Spor ve Sağlık İçin Motivasyon Taktikleri

Merhaba ben antidepresan kullanıyorum. Çok fena halde iştah açıyor tatlı krizleri yapıyor. Daha önce ekmek yenmezken bir öğün dört beş tane yediriyor. Farkında olmadan sürekli yiyorum. Spor yapıyorum düzenli yürüyorum. Su içmeye çalışıyorum. Kahve içiyorum her gün oradan kurtarıyorum kilom dengede kalıyor ama kilo veremiyorum

Merhaba ben antidepresan kullanıyorum. Çok fena halde iştah açıyor tatlı krizleri yapıyor. Daha önce ekmek yenmezken bir öğün dört beş tane yediriyor. Farkında olmadan sürekli yiyorum. Spor yapıyorum düzenli yürüyorum. Su içmeye çalışıyorum. Kahve içiyorum her gün oradan kurtarıyorum kilom dengede kalıyor ama kilo veremiyorum
Merhaba insülin direnci olabilir Canım tatlı krizlerine neden olur bence bir endokronoloji uzmanına görünün

Merhaba yeniden,

Üzgünüm, burayı boşladım. Açıkçası başlarda gerçekten net erişimim olmayan bir yerdeydim, sonraysa internetim olduğu halde bu siteye girmek istemedim. Kendimi kötü hissediyordum.

Çünkü motivasyonumu kaybettim.

1,5 yıla aşkın devam eden motivasyonum, spor düzenim, beslenme rutinim bozuldu.

Evimde uzun süre kalan ve bu tür konularda ("Spora ne gerek var?", "Boşuna çaba"... gibi sözlerle) negatif enerji yayan bir misafirim vardı (kayınvalidem) ama suç sadece onun değil. O varken düzenime uyamadım ancak o evine döndükten sonra kaldığım yerden devam edebilirdim. Etmemeyi kendim seçtim.

Hiç bozulmayan bu düzenime duyduğum inancı kaybettim; sabırla ve sadakatla sürdürdüğüm sistemi bozdum.
Kilo ve fiziğimde bir kayıp ya da kazanç olmasa da; kendime verdiğim sözleri tutamamanın utancı içindeyim.
Başkalarına verdiğim motivasyonları kendi üzerimde uygulayamamanın suçluluğunu yaşıyorum.
Burayı takip edenleri, belki de yazdıklarımı okumaya en çok ihtiyaç duydukları anda, yaz ayında yarı yolda bıraktığım için de çok çok üzgünüm.

Ama bir sır vereyim; beni spor konusunda en çok motive eden, buraya yazı yazmaktı.
Yazı yazarken araştırma yapar; bu sayede bir taraftan da kendimde uygulayacağım yeni hareketler, yeni tarifler, yeni ipuçları bulurdum.
Şimdi ise 1,5 yıllık emeği çöpe atıyormuş gibi hissediyorum, üstelik bunu değiştirecek enerji ve gücü içimde bulamıyorum.

Umarım benim bu istikrarsızlığım hiçbiriniz üzerinde kötü etki yaratmamıştır. Umarım eski yazılara bakarak dahi motivasyonunuzu korumuş ve sağlık yolunda yürümeye devam etmişsinizdir. Bense bir süre daha kendimi toparlamaya çalışacağım, belki sonbahar başlangıcı her zaman olduğu gibi bu sefer de beni motive eder.

Takip eden herkese sağlıklı günler dilerim.

Canım bazen hepimiz böyle oluyoruz. Takıntı haline getirmemek lazım. Eskiden bende bu konularda çok takintiliydim. Ya hep, ya hicciydim. Bunun bana çok stres yaptığını farkedince yavaş yavaş takıntılarımdan kurtuldum.
Senin bedeninin ve ruhunun böyle bir bosvermislige ihtiyacı varmış, iyi olmus bence. Bedenimiz, ruhumuz bize her şeyi fısıldıyor aslında ama biz bu hızlı dünyaya yetişeceğiz derken kendi iç sesimizi bile duymaz hale geliyoruz.
Için hazır olduğu zaman sana işaret verecektir .

