Gidecek tek yerim annem..

G gulendam_34 @nezesali K kanada inanin hic o sekilde dusunmedim arkadastan gercekten ozur diliyorum kirmak icin degildi yazdiklarim annem boyle oldugu icin bende kendimden biseyler yazdim ama haklisiniz biraz yanlis anlasilabilecek sekilde yazmisim ama annem bu konuda beni yormak istemediginden boyle davraniyor olsada baska anlasamadigimiz yonleride var .mesela esimle gezmeme falan karisir cok geziyosunuz biraz evde oturun cocuklarin her istedigini yapiyosun simariyolar falan diye yani hersey bu yazdiklarima gore degerlendirilmesin lutfen.gercekten kotu niyetli yazmadim ama tepkileriniz cok sert kirildim acikcasi .konu sahibinden gercekten ozur diliyorum ama sonucta annesinin boyle davranmasi onu sevmedigini falan gostermiyor belliki kadinin temizlik takintisi var herkesin huyu farklidir.
hatayı anlamak da bir erdemdir

Benim annem boyle olsa gucenip gitmezdim bir daha sanirim: (

Birde heryerleri ozonlamak ne ya: ( saglik degil tam tersi zararli seyler bunlar..dunya malina bu kadar ac olmayin gunah

K kanada G gulendam_34 geçen kocasının çocuklarıyla ilgilenmediğinden şikayet eden bir hanıma da;
-Ay benim kocam beni rahat ettirmek için her detayı düşünür- yazıp kocasını övmüştü biri,
dumur oldum resmen.
Tabii ki zaman zaman hepimiz hayatımızdan, yaşadıklarımızdan örnek veriyoruz da böyle nispet yapar gibi övünmek de garip kaçıyor gerçekten.
Ohh sen üzül, benim hayatım, kocam, annem, çoçuğum şahane,hayat bize güzel der gibi...

Ouyy canim anam 2 sokak otemde oturuyo hamileyim hep yatasim var gitmiyorum cok kiziyo ama hergun gelir bana :) bide evde evde cocuklarla ugrasiyom diye gitsem bile hic bisey yapmam yaptirmaz hatta evde 2 kisiler bulasik makinasini kullanmaz ben gidince azda olsadoldurur yikar ben elimde yikamaya kalkarim diye ayyy annecim benim❤
Bu tarz konularda böyle yorumları anlayamıyorum. Kadıncağız dersiniz anlatıyor siz canim anam bana hiç iş yaptırmaz diyorsunuz.

valla ben olsam (eğer başka bir sorun yoksa) giderim belli ki annenizde temizlik takıntısı var siz gitmeseniz de yine yapacak. olabilir onu da öyle kabul edin. bunu sizin evi kirlettiğinizi düşündüğü için yapmıyor muhtemelen içinden geldiği için yapıyor o yüzden takılmayın.

Bence sosyalleşin sizin gibi çocuğu olan kadınla arkadaşlık kurun hiç mi çocuk parkına gitmezsiniz anneniz belki kafasını dinleyecek belki o sesi gürültüyü çekemiyor, düzeninin bozulmasını istemiyor sürekli anne ile olmakta bir hastalık gibi,
Yeni insanları hayatınıza dahil edin hayatınız renklensin, işinize kapalı kalmayın, bence kendi düşünce yapınızı değiştirin insanın bir kız arkadaşı olmaz mı beden hep anne çocuk, eşler öyle değil bence bir deneyin

Anneniz titiz, ama hastalık derecesinde ve malesef sizide öyle yetiştirmiş. Bence bu huyunuzu yavaş yavaş bırakın. Olmazsada bir uzmanda Yardım alın. Annenizede fazla gitmeyin bir süre ara verin o muhakkak soracaktır size neden gelmiyorsun diye. Sizde buraya yazdığınız gibi onada kırıcı olmayan bir dille anlatın. Bu konuda rahatsız olduğunuzu mutsuz olduğunuzu anlatın, bir anne olarak sizi anlayacaktır bence.

Hastalık derecesinde titiz ki, evlattan tatlı dedikleri torun için bile
müsamaha gösteremiyor.

Alınmayın, anlayış gösterin, tedaviye yönlendirin.

Birbirinizden başka kiminiz var?
Sessizce dolup küslük üretmek yanlış olur..
Çözüm değil..

K kanada G gulendam_34 geçen kocasının çocuklarıyla ilgilenmediğinden şikayet eden bir hanıma da;
-Ay benim kocam beni rahat ettirmek için her detayı düşünür- yazıp kocasını övmüştü biri,
dumur oldum resmen.
Tabii ki zaman zaman hepimiz hayatımızdan, yaşadıklarımızdan örnek veriyoruz da böyle nispet yapar gibi övünmek de garip kaçıyor gerçekten.
Ohh sen üzül, benim hayatım, kocam, annem, çoçuğum şahane,hayat bize güzel der gibi...
neyseki arkadaş hatasını anladı
kimilerine burda kızınca üste çıkıyor ya birde bu arkadaş anladı hatayı neyse ki :)
kötü niyetle yazmadığını söyledi

