BABASININ ÇOCUKLARINI ARAMAMASI

karamel2001

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2022
138
148
Merhabalar. Eşimle bir kaç ay önce boşandık. Çocukların velayeti bende çok şükür. 2-3 güne bir çocuklarıyla görüntûlü görüsen adam 17 gündür çocuklarını aramıyor. En son aradığında arabadaydık, çocuklar konuşmak istemedi. Eve gidince ilk işim mesaj atmak oldu. Arasın diye. Çünkü çocuklarımla babalarının kopmasını istemiyorum. Daha sonra ararım dedi,ertesi gün çocukların fotoğraflarını attım. Hiç bir şey yazmadı. Herhalde onunla konuşmak istiyorum zannedip havaya girdi. Ben de o gün bu gündür hiçbir şey yapmıyorum. Kendisi zerre kadar umrumda değil ama çocuklar özlüyor. Geçenlerde bir arkadaş çocukların babalarıyla görüşmeleri için çaba göstermelisin,yoksa anne çaba göstermiyor deyip velayet davası açar dedi. Koskoca adamın çocuklarınla görûş deyip peşinde mi dolaşayım? Kendisine istediği zaman gelip görebileceğini söyledim zaten. Ne zaman istese görüntülü görüştû. Aralarındaki ilişkiyi kurmak benim görevimmiş. Saçma değil mi? Kendisinin çaba göstermesi gerekli değil mi? Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Niye sizin göreviniz olsun. Bu ne ya çocukla ilgili her şeyin annenin görevi. Babanın çocuklarına iki kelime etmesi bile annenin görevi. Bıktım bu ataerkil toplumdan. Azcık insan olsun arasın konuşsun çocuklarıyla. Siz karışmayın.
Valla ileride başıma patlar diye korkuyorum. Dava açmaya kalkar diye. Yoksa umrumda değil

Size düşen görev çocuk ve babanın arasını açmaya çalışmamak,engel olmamak onu da yapmıyorsunuz zaten. Siz çocuklarınıza bakıp ilgileniyorsunuz beyefendi istiyorsa gelir görür,arar sorar.Koskoca adamı siz dürtükleyecek değilsiniz ya çok saçma,zorla babalık görevini yaptırıp iyi baba,ilgili baba rolü çizdirmeye uğraşmayın hiç.Çocukların yaşlarını bilmiyorum ama böyle giderse çocuk büyüdükçe o ayrımı çok güzel yapıyor korkmayın,tabi duygusal olarak yıpranıyorlar ama maalesef bu sizin değil baba olacak kişinin çözeceği bir sorun.
Erkekler boşanınca er geç çocuktan da ayrılıyor sanırım,muhtemelen birden kestiğine göre vaktini geçirecek ortamı,görüştüğü biri vardır.İletişiminiz iyi kötü varsa,çocukların özlediğini onları ihmal etmemesi gerektiğini iletebilirsiniz bence ama bunu yapmak bile gereksiz diye düşünüyorum.Aklı varsa zaten düşünür,aklı yoksa kalbi devreye girer özler ama sanırım ikisi de yok.

Bu erkekleri ben de anlamiyorum esleri bosayinca cocuklari da bosamis oluyor tespiti de dogru. Her hafta sonlari cocuklari babaya birak derim kari kizla oynasip durmasin :) o bekar degil netice de çocuklari var sorumluluklari var yapmak zorunda
Ben artık şunu düşünüyorum, aynı belgesellerde izlediğimiz gibi aslında anneler doğuruyor büyütüyor hayata karıştırıyor. Babalar sadece yapım aşamasında var.
Biz insanlar güya daha medeni olduğumuz için aile hayatı vb. bu adı koca olan yamuklar bi şekilde varlar çocuğun hayatında ama anne ile yolları ayırana kadar. En azından hayvandan insana evrilememiş olanları böyle. İskele babaları.