Japon nefes tekniğini duyan var mı? Adamın biri bununla 2 ayda 13 kilo verdiğini iddia etmiş . Tabi ben sadece onunla olduğuna inanmıyorum ama düzgün nefesin insana iyi geldiği konusuna katılıyorum. Kendimce rutin oluşturdum. 15 dakka plank 8 dakka squat yaparak isinip sonra yarım saat kadar kum torbası dövüyorum. Stresimi azaltiyor ama açıkçası icimdeki umutsuzluk ve bunalım çok fazla. Diyetime dikkat edemiyorum. Tekrar başkalarıyla ortak hareket edip motive olmaya ihtiyacim var

Japon nefes tekniğini duyan var mı? Adamın biri bununla 2 ayda 13 kilo verdiğini iddia etmiş . Tabi ben sadece onunla olduğuna inanmıyorum ama düzgün nefesin insana iyi geldiği konusuna katılıyorum. Kendimce rutin oluşturdum. 15 dakka plank 8 dakka squat yaparak isinip sonra yarım saat kadar kum torbası dövüyorum. Stresimi azaltiyor ama açıkçası icimdeki umutsuzluk ve bunalım çok fazla. Diyetime dikkat edemiyorum. Tekrar başkalarıyla ortak hareket edip motive olmaya ihtiyacim var
Yağ yakarak incelirsin canım.. Spor proğramın içine mutlaka 30 dk kardiyo ekle.
Üstelik hayatından şekeri çıkarmadığın sürece fitt olman imkansız..!!

Merhaba yeniden,

Üzgünüm, burayı boşladım. Açıkçası başlarda gerçekten net erişimim olmayan bir yerdeydim, sonraysa internetim olduğu halde bu siteye girmek istemedim. Kendimi kötü hissediyordum.

Çünkü motivasyonumu kaybettim.

1,5 yıla aşkın devam eden motivasyonum, spor düzenim, beslenme rutinim bozuldu.

Evimde uzun süre kalan ve bu tür konularda ("Spora ne gerek var?", "Boşuna çaba"... gibi sözlerle) negatif enerji yayan bir misafirim vardı (kayınvalidem) ama suç sadece onun değil. O varken düzenime uyamadım ancak o evine döndükten sonra kaldığım yerden devam edebilirdim. Etmemeyi kendim seçtim.

Hiç bozulmayan bu düzenime duyduğum inancı kaybettim; sabırla ve sadakatla sürdürdüğüm sistemi bozdum.
Kilo ve fiziğimde bir kayıp ya da kazanç olmasa da; kendime verdiğim sözleri tutamamanın utancı içindeyim.
Başkalarına verdiğim motivasyonları kendi üzerimde uygulayamamanın suçluluğunu yaşıyorum.
Burayı takip edenleri, belki de yazdıklarımı okumaya en çok ihtiyaç duydukları anda, yaz ayında yarı yolda bıraktığım için de çok çok üzgünüm.

Ama bir sır vereyim; beni spor konusunda en çok motive eden, buraya yazı yazmaktı.
Yazı yazarken araştırma yapar; bu sayede bir taraftan da kendimde uygulayacağım yeni hareketler, yeni tarifler, yeni ipuçları bulurdum.
Şimdi ise 1,5 yıllık emeği çöpe atıyormuş gibi hissediyorum, üstelik bunu değiştirecek enerji ve gücü içimde bulamıyorum.

Umarım benim bu istikrarsızlığım hiçbiriniz üzerinde kötü etki yaratmamıştır. Umarım eski yazılara bakarak dahi motivasyonunuzu korumuş ve sağlık yolunda yürümeye devam etmişsinizdir. Bense bir süre daha kendimi toparlamaya çalışacağım, belki sonbahar başlangıcı her zaman olduğu gibi bu sefer de beni motive eder.

