Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    82
Merhaba arkadaşlar,
Ben de nasipse 2024 Ekim annesi olacağım. Bu 3. çocuğum olacak inşallah, 2 oğlum var. Bundan önce maalesef 2 boş gebelik, 1 gelişmeyen gebelik yaşadım. O yüzden buraya yazmak için bekledim, o süreç çok sıkıntılı çünkü. Dün 12 haftalık kontrolümüz vardı, her şey yolunda görünüyor çok şükür. Cinsiyetini söylemedi, bir sonrakine dedi. Herkese güzel bir hamilelik ve mutlu bir son diliyorum. Kalp atışını 7+1'de gördük, zaten ilk kontrolümdü(burada 7. 8. Haftalarda yapıyorlar ilk kontrolü, yurt dışındayım). Dün de 2. Kez gitmiş olduk. Sat 3 Ocak, doktoruma göre beklenen doğum tarihi 11 Ekim. kediannesibiri kediannesibiri
Hayırlı olsun 🧿

Bugün kaş, bıyık için gittim. Gözümden yaşlar aktı cildim o kadar hassaslasmis ki şok oldum. Kuru olduğu içinde etkisi var sanırım.
Bende aynilarini yasadimda bana yasak koydu agdayi butun epilasyonum bosa gitti saglik olssum hormonlarda sagolsun tuyleri cikardi
Ya bişi dicektim bende 12 haftaligim sağ tarafım ağırlık var ve o ağırlık aşağı yukarı yana doğru değişiyor sizlerde de var mı yani bunun için erken değil mi
Canim nasil oluyor aksamlari iyice sag sol sertlesiuor baya gerginlesiyor ama onun disinda dikkat etmiyorum

Su gelmesi direkt anlaşılır bişi canım. Merak etme içini de ferah tut sabah ola hayrola mutlaka haber ver 💜
Tamam canim haber veririm size yaa muhabet yogundu baya suya abandim acik havaydi tuvaletede kalkmadim 2 saat olmustu 2.5 lt su ictim insallah ondansdir 9 da alacak beni doktoe gel bakalim ihmal olmasin dedei sagolsun

Canım su gelmesi daha farklı birse hissediyorsun akarken ılık ılık çiş gibi de kokmuyor .. belki farkında değildin hapşırdın birden bişi oldu kaçtı yada üşüttün birden sıcağı görünce de akıntı öyle ıslaklık gibi yapıyor hatta çok yürüyüş yapıncada Allah’ın izniyle bişi yoktur
Iste bilmiyorum kuzum nasil oldugunu sadece kilot tarafi islanmis esofmana gecmis agina disardan gorunuyordu baya okadar baskada akma olmadi daha doktor takip et tum gece boyunca ettim sabah kalktim baktim hic akma olmamis

İlk gebeliğimde kalp atışı hiç olmadı 6. Haftada gelişimi durmuş 9 da net belli oldu kürtaj oldum 2. Gebeliğimde kalp atışı oldu sonra kalp atışı yavaşladı kanamalı düşük yaptım şuan 3. Hamileliğim hem troid ilacı kullanıyorum hemde kan sulandırıcı aspirin kullanıyorum (ecopirin) bu gün 10+6 olduk Allah'ın izniyle doktorun herhangi bir ilaç başladıysa kullan içini de ferah tut ben bu hamileliğimde daha sakindim herşey güzel olacak dedim şuan güzel gidiyor belki ilaç kullanmasam bunda da kötü şeyler olabilirdi bilmiyorum şifa olarak düşünüyorum ben
teşekkür ederim 💕

Kızlaaar soyismimiz dalgıç uyumlu olsun diye kızıma derin veya derinsu ismini koymak istiyorum sizin önerileriniz var mı baska uyumlu olabilecek❤️❤️🧿

Yani burun kemiği ense kalınlığı falan bakıyorlar ama varmışken işte cinsiyeti de söyleyen doktorlar var benimki bu zamana kadar erkenden söylerdi bende 13. Haftayı beklicem dedi durdu söylemedi 11+4 de bakmadı da gerçi fark etmedim . Ama ölecem meraktan heyecandan 8 Nisanda
Aynı ultrasondan mı bakılıyor? Doktorum normal kontrol sorasında ense kalınlığı, burun kemiği ve kalp parlaklığına baktığını ve iyi olduğunu söyledi.. Kalkarken de ikili tarama isteyip istemediğimi sordu.
Herşeyine baktım ama yine de yaptırmak istersen yaparız dedi.Ben de gerek yok öyleyse dedim.
Ama cinsiyeti söylemedi😑 erken dedi

Günaydın arkadaşlar 😇 ya bu oksapar iğneyi yaparken içindeki havayı çıkarıyor muyuz bide benim canım çok acıyor ya her iğneden sonra bir tur ağlıyorum her gün sizde de mi öyle ağrı morarma için ne yapmalıyım 😕

13+1 olunca değişir be

Geçmiş olsun canm o büyük depremi görmemişsindir inşallah rabbim hiçbirinizede görmek nasip etmesin öyle bir deprem çok kötüydü

Çok teşekkür ederim 🥺

Görmez olur muyum hiç, 2020 Elazığ depreminde bekardım evimiz yıkıldı.. 6 şubat depremini de yaşadık, ve eşimin çocukluk arkadaşı, nikah şahidimiz vefat etti😔 Eşimde Malatyalı depremde 3 hafta Adıyaman ve Malatya’da görev yaptı, bizler oradan oraya savrulduk. Allah tekrarını yaşatmasın inşallah 😔

Kızlar ben 1 kilo daha almışım🫠 53,5 ile başlamıştım, 55,5 um an itibariyle. 10+6 yım. Siz ne durumdasınız🤍
İlk 3 ay iştahsızlık ve bulantılardan yiyemediğim için kilo almadım ama 13.haftaya girince bulantılar azaldı ve iştah açıldı.Bulantı gelsede yiyorum🙊 böyle giderse korkarım önceki hamileliğimden daha çok kilo alacm

X