Yeni bir yola girmek üzereyim...

Umarım oğlu pişman olur da koşar. Kaynanaya da agzının payı verılmıs olur. Temennim kaynananın istediğinin olmaması yönünde. Gelip giderek, kavga ederek, ayrılmayı dusunerek kaynananın istediğini yapmamalı konu sahibi. Tabi eşiyle onlarsız mutlularsa. Tek sebep onlarsa çabalamalı düşüncesindeyim.
Bugün eşimin gözündeki o ateşi gördüm dilinden çıkan o kötü sözleri duydum 9 yildir ilk defa bir kavgada bu kadar canım yandı

Umarım oğlu pişman olur da koşar. Kaynanaya da agzının payı verılmıs olur. Temennim kaynananın istediğinin olmaması yönünde. Gelip giderek, kavga ederek, ayrılmayı dusunerek kaynananın istediğini yapmamalı konu sahibi. Tabi eşiyle onlarsız mutlularsa. Tek sebep onlarsa çabalamalı düşüncesindeyim.
Onlardan uzak olsak belki mutlu olurduk

Ben de o yuzden çabalamanızı önerdim. Tabi çeken sizsiniz çekene daha zor. Dinleyen empati kursa da sizin hissettiklerinizi hissedemez. Durumunuz da yokmuş belkı daha imkanlı bir yere taşınabilirsiniz. Bu sayede onlardan da uzaklaşırdınız. Ben aynı şehirde olmadığım halde benim kv-kp köle yerine koymaya çalıştı beni. Aynı şehirde olmayı düşünmek bile korkunç gelir hep bana. Bu yüzden uzak olmaya çabalayın dedim. Belki bi anlık gafletti. Bizimki de bazen patavatsızlaşıyor birilerini görünce. Daha alıngan oluyor yalnızken sert çıksam ses etmeyen insan başkalarını gorunce alınganlasabılıyor. Eşinize hak vermiyorum ama onlar yuzunden alıngan davranmıs olabılır. Kendısıne bosanmak ıstedıgınızı soyledınız mi peki?

Ben de o yuzden çabalamanızı önerdim. Tabi çeken sizsiniz çekene daha zor. Dinleyen empati kursa da sizin hissettiklerinizi hissedemez. Durumunuz da yokmuş belkı daha imkanlı bir yere taşınabilirsiniz. Bu sayede onlardan da uzaklaşırdınız. Ben aynı şehirde olmadığım halde benim kv-kp köle yerine koymaya çalıştı beni. Aynı şehirde olmayı düşünmek bile korkunç gelir hep bana. Bu yüzden uzak olmaya çabalayın dedim. Belki bi anlık gafletti. Bizimki de bazen patavatsızlaşıyor birilerini görünce. Daha alıngan oluyor yalnızken sert çıksam ses etmeyen insan başkalarını gorunce alınganlasabılıyor. Eşinize hak vermiyorum ama onlar yuzunden alıngan davranmıs olabılır. Kendısıne bosanmak ıstedıgınızı soyledınız mi peki?
Eşim bosacagim defol dedi zaten alınacağı bir durum yoktu ki
Bana herkesin içinde merhametim olmasa bende 10 kere evlenirdim dedi
O an cevap vermedim ama kriz geçirecektim lavabo ya gidip ağlamaya başladım sonrasını biliyorsunuz zaten

Her zaman eşime sizinkilerle aynı şehirde olsaydık şimdiye boşanmıştık derim kendisi de hak verir. Tekrar denemek gibi bir durumunuz olursa daha uzaga gıtmeyı deneyın, en azından çocugunuz için. Abim yengeme bir sey dese annem de ben de yengem bir sey demeden kızarız. Mükemmel insanlarız diye değil bu. Bencil olmamak lazım. Yapıcı olmak lazım. Ne desem ne desem... hep boş. Anlamayana kendını yırt yaranamazsın seninkiler de öyleymiş malesef

Eşim bosacagim defol dedi zaten alınacağı bir durum yoktu ki
Bana herkesin içinde merhametim olmasa bende 10 kere evlenirdim dedi
O an cevap vermedim ama kriz geçirecektim lavabo ya gidip ağlamaya başladım sonrasını biliyorsunuz zaten
İsteyen herkes 10 kere evlenir. Bunu dile getirmek karaktersizliğin göstergesi. Evlenip boşanmak maharet olarak algılanıyor sanırım o sulalede. 10 sene nasıl dayandınız ona şaşıyorum. Bir şeyler sebep oluyor dayanmak için ama kendimizi heba ediyoruz. 3 aydır görüşmezken aranız nasıldı eşinizle

İsteyen herkes 10 kere evlenir. Bunu dile getirmek karaktersizliğin göstergesi. Evlenip boşanmak maharet olarak algılanıyor sanırım o sulalede. 10 sene nasıl dayandınız ona şaşıyorum. Bir şeyler sebep oluyor dayanmak için ama kendimizi heba ediyoruz. 3 aydır görüşmezken aranız nasıldı eşinizle
Eşimin dayısı ilk eşinin üstüne 2 defa evlendi üstelik kadınlar çalışıp dayıya baktılar ondan böyle oldular
Bende susacağım sandılar
9 yıl hep evladım ve yuvam için sabrettim ama bunu kaldiramam

Eşimle aram iyiydi ama ilk zamanlar ki değildi tabi

Eşimin dayısı ilk eşinin üstüne 2 defa evlendi üstelik kadınlar çalışıp dayıya baktılar ondan böyle oldular
Bende susacağım sandılar
9 yıl hep evladım ve yuvam için sabrettim ama bunu kaldiramam
Alışmışlar boşanmalara. Evliliği flört gibi görüyorlardır. Uyuşmazsak ayrılırız zihniyeti. Gündüz avukata gidecekseniz biraz da olsa uyuyun. Ağrılarınız daha da artar. Sebepsiz ağrılar bende de var ve evlendikten sonra çıktı. Hep stresten bunalmaktan oluyor. Kafam rahatsa ağrım daha az ya da yok. Sizin de oyledır tahminen. Kendinizi daha fazla üzerek agrıların artmasına neden olursunuz. Bunu biliyorsunuzdur zaten. Çocuğunuz için dayanmaya çalışın zor ama çabalayın.

