2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    225
Kizlar size bir tavsiye. Özellikle ilk anne olacaklara. Benim sütüm çok tazyikli geliyor hatta buna hiperlaktasyon deniyor sanırım. Büyük oğlum idare edebiliyordu sütun çok gelmesini arada tikansa da. Ama küçük oğlumda ciddi tıkanma oldu 5gunlukken acillik olduk. Detaya girip sizi korkutmak istemiyorum ama bilginiz olsun. Gogsunuz çok doluyken az sağıp o fazlalığı alıp öyle emzirebilirsiniz. Herkes genelde sütüm gelcek mi korkusu yaşıyor ama bazen de fazla olabiliyor. Ben bunun için aldım mesela mochi yi. Sütü arttırmak için değil de fazlalığı sağmak icin
Ben doğumu bekliyorum, sütüm gelir inşaAllah, ondan sonra belki alırım sağma makinesini. Sizinki elektriksiz mi? Bazılari elektrikli öneriyor, bilmiyorum ilk defa anne olunca elle pompalamak kolay olur mu eğer fazla süt varsa senin dediğin gibi (birde ilerde biberona geçmek için işe döneceğim vakit o zaman lazım olur).

Kızlar ebeyle görüştüm dün. Göğüs koruyucu kalkan, kaşık biberon ve gecelik sabahlık getirin diyor. Birde garmestan diye bir pomad önerdi. Onu sıkıntı yaşarsam almayı düşünüyorum fiyatından ötürü. Gecelik için linke bakabilir misiniz? Nasıl sizce? Çok baktım ama işin içinden çıkamadım, bir bu hoşuma gitti. Fikir istiyorum 🤷🏻‍♀️

https://app.hps.im/d7ct/dvg7o1ok

Cesaretini ayakta alkışlıyorum 👏🏻👏🏻😂ben kesin koltukta yağ gibi erirdim😂
Ya ben nedense yapabilirim diye düşündüm ama cok kötü oldm akşam babam cok kizdi ben daha yeni hazırlığa başlamıştım niye kiziyor ya filan dedm. Görüntülü konusuyroz babam serseri dedi bana anneme sey diyot serseri misafir çağırmış su haliyle diyor, annem kapat canim skildi diyor☺️☺️ ben olayi anlamadım ama sonra acı acı geldi.suanda belimden yürüyemiyorum hahsj

Kızlar ebeyle görüştüm dün. Göğüs koruyucu kalkan, kaşık biberon ve gecelik sabahlık getirin diyor. Birde garmestan diye bir pomad önerdi. Onu sıkıntı yaşarsam almayı düşünüyorum fiyatından ötürü. Gecelik için linke bakabilir misiniz? Nasıl sizce? Çok baktım ama işin içinden çıkamadım, bir bu hoşuma gitti. Fikir istiyorum 🤷🏻‍♀️

https://app.hps.im/d7ct/dvg7o1ok
Güzelmiş al ben kapalıyım uzun gecelik aldim. Sezeryan mi senin doğum?
Ay ben depend almadim daha unuttum gitti hahsjs

Aynı valla ne sancı var ne ağrı yarın kontrolüm var bakalım belki bişeyleri netleştirebiliriz. Günde 2 3 fincan içiyorum o bile fayda etmiyor bize anlamadim 😂
Çok az kalmış hadi hayırlısı 😍 bende başlayacağım yakında çaya. Perine masajı yapmak için yağ almıştım ama doğrusu çok kullanmadım onu, bugünlerde devamlı kullansam iyi olucak.

Güzelmiş al ben kapalıyım uzun gecelik aldim. Sezeryan mi senin doğum?
Ay ben depend almadim daha unuttum gitti hahsjs
Normal doğum şimdilik canım. Depend bende aldım. Günde 5 tane hurma yiyorum son günler hiç geçmiyor. Acaba sezeryan mı olsaydım dedim ya çok stres yapıyorum. Belirsizlik kötü 🥶

Canim iliski son zamanlar yasak mi oluyor. Benim basimdan beri yasaktı da normal hamileliklee için merak ettim
Genelde normal hamileliklerde ilk 3ay bide 8.ayda falan pek önermiyorlar diye biliyorum bazı doktorlar tabi. 3aydan 8e kadar serbestti benim ilk hamileligimde doktorum hep söylerdi sormadan hatta. Ama artık son haftalarda doğumu başlatsın diye tavsiye ediyorlar. 39-40a gelmiş haftası. Vajinayı uyarıp kadininda haz duyması kasılmaya sebep oluyor diye. Biraz acık yazdım ama oyuzden çünkü.

Kızlar iyi akşamlar 🤩nasılsınız??birsey Soracağım. Biz hastaneden çıktıktan ertesi gün tekrar çocuk doktora gittik . Şimdi 15 günlük sonra 1 ay tekrar gitmek lazım. Ben devlet hastaneye gitmek zorundayım yoksa eve yakın özele gidebilirim???

