))neyse çantam zaten hazır 5dk hop acile geldik . O devlet hastanede nerde beni takip ediyorlar. Geldik koltukta bakmışlar. Diyorum onlara zaten sezaryen olacak ne bakmışlar anlamdım zaten şu bitmiyor...sonra dediler yenidogan yoğun bakımda yer yok birsey olursa çocuğu başka hastanede gönderecekler eger kabul ediyorum o zaman beni ameliyata alırlar. Bende kabul ettim zaten burda takipteyim. 10-15 dk sonra beni dogumhaneye götürdüler. Düşündüm sabah sezaryen yapacaklar çünkü yemek yedim ama bana diyorlar hemen gidiyoruz 🫣🫣🫣hiç beklemedim. Burda korkunç birsey başlıyor 😪😪😪 beni masada oturdular sırtıma igne yapacaklar dediler .okey .Bende zannettim bir kere vuracaklar ama nerde en az 20 kere vurmuşlar. Igne bi giriyor sonra diyorlar olmadı bi daha giriyor gene olmadı..... Ben ağlamaya ve bağırmaya başladım gerçekten işkence gibi. Korku film . Odada en az 10 kişi vardı herkese izliyorlar. Sonra başka birisi geldi o denemeye başladı (((ben yalvardım bana genel yapın ((((sonra galiba oldu ben sadece kızımın sesi duydum görmedim .Yani ne yapmışlar tam anlayamadım sonra sadece odada uyandım ve hep soruyorum Asyam nerde .çok korktum onu başka yere gönderecekler. Çünkü SATa göre 36+2 ama ultrasona göre 10 gün önde hep gitti. Doğum raporda 37 hafta yazmışlar zaten . Odada uyandım Asyam da yanımda oldu🥳🥳🥳 doğum 02.14 gece oldu 3050 kg 50cm . Hikayem bu kadar 😍😍ilk günleri zor tabiki ama şuan gayet iyiyim çocuğumu tek bakıyorum
Geçmiş olsun tekrar. Biraz zor olmuş tam iğne anı ama geçti gitti artık. Tam eğilip kendini serbest bırakmadın mı iğneyi yerine sokamiyorlar. Benimde ilkte öyle olmuştu birkaç defa denemislerdi maalesef. İkincide daha kolay olmuştu.birde uzmana göre de değişiyor tabi. Ama genel olarak bebeğin yanında kalmış neguzel. Bundan sonrada sağlıkla büyüsün sizlerle inşallah 🌸

Önceden sigara kullanıyordum hamile oldugumu öğrenince bırakmıştım, yarın dogum yapcam diye çok stres yaptım o kadar çok canım istiyor ki anlatamam. Nasil dayancam bilmiyorum 😑
Ben aktif bir icici değilim ama cok stres oldum mu bende sen gibi oluyorum paket onermiyorum ama birinden bir tane al bence en azindan koreltsin istegini diye düşünüyorum

Teşekkürler benim olduğum yerde maalesef kiralanmiyor ama başka ülkelerde duymuştum bunu 😔. Fiyatı çok pahalı olduğundan şimdilik almak istemedim, sütüm gelirmi diye endişe ediyorum, bakalım dogumdan sonra ihtiyaç olursa alırız. Benim göğüslerimden sıvı geliyor bir kaç aydır böyle (t-shirt ıslak oluyor küçük yuvarlak..) , ara sıra oluyor kanallar açılıyor demişti doktor, yinede belki gelir süt belki gelmez.. Bu yüzden bekliyorum almadan önce.
Pahaliysa süt durumuna göre alman daha iyi evet. Ama genelde 3. yada 5.gün gibi süt gelip göğüsler doluyor ve bebek bitiremeyince o doluluktan mastit olunabiliyor. Öyle olup farkedersen eczanede vs satiliyorsa hemen ulasabilecegin manuel el pompası al. Aklında bulunsun yani olur yada olmaz. Benim ilkte 3.gun öyle olmuştu gece çok zorlanmistim o doluluktan acile gittim hastane de sagdim elektirkliyle.

