Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    18
Kızlar merhaba benim de betam 2 günde 2 kat artarak ilerliyor ama 2 gün önce kan verdiğim de progesteron 24 çıkmış dı bugün tekrar progesterona baktı 15 çıkmış sizce neden böyle bu arada progesteron iğne ve hap kullanıyorum benim durumumu yaşayan böyle bişey duyan varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim çok canım sıkılıyor

Annem doğumda malign hipertermi yaşadı ama Allah bize bağışladı. Dayımı bu nedenle kaybettik. Benim dogumum normal de olsa sezaryen de olsa, ki bel fitiklarim olduğu için sezaryen bekleniyor, işte bu bende ve bebekte malign hipertermi gelişme olasılığı için(bunu yüksek görüyorlar) ilaç hazır edecekler ve doğumumda belki kadın doğumcudan çok anestezist olacak. Özel hastaneler ve devlet hastaneleri sorumluluk kabul etmiyor, biz takip edemeyiz, üniversite hastanesine git diyor. İlacın nadir de olsa bebeğe ciddi yan etkisi varmış. Malign hipertermi ilaç olmazsa yüzde 80 ölümle sonuçlanan bir anestezi komplikasyonu. Genetik gecisi yüksek. 1960 yılında Michael Denborough isimli bir doktor bir aileden 10 kişi anesteziden vefat edince sebebini araştırıp bulmuş. Durumum çok karışık. Tüm yakınlarım tedirgin, ben çok daha rahatım. Öyle işte.
Yaaa çok zor anlatmıştın bunu hatırladım 😔 inşallah sorunsuz bir şekilde geçirirsin canım bu süreci 🙏🏻

Kızlar sizde bulantılar başladı mı benim sabah kahvaltıdan sonra başlıyor ve gün içinde hiçbir şey yiyemiyorum :KK43:
Kuzum benim 5nci haftada başladı.suan 7haftaligiz.prilam kullandığım halde bsy yiyip icemiorum.dun nasıl olduysa bulanmadi ve bsyler yedim içtim.ama bugün yine aynı bulantı içindeyim.oglumda 8de başlamıştı 10da bitmişti.bunda erken başladı.

Çok teşwkkür ederim canım , sabah içtim ama aksamı içmedim yarın endokrine görünüp öyle içeceğim ne olur ne olmaz
Merhaba, rica ederim. Endokrine gorundun mu? Ne dediler glifor hakkinda?
Ben de randevu bekliyorum diyabet doktorundan.. Muhtemelen yarin ararlar hastaneden.
Normal sartlarda minimum 2-3 ay falan beklemek gerekiyor randevu icin ama hamilelik oldugu icin aile doktorum hastane ile iletisime gecmis. Boyle olunca acil randevu ayarliyorlar. Yurt disindayim sistem burada degisik isliyor.

Insuline ragmen sekerim olmasi gerekenden yuksek 😞
Cok stress oldum. Ilk hamileligimde vucudum insuline daha duyarliydi sanki.

Annem doğumda malign hipertermi yaşadı ama Allah bize bağışladı. Dayımı bu nedenle kaybettik. Benim dogumum normal de olsa sezaryen de olsa, ki bel fitiklarim olduğu için sezaryen bekleniyor, işte bu bende ve bebekte malign hipertermi gelişme olasılığı için(bunu yüksek görüyorlar) ilaç hazır edecekler ve doğumumda belki kadın doğumcudan çok anestezist olacak. Özel hastaneler ve devlet hastaneleri sorumluluk kabul etmiyor, biz takip edemeyiz, üniversite hastanesine git diyor. İlacın nadir de olsa bebeğe ciddi yan etkisi varmış. Malign hipertermi ilaç olmazsa yüzde 80 ölümle sonuçlanan bir anestezi komplikasyonu. Genetik gecisi yüksek. 1960 yılında Michael Denborough isimli bir doktor bir aileden 10 kişi anesteziden vefat edince sebebini araştırıp bulmuş. Durumum çok karışık. Tüm yakınlarım tedirgin, ben çok daha rahatım. Öyle işte.
Evet risk durumunda ozel hastaneler kesinlikle kabul etmiyor. Gelinimizde gebelik tansiyonu cikti. Bu durumda bile hemen devlet hastanesine yonlenlendirdiler. Iyi ki de yonlendirmisler, çok memnun kaldim, cok guzel takip edildim diyor gelinimiz.

