Hep birlikte eğlenerek zayıflıyoruz

biz elakinom dayız.
n-o-m var ek olarak sizden
ama çok hızlı gidiyorlar . zorlanıyorlar .bugün m e geçmiş .
öğretmen arkaaşan öğredim . m-u-t en son öğrencekleri sesler . sonra yine arkadaşa soracağım . önden gidip sesi göster dedi ama okumada zorlanıyor ki. nasıl göstereyim. yine ses .
Ooo harika biran önce bizde geçsek🤲
Çok tekrar yapıyor öğrenmeyenmi var bilmiyorum bıktı çocuk tekrar etmekten yeni harfe geçmek istiyor bugün okulda çilek yazmış öğretmene vermiş çok beğenmiş öyle dedi evde çok sıkmıyorum okumaları 5 er 10 ar okumuyor sıkılıyor bende dakika tutuyorum öyle seviyor
Bizimkiler de bugün M harfine geçecekler di. Fasikülu istemişti hoca.

Hafta sonu ödevi 2 şiir yazilacakti deftere. Ben söyledim o yazdı 15 dk da bitti.
Bir de kağıt göndermişti o ve hece kitabı 5 er kez okunacakti. Her gün sabah akşam 1 er kez okuttum, pek sıkmıyor ödevler şimdilik bizim kızı. Okulda öğrenmiş olarak geliyor şükür harfleri. Bizim çok çaba harcamamız gerek kalmıyor..
Bir de babası boyle bulmacalar hazırlatip yaptırıyor, öğrendiği harflerle ilgili
Harika bir fikir olmuş safrancım sizde iyi gidiyorsunuz bizim okulda 5 sınıf karantinada 😬korkuyorum bari çoğu harfi öğrenseler
Cok guzel.dusunmus babasi

Biz cok bi çalısamadik . Tekrar falan yaptirma kisminda istikrar yok bizde
Ustune düşeyim ben de
Ogretmen de watsaptan yaziyor. Tekrar edin diye
Ben hic valla.
Israr yok
Zaten cok yoruluyorum diue dusunuyorum
BAbaaya soyleyeyim o gostersin dukkanda ugassin biraz. 5. Sinif ile yogunlastim ben de dönem .basladi baslayali. Deneme de oldular cuma gunu
Sinifta 1. Okulda 12. Oldu.
Kitapcikta dogru işaretleyip kodlamada yanlis yaptiklari olmus . Bir.de.soru kökunu yanlis okuma var bir kac soruda .uygundur , uygun degildir .o kisimdan dolayi hatali sonuca ulasma.yoksa ilk 5 de olurdu
Onumüzdeki maçlara bakacagiz artik
Buyuk oglum da deneme.oldu cuma gunu.
O da iyi gibi
Sözün özü kızcemi ihmal ettim
Maşallah çocuklara çok başarılılar aferin edize iyi sonuç almış👏
Kızcen için çok üzülme cnm eninde sonunda okumayı sökecekler asıl sınavlara başlayınca üstüne düşersin

çok iyi yapmışsın. spora başlamışsın .
ciha iyidir . suya bile atarak kullananları gördüm . suda şişince o suyu kullanıyordu günlük . denedim ben de . çok da beğenmiştim. garip şeyleri severim zaten .

sevdiğin baharat neyse , onunla sebzeni tatlandır aynen

ben tütsülenmiş bi sosis aldıydım.
beyaz lahana yemeğime ondan doğruyordum. az az . onunla sebze enfes hal alıyordu.

sucuklu olabilir. ne bileyim . kajun baharatı var. kullanıyorum. bir de şu aşağıdaki baharatlar işte. bunları kullanıyorum . omlet yapınca bile üstüne serpiyorum. çocuklar da seviyor .
böylelikle sebze yemeyi sevebilirsin . kış geliyor . ıspanak . pırasa , karnıbahar. brokoli. kereviz vs . bu sebzeler çok sağlıklı
Cokkk teşekkür ederimm cok yardımcı oluyorsun aynı zamanda heveslendiriyorsun. Bu baharatları da alıp kullanacağım.
Evet suya atılıyor sabahları suya atıp şisiriyorum yemejten once iciyorum. Ara ogunlerdede yogurda katıp icine elma doğruyorum güzel oluuor bende sevdim ozellikle yogurtlu olanı.
Yemekleri deniyorum dedigin gibi bugün sebze ve corba ağırlıklı yedim. Şuanlık tek sıkıntım abur cubur onlarıda yavas yavas birakmaya calisiyorum yemezsem sanki doymuyormuş gibi hissediyorum birde bu meseleyi halledersem eğer sorunum tamamen ortadan kalkmış olacak

