Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    155
bu tür durumlarda "insanların dediklerini takma kafana, onlar her şeyi derler" filan şeklinde rahatlatmaya çalışırız ama bence hepsinin önüne geçecek olan tavır kimseye fazladan bilgi vermemek (bu kişi anne, kardeş, hatta yeri gelince kocamız bile olsa). çünkü hem biz söylediğimiz sözün esiri oluyoruz hem de sanki herkese yorum yapma hakkı tanıyoruz. bu süreci BİZ yaşıyoruz ve tavsiye istemediğimiz sürece kendimiz için en iyisini düşünecek olan da biziz. anneler, teyzeler, kardeşler de elbette kendi tecrübelerine dayanarak iyisini doğrusunu söylediklerini düşünüyorlar ama yaşadığın her bir anın, senin parmak izin gibi sana göre bir şekil aldığını; senin eşiklerini, hislerini, kaygılarını hesaba katmakta zorlanıyorlar. bu yüzden hadsizlik kabul etmezsen benim tavsiyem her kararını herkesle paylaşma. zaten doğum zamanı gelince belki bebeğin pozisyonundan dolayı mecburen sezaryen olacak ya da çok farklı, senin işini çok daha kolaylaştıran başka şeyler olacak. boş yere bunlar için şimdiden endişelendiğinle kalacaksın belki de. canını sıkmaya değer mi şu an? inşallah bütün korkuların yersiz çıkar, her şeyi kolaylıkla geride bırakıp bebeğini kucağına alırsın sen de, bizler de 🌸🌸
Haklısınız hiç böyle düşünmemiştim açıkçası tavsiyenize kulak vereceğim iyi ki varsınız 🌸
Bazen gerçekten insan sağlıklı düşünemiyor özellikle şu dönemde birde dışardan gelen tepkiler can sıkıyor.. inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi bu günler geride kalır 🥰🌸

Ay kime ne ya? Onlar mı doğuracak! Sen kendin için daha iyisini bilirsin ağlama lütfen böyle şeyler için bebişin de üzülür sen üzülünce🙂
Öyle ama işte herkes kendinde yorum hakkı buluyor nedendir bilinmez 🤷🏼‍♀️ yaa iyi ki varsınız her biriniz ailem gibisiniz mesajın cok iyi geldi 🥰❤️

Valla canım ne doğuranlar gördük anne olmayı beceremeyen, illa vücudundan çıkması gerekmiyor anne olmak için.
Keşke herkes sen ben gibi düşünse genel düşünce doğurunca anne olunabileceği ama kim ne derse desin ben kızımla annelik ilişkimle gurur duyuyorum tabi bazen ister istemez yaralanıyorum ama kızımın gözlerine bakınca kokusunu duyunca herşey geçiyor

bu zihniyetin varlığını bile hamile kaldıktan sonra forumlardan öğrendim. bu kadar saçma bir düşünce tarzı olabileceğini düşünmezdim. ben de sezaryen olacağım, herhangi bir sağlık veya yapı sorunum yok, öyle karar verdim ve mis gibi de anne olacağım inşallah. ayrıca koruyucu annelikten daha gerçek bir annelik de olamaz diye düşünüyorum. karnınızda taşıdığınız ya da taşımadığınız ne farkeder ki? tabi ki hamilelik ayrı ve eşsiz bir duygu, aynı şekilde koruyucu aile olup bir bebeğin hayatını kendi hayatına katarak güzelleştirme tecrübesine sahip olma eşsizliği gibi. ikisinde de yaşadığınız annelik duygusunun aynı olacağına çok eminim. benim için öyle olurdu en azından.
Şanslıymışsınız demek ki çevrenizde gereksiz insanlar yok sizi manipüle eden 😇
İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız hayatınız boyunca mutlu olursunuz ailenizle ❤️
Benim için fark etmez annelik duygusu doğuştan gelen bir sey bence çoğu kadında hepimiz anaç oluyoruz ister istemez ben kızıma koruyucu anne olduğumda daha evli bile değildim kızıma yetebilmek adına maddi manevi uzun süre bebek bile düşünmemiştim evlendikten sonrada çünkü annelik benim için kanla veya karnında taşımakla tamamlanan bir sey değil o yürekten gelen Allah tarafından bizlere verilen büyük bir nimet. Benim için de aynı olacak evlatlarımla birlikte inşallah uzun sağlıklı bir hayatımız olur🥰

Canım benim doğurmadığına bile mis gibi annelik yapmışsın. Nasıl doğuracağın seni ilgilendirir. Kulaklarını kötü konuşanlara tıka ve hamileliğinin keyfini çıkart
Canımsın ❤️ Allah razı olsun iyi ki varsın 🌸
Genelde insanların dediklerine çok takılan biri değilim ama hormonlarla beraber duygusal anıma denk geldi sanırım patlama noktası oldu 🙈

