2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Ya biri gizli gizli çocuğuma bal şekerli su falan vericek diye aklım çıkıyo ya sürekli aynı şeylerden sıkıldım artık dün babannem çaya batırdım emziğini nasıl emdi dedi şaka yaptığını söyledi umarım şakadır eşim dangozuda akşam gelmiş şeftali sürsek mi azıcık ağzına dedi kaynanamlar şekerli su vermenin peşinde vallahi illallah ettim artık ben anlatamıyorum daha çok küçük diye çileden çıkıcam en sonunda
Biz erzurumluyuz.kars erzurum yöresinde bebek çok ağladı mı sancısı var diyip şerbet içerirlermiş.senjn kaynis de karslı sanırım.genler durtukluyor tabi.Sakin dinleme boşver

Kizlar kullanan varmi bilmiyorum ama alacak olanlara bende bir tavsiyede bulunayım el pompalı burun aspirstoru cikmis cok basit ve cok uygun otri bebe 28 tl gibi birsey bu yari fiyatına kullanması cok kolay ve guzel de cekiyor
canım bununla çekmeden önce bişey sıkıyo musun burnuna ?
kurumu çekiyosun

geçen hafta bi arkadaşım doğum yapmıştı çocuğun banyo yaparken fotoğrafını gönderdi düştü mü göbeği ki yıkıyosunuz dedim
büyükler öyle uygun gördü dedi 😱
ki bunu diyen istanbulda çok büyük bi firmanın finans bölümünde çalışan biri
ya ne demek büyükler öyle uygun gördü sen doğurdun o çocuğu senin söz hakkın yokmu diyorum
annemle kv ilgileniyolar diyo
ben doğurdum naparsa yapsınlar der gibi 🥶
değişikkkler

Canım B bskscl ciğim de olmasa nerde bu Karamel diyen yok :KK20:
Beni geçtim, kahvelerimi de mi özlemediniz a dostlar :sinirli:

40 sayfa falan okudum da geldim, hastalara şifa dertlilere deva, bebişlere huzurlu uykular sağlıklı kilolar, annelere sütlü memeler dilerim..

Bizde yoğun geçiyor günler gezmeler tozmalar lunaparklar falan.. :KK49:

O zaman bi’ kahve? ☕

Biz de memleketteyiz merkezde durmadı bizim bebe gittik köye bi uyumalar bi rahatlamalar🙃 ama şimdi şöyle bi düzen kurdu bigün kötü gazlı duramıyo uyuyamıyo bigün rahat 3 saat uyuyor. Ben de şaşırdım. Neyse bugün dönecez inşallah. Düzenimizi kurarız artık😍 köyde internet çekmediği için ben de yazamadım ama hepsini yavaş yavaş okudum.

Kızlar bir şey takıldı kafama🤔
Sütümü sağdım buzdolabında yarım saat bekledi ,ısıttım ve içirdim 40 mm arttı
Dökmek istemiyorum dışarda oda sıcaklığında artan sütü içirebilir miyım 3 saat içerisinde 👀
Senin için geç bir cevap olacak ama dün medikalparkın emzirme politikasın da gördüm. Sonuçta bu bilgi bize hep lazım. Eritilen süt 24 saat buzdolabında saklayabilirmiş.
Sesli güldüm sanki onu hamile bıraktık kısmına 🤣
Siz kayınvalidelerinizi anlattıkça gidip benimkinin elini öpesim geliyor bu arada :rolleyes:
Görücü usulü oldu evliliğim önce onu gördüm beğendim kocamdan daha iyi anlaşıyoruz kendisi ile :KK53:
Valla ben de çok severim kaynanamı. Annemden iyi bakıyo bana desem. Arada farklı düşüncelerimiz olsa da o mesala d vitamininin ha yaptığını düşünüyo ben veriyorum. Ya da gaz damlasını gereksiz görüyo. Söler ama diretmez hiç👍 Misal yol çıkacaz bugün diye erkenden kalkmış börek çörek yapıyo. Annemin hayatta aklına gelmez ya da yorma kendini amaaan yolda yeyin der🤦‍♀️ İyi kadın yani kısaca
Açıkcası sebep söylenmedi biz de anlamadık crp diye bi değer yüksek çıktı enfeksiyon durumunda olduğu söylendi. Çocuk doktorumuz kardeşim gibi olan arkadasım ayrıntılı konuşabildim ama o ga gerekçe gösteremedi. Bazen sebep olamayabiliyormış ve geç ve zor doğumlarda görülebiliyormuş dışardan bi enfeksiyon kapma durumu olmasa da🤷🏼‍♀️ Biz de dikkat ettik annene babanne hariç kucağına alan olmadı ama onlar da kültürlü insanlar öpmediler bile Allah için.
1 hafta durumu da şöyle antibiyotik başladığı için tedavi süresi 1 hafta imiş zaten. İlk gün cok kötü idim cok ağırıma gitti yoğun bakımda yatacak oluşu durup durup ağladım ama Allah öyle bir sabır kuvvet veriyor ki cok şükür kendinden kötüleri görüp böyle şükrediyorsun haline beterinden korusun diye dua ediyorsun. :KK200:
Crp kandaki enfeksiyon değeri canım. Çok geçmiş olsun bir an önce düşer bebişinle kavuşursun inşallah

