2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günaydın nasıl oldun yavrum ?
Çok şükür canım, baş ağrılarım geçti.
Bir dahaki kontrol yaklaşana kadar iyiyim inşallah.
Alışverişe başladım yavaştan ve tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.
Şu gereksiz, hiç kullanmadım dediğiniz ve şunu kesin al dediğiniz neler var?

Ay ben hiç birşey almaya başlayamadım yaaa.nasipse gittiğimiz kontrolde biraz gezeceğim mağaza birşeylerde alırım Sen neler aldın

Ay ben hiç birşey almaya başlayamadım yaaa.nasipse gittiğimiz kontrolde biraz gezeceğim mağaza birşeylerde alırım Sen neler aldın
Sizinkiler yaza denk geliyor ama olur da tek parça tulumlardan alacak olursanız fazla almayın. Boy hızlı uzayınca onları giydirme süresi alt-üst takımlara kıyasla çok daha kısa oluyor. Ebebek'ten düz beyaz atlet zıbın ve kısa kollu zıbın alın. Onlar her türlü işinizi görür. Emzirme yastığını ya ben kullanmayı beceremedim ya da kullanışsız bir şey, bence gerek yok buna. Oturmaya başladığı zaman destek yastığı olarak kullanırım belki diye şimdilik ortadan kaldırdım. Birinden bulabiliyorsanız ya da ikinci el kullanmayı sorun etmiyorsanız uygulamalardan bulup Yataş Juno bebek yatağı alın. Gece gündüz, salonda, yatak odasınds hep bunu kullandık ilk 1,5 ay. 3 aya kadar kullanan var. Yüksek olduğu için gece kendi yatağınızda, aranıza alıp yatırabiliyorsunuz. Bayağı iş gören bir şey. Bir de içi oyuk olduğu için anne karnına benziyor galiba ondan rahat ediyor içinde. Sıfırına mümkün değil o para verilmez tabii. Braun PRT 2000 dijital ateş ölçer iyi. Koltukaltından ölçüyor ama klasik eski tiplere göre ölçüm süresi bayağı kısa. O işi kolaylaştırıyor çünkü çok uzun süre tutmanıza izin vermeyecektir muhtemelen. Siz yine yorumlarına bakın tabii. Bir de yatak odasında Osram'ın kumandalı renk ve ayarı değiştirilebilen ampulü vardı bizim. Bebekte bu bayağı iş gördü. En loş haline getirip gece öyle açık tutuyoruz. Uyandığında uykusu çok açılmasın diye son ayara getirmeden 1-2 derece aydınlatıyoruz. Diyelim salonda uyuttunuz odaya getireceksiniz, yine en loş ayarda açarsanız uykusu açılmadan rahatça yerleştirip uykusuna devam etmesini sağlayabilirsiniz. Yenidoğanlarda ışık bayağı kuvvetli bir uyaran. Mustela pişik önleyici krem ve Lansinoh meme ucu kremini baştan almadığıma pişman oldum. Son anda eczaneden neredeyse iki katı fiyatına almak zorunda kaldık ikisini de. İkisi de cidden işe yaradı. İnce müslinlerden bol bol alabilirsiniz. Sadece örtü olarak değil, banyo yaptırırken bile kullanıyoruz. İnce müsline sararak ilk suyu öyle dökünce daha kolay alıştı bizimki, direkt su tenine değince çok irkilmişti

Merhabalar aranıza yeni katıldım öncelikle Rabbim evlat sahibi olmak isteyen herkese hayırlısı ve kolaylığı ile beraber nasip etsin inşallah hamiş olanlara da sağlıkla kucaklarına almak nasip olsun
Perşembe günü için çapa ya randevu aldım eşimde azosperm olması nedeniyle daha dışarıda bir olumsuz tüp bebek gerçekleşti. Devlette yaptırmayı düşünüyorum. Süre ve aşama konusunda bilgi sahibi olanlar yazarsa çok sevinirim.

Amin Allah'ım cümle isteyene nasip etsin eşin azosperm hastası dedin peki sperm cikisiniz tese micro teseyle mi oldu yoksa normal yolla mi oldu devletteki süreci tam biihorum ama Allah'ım seni de sevindiren lerden eylesin

hayrunnisa85 göğüs ucu kremi mutlaka al hatta doğumdan önce başla ben göğüs ucu yarasindan çok çektim ilk haftalar.babynesti alirken saçma gelmişti ama çok kullandim halende kullanmaya devam ediyorum. Kendin için bol bol önden düğmeli pijama al eve çıkınca da kullanmaya devam ediliyor ve sık değiştiriliyor. Bebek için alt üst takimlarin haricinde önü full çıtçıtlı tulumlari çok rahat kullandim halende onlardan alıyorum rahat oluyor. Ozellikle muayene ve aşıya gittigimde çocuğu giydirip soymak rahat oluyor. Bebek bakim çantası,müslin örtü ,ateş ölçer bunlar Lazim zaten.emzirme yastığı ve reflu yatağını hiç kullanmadim reflu yatagini hiç sevmedi oğlum. Ana kucağı çok işime yaradı halen kullanıyorum. Hava nemlendirici işe yaramaz diye düşünmüştüm ama kullanıyorum. Benim aklima gelenlee bunlar