Takip eden herkese sağlıklı günler dilerim.
Cok güzel bir söz okudum yorulduysan pes etmeyi değil dinlenmeyi dene diye :)

Sen harika birisin, motivasyonlarin bana olduğu kadar bircok kisiye ilham verdi, sen insanlarin ruhuna dokundun.

Sen demiyor muydun tekrar tekrar başlamak motiveyi bozar, o yüzden kaldığım yerden devam ediyorum diyin diye..

Sen de kaldığın yerden devam ediyorsun, edeceksin mutlaka et.

Sadece fizik değil, hani senin hayallerin vardi. Dinc saglikli fit anneanne babaanne olacaktın hic yorulmayacaktin sağlık sorunu çekmeyecektin. Bunları nasıl olur da bir kenara atabilirsin?

Fizigind3 bozulma olmaması bile büyük bir motivasyon nedeni bence. Bitanecik bedenin sana nankorluk etmemis.

Ne olur ama ne olur kaldigin yerden devam et.
Çünkü her sey cok guzel olacak :)
Leithia Leithia

Günün Motivasyonu: Günü Kurtar!

Vazgeçmenin neye benzediğini biliyorum,
Bu kez pes etmeyince olacakları görmek istiyorum!
2jDbyA.jpg

Herkese merhaba,

Genelde bu konuyu takip edenlerde aynı sızlanma olabiliyor,
"Bu kez olmadı, yine ipin ucunu kaçırdım
ama söz veriyorum, pazartesiden itibaren çok katı bir şekilde uyacağım diyetime."
ZY80WG.jpg

Bugün ise bu pişmanlık dolu kelimeleri geride bırakacağız.

Yeniden başlamak yok!

Daha önce de yazdığım bir benzetme vardı,
"Ne de olsa diyeti bozdum, artık istediğimi yiyebilirim" demekle,
"Telefonum yere düştü, ne de olsa kırıldı artık" diyerek telefonun üzerinde tepinmek aynı şey.
B8qkEp.gif

Zararın neresinden dönerseniz, kâr.

Bugün bozdunuz mu? Olsun.
İnsanız, hata yapabiliriz.
Günün kalanını kurtarın.
jB9oLm.jpg

Salı günü kaçamak mı yaptınız? Olsun.
Çarşamba günü geri dönün programınıza.
Tüm haftayı zararla kapatmak yerine, hasarı en aza indirin.
E3XZbZ.jpg

Kaldığınız yerden devam edin.
1 haftadır spor yapmıyor musunuz,
Araya bir şeyler girdi de program bozuldu mu,
Belki de uzun zamandır spor yapmıyorsunuz.
mEQnd0.jpg

Olsun.
"Bugün kendim için ne yaptım" sorusunu yanıtlayın, yeterli.
Takip etmeniz gereken spor programının 1. gününü kaçırdınız diye tüm haftayı silip atmayın.
2. günden devam edin.
D3QaEv.jpg

Yalan yok, bu iş uzun sürecek.
Ama size "İstediğiniz kiloya varmak 1 yıl alacak" deseydim,
1 sene çok uzun deyip pes etmeyi mi seçerdiniz?
Ve 1 sene sonra da aynı şekilde görünmeyi?
88VJk7.jpg

Yoksa "Bu kez vazgeçmek yok" diyecek misiniz?
1 sene sonra "İyi ki pes etmedim" diyebilecek misiniz?

Seçenek belli.
Vazgeç ve olduğun yerde say.
Ya da inatla devam et, kendine kendini kanıtla!
Y4YAMZ.jpg

Hayat, "rahat olmaktan" vazgeçtiğiniz anda başlıyor.

aXV6jQ.gif

Paylaştığınız bazı fotoğraflar anoreksiyaya davet çıkarıyor maalesef. umarım görür de kaldırırsınız, bir aydır girmemişsiniz. gerçekten çok rahatsız oldum, hastalıkla motive olunmaz. (son giften önceki foto mesela)

X