Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    54
Kesinlikle yaa şuan hatta tecrübe edindikçe yaptığım bebek alışverişlerine yuh diyorum ne gerek varmış almışım diye. Bide Insta mom dolu her yerde hepsi bir furyaya tutuluyo ürün tanıtımı diye öyle bir empoze ediyolar ki sanki o ürün olmasa çocuk büyümeyecek gibi almazsan çocuğun eksik kalacak gibi hissediyosun saçmalık aslında. Zamanla anlıyo insan 😊
valla benim ilk bebeğim o kadar değişik şeyler görüyorum ki sanki alınması gerekiyor diye düşünüyor insan :KK70: şuan sadece biberon aldım :) bu şartlarda her şey çok pahalı zaten

Aynen haklsn canmm bende yataş juno yu bi fenomen de gördüm diye aldım sanki kaç ay kullanacak aslnda
İşte kendimize bazen dur demek lazm:)
Yaa mesela o yatak bebeğin reflüsü varsa çok kullanışlı ama doğmadan bilemezsin 😊 ben chiccodan anne yanı bi yatak aldım oğluma büyük ihtimalle 2 yaşına kadar kullanacak reflü yatağı gibi eğim verebiliyosun 10 kademe indirip kaldırabiliyosun ne bileyim ayakları çıkıyo yer yatağı oluyo montessori gibi iyi para verdim ama uzun vadede kullanışlı bulunabiliyosa eğer bebek eşyaları uzun vadeli alınmalı 👍🏻 tabi bazıları mesela mama sandalyesi asla yüksek paralara değmiyo çünkü çocuk sevmeyebiliyo 12 bine 13bine alırsın yediği gibi kalkar gider aktivite falan hak götüre 😊

valla benim ilk bebeğim o kadar değişik şeyler görüyorum ki sanki alınması gerekiyor diye düşünüyor insan :KK70: şuan sadece biberon aldım :) bu şartlarda her şey çok pahalı zaten
3 çeşit biberon aldım kolik biberonu aventin boyları falan... İçti mi sor bakalım 🥲 sağım yaparken kullandım o kadar yani demek istediğim almazsan bişet olmuyo baktın ihtiyaç o zaman alırsın

Varsa eğer belki daha hızlı uzamasını sağlar ama yoksa tüyün sanmam çıkaracağını kirpiklerime sürüyorum kaşlarıma sürüyorum uzun zamandır hiç bir etki görmedim sadece parlak sağlıklı görünüyor 👍🏻
Doğru olabilir bu ama benim göbek bölgemde tüylenme var o yüzden ben uzak durayım😬😬

Kesinlikle yaa şuan hatta tecrübe edindikçe yaptığım bebek alışverişlerine yuh diyorum ne gerek varmış almışım diye. Bide Insta mom dolu her yerde hepsi bir furyaya tutuluyo ürün tanıtımı diye öyle bir empoze ediyolar ki sanki o ürün olmasa çocuk büyümeyecek gibi almazsan çocuğun eksik kalacak gibi hissediyosun saçmalık aslında. Zamanla anlıyo insan 😊
Ben demirbaş şeyleri almaya çalışıyorum, bez , temizleme pamuğu gibi…Bugün gittim toplu temizleme pamuğu aldım mesela.Onu ne kadar ay kullanıyorlar acaba yenidoğanda?

Selam kızlar 👋🏻
Bugün 13 haftalık olduk. Ya böyle 3 4 gündür süren su gibi bir akıntı var. İç çamaşırımı ıslatıyor. Ama böyle bildiğiniz su. Biraz açık konuştum kusura bakmayın. Artık canımı sıkmaya başladı yani normal mi ki acaba yaşayan var mıdır başka
Aynı problem bendede oldu 1 haftada üç dört kez yaşadım ağrılarım da vardı. Bugün kontrolde doktora sordum fitil yazdı onun için istersen sende bi doktorunla görüş