Bu kocayı sapıtıp atcam bennn az kaldıı
Nolduuuu
Canim masallah cok sevindimm öncelikle iyiki reflü yatagi almisim hala onda yatiriyorm bi ara kusmamiz coktu altini bile onda degistm gögüs ucu kremi al ve cidden dogumdan önce basla ne ara yara oluyor anlamiyosn bile patikli tulum cok alma hmn kücültü ve alt üst takimlari daha cok sevdm zıbında 0 3 ay alirsan daha rahat edersn bnce ve pompa dogum sonrasi cok sagım yapma en buyuk hatam o oldu kontrolsuz cogalttm ve basedemdm en iyisi bebek emsn eni sonu gelir o süy yada az oldugunda sagmaliymisim bn meme reddini bide biberona bagliyorm hastanede 2 pk depend aldm hic kullanmdm cikarirken iyi ama takarkrn egilip giyemrdm mesane oedi canbebe cok iyi geldi birde bol bol agiz memdili ve önlük aklima gelenler bunlar

Noldu kız, arkadaşlarıyla dışarı mı çıktı?

Ay herşeye maydanoz çok biliomuş gibi bıktım ya iki çocukla uğraşıorum sanki şimdi bile kavga ettik saça sapan çıcuk uyanıo yavaş yavaş tam aymadan gidiyim mama hazırlamaya dedim geldim ki uyandırmış bangır bangır sevio iyice açıo uykusunu ya nie uywndırıosun dedim diye bana bi ton laf etti kendi uğrqşıcak sanki doğql olarak uyumuo şu an cin gibi otururuz sabaha kadar artık sanki kendi bakıo ya bütün gece sinirlerimizi bozdu ya haklıymış gibi bide bana laf söylüo çovuk oyuncağı sanki bu

Genelde çok biliyorlar. Hiç cevap bile verme, kendini yorduğunla kalırsın. Öyle durumlarda çocuğu oyalayıp uyutabilecekse ona bırak sen git uyu. Een büyük ihtiyacımız uyku

Ben de henüz mağaza gezmedim ama internetten aldım bir şeyler.
Kendime 1 takım pijama, gecelik, sabahlık ve emzirme atleti, çamaşır, çorap falan aldım.
Bebişe 2 tane hastane çıkışı ve 3 tane müslin bez aldım. Ekstra zıbın aldım.
Hastane çantası için bez ve ıslak mendil aldım.
Daha çok eksiğimiz var Tuba, stres olmaya başladım aldıkça. Yetişecek mi acaba?
Bir an önce hastane çantasını tamamlasaydık, gerisi yavaş yavaş alınır.

Juno çok pahalı gerçekten canım.
Mustela ve lansinohu hemen listeme ekledim, indirim yakalayıp almak lazım.
Osram’a bakıcam neymiş.
Braun Prt 2000’i baya oldu alalı, burda duymuştum kızlardan, Covid olduğumuzda evdeki basit bir şey, yetmez diye ondan almıştık, kendimiz için kullanıyoruz. Çok memnunum.
Müslin almaya başladım, kaç tane olmalı peki?

Aaa, düğmeli pijama hiç aklıma gelmedi. Hep lohusa pijamalarına bakıyordum. Hani emzirme özellikli olanlar.
Emzirme yastığını listeye eklemiyorum o zaman, gerekirse alırız.
Hava nemlendiricimiz ve ateş ölçerimiz var.
Bebek bakım çantası hangi marka almalı acaba?

Çok teşekkür ederim canım.
Süt sağma makinesi ablam verecek ama dediğin gibi kullanmayayım hemen.
Patiksiz tulum ya da alt üst bakayım.
Depend’i çok öneren de var, en azından 1 paket alayım diyorum ama hangi beden onu bilmiyorum tam.
Reflü yatağı her bebeğe gerekiyor mu, yoksa kolik falan olunca mı kullanılıyo?

Ah canım yaa.
Bundan sonra uyanınca eşini gönder mama hazırlamaya.
Sen bebekle ilgilen bence.
O kadar haklısın ki, düşünememiş eşin.

Bizim bebisin kusması oluyordu 15 20 dk dik tutup yatiriyoduk ki hala öyle düz yatirinca daha cok kusuyordu reflu yatagi onu bi nebze engelliyor müslin örtü de kundakta cok lazim oluyor cokta cabuk kirleniyor civilin muslinlerini sevmedim ben kucuktu e bebeginkiler daha guzel agiz mendili de muslin aldiklarimdansa penye aldiklarim daha güzel acıkcası

Tamamdır canım, penye ağız mendili de ekledim listeme.
Bize bi e bebek yolu göründü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…