Günaydın herkese,sabah oldu uyuyamadım hala. Benim annemden başka gidecek hiç bir yerim yok arkadaşlar. 2 kızım var ilkokul öğrencisi biri diğeri 3 yaşında hafta sonları anneme gitmek istiyorum ama bir ayağım geri çekiliyor hep. Burda kimsem yok bir annemin evi var sığınacak Kndi evimden sonra. Ama ne zaman gitsem daha oradayken başlıyor halıları neyle siliyim perdeleri yıkarım koltukları silerim falan ki bnm çocuklarım öyle ortalık dağıtıyım, yere pislik döküyüm diyen şımaran çocuklar değil. Büyük zaten ödev yapar küçük de ya tablet izler yada çizgi film koltuktan kalkmaz. ayrıca bnde çok titizim her gittiğimde günde 2 kere evini süpürürüm mutfak banyo hep çamaşır suyu ozonlarım duvarlarına kadar balkonlarına kadar çocuklarımı yukamam bile orada banyosu kirlenmesin diye. Yemeklere kadar yaparım bir bardağım kalsa hemen yıkarım öyle evine gelirim çocukların peşinde elimde bez sofra beziyle dolaşırım. 2 gün kalırım evime dönerin biz gideriz arkamızdan gece temizliğe başlıyor çok üzülüyorum bnm ondan başka kimsem yokki tek çocuğum: bugun tlfonda konuştuk nasılsın anne diyorum benim arkamdan temizlik yapmış banyoyu yağ çözücüyle sildim tuvaleti halıları falan koltukları diyor zoruma gidiyor. Eve geleceğim gün yattığımız nevresimlere kadar söktürüyor makinaya at diye belki Birgün daha kalmak istersem. Bilmiyorum bir daha gitmek istemiyorum gerçekten pis birisi değilim aşırı titizim bnde temizlik yapmaktan ellerim parçalanır. Ama anneme gitmek istemiyorum bir daha ama başkada kimsem yok ki ne yapmalıyım bilmiyorum.değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.
Bir süre gitmeyin

Benim annem boyle olsa gucenip gitmezdim bir daha sanirim: (

Birde heryerleri ozonlamak ne ya: ( saglik degil tam tersi zararli seyler bunlar..dunya malina bu kadar ac olmayin gunah
Ben dünya malına aç değilim. Annemin evinin değerinin 5 katı pAhalı evde Ankara’nın en lüks yerinde oturuyorum ama annem kadar ne evime eşyama halıma hiç birşeyime sahiplenmem diyorum ya gittiğimde onun evi için uğraşırım beş dakika oturmam ama tik olmuş sanırım onda bu kadar evi için eziyet ediyor kendisine 1 kız 2 torun ne yapabilir ki evine eşyasına herşeyine ...

G gulendam_34 @nezesali K kanada inanin hic o sekilde dusunmedim arkadastan gercekten ozur diliyorum kirmak icin degildi yazdiklarim annem boyle oldugu icin bende kendimden biseyler yazdim ama haklisiniz biraz yanlis anlasilabilecek sekilde yazmisim ama annem bu konuda beni yormak istemediginden boyle davraniyor olsada baska anlasamadigimiz yonleride var .mesela esimle gezmeme falan karisir cok geziyosunuz biraz evde oturun cocuklarin her istedigini yapiyosun simariyolar falan diye yani hersey bu yazdiklarima gore degerlendirilmesin lutfen.gercekten kotu niyetli yazmadim ama tepkileriniz cok sert kirildim acikcasi .konu sahibinden gercekten ozur diliyorum ama sonucta annesinin boyle davranmasi onu sevmedigini falan gostermiyor belliki kadinin temizlik takintisi var herkesin huyu farklidir.
Size hiç alınmadım ne güzel anneniz siz çocuklarınız bir ömür bozmasın huzurunuzu sevginizi böyle iyi güzel candan anneler var mı ki dedim bir annenin sahiplenmesi evini sıcacık açması çok gÜzel olması gerek.

Tamam canım. Benim annemde çok ilgili değildir. Oyüzden belki ilgili annelerde hep aklım kaldı:KK43:((

dumur oldum resmen.
Cidden garipti. ama açıklama yapmış, üzülmüş:KK43:((( bir daha yapmaz.

Ben dünya malına aç değilim. Annemin evinin değerinin 5 katı pAhalı evde Ankara’nın en lüks yerinde oturuyorum ama annem kadar ne evime eşyama halıma hiç birşeyime sahiplenmem diyorum ya gittiğimde onun evi için uğraşırım beş dakika oturmam ama tik olmuş sanırım onda bu kadar evi için eziyet ediyor kendisine 1 kız 2 torun ne yapabilir ki evine eşyasına herşeyine ...
Senin cocuklarin sonucta 10 kat pahali esyanda olsa katlanmak zorundasin sma annen oyle gormuyo demekki. Ben annen icinde demistim dunya malina ac olmayin derken

Niye gidiyorsun ki? Böyle muamele gördüğüm yer annemde olsa gitmem. Al çocuklarını avm ye git, sinemaya, tiyatroya git. Çocuklarda sosyalleşir sende. Rahat etmediğin, diken üstünde olduğun birde temizlikle geçen gezmenin ne manası var ki?

Size hiç alınmadım ne güzel anneniz siz çocuklarınız bir ömür bozmasın huzurunuzu sevginizi böyle iyi güzel candan anneler var mı ki dedim bir annenin sahiplenmesi evini sıcacık açması çok gÜzel olması gerek.
Inanin hic kirmak gibi bir niyetim yoktu anlayisiniz icin cok tesekkur ederim az once bir bayanda yazmis kocasinida ovuyodu diye o anda oyle bir niyetle yazmamistim ama bayan simdi soyleyince farkettim...biraz safligima geldi sanirim belkide suan hamileyim ve doktorlarin baya sorunlu oldugunu soyledigi bir bebegim olacak tabi dogar ve yasarsa bu yuzden dahada ilgili davraniyodur ailem bana ama hic bir anne cocugunu sevmez degildir ben daha dogmadan icinde atan kalbini hissedip onun omrune son veremediysem okadar israra ragmen emin ol seni bu yasa getiren annende seni cani gibi seviyodur ama dedigim gibi bazi takintilar hastalik derecesinde oluyor...tekrar kusura bakma ne olur

X