Bende demirbaşları alıyım diye düşünüyorum fetal DNA yi cumartesi verdim bu hafta içi sonucu cikicak cuma günü rutin kontrolüm var 4 haftadır göremiyorum yavrumu evde doppler var artık onunla duyuyorum kalp atışlarını son bir haftadır öyle rahat ediyorum ☺️ cumartesi günüde prof. İsmail Özdemir de detaylı ultrason ve rahim uzunluğu kontrolüm var heyecan ile bekliyorum ☺️

Ben demirbaş şeyleri almaya çalışıyorum, bez , temizleme pamuğu gibi…Bugün gittim toplu temizleme pamuğu aldım mesela.Onu ne kadar ay kullanıyorlar acaba yenidoğanda?
Valla ben yazın doğum yaptım ilk bir ay kullandım temizleme pamuğunu hem banyo yaptıramadığım zaman (göbeği düşmeden) vücudunu silmek için hem altını temizlerken ama zor geldi sonra açıkcası sleepy natural yenidoğan ıslak mendilleri var içeriğe bak istersen gayet temiz bir defa bile pişik olmadı oğlum 11 aylık 🤷🏻 ama poposuna her bez değiştirdiğimde nemlendirici uyguluyorum hala onun etkisi bence bezle pamukla alakalı değil yani. Beze gelirsekte stok yapmadım sleepy natural kullandım yine ama çok şansa tuttu bizde komşumda sleepy stok yaptı ama bebeğinde pişik yaptı taşırdı hep bana verdi ordan kurtardım biraz 🥲

Valla ben yazın doğum yaptım ilk bir ay kullandım temizleme pamuğunu hem banyo yaptıramadığım zaman (göbeği düşmeden) vücudunu silmek için hem altını temizlerken ama zor geldi sonra açıkcası sleepy natural yenidoğan ıslak mendilleri var içeriğe bak istersen gayet temiz bir defa bile pişik olmadı oğlum 11 aylık 🤷🏻 ama poposuna her bez değiştirdiğimde nemlendirici uyguluyorum hala onun etkisi bence bezle pamukla alakalı değil yani. Beze gelirsekte stok yapmadım sleepy natural kullandım yine ama çok şansa tuttu bizde komşumda sleepy stok yaptı ama bebeğinde pişik yaptı taşırdı hep bana verdi ordan kurtardım biraz 🥲
Pamuk illaki denerim diye 12 li bir paket aldım ondan başka almam, ıslak mendille devam ederim dediğiniz gibi, bende sleepy aldım ama şansa artık.Krem hangisini kullandınız ?

Tecrübeli anneler bence gerekli gereksiz bir alışveriş listesi yazalım hep beraber ilk defa anne olucak arkadaşlar faydalansın keşke ben öyle bi liste görseydim valla 😊 herkes kendine ne uygun geliyosa onu seçer böylelikle 🙏🏻
Süper olur fiyatlar artmadan alacağımız demirbaşları bilip kenara koymak mantıklı geliyor bana :) öyle bir liste olursa liste odaklı ilerleriz.

3 çeşit biberon aldım kolik biberonu aventin boyları falan... İçti mi sor bakalım 🥲 sağım yaparken kullandım o kadar yani demek istediğim almazsan bişet olmuyo baktın ihtiyaç o zaman alırsın
hahahahha valla bende avent set aldım bir tane yeter dedim :) içer mi içmez mi Allah bilir :KK70:

Pamuk illaki denerim diye 12 li bir paket aldım ondan başka almam, ıslak mendille devam ederim dediğiniz gibi, bende sleepy aldım ama şansa artık.Krem hangisini kullandınız ?
Benim inan dolapta duruyo pamuklar ama pamuk yani oje silersin makyaj temizlersin kullanılır 👍🏻 krem ecowell kullanıyorum ecowell minoris ve siveno ürünlerini kullanıyorum piyasadaki içeriği en temiz markalardan üçüde

Kızlar siz alışverişe başlamışsınız 🥹
Ben daha birşey almadım sanki daha erkenmiş gibi geliyor 😄
Gördükçe, indirim denk geldikçe boş geçmiyorum canım yoksa büyük intiyacları vs sonra tabiki :) daha aşırı küçük bakacak olunca ama 5-6 ay dediğimiz de süre değil yani göz açıp kapayıncaya gelir , güzeli çekelim güzel olsun herşey

X