Alışmışlar boşanmalara. Evliliği flört gibi görüyorlardır. Uyuşmazsak ayrılırız zihniyeti. Gündüz avukata gidecekseniz biraz da olsa uyuyun. Ağrılarınız daha da artar. Sebepsiz ağrılar bende de var ve evlendikten sonra çıktı. Hep stresten bunalmaktan oluyor. Kafam rahatsa ağrım daha az ya da yok. Sizin de oyledır tahminen. Kendinizi daha fazla üzerek agrıların artmasına neden olursunuz. Bunu biliyorsunuzdur zaten. Çocuğunuz için dayanmaya çalışın zor ama çabalayın.
Bende de stresten oluyor teşhis konamıyor bende de evlilik sonrası oldu
Oğlum için herşey zaten

(Düzenlenmiştir)

Bugün kayinvalidem bizi çağırdı yemek için ramazanın başından beri defalarca çağırıp iptal etmişti
İstemeyerekte olsa gittim
İlk olay mutfakta kv demle oldu oruç münasebetiyle geç saatlerde uyanmamdan ötürü yat bakalım öğleye kadar dedi durup dururken ses etmedim
2.olay eltim oğlumu ağlatmış oğlum diğer odaya küsüp gitti
O esnada biz içerde oturuyorduk ve eltim muhabbet açtı

Eltimin burnu kırık abisi kırmış kaynimla konuşuyor diye bekarken

Eltim eşini kastederek bana ne dedi biliyormusunuz diye konuya girdi
Eltim: ben senin burun ameliyatı na para vereceğime yeniden evlenirim dedi
Ve devam etti öyle kolay ya evlenmek vs dedi (kaynım o sırada salonda uyuyor )

Kayinvalidem : kolay tabi bak dayınız 2. yle mutlu vs dedi ( eşimin dayisi boşanmadan 2 evlilik yaptı 2.esi gitti vs )
Ben hiç konusmadim
Sonra nasıl oldu bilmiyorum
Eşim : (altının adını söyleyerek)
bizim ailenin yaramazı senin kocan merhametsizi en küçük kaynin merhametlisi benim merhametli olmasam bende 10 kere evlenirdim başıma ne geldiyse merhametimden geldi dedi

herkes gülmeye başladı
Bir kac saniye sonra
bende: taş bana geldi dedim gülerek
Eşimle kaynim diğer odaya geçti
Kv gurur ve kibir içinde sırıtarak bana bakıyor o esnada
ama ben tutamıyorum kendimi ağlamaya başladım
ben lavaboya gidince kaynanam eşimi çağırmış eşimle mutfağa geçtik tartışıyoruz
Tabi kapıyı kaynanam dinliyor camdan görüyoruz
Eşim şaka yaptım dedi sarıldı
Biz çıktık mutfaktan
kaynanam ne dedi bilmiyorum (tek duyduğum ne var böyle dediyse Çocuğu da aglattin zaten dediği)
Eşim yeniden üstüme geldi
ve beni kovdu ben can havliyle oğlumu kapıp çıktım
Bana çocuğu alacağız senden diye bağırıp kapıyı içerden kitlediler

Beni asla kabullenmediler eşya düğün ve yapılmadı gibi birşey eşyalarımı ikinci elden borçla aldık

Şimdi bana sıkı bir avukat lazım böyle süründurmek istiyorum
Şimdi eşyalarımı topladım
Konya ya ailemin yanına gideceğim
Çalışmıyorum param yok barodan ücretsiz avukat verirler mi ?
Oğlum 3 saattir ağlıyor baba diye en son bitkin düşüp uyudu
Oğlum için ne yapabilirim ?
Şaka mı bu.yuva bozmak bu kdar kolay mı yahu

eşiniz zengin değil orta halli but adamsa süründürcem diye boşa yormayın kendinizi ne manen ne de madden... baro avukatıyla halledin boşanma işini... her şey oğlum için demişsiniz ama önce kendiniz için uğraşın siz iyiseniz oğlunuz da iyi olur... bu evlilikten kurtulursanız eminim o kronik ağrilardan da kurtulursunuz ... bir iş bulup çalışıp evladınızla beraber bir düzen kurun

eşiniz zengin değil orta halli but adamsa süründürcem diye boşa yormayın kendinizi ne manen ne de madden... baro avukatıyla halledin boşanma işini... her şey oğlum için demişsiniz ama önce kendiniz için uğraşın siz iyiseniz oğlunuz da iyi olur... bu evlilikten kurtulursanız eminim o kronik ağrilardan da kurtulursunuz ... bir iş bulup çalışıp evladınızla beraber bir düzen kurun
İnşallah

X