2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    236
Ben de henüz öğrenemedim. Çok da önemsemiyorum açıkçası. İkisine de çok sevinirim :)
Bizim aileler çok sabırsız, ona göre bir şeyler hazırlayalım modundalar. Bizden daha hevesliler. Alizenin puffy iplerinden battaniye örmek istiyodum, benim babam almış örmüş, benim bebekliğimden kalma battaniyem var, annemin ördüğü var, eşimin teyzesinin ördüğü var. Bu kadar battaniye arasında benim hevesim de kursağımda kalıyor 😂 bir şey de diyemiyorum, iki tarafında ilk torunu olacak. Alışveriş de yapamıyorum, çünkü biliyorum onlar dolu dolu yapcak. Oturdum onların heveslerini dinliyorum 😂
Ya bende aslında sadece meraktan bilmek istiyorum sağlık daha önemli :KK66:

Ben de henüz öğrenemedim. Çok da önemsemiyorum açıkçası. İkisine de çok sevinirim :)
Bizim aileler çok sabırsız, ona göre bir şeyler hazırlayalım modundalar. Bizden daha hevesliler. Alizenin puffy iplerinden battaniye örmek istiyodum, benim babam almış örmüş, benim bebekliğimden kalma battaniyem var, annemin ördüğü var, eşimin teyzesinin ördüğü var. Bu kadar battaniye arasında benim hevesim de kursağımda kalıyor 😂 bir şey de diyemiyorum, iki tarafında ilk torunu olacak. Alışveriş de yapamıyorum, çünkü biliyorum onlar dolu dolu yapcak. Oturdum onların heveslerini dinliyorum 😂
ne güzel çok şanslısın 💕

Arkadaslar bısey sorucam bende gobek delıgı etrafında anıden elektrık carpması gbı bsey oluyor herzaman degıl toplamda 5-6bdefa oldu 3-4 hafta ıcınde yerımden sıçratıyor sonra gecıyor boyle bsey yaşayan varmı çok anlık snyelık bsey

merhaba arkadaşlar,benim belim gün içinde yarım saatten fazla ayakta durunca değişik bir şekilde ağrıyor sol kısım. Ve sonrasında sol dizimin üstünü böyle ayak uyuşur ve değişik bir hissizlik olur ya aynen öyle oluyor dizimin sol üst kısmındaki bölge. Ve oturmazsam düzelmiyor. Ayakta çok iş yapamaz oldum. Aynı şey ilk hamileliğimde de oldu :KK43: ve doğumdan bir sene sonra ancak geçmişti. Ortopediye gitmiştim sinirle ilgili dedi. Şimdi doktoruma da söyledim o da belde bir bölge var ordan sinir sıkışınca demekki dizini etkiliyor dedi. Çok rahatsız oluyorsan fizik tedaviye git dedi sanırım gideceğim ama ne yapabilir ki diyorum doktor. Bu olayı yaşayan da bir arkadaşım dışında kimseyi duymadım. Kendi doktorum da topuğu etkileyeni duydum da dizi etkileyeni duymadım demişti özellikle sorduğumda. Daha 5.aya adım attık valla doğurana kadar böyle nasıl olur bilmiyorum :/

Kizlar başım çok ağrıyor acaba sebebi ne olabilir?.Bu kadar uzun süre hiç agrimamisti.dun akşamdan belli ağrıyor aşırı bir şekilde.Grip desem başka hiç bir belirtim yoktur baş ağrısından hariç.Bir de ne yediysem çıkardım bu gün kusmada eklendi baş ağrıma.bir dakika geçmedi baş ağrım.ilac alacam eşimi bekliyorum hamileler için alıp gelecek yarım saate.Endiselenmelimiyim?

Kizlar başım çok ağrıyor acaba sebebi ne olabilir?.Bu kadar uzun süre hiç agrimamisti.dun akşamdan belli ağrıyor aşırı bir şekilde.Grip desem başka hiç bir belirtim yoktur baş ağrısından hariç.Bir de ne yediysem çıkardım bu gün kusmada eklendi baş ağrıma.bir dakika geçmedi baş ağrım.ilac alacam eşimi bekliyorum hamileler için alıp gelecek yarım saate.Endiselenmelimiyim?
15. Haftaya girdiğimden beri benim de baş ağrılarım oluyor ve bi gün senin ki gibi baya kötüydü napsam geçiremedim uyuyakalmışım en sonunda, yani normal olduğunu duymuştum telaşlanma 😊

