2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Günaydın acil yardım kızlar!
Tek göğsüm inanılmaz şişmiş ve sertleşmiş şu anda ağrı da var. Çocugun ememiyor süt gelmiyor süt sağma makinesi de çok az çekiyor resmen damla damla sonra duruyor. Duşa girip sıcak suyun altında masaj yaptım. Acile gitsem bişey yaparlar mı? Yada başka çaresi varmıdır bunun 😥
İlk günler bende de olmuştu, sağlık ocağındaki ebe lavabo tıkanıklığı açmak için elimizle yaptığımız basıncı yapmamızı söyledi. Duşa girdim, sıcak suyun altında eşin göğsüne lavabo açar gibi basınç uygulayın, çıkınca da hemen sağ ki biriken süt çıksın. Bende çok işe yaramıştı

Ah canım karamelim insta dan bakıyorum sana ve bal ogluslarina.Bu ara ben taziye,ishal kusma vs....😕Kahveyi kuru halde üzerine limon sıkarak tüketiyorum :kusmuk:
Geçmiş olsun canımcımm hemen patates haşla bizde en çok işe o yarar.. Kola gazoz vs ve patates. Şifa olsun hemencik geçsin inşallah.
Instadan stalkla beni bebeyim 🥰♥️

Tuhaf kadinmis canim bu arada 3 kucuk afacanla nasil idare ediyosun nasil oyaliyosun buyukleri canim
Aslında onlar birbirlerini oyalıyorlar beraber oynuyorlar.. bir şekilde idare ediyoruz yani 1 ile 2 çocuk arasındaki fark çok ama 2 ile 3 sanki aynı gibi yani ilk haftalar tabi zordu. bebek sürekli emmek istediği için ama simdi elhamdulillah düzene girdi ve bebek yokken ikisiyle ne kadar yoruluyorsam şimdi de aynı yoruluyorum..ama tabi bebek kolay rahat bir bebek maasallah onun etkisi cok.

Bu arada hala hastanedeyiz oğulcuğumla ve kayınvalidemle:anne:
Cok şükür enfeksiyon değeri ciddi bir şekilde düşmüş Salı günü yeniden bakılacak duruma göre Çarşamba taburcu olacağız başka bi sıkıntı olmazsa :dua: dualarınıza talibim. Cok şükür halimize ama bebeğimi istediğim zaman koklamayı özledim 3 saatte bir bir saatte emziriyorum altını değiştirip gazını çıkarıp sevip bırakıyorum ama doyamıyorum:anne:
Geçmiş olsun Allah şifalar versin

Ben çileden çıkmış bulunuyorum kızlar.Annem kızıma resmen kıskanmayi öğretiyor.Cocuk kıskanmıyor zorlamı.Hadi sen de bebek ol hadi seni kundak yapalım sana da eldiven takalım gibi türlü çeşit saçmalıklar.Oysa ki kızımın aklına bile gelmiyor kardeşini çok seviyor.Ben emzirirken yanında oturup başını öpüyor.Ola ki bazen sert bir hareket yapsın bilmeden annem hemen içinden kıskanıyor kiskanmiyo degil diyor.O kıskanmayj bilmiyor daha küçük anne diyorum anlamıyor.Kizim gerçekten cok sevgi dolu bir çocuk vurmayı kıskanmayj bilmez her şeyi paylaşır parkta tanımadığı çocuklarla bile.Kardesi ağlasa hemen yanıma koşuyor annede kardeşşş koş diye.Ama yok illa çocuğa kıskançlık aşılayacaklar.Annemlerin kapının önü sağ sol her yer park kızı götürdüm parka.Baktim annem oğlanı annen seni attı gitti mi aman da aman diye seviyor.Deli olucam.Babam desen kız balkona çıktı dün çok soğuktu hırka giydirdim hırkayı çıkarmış baktım babam diyo ki çıkarma kızım anne seni döver.kiz da şaşkın saskin bakiyo tabi dovmek ne demek bilmiyo ki.Baba ben onun tırnaklarını kesmeye korkuyorum ne biçim cümle o diyorum suçlu oluyorum.Topladim çocukları geldim evime.Boylesi daha iyi.

Ben çileden çıkmış bulunuyorum kızlar.Annem kızıma resmen kıskanmayi öğretiyor.Cocuk kıskanmıyor zorlamı.Hadi sen de bebek ol hadi seni kundak yapalım sana da eldiven takalım gibi türlü çeşit saçmalıklar.Oysa ki kızımın aklına bile gelmiyor kardeşini çok seviyor.Ben emzirirken yanında oturup başını öpüyor.Ola ki bazen sert bir hareket yapsın bilmeden annem hemen içinden kıskanıyor kiskanmiyo degil diyor.O kıskanmayj bilmiyor daha küçük anne diyorum anlamıyor.Kizim gerçekten cok sevgi dolu bir çocuk vurmayı kıskanmayj bilmez her şeyi paylaşır parkta tanımadığı çocuklarla bile.Kardesi ağlasa hemen yanıma koşuyor annede kardeşşş koş diye.Ama yok illa çocuğa kıskançlık aşılayacaklar.Annemlerin kapının önü sağ sol her yer park kızı götürdüm parka.Baktim annem oğlanı annen seni attı gitti mi aman da aman diye seviyor.Deli olucam.Babam desen kız balkona çıktı dün çok soğuktu hırka giydirdim hırkayı çıkarmış baktım babam diyo ki çıkarma kızım anne seni döver.kiz da şaşkın saskin bakiyo tabi dovmek ne demek bilmiyo ki.Baba ben onun tırnaklarını kesmeye korkuyorum ne biçim cümle o diyorum suçlu oluyorum.Topladim çocukları geldim evime.Boylesi daha iyi.