Oldu gözlerim doldu deseydiniz budami kadının görevleri arasına eklendi . Terapiye kadın götürsün evi kadın çekip çevirsin kadın sabretsin kadın didinsin kadın çocuk büyütsün bide babalık yapilsin diye kadın çabalasin daha saçma birşey yok valla herkesin anneligide babaligida kendine arayıp soracak bağı kuracak olan o bir zahmet yani bu sepeplevelayet davası açılmaz bence zaten almak isteyeceğini hiç sanmam

Size düşen görev çocuk ve babanın arasını açmaya çalışmamak,engel olmamak onu da yapmıyorsunuz zaten. Siz çocuklarınıza bakıp ilgileniyorsunuz beyefendi istiyorsa gelir görür,arar sorar.Koskoca adamı siz dürtükleyecek değilsiniz ya çok saçma,zorla babalık görevini yaptırıp iyi baba,ilgili baba rolü çizdirmeye uğraşmayın hiç.Çocukların yaşlarını bilmiyorum ama böyle giderse çocuk büyüdükçe o ayrımı çok güzel yapıyor korkmayın,tabi duygusal olarak yıpranıyorlar ama maalesef bu sizin değil baba olacak kişinin çözeceği bir sorun.
Erkekler boşanınca er geç çocuktan da ayrılıyor sanırım,muhtemelen birden kestiğine göre vaktini geçirecek ortamı,görüştüğü biri vardır.İletişiminiz iyi kötü varsa,çocukların özlediğini onları ihmal etmemesi gerektiğini iletebilirsiniz bence ama bunu yapmak bile gereksiz diye düşünüyorum.Aklı varsa zaten düşünür,aklı yoksa kalbi devreye girer özler ama sanırım ikisi de yok.
Ben de öyle düşünüyorum, çocuklarını araması gerektiğini dışarıdan birinin söylemesi gerekmiyor. Çocukların onu özleyeceğini tahmin ediyordur herhalde.

Oldu gözlerim doldu deseydiniz budami kadının görevleri arasına eklendi . Terapiye kadın götürsün evi kadın çekip çevirsin kadın sabretsin kadın didinsin kadın çocuk büyütsün bide babalık yapilsin diye kadın çabalasin daha saçma birşey yok valla herkesin anneligide babaligida kendine arayıp soracak bağı kuracak olan o bir zahmet yani bu sepeplevelayet davası açılmaz bence zaten almak isteyeceğini hiç sanmam
Ay inşallah evlatlarım yanımda olsun,ayırmaya çalışmasın yeter. Malesef toplumumuzda her şey kadına yüklenmiş durumda.

Ay inşallah evlatlarım yanımda olsun,ayırmaya çalışmasın yeter. Malesef toplumumuzda her şey kadına yüklenmiş durumda.
Boşverin toplumu kendi ruh ve fiziksel sağlığınıza bakın siz evlatlarinizla dimdik ayakta durmaya bakın ilerde toplumu oluşturacak olan bu günün annelerinin yetiştirdiği çocuklar siz iyi olun çocuklarınız iyi olsun bilinçli gerisi olur gider

Oldu,bir de çocuklarınızı siz götürün eski eş görsün sonra geri evinize gelirsiniz.

Yok artık daha neler arkadaşınız çok abartmış.
Öyle dava falan açamaz olmayan şeyin üzerinden.
Keşke çocukları için arasa,sorsa babalık yapsa keşke.
Ama yapmıyorsa sizlik bir şey yok.
Siz de babalığını yapmasını istiyorsunuz belli ama adamın hamuru buymuş

Ben de öyle düşünüyorum, çocuklarını araması gerektiğini dışarıdan birinin söylemesi gerekmiyor. Çocukların onu özleyeceğini tahmin ediyordur herhalde.
Siz size düşen görevleri yapın bunu dert etmeyin birde. Babasıyla görüşmeyen bir çocuk ve şuan yetişkin bir kadın olarak diyorum ki,babasız büyüyen çocuk,çocuklukta o sancıyı hissediyor ama büyüyünce hiç umursamıyor.Yıllar sonra babam hala görüşmek için çırpınıyor en azından torunları görmek için,engellenenler listemden asla çıkarma tenezzülünde dahi bulunmuyorum.Annemle ise kavga da etsek günün sonunda iletişim hiç bitmez.
O yüzden hiç sıkıntı etmeyin,çocuklar ayrımı,kimin ne kadar çaba harcadığını çok iyi biliyor.Yapmanız gereken size bu tür cümleler kuran insanlardan çocuklarınızı uzak tutmak.Sizlik başka bir durum yok.

X