Takılar....:((((

mimino

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2014
8
0
Merhaba;

Nişanlımın ailesi düğünde takılanlarda bize alınan mobilyaların halı perde vs.borcunu ödeyecekmiş.Yatak odasını benim ailem yapacaktı ama onların aldıkları takılardan ödeniyorsa benim ailem neden kendi ödesin diyerek yatak odasını aileme aldırmayı düşünmüyorum.Sonuçta benim ailemin tarafından takılanlarda onların borcuna gidecek.Neden ailem borca girsinde onlar takılara güvenerek iş yapsın.Yardım edin yanlışmı düşünüyorum.:KK43:((:-)ssz:

Merhaba;

Nişanlımın ailesi düğünde takılanlarda bize alınan mobilyaların halı perde vs.borcunu ödeyecekmiş.Yatak odasını benim ailem yapacaktı ama onların aldıkları takılardan ödeniyorsa benim ailem neden kendi ödesin diyerek yatak odasını aileme aldırmayı düşünmüyorum.Sonuçta benim ailemin tarafından takılanlarda onların borcuna gidecek.Neden ailem borca girsinde onlar takılara güvenerek iş yapsın.Yardım edin yanlışmı düşünüyorum.:KK43:((:-)ssz:

Aynı şeyi yaşadım arkadaşım üstelikte daha önce böyle birşey olacağını bilmiyordum..Tabi yarandımmı hayır...Bende evleneceklere tavsiyedir kafanız rahat edip emin olmadan bu yola girmeyin...Yani evleneceksin madem bu meseleleri çözüp öyle evlenin derim....

Aynı şeyi yaşadım arkadaşım üstelikte daha önce böyle birşey olacağını bilmiyordum..Tabi yarandımmı hayır...Bende evleneceklere tavsiyedir kafanız rahat edip emin olmadan bu yola girmeyin...Yani evleneceksin madem bu meseleleri çözüp öyle evlenin derim....

Ailesi açık açık bana demiyor.Oğluna takılanlarla ödenecek diyor.Ben nişanlınmdan öğreniyorum.Düğünümüze 5 ay var şimdi nasıl konu açıp diyebilirimki Sonra bana takı peşine düştü derler.

Ailesi açık açık bana demiyor.Oğluna takılanlarla ödenecek diyor.Ben nişanlınmdan öğreniyorum.Düğünümüze 5 ay var şimdi nasıl konu açıp diyebilirimki Sonra bana takı peşine düştü derler.

İşte aklımıza takılan ne derler değilmi...böyle düşünme çünkü evlenince dengeler çok değişiyor...Şimdi sen bişey demezsin ama evlenince onlar sana söyler..Böyle yangına körükle gitmek gibi oluyor ama hayat toz pembe olmuyor...

offfff desinlerrr takı peşine düştü çok paragöz desinler çok cimri desinler ne derlerse desinler doğru yoldasın herşey takılarla alınsın o zaman sen ve eşin aynı evde yaşayacaksınız canım elalem umrunda bile olmamalı senin için istedikleri gibi düşünsünler bak bizim takılar hep bölüşüldü kimseninde bi faydası olmadı borcumuzla kaldık ortada sıkıntısını çekiyoz onlar hafta sonları orayı burayı gezerlerken kaldık böle kimse için senin hakkın olandan vazgeçme böyle düşünen insanlar senin hiç bi zaman hiç bişeyin olmayacak boşuna hakkında konuşulacak şeyleri düşünme onlar yarın öbürgün unutacaklar takıları cimri dediklerini falan çünkü onların hakkı değil ama sen hakkın olanı hiç bi zaman unutmayacaksın o yüzden ya herşey takılarla alınsın yada kendi payını alırsın verirsin eşinede dokundurtmazsın şimdi anlayamazsın zaten evlenince çoook iyi anlamış olacaksın ama iş işten geçecek zaten versende vermesende kaynana milletine yaranılmaz yuvanı düşün yuvayıda dişi kuş yapar eşinde ne kadar anasına verme taraftarı olsada diret canım sonunda altınlar ona kalınca sana hak verecektir erkek milleti düşünemez böle şeyleri