Eklentiler

• 5FD5A3AF-9135-4175-82A4-E2F01A40F22D.png
    5FD5A3AF-9135-4175-82A4-E2F01A40F22D.png
    263,8 KB · Görüntüleme: 28
Günaydın acil yardım kızlar!
Tek göğsüm inanılmaz şişmiş ve sertleşmiş şu anda ağrı da var. Çocugun ememiyor süt gelmiyor süt sağma makinesi de çok az çekiyor resmen damla damla sonra duruyor. Duşa girip sıcak suyun altında masaj yaptım. Acile gitsem bişey yaparlar mı? Yada başka çaresi varmıdır bunun 😥

Günaydın acil yardım kızlar!
Tek göğsüm inanılmaz şişmiş ve sertleşmiş şu anda ağrı da var. Çocugun ememiyor süt gelmiyor süt sağma makinesi de çok az çekiyor resmen damla damla sonra duruyor. Duşa girip sıcak suyun altında masaj yaptım. Acile gitsem bişey yaparlar mı? Yada başka çaresi varmıdır bunun 😥
Yaşadığın şeyin adı mastit acile gitmelisin daha fazla ilerlemeden

yaw ben anlamadım dertleri ne yani yok şekerli su yok emziğe bişey batırıp yedirme hepsimi aynı olur
bekleyin az daha şurda kaç ay kaldı
anne istemiyosa burunlarını sokmak niye anlamıyorum ya yapmayın diyosa yapmayın işte
Olur mu canım çıldırtmak için uğraşıyorlar resmen beni ya 1.5 aylık çocuk günah değil mi midesi ne bağırsakları ne daha? Anlatamıyorm ki

Bence farkındalığı da arttı bunların. Ben de sancılanınca öyle böyle tutturuyordum ya daha bi istemiyor itiyor ağlıyor. Geçen aya göre daha az tutuyor yani.
Ben doğduğunun ikinci günü verdim ağzına daha körpe idi oyüzden tuttu sanırım 😂

Ben hiç uyandırmıyorum. Ne kadar saat geçmiş olsa da. Uyurken ememiyor. Sabah da birini emip diğerini bıraktı almıyor. Bize zor tabii ama uyanıp emince yine düzeliyor. Zaman geçtikçe süt üretimi daha da dengelenir sen de rahatlarsın.

Canım kiloyu etkileyen pek çok etken var bence. Uyandırıp emzirmedim ben. Bazen tek meme aldı. İkinciyi almadı. Diyet yapıyor gibi. Endişelendim tabii. Kaybolan kiloyu bilmiyorum ama doğum kilosu üzerine ilk ay 1 kilo aldı. Çok da endişe etme. Ben olsam uyandırmam. Uyusun da büyüsün yani..
Kafa şekli konusunda ben de çok hassasım, ilk bebekte hiç dikkat etmedim. Sırt üstü istediği sekilde yatti sonra bi baktık kafasının arkası dümdüz olmus sonra her gün belli aralıklarla bir sağa bir sola yatırdım, yanlara yan yatırma yastıkları havlular filan koydum düzeldi hafiften var yamukluk o da saçla kapanıyor. İlkinde acemilik oldu. Kafa sekli de belli bir zamandan sonra kolay kolay düzelmiyor dikkat etmekte fayda var
Canım ben de senin gibiydim, ilk 4-5 gunum böyle geçti. Sonra hastaneye gittiğimizde emzirme odasındaki bı anne alarm kurup kızını emzirdiğini söyledi. Ben de kendimi o an sorguladim inan. Sonra alarm kurmaya başladım, resmen ayakta uyuyarak emzirdigim ve faydasını gördüm çok şükür. Henüz 1-2 gündür gece alarm kurmuyorum biraz dinleneyim diye. Tabiki kilo tek başına bı ölçüt değil, sağlıklı olsunlar bütün yavrularimiz en önemlisi o

Ben 3 saat sonraya mutlaka alarm kürüyorum. Ama çok şükür artık kendisi 2-3 saat sonra mızırdanıyor ya da direkt uyanıyor. O muzurdanmaya başlayınca bekliyorum pusuda devam ederse hemen alıyorum kucağıma önce damla sonra meme. Çok şükür kilomuz çok iyi.

kafa şekli olayına gelirsek ayyy ben ne uğraştım ya 🤦🏻‍♀️😂 her yatışta diğer tarafa gelsin ve her defasında yüzü dışarı baksında kontrolüm altında olsun diye beşiğin bir baş kısmına bir ayak kısmına yatırıyordum ben başının altına çok inçe battaniyesi var onu katlayıp koyuyordum artık sürekli ordan oraya taşıyamayınca her iki tarafa da ortamını yapmıştım 😂😂😂 ama misal tamamen yanında olacaksam bu kezde tam sırt üstü koyuyordum. Öyle durması içinde bir takım şeyler yapıyordum tabi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Bir süre sonra istediğim ilaçlama gelince serbest bıraktım artık kendisi bir aapa bir sola bir tamamen tavana bakar şekil koyuyor nasıl isterse.

Canım ben öncesinde veriyorum. Dr günde max 8 kere verebilirsin dedi

Banadailk doktor emzirme öncesi ver dedi, en son gittiğinde yanlış kullanmışsın iyice emzir enson fincana biraz süt sağ damlayı damlat içir dedi. Ama mantıken daha süt barsaklara gitmeden enzimin gitmesi gerekmezmi? Buda kusmaları azaltmazsa gaviscon verecek doktor.

Banadailk doktor emzirme öncesi ver dedi, en son gittiğinde yanlış kullanmışsın iyice emzir enson fincana biraz süt sağ damlayı damlat içir dedi. Ama mantıken daha süt barsaklara gitmeden enzimin gitmesi gerekmezmi? Buda kusmaları azaltmazsa gaviscon verecek doktor.
Canım emzirmeden önce ver bence

X