Şu saatte acıkmayı sevmiyorum ya :) ekmek peynir yedim son hafta 1kilo almayayım diye. Normalde olsa aç aç uyurum hafif kalkarım sabah ama bu minikler uyutmuyorda insanı aç karnına 😅
Yarın sabahta son kontrol var tam 38+0 oluyorum. Bakalım neler bekliyor bizi tarihimiz tam ne olacak

reynax reynax ben rennie duo kullanıyorum gunde 4 kez 2 ser kasık yazmıs doktorum ama o kadar almadım hiç. Prospektusunde 12 ölcege kadar alınabilir yazıyordu mesela. Sen de bi baksana canım kac ölcü yazıyor prospektusde ona göre alabilirsin. Soguk sut denedin mi 3 yudum da onu dene istersen bana iyi geliyor

Şu saatte acıkmayı sevmiyorum ya :) ekmek peynir yedim son hafta 1kilo almayayım diye. Normalde olsa aç aç uyurum hafif kalkarım sabah ama bu minikler uyutmuyorda insanı aç karnına 😅
Yarın sabahta son kontrol var tam 38+0 oluyorum. Bakalım neler bekliyor bizi tarihimiz tam ne olacak
Off sorma canım ben de direniyoruö suan çünkü yersem sonra mide yanmasından uyuyamıyorum 😅

Merhaba, evde yaptiginiz olcumlerde de hep yuksek mi cikiyor acaba tansiyon? Ben de 34. haftadan beri tansiyon yuksekligi yasiyorum ama kan testlerim normal ve idrarda proteine rastlanmadi. Evde duzenli takip ediyorum ve buyuk 120-130 kucuk de 80-90 civari ciktigi surece problem etmiyor doktorlar burada. Anladigim kadariyla bu sekilde devam ederse 39. haftadan once almak gibi bir planlari da yok. Evde yukseldigi takdirde de hastaneye yatisimi yapip o sekilde takiple devam etmek istiyorlar. Yurtidisinda yasiyorum bu arada ve bu tansiyon konusunda Turkiye ile aradaki fark beni biraz sasirtiyor. Burada preeklempsi ya da asiri yukselme olmadigi surece bebegi tutabildikleri kadar tutmak istiyorlar. Hangi yaklasim daha dogru kafam karisti acikcasi. Sizin cok mu yuksek seyrediyor ya da baska bir sorun mu var?
Benim evdeki ölçümler çok yüksek değil açıkçası ama 3 günde bir mutlaka 13 görüyorum. Yada doktor kontrolüne gittiğimde 13.5 çıkıyor. Ani yükselmelerde bizim için tehlikeli imiş. Bu nedenle benim doktorum beklemek istemiyor. Türkiye'de doktorlar genelde 13 yüksek buluyorlar ve takibe alıyorlar. İdrar tahlilinde çok düşük miktarda proteinde çıktı bende. 37. Bittiğinde almaya karar verdi doktorum.

Ben doğumu bekliyorum, sütüm gelir inşaAllah, ondan sonra belki alırım sağma makinesini. Sizinki elektriksiz mi? Bazılari elektrikli öneriyor, bilmiyorum ilk defa anne olunca elle pompalamak kolay olur mu eğer fazla süt varsa senin dediğin gibi (birde ilerde biberona geçmek için işe döneceğim vakit o zaman lazım olur).
Çalışacaksaksiniz mutlaka elektrikli alin pompa ile bas edemez siniz. Ben ise dönünce ikili elektriklk ile sağıyordum lavabo da yinede 15 dk vaktimi aliyordu sagmak.hem sutunun azalmamasi hem de göğsünün sismemesi ici n isyerindede sagman gerekicek.el pompasiyla uzun surecegi icin hem işyeri problem yapar hem de ellerinde güç kalmaz.