Son düzenleyen: Moderatör:
Maşallah Emire 🧿
Geçen komşularla bir oturmadayiz, 2 komşunun kızı 5. Sınıfta. Okulda deneme sınavı açıklanmış liste geldi watsaplara, birinin kızı 24. Olmuş, diğerini 200 kusuruncu.
24. Olan hangi dersten kaç net yapmış diyor üzülüyor, daha iyi olabilirdi diye.
200. Olan da hiç bakmıyor bile net sayılarina.
Ev hayatlarını da biliyorum, 24. Olan çok ilgili dersleriyle kızının, diğerinin 2 küçük çocuğu daha var, ancak onlarla ilgilenebilir büyüye zaman bulamiyor.

Yani çocukların okul hayatındaki başarısının ailenin de büyük rolü var. Tabiki yüzde yüz ailede bitmiyor, ama yüzde 10 bile katkısı olsa büyük bir oran bu.

Canim senin oğlanlar bursluluk sınavına giremiyorlar değil mi ?
canım ile önemli tabi. yoksa bizimkiler de çok isteksiz . okul da olmadı ya . uzaktan olunca. ama çok yorucu . baba hiç ilgilenmez bizde.ödev ders soru bankası. al de alır getirir kırtasiyeden ama doğru yanlış kontrolu. internet ders videoları . aman yapsın izlesin şeysi hiç yok

yazık 200 üncü.
bizim okulda da 280 kişi girdi sınava. baya da girmeyen var. 100 kişi kadar. zorunlu değil ya

bursluluk sınavına büyük 5. sınıfta girdi. eşim işsiz kaldı 2 yıl . arkadaşının kliniğine gitti yardıma. bi ücret aldı ama az. ve sigortaasız.
öyle olunca emir e 3 kardeş ve benim maaş ile sınava girme hakkı oldu.
kazandı o ilk girdiği yıl. alıyor şimdi . ama kartı bizde. içinde ne var ne yok ilgilenmez. ihtiyaçlarını oradan alırız . giyim ayakkabı . kitap . vs . bazen maaş bitince markette de kullanıyorum aslında

bir de onun parasından hayır yapıyoruz. aylık hayırlarımız oluyor. ya da onun kartına yatanın 3 aylık toplu parasını hayır yapıyoruz.
o şekilde düşünmüştüm . kazanırsa o paradan mutlaka yapalım diye. şükür kısmet oldu.

Ooo harika biran önce bizde geçsek🤲
Çok tekrar yapıyor öğrenmeyenmi var bilmiyorum bıktı çocuk tekrar etmekten yeni harfe geçmek istiyor bugün okulda çilek yazmış öğretmene vermiş çok beğenmiş öyle dedi evde çok sıkmıyorum okumaları 5 er 10 ar okumuyor sıkılıyor bende dakika tutuyorum öyle seviyor

Harika bir fikir olmuş safrancım sizde iyi gidiyorsunuz bizim okulda 5 sınıf karantinada 😬korkuyorum bari çoğu harfi öğrenseler

Maşallah çocuklara çok başarılılar aferin edize iyi sonuç almış👏
Kızcen için çok üzülme cnm eninde sonunda okumayı sökecekler asıl sınavlara başlayınca üstüne düşersin
nasıl seviyorsa oğluş öyle yap tabi pamuk cum.
inşallah sökecek :KK70:

Cokkk teşekkür ederimm cok yardımcı oluyorsun aynı zamanda heveslendiriyorsun. Bu baharatları da alıp kullanacağım.
Evet suya atılıyor sabahları suya atıp şisiriyorum yemejten once iciyorum. Ara ogunlerdede yogurda katıp icine elma doğruyorum güzel oluuor bende sevdim ozellikle yogurtlu olanı.
Yemekleri deniyorum dedigin gibi bugün sebze ve corba ağırlıklı yedim. Şuanlık tek sıkıntım abur cubur onlarıda yavas yavas birakmaya calisiyorum yemezsem sanki doymuyormuş gibi hissediyorum birde bu meseleyi halledersem eğer sorunum tamamen ortadan kalkmış olacak
çok sevindim bak.
1f44f.png

