Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    82
kızlar gunaydın
dün kontrolum vardı. adet tarıhıme gore 8 haftalık hamıleyım ama ulltrasonda 7+2 olarak göründü.doktor çok onemlı değil dedı ama basına gelen varmı boyle bısey ? kalp atışı falan görüldü bebek sağlıklı dedı ama kafama takıldı
Günaydın canım olabiliyor bazen geriden geliyor bazen ileri atabiliyor. Ultrason cihazına da bağlı tabi. Sağlıklı olması, kalbinin atıyor olması daha önemli şu an

kızlar gunaydın
dün kontrolum vardı. adet tarıhıme gore 8 haftalık hamıleyım ama ulltrasonda 7+2 olarak göründü.doktor çok onemlı değil dedı ama basına gelen varmı boyle bısey ? kalp atışı falan görüldü bebek sağlıklı dedı ama kafama takıldı
Gec dollenme olabilir canim cok normal

Kızlar biz de ikili taramadan çıktık şimdi
Ense 1.4 iyi dedi. Burun kemiği oluşmuş. Ultrasonda herhangi bir sorun yok dedi 🥰
12+2 diye gittik 13+0 çıktı yavrum:nazar:
Eller ayaklar kıpırdıyor 🥹 benim gözler hep dolu dolu 🙃

Cinsiyet tahmininde bulunabilirim ama kesin diyemem isterseniz sonraki kontrolü bekleyelim sürprizi kaçmasın dedi
Biz de kesin olsun dedik söylemedi :nazar:
Fotimizi ekliyorum 🥰

Eklentiler

• 20240330_103229.jpg
    20240330_103229.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 57
Kızlar biz de ikili taramadan çıktık şimdi
Ense 1.4 iyi dedi. Burun kemiği oluşmuş. Ultrasonda herhangi bir sorun yok dedi 🥰
12+2 diye gittik 13+0 çıktı yavrum:nazar:
Eller ayaklar kıpırdıyor 🥹 benim gözler hep dolu dolu 🙃

Cinsiyet tahmininde bulunabilirim ama kesin diyemem isterseniz sonraki kontrolü bekleyelim sürprizi kaçmasın dedi
Biz de kesin olsun dedik söylemedi :nazar:
Fotimizi ekliyorum 🥰
Oyy maşallah ona 🧿🧿

Bir sonraki kontrol ne zaman peki?

Kızlar doktordan çıktım 12+2 dedi 🥹 ve cinsiyet tahmininde bulundu erkek dedi ama 1 ay sonra daha net konuşuruz dedi 😅 ense kalınlığına baktı normal gözüküyor 2li test yaptırın bu hafta dedi 😍 burunu falan hep gözüküyor eller ayaklar hep hareketliydi 😇 12+0 diye gittik 12+2 çıktı 😊😊
127D06C3-62EA-4EFE-B24D-05FFB4B57E5A.jpeg

Kızlar günaydın :) özel olacak ama bir şey sormak istiyorum, benim iki gün arayla lekelenmem oldu burada da yazmıştım zaten ve bu beni biraz tedirgin edince doktorla görüşmek için aradım ameliyatta olduğu için asistan ile görüştüm falan. Lekelenme ilişkinin ertesi günü oldu asistana da bu şekilde anlattım ve bana dediği zaten ilişki olmaması gerekiyor 3 ay olana kadar 😳 bende dedim ki doktor bize böyle bir bilgi vermedi hatta her şey iyi bir sorun yok vs. Dediği için ve ilişkiyi yasaklamadığı için bizde ara vermedik? Asistanın bana dediği bunu zaten sizin ara vermeniz gerekiyor doktor söylemese de, gebeler zaten korkarlar ilk başta yapmazlar falan. Bu çok saçma geldi bana neyse sorum da şu doktor söylemeden ilişkiye ara veren var mı? Uzun oldu kusura bakmayın 😏

Kızlar günaydın :) özel olacak ama bir şey sormak istiyorum, benim iki gün arayla lekelenmem oldu burada da yazmıştım zaten ve bu beni biraz tedirgin edince doktorla görüşmek için aradım ameliyatta olduğu için asistan ile görüştüm falan. Lekelenme ilişkinin ertesi günü oldu asistana da bu şekilde anlattım ve bana dediği zaten ilişki olmaması gerekiyor 3 ay olana kadar 😳 bende dedim ki doktor bize böyle bir bilgi vermedi hatta her şey iyi bir sorun yok vs. Dediği için ve ilişkiyi yasaklamadığı için bizde ara vermedik? Asistanın bana dediği bunu zaten sizin ara vermeniz gerekiyor doktor söylemese de, gebeler zaten korkarlar ilk başta yapmazlar falan. Bu çok saçma geldi bana neyse sorum da şu doktor söylemeden ilişkiye ara veren var mı? Uzun oldu kusura bakmayın 😏
Valla biz canım 3 ay dolana kadar ben öyle istedim ilk çocuğum kaybedince tedirgin olduğum için her türlü önlemi kendimce aldım ama doktor ara ver demedi

herseyden kıllanır olduk vallahi son zamanlarda gebelik surecı ıle ilgili hep olumsuz seyler duyuyorum etkılenıyorum galıba :KK43:
Olumsuz durum olma ihtimali her zaman var iyi dusunup rabbimize emanet etmemiz gerekiyor ama insanin elinde degil kotu dusunceler geliyor hep aklima her seyden pimpirikleniyor ben de öyleyim

Yaa yazmislar bebegin suyu gelmis diyorlar boyle yasayanlar nasil oluyor su gelmesi doktor takip et dedi sabahtan gel dedi hemen
Canım sadece sızdırma olabilir su gelmesi ben yaşadım ilk gebeliğimde 5. Ay da bildiğin bardaktan bosalircasina geliyor . Sızıntı enfeksiyon sebepli olabilir mutlaka takip edin ve gösterin .

Doktorum hicbir sorun yok serbest dedigi halde biz yapmiyoruz korkudan 🤭

Valla biz canım 3 ay dolana kadar ben öyle istedim ilk çocuğum kaybedince tedirgin olduğum için her türlü önlemi kendimce aldım ama doktor ara ver demedi
Benim ilk gebeliğim nasipse inşallah, o yüzden durduk yere ara vermek ve her şey yolundayken bunu yapmak saçma geldi bana açıkçası. Zaten bir sorun varsa doktorun söylemesi gerekir diye düşünüyorum.

Doktorum hicbir sorun yok serbest dedigi halde biz yapmiyoruz korkudan 🤭
Bana ilişki hakkında hiçbir bilgi ve yorum yapılmadı. sadece 2 kere gittik zaten ikisinde de her şey güzel falan dedi o yüzden bizde engellemedik kendimizi, tabi siz öyle tercih etmiş olabilirsiniz saygı duyarım ☺️

Ben doktora ilk gittigimde sordum, bebek icin bi sorun ve kisitlamaniz yok dedi. Bu genelleme yanlis. Doktor eger ki bir tehlike goruyorsa kanama alani vs gibi belki onlem amacli yasakladigi zamanlar oluyordur. Kahverengi leke bende de oldu ama iliskiden bagimsiz, doktora onu da sordum onemsiz dedi, yerlesme vb nedenle kilcal damarlarin catlamasiyla olusan eski kan olabilirmis. Koyu kirmizi kan olursa haber ver bana gerisini dert etme dedi. Sen de dert etme kendine 🌸

X