Kızlar kusura bakmayın yeni yeni kızımla bir birimize alışıyoruz. Uykuyu çözdük beraber gece ve gündüz uyuyoruz 😜 Şimdi hikayemi yazcam 😍😍en son muyanede devletteki perinatoloji doktor pesser çıkartmak kabil etmemiş dedi 39 haftaya kadar beklecegiz ama biliyorsanız enfeksiyon dolayı mahvoldum. 22 Aralık ben özele gittim zaten 1 ay önce oradaki doktorla anlamışım çıkartacak şu pesser. Neyse 22 geldim çıkardım ve doktor uyardı dikkat et her dakika birsey olabilir .tamam dedim ben hazırım. 25 Aralık saat 00 gibi tam yatağa girdim eşim de extra iş için çıkacak yatakta hissediyorum sıcak su birsey geldi 😁bi kalktım abooowwww şelale gibi durmadan geliyor. Eşim şok oldu çünkü işe gidecek .Yani kimse beklemedi . Bende saat 22 gibi yemek yedim içtim)))neyse çantam zaten hazır 5dk hop acile geldik . O devlet hastanede nerde beni takip ediyorlar. Geldik koltukta bakmışlar. Diyorum onlara zaten sezaryen olacak ne bakmışlar anlamdım zaten şu bitmiyor...sonra dediler yenidogan yoğun bakımda yer yok birsey olursa çocuğu başka hastanede gönderecekler eger kabul ediyorum o zaman beni ameliyata alırlar. Bende kabul ettim zaten burda takipteyim. 10-15 dk sonra beni dogumhaneye götürdüler. Düşündüm sabah sezaryen yapacaklar çünkü yemek yedim ama bana diyorlar hemen gidiyoruz 🫣🫣🫣hiç beklemedim. Burda korkunç birsey başlıyor 😪😪😪 beni masada oturdular sırtıma igne yapacaklar dediler .okey .Bende zannettim bir kere vuracaklar ama nerde en az 20 kere vurmuşlar. Igne bi giriyor sonra diyorlar olmadı bi daha giriyor gene olmadı..... Ben ağlamaya ve bağırmaya başladım gerçekten işkence gibi. Korku film . Odada en az 10 kişi vardı herkese izliyorlar. Sonra başka birisi geldi o denemeye başladı (((ben yalvardım bana genel yapın ((((sonra galiba oldu ben sadece kızımın sesi duydum görmedim .Yani ne yapmışlar tam anlayamadım sonra sadece odada uyandım ve hep soruyorum Asyam nerde .çok korktum onu başka yere gönderecekler. Çünkü SATa göre 36+2 ama ultrasona göre 10 gün önde hep gitti. Doğum raporda 37 hafta yazmışlar zaten . Odada uyandım Asyam da yanımda oldu🥳🥳🥳 doğum 02.14 gece oldu 3050 kg 50cm . Hikayem bu kadar 😍😍ilk günleri zor tabiki ama şuan gayet iyiyim çocuğumu tek bakıyorum
Sukur ikinizde sag salimsiniz 🤗Canim sen Antalyadaydin dimi egitim ve arastirmada mi yapmistim dogumu?

Sanki cok mu merakli bu kayinvalideler bizlere bakmaya bence cogu sirf kıskançlığından yada sagda solda ben kaldim geline baktim demek icin yapıyor 😂 bakalim annem gelemicek ama ablam gelicek yanima 10 gun kalir buyuk ihtimal o sure zarfinda benim kaynanamda surekli gelir yada kalmak isterse acikcasi deliririm kizimda tek basimaydim öyle yemek gondereyim yada gidip yapayim yapmadi ablam varken yaparsa ister istemez sinirlenirim😅 ki umarim yapmaz zaten ben toplu iki tarafin kalmasi yada surekli gelmesi taraftari degilim dönüşümlü olmali böyle şeyler
Benim esim tarafi uzakta yasiyor dogumuma kv,kp ,gorumce ve kayinbirader toplanip gelcek ogretmen oldukları icin 10 gun ara tatilde durup gidecekler. Esim annem biraz daha kalsin mi ihtiyacın varsa dedi bugun. Hic gerek yok cınımm dedim 🤣
Benimkiler burda zaten o kadar kisi evde zor olcak hemen kendi duzenime donmek istiyorum

Ya bu gaviscon kaç saat arayla alınıyor. Mericmek köftesi nefes alamıyorum. 3.30 gibi ictim sonra aksam 7 yi geçiyordu ama hic fayda etmedi. Tatli kaşığıyla iciyorum. Alsam bidaha sorun olur mu mahvoldum ya
Bana doktor gunde 3,4 kez ic bir sey olmaz demisti canim. Ama midem yandigi zamanlarda bir sey geçirmiyor ya. Sukur 3 gündür yanmiyor. Bebek asagiya inince mide ynmasi azalirmis belki ondan azaldi cunku yememde degisiklik yok 🤭

Ekmek peynir cok masumca ben neler yedim yarim saat once🙈

X