Isteyen istedigini desin.ilerde nisanlinin kardesleri yegenleri vs.akrabalarin dugunu olucak bu sefer kvden hadi tak kardesine yegenine fln diycek..ee sana gelen sifir senden cikan kac tane olcak..hsapsa hesap onlar takilanlarin hesabini yapiosa snde yap

Merhaba;

Size takilanlarla ailesi neden ilgileniyor alicaklar tabi ana baba gorevi bana takilanlari ve esimede tabi kimse el surmedi surtmedimde kynvalidem kolundan cikarip bana takti ne munasebet yani ayni evde yasiyoruz hem :KK16: simdiden tavrini koy :KK19:

Merhaba;

eksik bile düşünüyorsun bence onlar erkek evlendiriyor tabiki masraf yapacaklar ....asla ailene bir çöp bile aldırma canım sonra kafanı çok vurursun duvarlara

Merhaba;

Onlar sizin güvenceniz kesinlikle ailesine düğün masrafları ya da eşya için vermenizi doğru bulmuyorum. Şahsi fikrimdir.

Eğer altından kalkamayacaklarsa bu yola çıkmasınlar yahu.. Kredi çeksinler borç harç bulsunlar bu sizin sorununuz değil ve takılarınızı vermek zorunda değilsiniz.

Şayet böyle devam ederse bu durum ailenizde hiç birşey yapmasın.. Hatta takı bile takmasın ama elalemcilik var bizde işte o da pek mümkün olmuyor.

Zor bir durum, Allah yardımcınız olsun

Sevgiler,

Merhaba;

Gayet de doğru dusunuyosun ne alaka yani niye alsinlar daha neler. Soyle yani bunu nisanlina sonucta o altinlar sizin geleceginize bir nebze katkida bulunmasi icin takiliyor. Boyke kolay is mi var ne guzelmis oyle oglan evlendirmek... sadece şunu sormak istiyorum ailesinin durumu cok mu kötü?

Ozaman onun ailesine tek bi masraf yaptirmayin. Eger tanidik sozunuzun kabul gordugu esnaf vs yerlerden alincaksa esyalar falan dugun sonrasi odiycez diye anlasabilirsiniz, yok diilse nisanlin yada ikiniz beraber kredi cekin, size vrrmezlerse baban ceksin, duzun evinizi tutun salonunuzu yapin dugununuzu, ozaman onlarin odiycegi bi masrafda kalmaz, sizde ister takilari bozar odersiniz krediyi ister calisir odersiniz. Ya valla en guzemi ya sadece guzel bi nikah ve ciftin gucunun yettigi kadar ev duzme, yada tum masraflari cift karisiliycak sekimde yapilan dugun ki kimseye soz hakki dogmasin ciftinde basi agrimasin cani sIkilmasin.

Gayet de doğru dusunuyosun ne alaka yani niye alsinlar daha neler. Soyle yani bunu nisanlina sonucta o altinlar sizin geleceginize bir nebze katkida bulunmasi icin takiliyor. Boyke kolay is mi var ne guzelmis oyle oglan evlendirmek... sadece şunu sormak istiyorum ailesinin durumu cok mu kötü?

Durumları iyi kötü falan değil 2 oğlu var birincisine öyle yapıldı diye banada öyle yapılacak buna adım gibi eminim ben çeyizeme herşeyin en iyisini alıyorum kendim ödüyorum onlar mobilyayı takılardan ödeyecek düşündükce sinir basıyor.Annemle takı kurdelesi ayrı olacağından bana takılanları onlara vermemeyi düğün sırasında direk kurdeleyi odada ablama vermeyi düğünden 1 hafta sonra almayı düşünüyorum aklıma neler geliyor ama bana tavır almalarındanda çekiniyorum.Herşey güzellikle olsun istiyorum çok mu safım diye kendimede kızıyorum.:KK52:

Madem paralari yoktu , dugun isine girmeseydiler
Buna ya geline takilan gelinde kalir , Kimsede zorla alamaz!!

Ayrica senin yerinde olsam vermezdim ,.cimri desinler paragoz desinler , ne derlerse desinler .. cokta tinnn de gec...