Allahım bu ne saçmalık ya iyi yapmışsın çocuğun psikolojisini bozacaklarmış 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Benimde en gıcık olduğum konu o. ben seni seviyorum onu sevmiyorum o kaka yapiyor guya kiskandirmayalim diye cocugun gozunde kotu sevimsiz bi hale sokmaya calisiyorlar halbuki kızım cok seviyor kardeşini

Geçmiş olsun canımcımm hemen patates haşla bizde en çok işe o yarar.. Kola gazoz vs ve patates. Şifa olsun hemencik geçsin inşallah.
Instadan stalkla beni bebeyim 🥰

Canım geçti çok şükür.Tedbiren patates haşlayıp yiyeceğim.😋Kahve hep ise yarıyor ishalde bile 😂Kahvemizi eksik etme Karamel im biz istemeyi unutsak bile 😘

Ay hepsi aynı canım ya hepsi inan ki.Benim kv ler fecaat o konuda.Kendi ailem de çok iyi sayılmaz.Kiskanmiyor seviyor kardeşini diyorum.Hııı bi dur hele o farkında değil daha.Bi farketsin nasıl kıskanır.Oglum kıskansa vursa kardeşine millet rahatlayacak nasıl bir mantıksa çözemiyorum.😕
O poklu sen temizsin o çirkin sen güzelsin o küçücük sen kocamansin.Ne biçim cümleler...

Benimde en gıcık olduğum konu o. ben seni seviyorum onu sevmiyorum o kaka yapiyor guya kiskandirmayalim diye cocugun gozunde kotu sevimsiz bi hale sokmaya calisiyorlar halbuki kızım cok seviyor kardeşini
Ben daha doğmadan uyardım.Sakin çocuklardan birine seni çok seviyoruz onu az o güzel sen çirkin falan demeyin diye ama yok ya anlamıyorlar.Yapmayin etmeyin dedikce yapıyorlar.Sonra da cocuk ne anlayacak diyorlar.Anlamaz olur mu ya bal gibi anlıyor.

Ay hepsi aynı canım ya hepsi inan ki.Benim kv ler fecaat o konuda.Kendi ailem de çok iyi sayılmaz.Kiskanmiyor seviyor kardeşini diyorum.Hııı bi dur hele o farkında değil daha.Bi farketsin nasıl kıskanır.Oglum kıskansa vursa kardeşine millet rahatlayacak nasıl bir mantıksa çözemiyorum.😕
O poklu sen temizsin o çirkin sen güzelsin o küçücük sen kocamansin.Ne biçim cümleler...
Aynen canim ya daha neler neler.En son vallahi biz iyi bu günlere gelmişiz dedim.Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum.Resmen çocuk ağlasın kardeşine vursun istiyorlar.Ben o küçük sen büyüksün sen ablasın laflarına bile karşıyım.Onlar kardeş büyüğü küçüğü yok.ne gerek var ayrıştırıp çocukların birbirlerine farklı hissetmesine neden olmaya.Ama ben bu kadar hassasken onlar boyle yapiyor iste bardak tasti cildirdim resmen.Hele küçük erkek kardeşim oyun oynarken kızıma oyuncak paketi mi neyse acmak icin sanirim isir isir diyo.Dolunay ısırmıyo tabi bu isirmayi bilmiyor diyo.Yahu ogretme diyorum iyi bir sey zannetcek kardesini sagi solu isircak iyi mi olacak diyorum anlamiyo inadina yapiyo.kucuk dedigime bkma 21 yasinda.Bir benim küçüğüm beni anlıyor.O da napsın bayram tatili diye gelmişti elinden geleni yaptı dolunayı oynattı metehani uyuttu gazını çıkardı ayağında salladı.En son çıktım geldim o bile abla boşver çocukların herşeyden değerli sen cok iyi bir annesin dedi.Onun dışında diğerleriyle uzunca bir süre görüşmem o derece

Ben daha doğmadan uyardım.Sakin çocuklardan birine seni çok seviyoruz onu az o güzel sen çirkin falan demeyin diye ama yok ya anlamıyorlar.Yapmayin etmeyin dedikce yapıyorlar.Sonra da cocuk ne anlayacak diyorlar.Anlamaz olur mu ya bal gibi anlıyor.
Bende her seferinde ikaz ediyorum canim 🤦‍♀️

Çok şükür kiskanmiyorlar, bizimki de kardeşini seviyor o hıçkırınca kardeşini taklit ediyor emziğini biberonunu getiriyor, aslında yaş aralığının az olması iyi oldu diyorum ne olduğunu anlamadan ikisi de büyümüş olacak. Bu arada bize de bazen dede aynı şeyi yapıyor hemen uyarıyorum baba kıskançlık yapar dikkat edelim kıyas yapmayalım diye..

Günaydın Meylenciğim, ben artık ciddi tepküker vermiyorum, ben yasakladıkca daha cazip hale geliyor ilk bebeğimden biliyorum. Biraz da gelenekçi ailelerimiz ne dersek diyelim. Çok kafana takma bazı şeyleri görmezden gel. Biraz da ego yapıyorlar biz kaç çocuk büyüttük, bilmiyoruz mu diyorlar. Çok da şaaapmamak lazım :deli:

Oh hem gez toz hem de eve tıkılmış gariban bizlere kız :duduk:
Hadi kaffe içip barışalım :KK37:

Compengciğim acile git canım mastit olmuşsun
Canım bi çok geleneğe uydum zaten Bi banyo bide bu konu hassas noktam esirgeyen korkan aman ellenmesin aman mikrop kapar pimpirikli değilim ama bu konuda cırlarım yani

X