BABASININ ÇOCUKLARINI ARAMAMASI

Geçenlerde bir arkadaş çocukların babalarıyla görüşmeleri için çaba göstermelisin,yoksa anne çaba göstermiyor deyip velayet davası açar dedi.

Aralarındaki ilişkiyi kurmak benim görevimmiş.
çok cahilsin keşke ölsen cümlesi o kadar gerçek ve haklı bir cümle ki
şu alıntıları okuduğum an daha fazla farkına vardım
bunları söyleyen cahil her kimse acilen arkadaşlığını kesmelisin

sen adamın çocuklarla görüşmesini engellemediğin sürece kimse sana dava açamaz
velayetleri de alamaz
böyle salak cahil tiplerden akıl almayın nolur ya
görüşmeyi engellemek nasıl olur, atıyorum telefonlara çıkmazsın (çocuklar küçükse mecburen adam seni arayarak görüşme sağlayabiliyordur, o durumlar için)
adresinde bulunmazsın
çocukları kaçırırsın izini bulamaz
göstermiyorum der ve sahiden göstermezsin
bu tarz şeyler yaparsan anca o zaman çocuklarımı bana göstermiyor diye dava açabilir
yoksa öyle keyfinden aramayan insan kalkıp da "ben çocukları aramadım anası da hiç sormadı neden aramadın diye,
beni 78 kere arayıp üstüme düşmesi lazımdı ama o üstüme düşmedi yani hiç çabalamadı" diye bi dava açma gerekçesi yok yani

Gözden ırak gönüldende ırak oluyor erkekler genelde çocuklardan soğuyor hele ikinci evliliği ve yeni çocuk yaparsa hepten boşluyorlar.siz engel olmayın ama zorlada istemeyen insana babalık yaptıramazsınız.farklı şehirlerde olmanızda hem siz hem eski eş hemde çocuklar açısından kötü olmuş.2 haftada 1 adama verip hem dinlenir kendinize özel zaman ayırırdınız hemde çocuklar babalarıyla görüşürdü.anneler evlatlarından kolay kolay soğumuyor ama babalar için aynısı söz konusu değil.
Herkes ektiğini biçer ne diyeyim

çok cahilsin keşke ölsen cümlesi o kadar gerçek ve haklı bir cümle ki
şu alıntıları okuduğum an daha fazla farkına vardım
bunları söyleyen cahil her kimse acilen arkadaşlığını kesmelisin

sen adamın çocuklarla görüşmesini engellemediğin sürece kimse sana dava açamaz
velayetleri de alamaz
böyle salak cahil tiplerden akıl almayın nolur ya
görüşmeyi engellemek nasıl olur, atıyorum telefonlara çıkmazsın (çocuklar küçükse mecburen adam seni arayarak görüşme sağlayabiliyordur, o durumlar için)
adresinde bulunmazsın
çocukları kaçırırsın izini bulamaz
göstermiyorum der ve sahiden göstermezsin
bu tarz şeyler yaparsan anca o zaman çocuklarımı bana göstermiyor diye dava açabilir
yoksa öyle keyfinden aramayan insan kalkıp da "ben çocukları aramadım anası da hiç sormadı neden aramadın diye,
beni 78 kere arayıp üstüme düşmesi lazımdı ama o üstüme düşmedi yani hiç çabalamadı" diye bi dava açma gerekçesi yok yani
Hiç bir şekilde engelleme yok hatta ben diyorum istediğin zaman gel gör diye. Evliyken çocuklarımı sana vermem diyen adam böyle yapınca şaşırıyorum ben de. Beni o kadar sindirmiş ki hala çocuklarımı alır diye korkuyorum. Aslında adamın umrunda bile değilmiş.

X