Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    114
Kızlar 10 gün önce kanamam olmuştu benim doktor iğne fitil hap vermişti bugün kontrole gittik maalesef kanama devam ediyor doktor iğne ve hapa devam dedi, plasentam aşağıdaymış ondan oluyor kanama dedi 12 haftadan sonra yukarı çıkar dedi istirahate devam dedi ev işi vs yasak daha önce böyle bir şey yaşayan olmuş muydu😥
Bende yaşadım yavrum çok şükür kurtuldum. Yine dinleniyorum cok is yapmıyorum moral çok önemli kendini çok dinleme. Kitap film falan takıl. Annene gidebilirsin bakabilirse sana rahat edersin. Moralini hiç bozma herkes yaşayabilir. Atlatacaksin allahin izniyle

kızlar gunaydın
dün kontrolum vardı. adet tarıhıme gore 8 haftalık hamıleyım ama ulltrasonda 7+2 olarak göründü.doktor çok onemlı değil dedı ama basına gelen varmı boyle bısey ? kalp atışı falan görüldü bebek sağlıklı dedı ama kafama takıldı
Kalp atışının olması yeterli canım benimde ilk kontrol de 3 gün geriydi ikinci kontrolde 9 gün geri attı son gittiğimde ise bir hafta ileri atmıştı düzeliyor yani kafaya takılacak bişey degil

Tamam canim haber veririm size yaa muhabet yogundu baya suya abandim acik havaydi tuvaletede kalkmadim 2 saat olmustu 2.5 lt su ictim insallah ondansdir 9 da alacak beni doktoe gel bakalim ihmal olmasin dedei sagolsun
Dua da ediyorum sana inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz. Yazmayınca merak ettik canım inşallah iyisindir 🤲🏻

Bende yaşadım yavrum çok şükür kurtuldum. Yine dinleniyorum cok is yapmıyorum moral çok önemli kendini çok dinleme. Kitap film falan takıl. Annene gidebilirsin bakabilirse sana rahat edersin. Moralini hiç bozma herkes yaşayabilir. Atlatacaksin allahin izniyle
Ben de dinleniyorum canım zaten 10 gündür raporluydum bayrama kadar 4 gün iş var doktor oturarak çalış eğer kanama olursa hemen rapor yazarız dedi çok şükür işim rahat 4 gün de az sonrasında da bayramda da annemler gelecek inşallah, umarım sıkıntısız atlatırım doktor 12 hafta dolunca yukarı çıkar dedi endişeli konuşmadı o yüzden biraz rahatım ama yine de insan korkuyor

Ben de dinleniyorum canım zaten 10 gündür raporluydum bayrama kadar 4 gün iş var doktor oturarak çalış eğer kanama olursa hemen rapor yazarız dedi çok şükür işim rahat 4 gün de az sonrasında da bayramda da annemler gelecek inşallah, umarım sıkıntısız atlatırım doktor 12 hafta dolunca yukarı çıkar dedi endişeli konuşmadı o yüzden biraz rahatım ama yine de insan korkuyor
Endişelenme inşallah atlatırsın. Bende çok korkmuştum çok şükür şimdi 12 2 olduk. Geçer inşallah ❤️

Kızlar 10 gün önce kanamam olmuştu benim doktor iğne fitil hap vermişti bugün kontrole gittik maalesef kanama devam ediyor doktor iğne ve hapa devam dedi, plasentam aşağıdaymış ondan oluyor kanama dedi 12 haftadan sonra yukarı çıkar dedi istirahate devam dedi ev işi vs yasak daha önce böyle bir şey yaşayan olmuş muydu😥
Canım ilk gebeliğimde benim de kanserti aşağıdaydı rahim ağzına da çok yakındı sezeryan olabilirsin demişti ama zamanla yukarıda çıkabilir demişti kanaman olmuştu hatta zamanla yukarı çıktı normal doğum da yaptım kafaya takacağın bir şey değil yani

Canım ilk gebeliğimde benim de kanserti aşağıdaydı rahim ağzına da çok yakındı sezeryan olabilirsin demişti ama zamanla yukarıda çıkabilir demişti kanaman olmuştu hatta zamanla yukarı çıktı normal doğum da yaptım kafaya takacağın bir şey değil yani
Plasenta aşağıdaydı demek istedim

kızlar gunaydın
dün kontrolum vardı. adet tarıhıme gore 8 haftalık hamıleyım ama ulltrasonda 7+2 olarak göründü.doktor çok onemlı değil dedı ama basına gelen varmı boyle bısey ? kalp atışı falan görüldü bebek sağlıklı dedı ama kafama takıldı
Benim de ilk kontrolde 5+2 olması gerekirken 4,5 haftalık çıkmıştı.9+2 haftalık 2.kontrolde adet tarihiyle tam çıktı.Geçen hafta da 4 gün önde çıktı maşallah🧿
Kafana takılmasın hiç..Pek fark yok zaten.7+2 ile 8 haftalık arasında.İleri ki haftalarda önde gidecektir🥰

