2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Hic muhallebi denemedim pirin unuylami yaptin kimisi irmigi suyla kaynatip kapatinca icine meyve karistiriyo netten baktigim tariflerde
Cnm siyez unuyla yaptım (bebeklere verilip verilmediğinden emin değilim ) içine 2 ölçek mama kattım birazda havuç püresi tadı süperdi ama yemedi

Kızlar yaptığınız sebze çorbası kombinasyonunu paylaşır mısınız lütfen bide kullandığınız sebzeleri nereden temin ediyorsunuz ben elimden geldikçe organik bulmaya çalışıyorum ama çok sınırlı

hayırlı cumalar kızlar benim kızımın pazartesi dişi cıktıgını fark ettim parmagımı koyupta anladım erken cıkarmıs olduk artik saglikla huzurlu diş cıkarmak umuduyla

Kızlar cidden artık çok çaresiz durumdayım oğlum hiç olmadığı kadar huysuz uyuyamıyor ve kendini sürekli oraya buraya atıyor uykusunda ağlıyor bildiginiz dişten sebep mi bilmiyorum uykusu olup uyuyamadığ icin de daha sa huysız oluyor uyku düzeni oturan bebeğimin uykusu tamamen bozuldu

Bende aynı durumdayım kızım 15gündür o kadar huysuzki gece çığlık çığlığa ağlıyor sadece 8dakika uyuyup tekrar ağlıyor sabaha kadar böyleyiz çok yoruldum sinirlerim bozuldu artık ne yapacağımı bilmiyorum

Kızlar cidden artık çok çaresiz durumdayım oğlum hiç olmadığı kadar huysuz uyuyamıyor ve kendini sürekli oraya buraya atıyor uykusunda ağlıyor bildiginiz dişten sebep mi bilmiyorum uykusu olup uyuyamadığ icin de daha sa huysız oluyor uyku düzeni oturan bebeğimin uykusu tamamen bozuldu
Canim gozun aydin geliyor inciler bende doymuyomu diye 6 ayi doldurmasina 1 hafta varken eke basladim sonra bir baktik beyazlik ikiside cikti sukur ama ben pertim uykusuz geceler huysuzluk kusma hepsi oldu sukur asiya denk geldi ates olmadi calpol verdim
Cnm siyez unuyla yaptım (bebeklere verilip verilmediğinden emin değilim ) içine 2 ölçek mama kattım birazda havuç püresi tadı süperdi ama yemedi
Ahh onlar cok secici bende simdi 2 tatli kasigi yogurda 1 cay kasigindan az pekmez koydum yedi
Kızlar yaptığınız sebze çorbası kombinasyonunu paylaşır mısınız lütfen bide kullandığınız sebzeleri nereden temin ediyorsunuz ben elimden geldikçe organik bulmaya çalışıyorum ama çok sınırlı
Bu konuda bende muzdaribim kizlar az oluyo beceremiyorum zaten tek yaptigim havuc ve patates kup dogradim hasladim blendarladjm mecbur ezilmio yemio sonra cay suzgeciyle suzdum aksam 1 cay kasigi bile yememistir belki

Canim gozun aydin geliyor inciler bende doymuyomu diye 6 ayi doldurmasina 1 hafta varken eke basladim sonra bir baktik beyazlik ikiside cikti sukur ama ben pertim uykusuz geceler huysuzluk kusma hepsi oldu sukur asiya denk geldi ates olmadi calpol verdim

Ahh onlar cok secici bende simdi 2 tatli kasigi yogurda 1 cay kasigindan az pekmez koydum yedi

Bu konuda bende muzdaribim kizlar az oluyo beceremiyorum zaten tek yaptigim havuc ve patates kup dogradim hasladim blendarladjm mecbur ezilmio yemio sonra cay suzgeciyle suzdum aksam 1 cay kasigi bile yememistir belki
Benim kızım yeme konusunda çok istekli haftaya ise basliyacagim bı öğün yiyebiliyor olması lazım

İşe başlayıp iş iş yerinde sütsüt sağıp eve getirip bebeğe verme işini nasıl yapıyorsunuz günde kaçkaç öğün yiyor saat kaçta eve dönüyorsunuz

Hemen paylaşayım canim. Kabak semizotu maydanoz havuç bezelye taze fasulye buharda pişirip üzerine zeytinyağ. Benim sebze çorba kombinasyonum bu. Yakında içine patateste ekleyeceğim. Kabak havuç maydonoz büyük market reyonundan alıyorum. Semizotu taze fasulye ve patatesi sitenin ufacik bir topraginda yetiştiriyorum. Un irmik buğdayı da büyük marketlerin organik reyonundan alıyorum.

en son yaptigimin icine patates,taze fasulye,kabak,bezelye tanesi,beyaz sogan koydum.benim kayinvalidem koyde yasiyo bahcesinde ne varsa gonderiyor.onun gonderdikleriyle yapiyorum genelde.

kizlar bu arada ben tarhana corbasi veriyorum doktorumuzun onerisiyle.bebekler icin ozel yapiliyo baharatsiz.kahvaltilik satan yerlerde oluyor genelde.icinede hippin organik ekmegini aldim 1 tanede ondan pitikliyorum.bizimkinin masallahi ne versen yer.