aburcubur deyince benden sorulur .
benim de tek bağımlılığım odur.
bıraktım ama . dönem dönem oldu tekrar geri dönüşlerim .
meyve ve fıstık . kuruüzüm ve bitter çikolata bulunduruyorum evde. çekmecemde
çikolata gofret bisküvi. tek tek almazdım . 10 lu alır koyardım iş yerimde çekmeceye.
ama bunlarla öğlen öğnümü yapardım . yemek yemeden . 2 paket bisküvi ile öğlen yemeği. çok seviyordum ondan dolayı.
bundan da kurtulabilirsin. bir daha markete gittiğinde o reyonlara girme mesela. görmezsen istemezsin.

Ayy knslalah canım benim abir cubur hastasıyım hep zaten bu yüzden kilo aldım ya. Birde su siralar artık bunalıma girdim isimden çıkarıldım yuzumde ergenligimde bile olmayan sivilce bir anda 2 ay önce çıktı gitmek bilmiyor ve yüzümün her yeri kaplı sivilcelerle zaten kilom dedem başa bela hersey ust iste geliuor sanırım sıkıntılardan kacmak adına cok yemek yemeye başladım ve kilo aldım

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hanımlar, ben de aranıza katılmak istiyorum. 2 haftadır diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum. ilk hafta 1,400 kg verdim. bu akşam kontrole gideceğim. Sizinle birlikte motive olmak isterim.

Merhaba hanımlar, ben de aranıza katılmak istiyorum. 2 haftadır diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum. ilk hafta 1,400 kg verdim. bu akşam kontrole gideceğim. Sizinle birlikte motive olmak isterim.
hoş geldin . gel tabi. evli misin. çalışıyor musun . yaşın kaç. çocuk var mı.

kaç kilo vermek istiyordun.

evliyim, çalışıyorum. muhasebeciyim. 34 yaşındayım. 1 kızım var 5 yaşında. ben 65 ve altında olmak istiyorum. yolum uzun yani.

senin fazla kilon yok galiba:halay:
aslında çalışırken vermek daha kolay gibi. pandemi dönemi evden çalıştığımdan ben de kiloları aldım . güncelleyemedim aşağıdaki yeri. şu an 58 kiloyum. ekmek yemeye başladım . hamur işi . çok bi kısıtlamıyorum kendimi.
ama sağlıklı değil işte.
şu an kilomdan memnunum .

senin de aslında yolun çok uzun değilmiş.
gözünde büyütme.
kızına da maşallah:nazar:

1 dilim ekmek yedim şimdi . nescaayfe 3 ü 1 arada ile .
yemek öncesi .
yemeğim de kabak yemeği. zaten hafif.

aslında çalışırken vermek daha kolay gibi. pandemi dönemi evden çalıştığımdan ben de kiloları aldım . güncelleyemedim aşağıdaki yeri. şu an 58 kiloyum. ekmek yemeye başladım . hamur işi . çok bi kısıtlamıyorum kendimi.
ama sağlıklı değil işte.
şu an kilomdan memnunum .

senin de aslında yolun çok uzun değilmiş.
gözünde büyütme.
kızına da maşallah:nazar:

ben de pandemi döneminde evde yapıp yemekten bu hale geldim. sonra da işe girdim, hep hazır yemek, hep dürüm, pide ıvır zıvır. mahvetti beni. şşimdi iş değiştirdim, çok şükür ev yemeği çıkıyor da diyeti uygulayabiliyorum.

ya arada olacak öyle kaçamaklar tabi ki. bütün ömür bunları yemeyen insanlar da var tabi ama iştahlı olmasak kilo problemimiz de olmazdı.

çok iyi güzel harika safran. az öz . maşallah .
nasıl başardın açıkmadın mı.
Eşim akşam üstü durumle geldi eve. Bende yarım yedim, akşam da çorba içerim dedim. Ama şükür acikmadim. Çorba da içmedim.

Bugün evde biraz tarhana çorba biraz erişte var. Ben çorba içerim.
Yanına da geçen bim den uskumru almıştım, bir tane kalmıştı, onu kizartirim evdekilere. Bende çorba salata doyarim inşallah. Bugün hiç yemek yapasim yok, ve evdeki yarımlar bitsin istiyorum.

X