Kızlar günaydın :) özel olacak ama bir şey sormak istiyorum, benim iki gün arayla lekelenmem oldu burada da yazmıştım zaten ve bu beni biraz tedirgin edince doktorla görüşmek için aradım ameliyatta olduğu için asistan ile görüştüm falan. Lekelenme ilişkinin ertesi günü oldu asistana da bu şekilde anlattım ve bana dediği zaten ilişki olmaması gerekiyor 3 ay olana kadar 😳 bende dedim ki doktor bize böyle bir bilgi vermedi hatta her şey iyi bir sorun yok vs. Dediği için ve ilişkiyi yasaklamadığı için bizde ara vermedik? Asistanın bana dediği bunu zaten sizin ara vermeniz gerekiyor doktor söylemese de, gebeler zaten korkarlar ilk başta yapmazlar falan. Bu çok saçma geldi bana neyse sorum da şu doktor söylemeden ilişkiye ara veren var mı? Uzun oldu kusura bakmayın 😏
Canım benim lekelenmem olmuştu 6.haftada. sonra doktor cinsel ilişkiye ara verin dedi. Sonraki kontrol 1 hafta sonraydı. 1 hafta sonra gittiğimde kanama alanı yok dedi rahim ağzı da kapalı gayet güzel cinsel ilişki serbest dedi. Ama ağrı leke olursa kesin dedi. Herhangi bir risk yoksa serbest yani. Asistan gereksiz yere öyle demiş. Bazı doktorlar hani biz önlemimizi alalım deyip direkt yasaklıyorlar ama bilimsel bir dayanağı yok. Benimki riskli gebelik uzmanı bi de ona rağmen serbest dedi yani.

Ama hiç gel bakalım falan demediler, eğer kanama olursa gelin dedi sadece
Bi süre ara verebilirsin. Ama tamamen kesmeye gerek olmayabilir. Bi de canım pozisyon olarak rahme çok baskı yapmayan kasıklara yük bindirmeyen şeyleri deneyin ahahah özel oldu biraz ama yani bunlar da hayatın gerçekleri napiimm😅

Kızlar günaydın :) özel olacak ama bir şey sormak istiyorum, benim iki gün arayla lekelenmem oldu burada da yazmıştım zaten ve bu beni biraz tedirgin edince doktorla görüşmek için aradım ameliyatta olduğu için asistan ile görüştüm falan. Lekelenme ilişkinin ertesi günü oldu asistana da bu şekilde anlattım ve bana dediği zaten ilişki olmaması gerekiyor 3 ay olana kadar 😳 bende dedim ki doktor bize böyle bir bilgi vermedi hatta her şey iyi bir sorun yok vs. Dediği için ve ilişkiyi yasaklamadığı için bizde ara vermedik? Asistanın bana dediği bunu zaten sizin ara vermeniz gerekiyor doktor söylemese de, gebeler zaten korkarlar ilk başta yapmazlar falan. Bu çok saçma geldi bana neyse sorum da şu doktor söylemeden ilişkiye ara veren var mı? Uzun oldu kusura bakmayın 😏
Canım ben 13+3 oldum bir kere oldu cinsel ilişki onda da kistim patladı ertesi gün kanamam oldu çok yoğun doktorum cinsel ilişki mutlaka olmalı dediği için olmuştu oda neyse kanamam olunca baktı 1 hafta sonra tekrar devam edebilirsin dedi ama benim için ilk ve son oldu o gebelikte yani bir daha cesaret edemedim edemem çok zor oldu bebeğim riske atamam asla ama ilk 3 ay yasak riskli demedi doktorum aksine haftada 1 2 olması lazım ben hastalarıma öneriyorum demişti. Ama bence tetikliyor kanamayı çünkü acile gittiğimde de bana ilişkiye mi girdin demişti direk doktor zaten sonradan muanede doktorda kistin patlamasını cinsel ilişkiye bağladı o tetiklemiş olabilir dedi öne cekmiştir dedi

X