Aynı valla ne sancı var ne ağrı yarın kontrolüm var bakalım belki bişeyleri netleştirebiliriz. Günde 2 3 fincan içiyorum o bile fayda etmiyor bize anlamadim 😂
Var demek daha onun günü canım kendine stres yapma son günlerin zaten. Bilir o ufaklık geleceği zamanı vardır planı ☺️

Önceden sigara kullanıyordum hamile oldugumu öğrenince bırakmıştım, yarın dogum yapcam diye çok stres yaptım o kadar çok canım istiyor ki anlatamam. Nasil dayancam bilmiyorum 😑

Ben doğumu bekliyorum, sütüm gelir inşaAllah, ondan sonra belki alırım sağma makinesini. Sizinki elektriksiz mi? Bazılari elektrikli öneriyor, bilmiyorum ilk defa anne olunca elle pompalamak kolay olur mu eğer fazla süt varsa senin dediğin gibi (birde ilerde biberona geçmek için işe döneceğim vakit o zaman lazım olur).
İlk zaman sütün durumuna göre elektrikli hastanelerden de kiralanıyor. Gerçi sen yurtdışındaydın orada varmı kiralama bilmiyorum istersen öyle dene. Ama çalışacağım süt sağıp bırakmam gerekecek dersen elektrikli alsam daha iyi. Benim bahsettiğim manuel elpompasi. Zaten işte birisini emzirirken diğerinden fazla süt gelip taşıyor genelde benim. Emzirmedigim göğsümü o anda sağıp fazlalığı almak için yani.

Canım sen de hiç olumsuz düşünme tıp o kadar ileri ki bir iğneye bakıyor kanını normal düzene sokmak doktoruma endişelerimden bahsetmiştim sen dert etme o kolay demişti,yol kısmına gelince de bir saatte doğuran hiç duymadım sancın gelse bile doğurmadan ulaşırsın hastaneye inşallah 🙏🏻
Yok yok şuan cidden rahatım yeterki bebek de ben de iyi olayım en iyisini Rabbim bilir hele gereksiz yorum yapanlar hiç umrumda olmuyor artık 🥰

Ya ben nedense yapabilirim diye düşündüm ama cok kötü oldm akşam babam cok kizdi ben daha yeni hazırlığa başlamıştım niye kiziyor ya filan dedm. Görüntülü konusuyroz babam serseri dedi bana anneme sey diyot serseri misafir çağırmış su haliyle diyor, annem kapat canim skildi diyor☺️☺️ ben olayi anlamadım ama sonra acı acı geldi.suanda belimden yürüyemiyorum hahsj
Kıyamam ya bide serseri demişler 🤭🥰ilk bir enerji oluyor zaten tamam yemek ev hallederim sanıyor insan günlük rutin için de öyle sonra o gün biraz fazla iş yapmışsam anında gidiyorum 😂

Kızlar kusura bakmayın yeni yeni kızımla bir birimize alışıyoruz. Uykuyu çözdük beraber gece ve gündüz uyuyoruz 😜 Şimdi hikayemi yazcam 😍😍en son muyanede devletteki perinatoloji doktor pesser çıkartmak kabil etmemiş dedi 39 haftaya kadar beklecegiz ama biliyorsanız enfeksiyon dolayı mahvoldum. 22 Aralık ben özele gittim zaten 1 ay önce oradaki doktorla anlamışım çıkartacak şu pesser. Neyse 22 geldim çıkardım ve doktor uyardı dikkat et her dakika birsey olabilir .tamam dedim ben hazırım. 25 Aralık saat 00 gibi tam yatağa girdim eşim de extra iş için çıkacak yatakta hissediyorum sıcak su birsey geldi 😁bi kalktım abooowwww şelale gibi durmadan geliyor. Eşim şok oldu çünkü işe gidecek .Yani kimse beklemedi . Bende saat 22 gibi yemek yedim içtim)))neyse çantam zaten hazır 5dk hop acile geldik . O devlet hastanede nerde beni takip ediyorlar. Geldik koltukta bakmışlar. Diyorum onlara zaten sezaryen olacak ne bakmışlar anlamdım zaten şu bitmiyor...sonra dediler yenidogan yoğun bakımda yer yok birsey olursa çocuğu başka hastanede gönderecekler eger kabul ediyorum o zaman beni ameliyata alırlar. Bende kabul ettim zaten burda takipteyim. 10-15 dk sonra beni dogumhaneye götürdüler. Düşündüm sabah sezaryen yapacaklar çünkü yemek yedim ama bana diyorlar hemen gidiyoruz 🫣🫣🫣hiç beklemedim. Burda korkunç birsey başlıyor 😪😪😪 beni masada oturdular sırtıma igne yapacaklar dediler .okey .Bende zannettim bir kere vuracaklar ama nerde en az 20 kere vurmuşlar. Igne bi giriyor sonra diyorlar olmadı bi daha giriyor gene olmadı..... Ben ağlamaya ve bağırmaya başladım gerçekten işkence gibi. Korku film . Odada en az 10 kişi vardı herkese izliyorlar. Sonra başka birisi geldi o denemeye başladı (((ben yalvardım bana genel yapın ((((sonra galiba oldu ben sadece kızımın sesi duydum görmedim .Yani ne yapmışlar tam anlayamadım sonra sadece odada uyandım ve hep soruyorum Asyam nerde .çok korktum onu başka yere gönderecekler. Çünkü SATa göre 36+2 ama ultrasona göre 10 gün önde hep gitti. Doğum raporda 37 hafta yazmışlar zaten . Odada uyandım Asyam da yanımda oldu🥳🥳🥳 doğum 02.14 gece oldu 3050 kg 50cm . Hikayem bu kadar 😍😍ilk günleri zor tabiki ama şuan gayet iyiyim çocuğumu tek bakıyorum

X