Stress yapmamaniza sevindim. Herkesin basarabilecegi bir sey degil bu. Insallah sorunsuz bir surec gecirirsiniz. Ben de ilk dogumumda bazi olumsuzluklar yasadim. Simdi dusunup duruyorum yine aynisi olur mu diye.😐

Evet risk durumunda ozel hastaneler kesinlikle kabul etmiyor. Gelinimizde gebelik tansiyonu cikti. Bu durumda bile hemen devlet hastanesine yonlenlendirdiler. Iyi ki de yonlendirmisler, çok memnun kaldim, cok guzel takip edildim diyor gelinimiz.

Stress yapmamaniza sevindim. Herkesin basarabilecegi bir sey degil bu. Insallah sorunsuz bir surec gecirirsiniz. Ben de ilk dogumumda bazi olumsuzluklar yasadim. Simdi dusunup duruyorum yine aynisi olur mu diye.😐
Ay olumsuzlukları düşünmeyin lütfen. Kafadan atmak çok zor ama düşündükçe çağırıyoruz.
Çok güzel bir hamilelik geçirip sağlıkla kucağına alacaksın bebeğini inşallah 🌸😍

Kızlar sizde bulantılar başladı mı benim sabah kahvaltıdan sonra başlıyor ve gün içinde hiçbir şey yiyemiyorum :KK43:
Bende bunu sorucaktım şimdi. Benimde sabahları bulantım oluyor öğlene doğru geçiyor. Hemen çubuk kraker falan yiyorum bastırıyor 🥹 başka benim gibi olan var mı acaba sata göre 5+0 ız şuanda.

İnşallah olmaz, kötüyü düşünüp kendimizi üzmeyelim. Ben şimdiden bebeğe alacağım park yatak modeline karar verdim 3 ay bitince de alışveriş yapmak istiyorum mesela. Çok erken olabilir. Ama 9 ay sonra da ne olacağını bilmiyoruz ki. Her şeyin fiyatının sürekli arttığı bir yerde en azından büyük kalemleri taksitlendirerek erken almak faydalı olabilir gibi geliyor bana. Sonra da sizin gibi korkuya kapılıyorum bazen alışveriş için en az 6 ayı bekle falan diyorum kendime. Ama endişe sadece süreci zorlaştırıyor ve bir faydası da yok. İnşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alacağız, ben inanıyorum.

Benim oglumda kusmalar 7-8. Haftada basladi, 20yi geciyordu bittiginde. İnsallah az olur bu sefer baya mahvolmustum surekli seruma gidiyordum.

Bende bunu sorucaktım şimdi. Benimde sabahları bulantım oluyor öğlene doğru geçiyor. Hemen çubuk kraker falan yiyorum bastırıyor 🥹 başka benim gibi olan var mı acaba sata göre 5+0 ız şuanda.
Ben de 6+2’yim sabah kahvaltıdan sonra artıyor daha doğrusu bir sey yersem midem bulanıyor

Siz de kan uyuşmazlığı da var galiba mutlaka kan uyuşmazlığı olduğunu söyle ve onun iğnesini de vurdur. Bende aynı şeyleri yaşadım 5+6 da.
Canım ben 5+1 de lekelenme yaşadım o zaman vuruldu uyuşmazlık iğnesi . Doktorum şimdi yazdı iki tane vajinadan progetan koy yat dinlen dedi senin dinlenmen gerekiyor dedi şuanlık dinleyip öyle yapacağım

X