kizlar bu arada ben tarhana corbasi veriyorum doktorumuzun onerisiyle.bebekler icin ozel yapiliyo baharatsiz.kahvaltilik satan yerlerde oluyor genelde.icinede hippin organik ekmegini aldim 1 tanede ondan pitikliyorum.bizimkinin masallahi ne versen yer.
Sizinki kaç aylık tam olarak tarhana bakliyat olunca ben vermiyordum

Kızlar 6.ay açısında banyo yasak mı
Bugun yaptirdim yasak dediler 2 gun

Kızlar merhaba bebeğim5.5 aylık. Bir haftadır meme reddi yalıyıruz:KK43: su içirmek için biberon verirsem iyice memeyi reddeder diye korkuyorum. Siz suyu nasıl içiiriyorsunuz??? Kaşıkla mı?? Bir de d vitamini sağlık ocagının berdipini mi kullanıyorsunuz?? İçinde bir madde varmış zararlı. Sizin önerdipşniz d vitamini var mı??
Ocean kullaniorum ben
Kızlar aranızda meme reddi yaşamış olan var mı?? Çok çaresizim bana yardım eder misiniz??
Brnm oglum dogdugundan beri reddediyo 3 gun istahli emiosa 4 gun savasiyo
Dogumevlerinde emzirmeye yardim icin uzmanlar var. Hic bekleme.git

BEN de doktorumun dediklerini yazayim

6 AY için

Meyve: elma armut şeftali uzum kayisi serbest cam rende posasi ile ver

Ben file de almıştım onunla da vereceğim inşallah

bi de klasik herkesin
Yaptığı irmik meyve karışimi var bi de onu denerimmı

Sebze patates havuç kabak maydanoz brokoli ıspanak kereviz semizotu küçük soğan (gaz yapar diye ben geç vereceğim) pirinç kırmızı mercimek zeytinyağı serbest

Ve tabii ki yogurt. İlk gün 2 3 kaşık sonra arttırma ve 100 150 cc ye ulaşma
100 cc bi çay bardağı

Kefir de ilk izinli besinlerden
Sebzelerde ilk izinli besinlerde sarimsakda var diye biliyorum bir dis sarimsakla yapilan sebze corbasi ve puresi gibi.hatta sarimsak bebeklerde dis cikarma agrilari icin de kullaniliyor.
Yinede ilk dr onayi alin tabi.

Kızlar merhaba bebeğim5.5 aylık. Bir haftadır meme reddi yalıyıruz:KK43: su içirmek için biberon verirsem iyice memeyi reddeder diye korkuyorum. Siz suyu nasıl içiiriyorsunuz??? Kaşıkla mı?? Bir de d vitamini sağlık ocagının berdipini mi kullanıyorsunuz?? İçinde bir madde varmış zararlı. Sizin önerdipşniz d vitamini var mı??

Ben şimdilik suyu kaşıkla veriyorum. D vitaminine Wellcare ile başlamıştık, öyle de devam ettik. Devit 3ün içerisinde Bha diye bir katkı maddesi var fakat doktorlar bu konuda 2ye ayrılıyor, kimi zararlı diyor, kimi de izin verilir ölçüde kullanıldığı için zararsız olduğunu savunuyor.

B Badekuti cnm birde bişey sormak istiyorum. İlaçlara başladığımızdan bu yana burnu çok akmaya başladı. Bu normalmi sizde de böyle oldumu?
Oğlum sabah uyandım bir iki okurdu iki gün sonra rutin kontrolü vardı küçük olduğu için erkene çekiyim dedim bi gittik bronşit olmuş çok başiymiş. Doktorum bir iki saat içinde bile oluşmuş olabilir dedi akıntı olmadı oğlumda hiç sadece öksürük . Benim oğlumun besin alerjisi var.alerjik bebeklerde bronşite çok kolay yakalanıyor ne yazık ki .......

Oğlum sabah uyandım bir iki okurdu iki gün sonra rutin kontrolü vardı küçük olduğu için erkene çekiyim dedim bi gittik bronşit olmuş çok başiymiş. Doktorum bir iki saat içinde bile oluşmuş olabilir dedi akıntı olmadı oğlumda hiç sadece öksürük . Benim oğlumun besin alerjisi var.alerjik bebeklerde bronşite çok kolay yakalanıyor ne yazık ki .......
Çok geçmiş olsun canim. Bebislerimizi Rabbim korusun...

Ben şimdilik suyu kaşıkla veriyorum. D vitaminine Wellcare ile başlamıştık, öyle de devam ettik. Devit 3ün içerisinde Bha diye bir katkı maddesi var fakat doktorlar bu konuda 2ye ayrılıyor, kimi zararlı diyor, kimi de izin verilir ölçüde kullanıldığı için zararsız olduğunu savunuyor.
Teşekkür ederimcanım. Meme reddi yaşıyoruz ne yapacagımı bilmiyorum. Bineronla su verirsem iyice memeden kopar diye korkuyorum

X