2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Teşekkür ederimcanım. Meme reddi yaşıyoruz ne yapacagımı bilmiyorum. Bineronla su verirsem iyice memeden kopar diye korkuyorum

Biberonla vermemen iyi olur canım, bazı bebekler ayaktayken emiyormuş, geçen gün bir emzirme danışmanı öneriyordu, ayakta biraz sallanarak emzirmeyi bir dene istersen

Arkadaşlar ben doğumdan sonra kızım 4 aylik olduğu gün ilk adetimi oldum ramazanlikta ondan sonra olmadım 51 gün oldu adet olmadım neden acaba adet olmadım diye sıkıntıya giriyorum

Kızlar 4gundur kızıma sebze corbasi veriyordum çırt cirt tuvaletini yapan çocuk bugün hiç yapmadı napsam yaa endişelendim yapar dimi

Kızlar 4gundur kızıma sebze corbasi veriyordum çırt cirt tuvaletini yapan çocuk bugün hiç yapmadı napsam yaa endişelendim yapar dimi
ben corbasina mutlaka zeytinyagi koyuyorum birde aksam ustunr dogru kayisi yada armut ezip veriyorum.bagirsaklarini yumusatsin diye.dene istersen.

Oğlum sabah uyandım bir iki okurdu iki gün sonra rutin kontrolü vardı küçük olduğu için erkene çekiyim dedim bi gittik bronşit olmuş çok başiymiş. Doktorum bir iki saat içinde bile oluşmuş olabilir dedi akıntı olmadı oğlumda hiç sadece öksürük . Benim oğlumun besin alerjisi var.alerjik bebeklerde bronşite çok kolay yakalanıyor ne yazık ki .......
Gecmis olsun canim simdi nasil. Benimkindede oksuruk vardi ama surekli degil dr da cigerlerinde hisirti var dedi hastalik belirtiside yok tekrar gorecek bronsit olunca nasil oluyo.korkuyorymda bekledikce kotu olursa diye
ben corbasina mutlaka zeytinyagi koyuyorum birde aksam ustunr dogru kayisi yada armut ezip veriyorum.bagirsaklarini yumusatsin diye.dene istersen.
Kapatinca koyuyorsun demi peki ne kadar koyuyorsunuz
Hatta bana günde 4 5 fazla geldi ama o da normaldir heralde :)
Benimkide oyle :)) oda babasina cekmis ii sindiriyoo. Yesaaa bu arada noruyorsun minnak nasil. Sicaklarla araniz nasil

Cnntksm Cnntksm gunaydin,evet pisirdikten sonra koyuyorum.olcuyle koymuyorum acikcasi goz karari dokuyorum.
Gunaydin canim benim bende koyayim yogurt corbasi yapmistim bugun verirken isiticam ya iliyinca az koyabilirim demi birde nane kullaniyormusunuz. Birde neler veriyorsunuz benim kiz memeci tokluktan eki yemiyoda :))

Gunaydin canim benim bende koyayim yogurt corbasi yapmistim bugun verirken isiticam ya iliyinca az koyabilirim demi birde nane kullaniyormusunuz. Birde neler veriyorsunuz benim kiz memeci tokluktan eki yemiyoda :))
aynen iliyinca verecegin corbanin miktarina gore goz karari dokebilirisin.ben henuz yogurt corbasina baslamadim ama bizim doktor yogurt corbasi ver dedi.ben sabahlari tahilli kasik mamasi yapiyorum yanina pekmez(kan damlasini vermiyorum) yumurtanin sarisi (8/1le basladik suan yarisini veriyorum) labne peynir veriyorum. ogleden sonra ya sebze corbasi yada tarhana corbasi yapiyorum (bebekler icin ozel tarhanalar var ondan aldi)aksam ustu yogurt ve meyve veriyorum.ama benim kizin masallahi var kilosuda iyi ne versen yiyor.ve normal biberon mamasina devam ediyorum.tarhanin icinde tek baharat var oda nane :))herkesin gorusu degisebilir belki ama ben veriyorum.bazen meyve karisiminin icine bile tahilli mamadan koyuyorum.ozellikle yulaf dedi doktor.yemeyen cocukda zordur cok kolay gelsin sana

aynen iliyinca verecegin corbanin miktarina gore goz karari dokebilirisin.ben henuz yogurt corbasina baslamadim ama bizim doktor yogurt corbasi ver dedi.ben sabahlari tahilli kasik mamasi yapiyorum yanina pekmez(kan damlasini vermiyorum) yumurtanin sarisi (8/1le basladik suan yarisini veriyorum) labne peynir veriyorum. ogleden sonra ya sebze corbasi yada tarhana corbasi yapiyorum (bebekler icin ozel tarhanalar var ondan aldi)aksam ustu yogurt ve meyve veriyorum.ama benim kizin masallahi var kilosuda iyi ne versen yiyor.ve normal biberon mamasina devam ediyorum.tarhanin icinde tek baharat var oda nane :))herkesin gorusu degisebilir belki ama ben veriyorum.bazen meyve karisiminin icine bile tahilli mamadan koyuyorum.ozellikle yulaf dedi doktor.yemeyen cocukda zordur cok kolay gelsin sana
O mama nasil canim hazirmi nasil yapiyorsun bende vermiyorym demiri

Kızım yaptı kakasını ama hiç eskisi gibi değil rengi kıvamı değişmiş sanırım artık hep böyle olacak ek gıdadan dolayı anne sütü gibi olmayacak
Canım sana birşey anlatayım ek gıdaya geçtikten sonra ilk kakasini yaptığında, esim beni çok endişeli bir şekilde çağırdı. Bak bak kakasina bak nasıl katı, birşey mı var diye sordu. Bizde hemen doktoruna sorduk tabi. Yani su gibi olan kaka , bildiğin kakaya dönüştü. Fotoğraf attık doktorumuza normal dedi. Doktorunuzla iletişim halimdeysen at fotosunu için rahatlasın :) Kakalar artık bildiğin kaka ve acaip kokuyor :)

hippin tahilli kasik mamasi organik.pwekmezi suyla sivilastiriyorum mamaya ekliyorum canim

Ohh yarasi n minnosa pirinc unu aldim narketten suyla pisirip pekmezde koyabilirim heralde yarin bir deneyim. Oda bende deneye deneye alisacaz

Kızlar size birşey soracağım. Pekmezde şeker varya, bebeklere de şeker önermezler. Ama dolaylı yoldan pekmezle yemiş oluyor rafine şekeri sakıncası yok mu bunun. Ben mı yanlış biliyorum

Ekleme yapıyorum :) Netten yapımına baktım şeker konmadan direkt meyve şekeriyle tatlanıyor anladigim kadariyla :)

Son düzenleme:
X