Sende simdide onaylarsan isin var basina gelecekleri hak ediyosun demekki .
yahu ac agzini soyle ben vermicem vermemde ,.sakin guvenmeyin takilara.. nokta bitti yani ..
uzulup sizlanmanin yarari yok!!

Eşya borçlarına kendiniz girin kendiniz ödeyin sonuçta siz oturacaksınız. Düğünü de yapsınlar yani:44:
Eğer aileler bizim mobilyalarımız yüzünden dara düşmesin mantığı yürütülecekse her iki ailenin de borcu kapatılması lazım.

Kv-kp'den ev, eşya bekleyen gelin ve damatları anlayamadığım gibi gelinlerin takılarına göz diken kv-kp'leri de anlayamıyorum.

Herkes kendi maaşıyla eşyasını, evini, düğününü yapsın arkadaş. Böylelikle kimse kimseye minnet etmiş olmaz.

Şahsı kanaatim anne-babalar çocukların düğün ve eşya masraflarını karşılamak zorunda değiller ama düğünde takılan takılara da zamanında benim taktıklarımın karşılığı bunlar diyerek el koymaya çalışmayı bir anne-babaya yakıştıramam.

Bazı konuları gerçekten hayretler içinde okuyorum.

Gercekten yorumlari okuyunca üzülüyorum..oglan aileleri icin o zaman evlendirmesn,borc ödesn,kredi çeksin..
Ne kadar basit arkadaşlar sizin icin..kolay mi bi oglan evlendirmek altınıydı,dugunuydu,gelinligiydi,esyasiydi o zaman evlendirmesin denilcek bi durum yok..ailenin durumu iyidr amenna ama orta halli bi aile icin dgl oglan ewlendirmk kız evlendirmk bile zor oluyo..kendi ailelerimize gelince kıyamam deyip eşlerimizn ailesine gelince her türlü bencillik mübah anlayışı cok yanlış..eger aile borclaniyorsa ve ödeme de güclük cekiyorsa alan dgl vermeyen gelin damat hatalidr bana göre..yük kimin omuzundaysa gerekirse bozdurulup verilmeli..dügün takisi gelinin güwencesidr deyip kocasina altinlarini vermeyen insanlar gördüm Allah muhafaza altın güvence dgl..1 yillik ewliym ve cok yeni evlyken evime hirsiz grdi sadece bi anlik yanima alayim dusuncesyle bizde kaldi altinlar yoksa kimin bogazina haram lokma olurdu bilmiyorm..

o zaman seni de ailene birşey aldırma boş yere damada iyilik bildirmesinler zaten anlamazlar.

anlamıyorum anlamıyorum anlamıyorum....ya o takılar sızın ve sızın kayınvalıdenız kım oluyorda takılarınızla oranın buranın borcunu ödüyor..ve nısanlınız cesaret edıp bunu size söyluyor ve sız neyapacagınızı bılmıyorsunuz...ben evlı olmasaydım kv benden takıları ısteseydı ve esım bana bunun muahbbetını yapsaydı beynını patlatırdım bukadar acık söyluyorum..zaten cesaret edıp dıyemezdı bırsey yemez..:)

Durumları iyi kötü falan değil 2 oğlu var birincisine öyle yapıldı diye banada öyle yapılacak buna adım gibi eminim ben çeyizeme herşeyin en iyisini alıyorum kendim ödüyorum onlar mobilyayı takılardan ödeyecek düşündükce sinir basıyor.Annemle takı kurdelesi ayrı olacağından bana takılanları onlara vermemeyi düğün sırasında direk kurdeleyi odada ablama vermeyi düğünden 1 hafta sonra almayı düşünüyorum aklıma neler geliyor ama bana tavır almalarındanda çekiniyorum.Herşey güzellikle olsun istiyorum çok mu safım diye kendimede kızıyorum.:KK52:

Yani pardon da sana ait olan seyleri neden sakliyosun ki ya ne alaka yani sacmaligin dik alasi vermicegini soyle ya da sey de muhabbet arasinda ev icin iyi bir pesinat olur bu altinlar yukselince bozduralim falan de nisanlina annesinin falan da olduğu bir yerde. Yani böyle oglan evlendirmek ne guzelmis mis gibi yav:KK51::KK51:

X