2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızıma doğum gününde küpe almış teyzesi. Ben de kızım ısrarla kulağını deldirmek istemediği sürece deldirmeyi düşünmüyorum. Küpe yıllarca bekleyip sonra kuyumcuyada değişecek bu gidişle 🤭
Bizde de bekleyen 2 farklı küpe var şuan😅 dediğin gibi büyüyene kadar kalacak sanırım .
Günah yaaaa delme bence😢ben bile kendime deldirdiğimde kaç gün yatamadım üstüne.
Deldirmeyeceğiz diye karar kıldık 🥰
Yine bi hikayeyle geldim 😄 arkadaşımın kızı 12 yaşında kıza hediye küpe aldık takamayız kulakları delik değil dediler. Neyse neden nasıl filan derken bebekken büyüsün isteyince deldirir dedik ama büyüyüp isteyeceği çağda da ya fırsat olmadı ya da korktu yapamadı dedi annesi 🫠
Ben ilk kızımda bebeklik görüntüsünden çıkıp çocuk gibi görünmeye başladığında deldirmiştim. Yakıştıramamıştım bebek haline takı takmayı. Bu beybiye de aynını yapmayı planlıyorum yazın muhtemelen deldiririm. Bir de bebekken ya da küçükken çok hızlı oluyor doku yenilenmesi acı sızı yetişkin gibi olmuyor. Ben sonradan deldirdiklerimi hala tam kullanamıyorum ama küçükken delinenler yara olmuyor
Benim cildime çekmiş kızımın da cildi ,hassas biraz.. Bende yıllar önce 2 kez deldirdim 2.küpe için ama kulak kabul etmedi üzerine ağrı sızı oldu yara oldu çok.kızımda da olur diye çok korktum. Büyüdüğünde kendi deldirsin canı ne zaman isterse 😅

Kızlar kasık fitigindan ameliyat olacağım. Nasıl olucak bebisle bilemiyorum kaldıramamaliyim bir kaç ay annem bakabikcekmi nasıl olur bilemiyorum ya hamilelikten sonra çıktı bu durum yoksa fıtık falan yoktu ayni durumda olan var mi ??

Dua edin çok ameliyat sıkıntı değilde tekrarlamamasi için çok korumam lasim.kendimi

Strepsils pastildi değil mi. Ben onu değil ama çok paastil kullandım hala kullanıyorum. Geçen gün pastil yoktu bal zencefil zerdeçal karabiber tarçın limon karıştırdım o da çok iyii geldi. Hasta mısın?
Evet pastil. Cok cok az miktar oldugu icin anne sutunden gecmez demisler ama dun biraz aklima takildi sonradan. Dabah aksam birer tane almistim. Dun bogazim kotuydu baya bugune gecti cok sukur ya. Dedigin karisim da cok iyi, hatta bizde mesir macunu vardi bi ara boyle paketli seker gibi. Ondan 1-2 tane yiyince hafif kirikligi ya da agriyi hemen aliyordu.

Strepsils pastildi değil mi. Ben onu değil ama çok paastil kullandım hala kullanıyorum. Geçen gün pastil yoktu bal zencefil zerdeçal karabiber tarçın limon karıştırdım o da çok iyii geldi. Hasta mısın?
Ya sen nerdesin ? İyimisinix çoluk çocuk ?

Kızlar kasık fitigindan ameliyat olacağım. Nasıl olucak bebisle bilemiyorum kaldıramamaliyim bir kaç ay annem bakabikcekmi nasıl olur bilemiyorum ya hamilelikten sonra çıktı bu durum yoksa fıtık falan yoktu ayni durumda olan var mi ??

Dua edin çok ameliyat sıkıntı değilde tekrarlamamasi için çok korumam lasim.kendimi
Çok geçmiş olsun .. Seni üzmek istemem ama çocuklu bir evde kendini ağır kaldırmaktan koruman çok zor. Erteleyebilme ihtimalin var mı ? Geçenlerde evde kızımla ikimiz yalnızken altını değiştirmek için eğildiğimde belim kitlendi. Ve ne oturabildim ne kalkabildim acıdan. Çok çaresiz hissettim kendimi. Birkaç gün kucağıma alamadım aldığım zaman ise çok acı çektim .Sanırım fıtık başlangıcı geçmişte çok yük kaldırmamdan dolayı işyerinde. Demem o ki eğer anneciğin gölgen gibi olabilecekse inş kolay geçer senin için .şimdiden gelmiş geçmiş olsun canım