Kuzu seni neden uyutmadılar. Beni uyutucaklarını bilmiyordum ben sadece spinal yapıcaklarını soylemişlerdi. Daha dogrusu gürerken anlatıyorlardı spinal için beline iğne vuruca ama soyle olcak boyle olucak basın donerse bana tutun haber ver falan konusa konusa girdik. Belkide soylediler ama bilmiyorum sonra bi anda donmeye basladı oda gözümü actıgımda odaya alıyorlardı. Bebegim büyük ihtimalle hayatta olamayacagı için beni uyutmuslar görmeyeyim o anları diye. Belki canlandırma vs yapılırken benim gormem psikolojik olarak uygun olmaz diye. Odada uayndıgım gibi bebegimi istedim ben. Ben eminim ki hepimiz için normal dogum olsun sezeryan olsun sipinal olsun epidural olsun hepsinde bebegimizin sesini duydugumuz an kucagımıza koydukları an herşeyu ama herşey biticek tek önemli an o olucak. Siz de bunu dusunun hep dogumdan hiç korkmayın. sheismaya sheismaya kuzucum özellikle sen. Kafandan at bunları. Belki de o kötü travmalarının yerini bu kuzuşunun aglamaları kucagına koyduklarında hissettiklerin alıcak. Herkese anlattıgın 2 dogumda da aklında kalan tek şey bu haz duygusu olucak belki de. Belki diger deneyimin artık senşnde hatıranda olmıycak. Ama eminim ki dogumun nasıl olursa olsun o anları o bebiş sesini duydugundaki rahatlaman aklında kalıcak
İnşallah kuzum sağol umarım o anları yaşayabiliriz sağlıkla

Normalde böyle olmazdım ama bu konu hakkında sürekli bir yorum yapılır oldu birde hep en yakın çevrem teyzelerim filan şımarıklık olarak adlandırıldı ve yıllarca zaten koruyucu aile olduğumuz için işte sen anne değilsin doğur anlarsın laflarıyla beynimi yediler halbuki kızımda 7 8 aylıktı kavuştuğumuzda suan 7 yasında bu konusmalar yüzünden çocuk düşünmedim sonra meğer polikistik over varmış tedaviyle oldu bebegim oda böyle sacma sapan konuşmalar yüzünden tatsız geçiyor …
Canım gerçekten çok takdir ettim seni. Yüreğin ne kadar güzel ki hem koruyucu anne olmuşsun, hem de şimdi bebeğini bekliyorsun. Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin 🙏🏻 kesinlikle ama kesinlikle hiç kimsenin dediğini 1 saniye bile takma. Biz hamileliğimi bile herkese geç söyledik ama söylediğimiz günden beri ne nazar bitiyor üstümüzde ne de milletin fikri. Ben arayanlara, soranlara hep yuvarlak cevap veriyorum. İyiyim dediğimde bile başıma bişey geliyor. İnsanlar kendi travmalarını, kendi acılarını eksikliklerini senin üstünde tamamlamaya atmaya çalışıyor. Asla izin verme canım. Diğer arkadaşların da dediği gibi herşeyi söyleme, fikir verirlerse de dinleme 🙏🏻 Bu süreçte bebeğimize de bize de en iyi gelecek şeyi doktorumuz bilir, biz bilebiliriz 💕

Kızlar bebişlere şampuan, bakım kremi, pişik kremi, deterjan vs gibi şeyleri hangi marka aldınız 🙄
Canım şampuan, bakım kremi, pişik kremi ve bebek yağını Musteladan aldım. Çamaşır deterjanı, biberon emzik deterjanı ve yüzey temizleyiciyi siveno aldım. Sivenoyu çok öneriyorlar, içeriği tamamen doğalmış

Slm hanımlar iki gündur göguslerım den süt gelıyoe mecbur göğüs pedı kullanıyorum şimdiden basladı bende sızde durumlar ne

Slm hanımlar iki gündur göguslerım den süt gelıyoe mecbur göğüs pedı kullanıyorum şimdiden basladı bende sızde durumlar ne
Benim su gibi birşey geliyor sıkınca yeni oluşacak galiba süt senin çok erkn değil mi daha süt gelmesi için kzum ya 4. Olacağı için mi öyle oldu acaba

