2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Maşallah subanallah
Şuan kaç cm canım 80 vardir heralde 😊
Rota asisini yaptirmicam

sağol teyzesi. 70 günlük oldu bugün daha 65 cm.

sakıncası yoksa neden yaptırmak istemediğini öğrenebilir miyim? biraz pahalı bi aşı çünkü, gerek var mı bilemiyorum. sigortamız var ama karşılayıp karşılamadığından emin değilim.

sağol teyzesi. 70 günlük oldu bugün daha 65 cm.

sakıncası yoksa neden yaptırmak istemediğini öğrenebilir miyim? biraz pahalı bi aşı çünkü, gerek var mı bilemiyorum. sigortamız var ama karşılayıp karşılamadığından emin değilim.
Fiyatini tam bilmiyorum ama

Rota virüsünden sonra 1 hafta ateş kusma olabiliyomuş o hastaliği kontrol atinda geçiriyomuş bebek boylelikle bagisiklık kazaniyomuş

Zaten 3.ayimizda az kilo aldı bebeğim
Bide ateş kusma cok olursa hiç kilo almaz gücsuz düşer diye korkuyorum
Bu yüzden yaptirmak istemedim
(Bebeğim tam 100 günluk oldu )

Rota virüsünden sonra 1 hafta ateş kusma olabiliyomuş o hastaliği kontrol atinda geçiriyomuş bebek boylelikle bagisiklık kazaniyomuş

Canım ben yaptırdım hem rotavirüs hemde menenjiti aynı gün hiç bir sıkıntı olmadı

kızlar merhaba 🙋‍♀️
en son yazdığımda kvden dert yanmıştım. daha sonra bebeğimle evimize geldik ve tek başıma bebeğime bakmaya başladım, o kadar mutluyum ki anlatamam. bebeğim de benden başka kimsede pek durmadığından kvye gitsek yada o bize gelse bile canımın içi annesini istediğinden bas bas bağırarak ağlıyor. yalan değil yaşadıklarımdan sonra benden başka kimsede durmak istemesin diye dua etmiştim 😂😂

benim kızım sizinle de paylaştığım gibi biraz iri doğmuştu yine iri gidiyor. ilk ay 7cm birden uzamıştı, ikinci ay da 6cm uzamış. bu normal mi?
bir de üçüncü ayda yapılan rota aşısını yaptıracak mısınız diye sormaya geldim.

buradaki muhabbeti çok özlemişim. onu farkettim.
Hoşgeldin tekrar bebeğine gönlünce bakmana sevindim ben de tek basıma bakıyorum aşk yaşıyoruz resmen:) yorucu oluyor ama kafa rahatlığı çok güzel bişey :) rota aşısını ben de 3.ay yaptırcam

Rota aşısı hakkında benim doktorumda aynı böyle konuştu. Burada da duyunca rahatladım iyice.

Fiyatınu soranlar olmuş 150 tl civarında 1 dozu. 2 doz olarak yapılıyor 3 ve 5. Aylarda.

Kızlar benim oğlum 3 aylık oldu rota aşısını yaptırdık bu gün şimdilik bi sıkıntı yaşamadık ilaç çok pahalı geldi bize 260 tl vermiş eşim 5. Ayda bi okadar daha verecez sağlık olsun gerisi önemli değil boyu 65 cm kilo 6.500 olmuş iyi dedi hemşire çok şükür bı sıkıntımız yok sizin bebisler nasıllar herkes iyidir inşallah grup çok sessizlesti

Kızlar benim oğlum 3 aylık oldu rota aşısını yaptırdık bu gün şimdilik bi sıkıntı yaşamadık ilaç çok pahalı geldi bize 260 tl vermiş eşim 5. Ayda bi okadar daha verecez sağlık olsun gerisi önemli değil boyu 65 cm kilo 6.500 olmuş iyi dedi hemşire çok şükür bı sıkıntımız yok sizin bebisler nasıllar herkes iyidir inşallah grup çok sessizlesti
Maşallah boyu ve kilosu iyiymiş biz daha 3 aylık olmadık bu ara kıslık alısverişlerle ugrasıyoruz:)) rotayı ben de 3.ay yaptıracağım yan etkileri varmıymış?

