2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
Arkadaşlar merhaba, ben forumda yeniyim. Gebelikte de çok yeniyim aslında :) 6 ay deneyip olmayınca doktora gitmiştik ve klomen kullandık bu ay. Son adetimin başlangıcı 8 nisandı, biz 9 nisanda klomene günde 2 tablet 5 gün sürecek şekilde başladık. Sonrasında yumurta takibi vs derken 27 mayısta yumurtladım (geç yumurtluyormuşum) 9 mayısta evde test yaptım çok çok silik ikinci çizgi vardı, hemen kan verdik ama bhcg 2,46 geldi sonuç. Ben üzüldüm tabi çok düşük olmadı bu ay da diye, ama dün doktorumla görüştüm bir daha bakalım bugün progesteronla dedi. Tam 24 saat sonra 6,22 bhcg , 4,9 progesteron geldi. Sevineyim mi ne yapayım bilemedim doğrusu. Katlanmış olmasına sevindim ama progesteron düşüklüğü bundan önce de vardı yeterince yükselmemiş olması endişelendirdi beni, aynı zamanda pkos ve haşimatom da var. Bir sonraki randevumuz 19 mayısta ama o zamana kadar içim içimi yiyecek doktorum gebesin diyor ama ben hala inanamıyorum, korkuyorum ya kimyasal gebelik vs ise ya da devam etmezse tutunamazsa diye. Son bir haftadır ara ara kramplarım oluyordu hala devam ediyor bir de 4 gündür her sabah 5-6 gibi uyanıyorum. Önce anlayamamıştım gebelikten habersiz olduğum için ama sanırım hormonlardan olabiliyormuş. Benim durumumda olan, fikir belirtebilecek, biraz olsun endişemi giderebilecek biri varsa çok sevinirim. Ben hemen endokrinolojiden randevu aldım yarın için. tiroidlerime bakılsın diye gebe kalırsan ilaca başlarız demişlerdi çünkü. Bir de şimdi bu durum kaç haftalık sayılıyor ve sizce keseyi ne zaman görürüz :) endişeden çatlayacağım stres kötü etkileyecek diye düşündükçe bir de bu yüzden stres yapıyorum

Merhaba. Aranizda hicbelirti yasamayan varmi. Bi gun kalkıyorum midem bulaniyo bi gun hicbisey yok. 1 hafta full belirti vardi simdi hicbisey kalmadi ya.

Merhabalar ben de henüz hamile olduğumu kabullenemiyorum bundan önce bir dış gebelik bir düşük yaşadım bu nedenle stresli ve kaygılıyım ama tecrübem şu ki biz ne yaparsak yapalım o evladın dünyaya geleceği varsa geliyor Allah’a teslimiyetten ve beklemekten başka çaremiz yok adetiniz düzenliyse internette gebelik hesaplama uygulamaları var ama geç döllenmede olabilir doktorunuz keseyi görünce belirler bebeğinizin haftasını Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Merhaba. Aranizda hicbelirti yasamayan varmi. Bi gun kalkıyorum midem bulaniyo bi gun hicbisey yok. 1 hafta full belirti vardi simdi hicbisey kalmadi ya.
Midem bulanıyor sabahları biraz da yanma var göğüs hassasiyetim çok az insan belirti olmayınca da korkuyor ama her gebelik farklıdır hepimizin bünyesi de farklı dilerim herkesin bebeği sağlıklıdır

Bende de şu an arada kısa kısa hafif karın kasık ağrısı ve göğüs büyümesi-hassasiyeti dışında bir şey yok mide bulantısı için daha erken sanırım. İnşallah hiç olmaz

Hayırlı olsun :) öncelikle rahat olun.27 Nisan yumurtlama olduğuna göre muhtemelen adet tarihine daha var o nedenle değerin düşük çıkması normal . Sonuçta spermler 72 saate kadar durabiliyor içeride .Ayrıca ikinci tahlilde artış olmuş.

Haşimato için glutensiz beslenme çok fayda sağlıyormuş bir arkadaşım bu şekilde besleniyor ve çok güzel geldi tahlilleri ama tabi endokrin ile görüşme yapmanız en doğrusu olur.

çok geçmiş olsun öncelikle, çok haklısınız teslim olup dua etmekten başka şansımız yok :) adetlerim çok düzensizdi benim son 6 aydır hep ilaç kullanarak adet görüyordum ilaçsız olamıyordum. Çok korkuttular beni çocuğun olmaz, tiroidin var pkos'un var kilolusun diye. İnat ettim 10 kilo verdim 64 kiloyum şu an, sonra da çok iyi bir doktor buldum ve hayırlısıyla devam ederse klomenle ilk ayda tutturmuş olucaz. Benim ablamın da gebeliği böyle olmuş onun da 7 çıkmış değeri ilk. Sonradan yükseldi geç yumurtladığımızdan dolayı böyle oluyormuş dedi. Bakalım inşallah 1 hafta sonra gittiğimde güzel haberler alırım. İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişleri. Belirtileri de çok takmamaya çalışıyorum kafaya var yok diye. Bazı insanlar bebek 2-3 aylık olduktan sonra anlıyor gebeliğini o kadar belirtisiz geçenler var, dua edelim birbirimize bekleyelim :)

Çook teşekkür ederim :) gluten hassasiyetim de var aslında glutenli gıda tüketince hazımsızlık oluyor aşırı, dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen kaçıyor işte ister istemez içimi rahatlattınız vallahi çok sağolun ❤

Çok zor gerçekten glutensiz beslenmek ama doğru beslenme şekli de o :) hepimizin uyması lazım esasen de işte olmuyor .

Anne olmak isteyen evladını kucağına almak isteyen her kadın dualarımda sizler de öyle belirtiye çok takılma 3. Gebeliğim oluyor 3 ü de birbirine benzemiyor inşallah bu defa sağlıklı olur diye dua ediyorum sadece Allah sabredenlerle beraberdir

Bugün gittim dayanamayıp görünmediii tekrar kan verdim değer bakalım dedi doktor
Merhaba benim de 30 nisan cuma günü 370 çıkmıştı. Çarşamba günü gittiğimde karından görünmedi. Alttan muayenede nokta kadar keseyi gördük. Yarın ya da perşembe keseniz büyük ihtimalle görünür.

Merhaba alttan muayene sizin talebinizle mi yapildi yoksa doktor kendi mi bakıyor? Ben de yarin gidecegim eger karindan gorunmezse alttan bakalim desem doktora abes olur mu onun icin sordum.

Önce karından baktı. Daha sonra müsaitsen alttan bakayım dedi. Benim doktorum öncelikle soruyor. Eğer bir sonraki muayenede alttan bakacaksa hazırlıklı ol diye uyarıyor. Karından görünmezse doktor direkt alttan bakalım diyorlar zaten. Demezse siz rica edebilirsiniz.
Merhaba alttan muayene sizin talebinizle mi yapildi yoksa doktor kendi mi bakıyor? Ben de yarin gidecegim eger karindan gorunmezse alttan bakalim desem doktora abes olur mu onun icin sordum.

Teşekkürler. Gittiğiniz devlet doktoru mu özel mi? Özel icin arastirmam devam ediyor, yarın devlette bakılacak da ondan emin olamadım. Hazırlıklı gideyim ben yine de o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…