merhaba arkadaşlar,benim belim gün içinde yarım saatten fazla ayakta durunca değişik bir şekilde ağrıyor sol kısım. Ve sonrasında sol dizimin üstünü böyle ayak uyuşur ve değişik bir hissizlik olur ya aynen öyle oluyor dizimin sol üst kısmındaki bölge. Ve oturmazsam düzelmiyor. Ayakta çok iş yapamaz oldum. Aynı şey ilk hamileliğimde de oldu :KK43: ve doğumdan bir sene sonra ancak geçmişti. Ortopediye gitmiştim sinirle ilgili dedi. Şimdi doktoruma da söyledim o da belde bir bölge var ordan sinir sıkışınca demekki dizini etkiliyor dedi. Çok rahatsız oluyorsan fizik tedaviye git dedi sanırım gideceğim ama ne yapabilir ki diyorum doktor. Bu olayı yaşayan da bir arkadaşım dışında kimseyi duymadım. Kendi doktorum da topuğu etkileyeni duydum da dizi etkileyeni duymadım demişti özellikle sorduğumda. Daha 5.aya adım attık valla doğurana kadar böyle nasıl olur bilmiyorum :/
Canım benimde aynı öyle.ilk cocugumda olmustu.kalcadan sol ayağa giden bölgede zedelenmem var.Dizine masaj yap bol bol.Yuruyus yaparken bile ayagim hissizlesiyor kaç kere tutmadi sol ayağım.cok ayağa yüklenme derim. Fazla olan hersey ayağa zarar.

15. Haftaya girdiğimden beri benim de baş ağrılarım oluyor ve bi gün senin ki gibi baya kötüydü napsam geçiremedim uyuyakalmışım en sonunda, yani normal olduğunu duymuştum telaşlanma 😊
Benimde oluyordu baş ağrım ama bu sefer ki baya bi mahvetti dün akşam bu saatte başladı.Uyku bile geçirmedi işin enteresan tarafi. Tansiyonumda yok benim.Kafami bağladım.Soguk buz koydum kafama,masaj yaptım anam yok geçmiyor.

Kızlar kilo için demyrm ben kimsenin kilosuna takilmam sağlıklı olalım yeter ama şekeriniz varmış gibi olabildigince uzak durun bence ben normalde hamur işi yemem makarna çok az. Pirinç pilavı yemem patates binde dışardan paketli gıda vs almamaya calsrm bu bulantılar yüzünden ekmek peynr yiyorm sabah kahvaltısında biraz rahatlıym sebze protein en doğrusu
Cnm ben normalde sebze ve salata tarzi seyler cok severim ama malesef sebzeyi pismis veya cig midem kesinlikle hazmetmiyor direk disarı atiyor.😔 en cok yedigim sey bayat ekmek

kızlar az önce duştan çıktım yemek hazırlıyodum bulantı falan olmadan bir anda çok afedersiniz kustum eğilince ağzımın içi doldu bir anda geride elim ayağım titredi böyle bişey yaşayan varmı aranızda hiç bulantım olmadan böyle oldu
Ben de cok oluyor cnm reflü bu banyoda yaptiysan o da tetiklemis olabilir. Ben cok yasiyorum

Ay kızlar aşırı sırt ağrım var. Uyutmuyor. Saat 3 buçuk oldu hala ayaktayım. Eşim masaj yaptı azalmadı. Sıcak havlu yaptık, azalmadı. Isıtıcı açtık, faydası yok. Bir sürü pozisyon denedim belki az ağrıyan pozisyon bulurum diye, yok hepsinde aynı. Uyku haram oldu resmen :KK43: ön tarafta tam kaburga kemiklerinin bittiği yere vurmaya başladı sonradan. Parol yokmuş evde, ağrı kesici de içemiyorum o yüzden. Oturdum ağlıyorum sadece :KK43:

Tıpa tip aynısını ilk hamileliğimde ben yaşadım doğurdum 1,5 yaşinda kizim oldu hala düzelmedi doğumdan sonra kaldı malesef doktora da hiç gitmedim ha gidecem de gidecek diye diye 1,5 sene gecti

Ay kızlar aşırı sırt ağrım var. Uyutmuyor. Saat 3 buçuk oldu hala ayaktayım. Eşim masaj yaptı azalmadı. Sıcak havlu yaptık, azalmadı. Isıtıcı açtık, faydası yok. Bir sürü pozisyon denedim belki az ağrıyan pozisyon bulurum diye, yok hepsinde aynı. Uyku haram oldu resmen :KK43: ön tarafta tam kaburga kemiklerinin bittiği yere vurmaya başladı sonradan. Parol yokmuş evde, ağrı kesici de içemiyorum o yüzden. Oturdum ağlıyorum sadece :KK43:
Evde bebe yağı filan var mı? Ya da rahatlatacak bir krem? Eşin dirseğiyle çok bastırmadan kürek kemiği arasına dairesel hareketler yapsın. Sanırım ya üşüdün yel girdi ya da çok takıyorsun bir şeyleri kendine güzel telkinler ver iyiyi düşün bir yandan da İnşirah oku Rabbim ferahlık versin inşallah 🤲

Kızlar vajinal bölge temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Normalde lazere gidiyorum ara vermek zorunda kaldım şuan ağda yapıyorum kendim ama bi süre sonra göbekten göremeyeceğim, aranız da kuaföre agdaya giden var mı hijyen bakımından temiz mi ? Yada gilette venüs kullanan memnun olan ?
canım kuaför iyi de olsa bence şu durumda güvenilir değil, kalitesinden bağımsız olarak ağdayı süzüp tekrar kullananları duydum 🤢 en mantıklısı epilatör bence, ben de bu ay alıcam

X