Sabahtan beri agliyorum

Annesine öyle diyince sbir tepsi böreği kendi başına yedi oğlun deseydin sinirlendim ya çok hayvan ğibi davranmış umursamaz kırıcı üzülme canım böyle adamlara bişey yapmamak lazım aç kalsınlar

" O yüzden hepsini yedin ,utanmasan tepsiyi de yiyecektin " deseydiniz ,O size böyle yapıyorsa aynı tavrı siz de takının .İnanın bu hanzolar için ağlamaya değmez aksine silin gözyaşlarınızı şöyle güxel meyve tabağı yapıp oturun tv karşısına tınlamayın kocanızı .

Bak bu konuda var kv hep sorarmı ne yediniz içtiniz diye niye o kadar merak ediyor

Bu olayda garip olan kayınvalidenin ne yediniz? Ne yediniz diye sorup durması bence :)) bizim oralarda "mıttik yedik" derler
Daha beteri de var benim babannem sizin buzdolabınızda hep salam sucuk oluyor tabiki borcunuz olur demişti
Bizim toplumda kvler kendilerine herşeyi hak görüyor ama iş erkekte bitiyor bazen

Tesekkur ederim guzel yorumunuz icin. Evet kayinvalidem de cok usteledi esim de usteledi kotu olmus demekten beter etti

Annesi sizin yemeklerinize karşı eşinizin tepkisini merak ettiği için üsteleyerek sormuş. Eşiniz de annesinin huyunu bildiğinden, belki kıskançlık edeceğinden ötürü çok güzeldi diyememiş yani annesine karşı sizi kötülemesi gerektiğini düşünmüş. Üzgünüm ama durum bu. Ve ben bana bunu yapanla barışmaya çalışmazdım.

Cook guzel yazmissiniz evet ezik gibi agladim bugun butun gun bir sure yemek kahvalti hazirlamayacagim
Eşinizin karşısında dik ve kararlı durursanız daha iyi bi etki bırakırsınız üzerinde. Yani "haa bu kadın ciddi ben kendime çeki düzen vereyim" dedirtmek için karşısında ağlayan zayıf bi profil çizmek yerine daha sert ve istikrarlı durun. Yani sizden özür beklemesi de şaşırtıcı belki de öncesinde siz haklı da olsanız konu uzamasın diye özür diliyordunuz(tahmin yürütüyorum) ordan geliyor bu ego. Bi kere bu egosunu bi dizginlemesi lazım bu da sizin elinizde

Eşiniz düşüncesiz veya annesine senin böreğin daha güzel imaji vermek istemiş. Bu birini överken diğerini gömmek öküzlüktür ama sizin de koluna yapışmanız itmeniz falan da son derece uygunsuz. Ayrıca bu kadar kendinizi paralamanız gereken bir durum da yok ortada, bi daha o böreği yapmazsınız konusu geçince de bu olayı hatırlatırdınız olur biter. Ama ben bu olayı abartmak istedim abarttım derseniz de yanına gidip iyi olalım demeniz son derece abes. Eşim beni itip kaksa ve sonra iyi olalım diye ağlasa ben de kapımı kapatırdım üzgünüm.

Tepkilerinizi net verin yahu, mıyır mıyır olmayın şöyle. Beğenmeyen bütün tepsiye abanıp gömmeyecek, bi zahmet iyisini kendi yapacak. Hatta hep kendi yapacak, sen de ondan bakıp öğreneceksin tabi öğrenecek şey bulursan. :) Bi de beklenen özür gelmeyince ayağına gitmişsiniz adamın, aferin kendisini haklı görüyor şimdi.

Her zaman boyle degilim adetim yeni bitti bu donemlerde com hassas oluyorum ama hassas olmadigim donemde de olsaydim belki bu kadar aglamazdim ama esimin beni rencide etmesi ailesine karsi cok kirilirdim yine
Bir kere kocanız kötü bir şey dememiş, rencide etmemiş.
Sadece övmemiş, aşırı beğendiğini uydurmamış, bunun farkına varın.
Sizin beklentiniz başka, ortaya çıkan ürün başka.
O an ‘ay anneciğin yapsın bundan sonra beraber yiyelim olur mu’ demek yerine, ağlamayı seçmeniz enteresan.

Çokmu duygusalsın? Fazla ağlamışsın sabahan beri bunun için ağlanırmı? Deseydin ya kaynanana öküz gibi yedi bana zor yetti diye. Teli kapayınca kocanada birdaha zıkkımın peki diyip kalkacaktın. Girsin kendisi yapsın bundan sonra. Erkekler kibarlığa gelmiyor lafını söyle gerisini tınlama bile değmez ağlamaya.

Dediğiniz gibi olsa kapattıktan sonra eşinin bozulduğunu görünce aynen bu şekil izah etmesi gerekmez mi. Ama adam hem ağzını bozuyor hem özür bekliyor olay büyüyor yani. O yüzden ben böyle olduğunu düşünmedim. Kaynana gelinin bu lafa bozulacağını tahmin ettiği için üstelemiş gibi geldi bana daha çok

Bana baygınlık geliyo vallahi okurken. Boşan deyince ben linçleniyorum. Yapsın iyisini o zaman paşa hazretleri. Eli kolu yok mu?
Siz neden önünüze gelene boşan diyorsunuz? Gerçekten yorum yapmak için mi yorum yapıyorsunuz? Bu yaşanılan olayda boşanmak mı lazım? İnsan eşiyle tartışamaz mı? En küçük tartışmada boşanasın mı yani? Gerçekten sizi anlamak çok zor.

Daha beteri de var benim babannem sizin buzdolabınızda hep salam sucuk oluyor tabiki borcunuz olur demişti
Bizim toplumda kvler kendilerine herşeyi hak görüyor ama iş erkekte bitiyor bazen
Edep eksikliği. Buna da karışılmaz. Kaynanam da her ay para isterdi, yok deyince 5 çeşit peynir alırsanız olmaz tabi demişti.

Itip kakma olayi esimin agzindan cikan kotu soze karsi tuttum kolundan duzgun konus diye sonradan da odadan kovdum cik masasinda itledim buda beni hakliyken haksiz duruma dusurdu tabi

Nasıl anlaşıldı bilmiyorum yazdığımdan ama burada annesini yüceltmek için eşini gömen bir adam var benim gözümde. Bilinçli olarak yaptığını da söyleyemeyiz muhtemelen annesinin psikolojik baskısı altında hissetti o an. Ve ben adamı suçlu buluyorum zaten haklı çıkarmadım.

Bu olayda garip olan kayınvalidenin ne yediniz? Ne yediniz diye sorup durması bence :)) bizim oralarda "mıttik yedik" derler
Kayinvalide evet fena. Durmadan sormus da sormus. Ibine dibine kadar. Ben olsam adam yoklukta yenir dediginde ondan mi tepsinin dibini goturdun derdim kayinvalidenin de duymasi icin. Kayinvalidenin ki terbiyesizlik. Bir evde hersey piser. Ne yediniz mi diye sorulur mu? Oglu ac mi kaliyor yoklama ceker gibi. Hayir yani akli oglunda ise yapsin bir tepsi borek de gondersin o zaman. Adam da hödük. Ellerine saglik demek cok mu zor. Ince dusunceden anlamayan, karsindaki kirilir mi incinir mi dusunmeyen ince fikirsiz odunun teki. Begenmiyorsa kendi yapsin degil mi.? Soyle adamlarin da totosunu kaldirmamak lazim aslinda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…