Maşallah boyu ve kilosu iyiymiş biz daha 3 aylık olmadık bu ara kıslık alısverişlerle ugrasıyoruz:)) rotayı ben de 3.ay yaptıracağım yan etkileri varmıymış?
Canım daha yanetkisini görmedim ben yarinida atlatırsak bi sıkıntı olmaz artık..çok çabuk büyüyorlar o yüzden 3 6 aylıklar bile anca oluyor 4 5 ay kışlık giydirecem o yüzden 6 9 aylık alıyorum kisliklarini

Canım daha yanetkisini görmedim ben yarinida atlatırsak bi sıkıntı olmaz artık..çok çabuk büyüyorlar o yüzden 3 6 aylıklar bile anca oluyor 4 5 ay kışlık giydirecem o yüzden 6 9 aylık alıyorum kisliklarini
Ben de 6-9 aldım genelde onlar şimdi baya bol 😀 sağlıkla büyüsün kuzucuklar 🙏

Meraba kızlar herkesler terketmiş grubu üzdü bu.
Bizde kalça gelişme geriliği vardı 2.ayda da düzelmemiş pavlik bandaj takıldı bacaklar yana ayrık ve yukarıda hep zorlu bir süreç geçiriyoruz bebeğim cok zor hep ağlıyor meme reddi var güzelce emmiyor hiç ve kilo alımı cok yavas haftada 50 gram anca alıyor küçücük hala. bu streslerle ömrumden 10 sene kısaldı çocuk büyütmek ne zor işmiş böyle 😔

Bizde kalça gelişme geriliği vardı 2.ayda da düzelmemiş pavlik bandaj takıldı bacaklar yana ayrık ve yukarıda hep zorlu bir süreç geçiriyoruz bebeğim cok zor hep ağlıyor meme reddi var güzelce emmiyor hiç ve kilo alımı cok yavas haftada 50 gram anca alıyor küçücük hala. bu streslerle ömrumden 10 sene kısaldı çocuk büyütmek ne zor işmiş böyle 😔
Çok zordur eminim bebeğini o halde görmek ama en azından tedavisi olan bir hastalık bir kaç ay çok zorlanacaksinizdir ama sonrası çok güzel olacak inşallah Allah yardimciniz olsun

Çok geçmiş olsun üzüldüm ne kadar sürecekmiş bu tedavi Allah yardımcınız olsun meme reddi için destek aldınız mı biberonla mı besleniyor?

Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda düzelir miniğine acil şifalar dilerim

Çok geçmiş olsun öncelikle. Tedavi sonucunda iyi olacak inşallah minik kuzun. Aslında herkes burda ama kendi telaşında gibi oldu bebekler büyüyor emmeyi reddediyor sağlık sorunları vs telaşa düştük. Güçlü ol annesi sen ona lazımsın

Merhaba kızlar size bir sorum olacak bebeğimi sabaha karşı yanıma alıp yatırarak emziriyorum 2 gündür birşey farkettim başının geldiği kısım terden başının büyüklüğünde ıslanmış ve dikkat ettim kuruduğunda yer yer kireç lekesi gibi beyaz bir leke bırakmış çarşaf düz renk olduğu için daha belirgin fark ettim böyle birşey yaşayan var mı acaba
birde rota virüsü aşısı yapılırken bir kısmını ağzından akıttı benim cadı sıkıntı olur mu acaba

Merhaba kızlar size bir sorum olacak bebeğimi sabaha karşı yanıma alıp yatırarak emziriyorum 2 gündür birşey farkettim başının geldiği kısım terden başının büyüklüğünde ıslanmış ve dikkat ettim kuruduğunda yer yer kireç lekesi gibi beyaz bir leke bırakmış çarşaf düz renk olduğu için daha belirgin fark ettim böyle birşey yaşayan var mı acaba
birde rota virüsü aşısı yapılırken bir kısmını ağzından akıttı benim cadı sıkıntı olur mu acaba
Merhaba muhtemelen memeden sızan süttür gece farketmiyor insan bizde de oluyor

X