Canım gerçekten çok takdir ettim seni. Yüreğin ne kadar güzel ki hem koruyucu anne olmuşsun, hem de şimdi bebeğini bekliyorsun. Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin 🙏🏻 kesinlikle ama kesinlikle hiç kimsenin dediğini 1 saniye bile takma. Biz hamileliğimi bile herkese geç söyledik ama söylediğimiz günden beri ne nazar bitiyor üstümüzde ne de milletin fikri. Ben arayanlara, soranlara hep yuvarlak cevap veriyorum. İyiyim dediğimde bile başıma bişey geliyor. İnsanlar kendi travmalarını, kendi acılarını eksikliklerini senin üstünde tamamlamaya atmaya çalışıyor. Asla izin verme canım. Diğer arkadaşların da dediği gibi herşeyi söyleme, fikir verirlerse de dinleme 🙏🏻 Bu süreçte bebeğimize de bize de en iyi gelecek şeyi doktorumuz bilir, biz bilebiliriz 💕
Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim ❤️ amin inşallah her birimiz sağlıkla huzurla alırız yavrularımızı kucağımıza 🥰
Bende çok geç söyledim aslında ama hemen başladı nasihatlar 🤭 bende bundan sonra sizin gibi yapacağım ben biraz düz bi insanım ondan galıba yanlışta anlama düzüm derken size baska bir sey demek istediğimden değil galiba cok düşüncesizce davrandım ama daha davranmayacağım eşimle paylaşacağım herşeyi sadece ve haklısın bende kendi kendimi bile nazar ettim kanamam yok yok dedim adetten beter kanama geçirdim kistim patladı kendi anneme söyledim tedavi olduğumuzu biliyordu o bile kimseye söylemiyorum diye kızdı yakın cevrem hariç bilmiyor yine coğu insan ama bundan sonra konusmalarıma da dikkat edeceğim gözümü açtiniz 🥰🙈
daha demin kızım karnımı severken kardeşi tekme attı hissetti o gözlerinin dolması sarılması bana karnımı öpmesi dün geceyi unutturdu ve tabi sizin mesajlarınız her birinizin ayağına Rabbim taş değdirmesin ❤️🤲🏻

Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim ❤️ amin inşallah her birimiz sağlıkla huzurla alırız yavrularımızı kucağımıza 🥰
Bende çok geç söyledim aslında ama hemen başladı nasihatlar 🤭 bende bundan sonra sizin gibi yapacağım ben biraz düz bi insanım ondan galıba yanlışta anlama düzüm derken size baska bir sey demek istediğimden değil galiba cok düşüncesizce davrandım ama daha davranmayacağım eşimle paylaşacağım herşeyi sadece ve haklısın bende kendi kendimi bile nazar ettim kanamam yok yok dedim adetten beter kanama geçirdim kistim patladı kendi anneme söyledim tedavi olduğumuzu biliyordu o bile kimseye söylemiyorum diye kızdı yakın cevrem hariç bilmiyor yine coğu insan ama bundan sonra konusmalarıma da dikkat edeceğim gözümü açtiniz 🥰🙈
daha demin kızım karnımı severken kardeşi tekme attı hissetti o gözlerinin dolması sarılması bana karnımı öpmesi dün geceyi unutturdu ve tabi sizin mesajlarınız her birinizin ayağına Rabbim taş değdirmesin ❤️🤲🏻
İnşallah hep güzel anılarla yaşayalım bu süreçleri 🥹🥰 düşününce bir mucizeyi içimizde taşıyoruz, belki de bi daha hiç yaşayamayacağız. O yüzden keyifle geçirebilelim inşallah 🙏🏻😇

Benim su gibi birşey geliyor sıkınca yeni oluşacak galiba süt senin çok erkn değil mi daha süt gelmesi için kzum ya 4. Olacağı için mi öyle oldu acaba
Bılmıyprum kı ellemıyprum bır sızlama gırıyor bır balıyprum kı akıyo mecbur pet kullanıyprum

canım eğer yediğinde içtiğinde bir değişiklik yoksa meyve veya yeşillikleri yemeden önce mutlaka sirkeli suda bekletmeye ve iyice yıkamaya çalış. onlardan her türlü mikrop bulaşabilir. bunun dışında üşütmüş de olabilirsin havalar çok dengesiz. bağırsak florasına hamilelikte ekstra dikkat etmek gerekiyor sanırım doktor bana bu yüzden bir ilaç vermişti. bir an önce geçer inşallah 💕
Çok dikkat ediyorum yıkamaya karbonatlı sirkeki yıkarım hep bugün 5. Gün hala düzelmedi doktora gidicem sanırım :/

bende hiç öyle bir belirti yok sanırım. hiç sıkmayı filan denemiyorum gerçi. ne zaman gelmesi gerekiyor? siz tecrübelisiniz bilirsiniz belki 😅

Kızlar benim alt bacaklarım aşırı kaşınıp yanıyor. Gündüz bazen bakıyorum morarıyor kızarıyor böyle varisli gibi olup geçiyor sizce normal mi ?

Eklentiler

• IMG_3405.jpeg
    IMG_3405.jpeg
    77,6 KB · Görüntüleme: 73
X