Çok geçmiş olsun .. Seni üzmek istemem ama çocuklu bir evde kendini ağır kaldırmaktan koruman çok zor. Erteleyebilme ihtimalin var mı ? Geçenlerde evde kızımla ikimiz yalnızken altını değiştirmek için eğildiğimde belim kitlendi. Ve ne oturabildim ne kalkabildim acıdan. Çok çaresiz hissettim kendimi. Birkaç gün kucağıma alamadım aldığım zaman ise çok acı çektim .Sanırım fıtık başlangıcı geçmişte çok yük kaldırmamdan dolayı işyerinde. Demem o ki eğer anneciğin gölgen gibi olabilecekse inş kolay geçer senin için .şimdiden gelmiş geçmiş olsun canım
Iste çok düşünüyorum cnm ya annem gelip.kalsa 1 hafta anca sonra beni.goturmek istiycek ben gitsem 1 hafta sonra eşim mizirdancak hep.boyle arada kalmaktan o kadar sıkıldım ki mesela pazartesi gün.almaya gidecem annemler dedi pazar akşamdan alalım pazartesi rahatça git doktora ama.esim.mir mir mir . Bu durum beni.cok.yipratiyor belki de bu yüzden.yoruldu ruhum artık gitmiyor çocukla.yasam anneme gideyim eşim kızıyor evde.durmaliymisizhep annem geliyor bir kaç gün anca evim vat benimde diyor haklı olarak o.kadar sıkıldım bunaldım ki.anlatamam

Kızlar öğle uykusu uyutmada zorlanan var mı. Şu an saat 17 30 hala uyumadı. Böyle günlerimiz çok oluyor. Saat 18 gibi öğle uykusu gibi yatıyor. Gece uykusu bu sefer 1e kalıyor. Bazen öğle uykusu yaptırmadan yatırıyorum bu sefer gece kalkıp oturuyor bünyesi kaldırmıyor tabii onu da. Hiç uyutmasan uyuyayım demiyor bu çocuk 🤷‍♂️

Kızlar balik deneyeceğim bu aksam yer mi bilemiyorum akşam aptamil falan içse bisey olmaz heralde. Kusmasindan korkuyorum malum istahsiz zaten

Kızlar öğle uykusu uyutmada zorlanan var mı. Şu an saat 17 30 hala uyumadı. Böyle günlerimiz çok oluyor. Saat 18 gibi öğle uykusu gibi yatıyor. Gece uykusu bu sefer 1e kalıyor. Bazen öğle uykusu yaptırmadan yatırıyorum bu sefer gece kalkıp oturuyor bünyesi kaldırmıyor tabii onu da. Hiç uyutmasan uyuyayım demiyor bu çocuk 🤷‍♂️
Bizde var cnm. Aynı dediğin gibi 15 ten sonra uyku geliyor uyumazsa sersemliyor. Uyursa iyi 18-18.30 kalkması gerekiyor.kalkmazsa gece uykusu geç saate kalıyor.

15nten sonra uyumazsa öğle uykusu 18-19 gibi uyku geliyor o zaman uyursa yandik gece uyumuyor dedigin gibi uyuması bazen sabahı buluyor ben tabi saçlarım dikeliyor artık perişan oluyorum uyusun diye neden böyle.oluyor öğle uykusu işi anlamıyorum

Benim kız bebek annelerine bir sorum olacak. Biz doktora aylar önce gittiğimizde sormuştum .bebeğimin kulaklarını deldirelim mi ya da deldirebilir miyiz diye. Bana cevap olarak ne gerek var dedi gülerek. Bi bilginiz varmı ya da deldirenler bir sıkıntı yaşadı mı acaba ? Neden öyle dedi soramadım da çocuğu giydirme telaşından😅
Canım bebeğin daha küçükken eliyle tutup çekmeyecek kadar küçükken taktırmak lazım diğer türlü sakıncalı tutup çekebilir kulak memesi zarar görebilir. Psikolojik yönden de beden bebeğin bedeni onar zaman isterse o zaman deldirilmeli.

Ankara ayazında ve bu kadar hareketli bir kızla hiç mümkün değil canım. Bu sabah da veremedik tahlil. Biz poşeti doldurana kadar kız iyileşecek bu gidişle. Bugün çiş yaparken hiç ağlamadı. Bize verilen poşetin yapışkanı kuvvetli, çıkarınca bile yapışkan kısmı derisinde kalıyor, tirnagimla onu temizliyorum bir de. Posetten değil de ben beceremedim bu sefer.
Biz düzen laboratuvarda çiş veriyoruz çok ilgililer. Kız bebeğimiz

X