2019 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    250
Merhaba kızlar size bir sorum olacak bebeğimi sabaha karşı yanıma alıp yatırarak emziriyorum 2 gündür birşey farkettim başının geldiği kısım terden başının büyüklüğünde ıslanmış ve dikkat ettim kuruduğunda yer yer kireç lekesi gibi beyaz bir leke bırakmış çarşaf düz renk olduğu için daha belirgin fark ettim böyle birşey yaşayan var mı acaba
birde rota virüsü aşısı yapılırken bir kısmını ağzından akıttı benim cadı sıkıntı olur mu acaba
Bazen süt çok gelir ve yatarak emiyorsa bebeğin burnundan akar muhtemelen burundan akan süt

kızlar ben rota aşısını yaptırcam, bi tanıdığımızın 4 yaşındaki kızı vefat etmişti sebebini bilmiyordum aşı konuşurken söyledi, rota virüsü yüzünden kaybetmiş. daha sonra bill gates belgeselini izlerken görüp daha detaylı araştırdım, 5 yaşın altındaki çocuk ölümlerinin %70inin başlıca sebebiymiş. eşim zorunlu aşı listesine neden girmiyor çok büyük bi oran bu diye düşünüyor. ikimizin de gözü korktu, aşıyı kesin yaptırcam inşallah bi yan etkisi olmaz.

kızlar ben rota aşısını yaptırcam, bi tanıdığımızın 4 yaşındaki kızı vefat etmişti sebebini bilmiyordum aşı konuşurken söyledi, rota virüsü yüzünden kaybetmiş. daha sonra bill gates belgeselini izlerken görüp daha detaylı araştırdım, 5 yaşın altındaki çocuk ölümlerinin %70inin başlıca sebebiymiş. eşim zorunlu aşı listesine neden girmiyor çok büyük bi oran bu diye düşünüyor. ikimizin de gözü korktu, aşıyı kesin yaptırcam inşallah bi yan etkisi olmaz.
İlk kızıma yaptırdım bir dönem salgın gibi bişey oldu arkadaşlarına kıyasla en hafif kızım atlattı komsumun oğlu ve kızı hastanede yattı bir hafta on gün kadar, benim kızım evde atlattı elhamdülillah o yüzden küçük kızıma da. Yaptırdık geçen ay,. Şifa olur insaAllahh kuzularimiza

Merhabalar , oğlum 19 Temmuz’da doğdu. Geceleri sallamadan uyumuyor. Sürekli ayaktayım , kucağıma alıp sallıyorum evi geziyorum öyle uyuyor başka türlü uyutamıyorum. Artık 6 kg oldu bu durum günden güne zorlaşıyor ikimiz için de. Bu alışkanlığı nasıl değiştirebilirim, sizler nasıl uyutuyorsunuz ?

Ben yaptırdım herhangi bir yan etkisi olmadı.

Merhabalar , oğlum 19 Temmuz’da doğdu. Geceleri sallamadan uyumuyor. Sürekli ayaktayım , kucağıma alıp sallıyorum evi geziyorum öyle uyuyor başka türlü uyutamıyorum. Artık 6 kg oldu bu durum günden güne zorlaşıyor ikimiz için de. Bu alışkanlığı nasıl değiştirebilirim, sizler nasıl uyutuyorsunuz ?

benim kızım da 20 temmuz doğumlu, yakın yakınayız. kızım geceleri emerek uyuyor, gündüz de seninle aynı şekilde kucağımda uyutuyorum. çok zor oluyor, omuzlarım bileklerim çürüdü valla. bir de benim kız biraz iri doğdu iri gidiyor. geçen ay kontrolde 6500 çıkmıştı şimdi 7500 gram olmuştur 😑 o yüzden youtubeda pınar sibirsky nin kanalında gördüklerimi uygulamaya başladım, bikaç gündür gündüz uykularına emdikten sonra mayışıkken yatırıp pışpışlayarak uyutuyorum. sana da tavsiye ederim.

benim kızım da 20 temmuz doğumlu, yakın yakınayız. kızım geceleri emerek uyuyor, gündüz de seninle aynı şekilde kucağımda uyutuyorum. çok zor oluyor, omuzlarım bileklerim çürüdü valla. bir de benim kız biraz iri doğdu iri gidiyor. geçen ay kontrolde 6500 çıkmıştı şimdi 7500 gram olmuştur 😑 o yüzden youtubeda pınar sibirsky nin kanalında gördüklerimi uygulamaya başladım, bikaç gündür gündüz uykularına emdikten sonra mayışıkken yatırıp pışpışlayarak uyutuyorum. sana da tavsiye ederim.
7500 mü maşallah sağlıcakla büyüsün 😊 Teşekkürler bakacağım o kanala

Rotayı yaptırdım bende
Ne gerekiyorsa yaptırıyorum
Bebeğimin sağlığı her şeyden önemli
5-7-13. Aylarda menenjit vurulcak
Menenjit için her doktor ayrı birsey soylüyor bizimki 9.aydan sonra dedi
Doğru, ilk kızimda 9 aydan sonra olmuştu şimdi 3. Ayda ilk dozu yapıldı bexsero marka ile başladı, 3-5-7 aylıkken bir de sonradan hatırlatma dozu yapılıyormuş

Ben 6 haftalık hamileyim ilk zaman gittiğimde her şey yolunda dedi ikici gittigim de kalp atışını duymuyor um 1 hafta sonra bakacam dedi bu haftada duymazsa bebeği ya alacağını yada düşük için ilaç vereceğini söyledi siz ce bu durumu yasan varmi aranizda

Ben 6 haftalık hamileyim ilk zaman gittiğimde her şey yolunda dedi ikici gittigim de kalp atışını duymuyor um 1 hafta sonra bakacam dedi bu haftada duymazsa bebeği ya alacağını yada düşük için ilaç vereceğini söyledi siz ce bu durumu yasan varmi aranizda
Yaşamadım ama var böyle şeyler canım. Doğal seleksiyon. Sağlıkla bir gebelik olsa devam ederdi yoluna. İnşallah hayırlı zamanda olsun.

Hanımlar size bişey danisacagim, aranızda mantar sıkıntisi olan oldu mu? İlk kez başıma geldi bir buçuk aydır bı türlü geçmiyor, tam gitti diyorum geri geliyor, ilaç ya da fitil vermedi doktor sadece krem değiştiriyor, nasıl geçer napmali tak dedi artık :KK43:

İkinci bebeğimde 9 haftalik olana kadar bekledik ama kalp sesi duyulmadi ve maalesef alınmıştı, Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin insaAllah herkese

Malesef yaşadım hemde birden fazla. Üzülme vardır rabbimin bir bildigi

Merhaba ben 7+6 günlukken gorundu kalp atisini benim doktorum. Sizin sagliginizi tehdit eden bi durum yoksa bekleyin ben 3 doktor degistirdim benimde bir tanesi alalim dedi ben beklemek istedim özele gidiyorsaniz devlete devlete gittiyseniz bide özele gidin ben inat ettim simdi oglum kucagimda hakkinizda hayirlisi olur insallah 1 doktora bagli kalmayin

X