2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
daha önceden öğrendin mi bilmiyorum ama genelde bebişi solda hissediyorsan büyük ihtimalle kızdır :) Allah sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin :)
onu duymuştum ben de evet ama benim bebekte tutmadı. :KK1: ultrasonla doktor baktığında bazen ortada ama genelde solda

bebim bebiş de solda duruyordu ancak erkek ..

bence sağda solda duruşuyla pek ilgisi olmayabilir allahın takdiri...

Canim biz zaten 16+5 teyiz biraz onden gitmiyor musun :KK34:
Merak etme ölçümden kaynaklı da olabilir

Bu arada ben annemdeyim hala
Korkular başladı bende de :18:
Sürekli tedirgin ve herseyden ürker oldum sizlerde de oluyor mü ?
Uyuyamiyorum 1 haftadır gece 5-6 kere kalkıyorum sonra da 1 gram uyku yok:KK53:

tedirginlik en ufak bişeyden endişeye düşmek bendede var malesef çevremde birsürü hamile var o kadar rahatlarki hele 1-2 tanesi görseniz nerdeyse sade doğuma dr gidecek o derece bende en ufak bi sancıda korkuyorum dr koşuyorum tmm onlar kadar geniş olmak istemem ama keşke biraz daha rahat olabilsem....

kızlar siz de açlıkla uyanıyor musunuz. her uyandığımda acıktıııım diye kalkıyorum. sabahın köründe de yiyecek bulamıyorum,

sabah kalktığımda kendimi günlerce aç kalmışım gibi hissediyorum sanki hemen bişiler yemesem ölecem :)))

Ben hem çok susuyorum, hem de idrarımın rengini takip ettiğim için mecburen içiyorum. Ortalama 3.5 Lt su içiyorum günlük (aldığım diğer sıvılar hariç). Aksi halde idrarımın rendi açılmıyor:KK34:

maşallah canım bende 2-2.5 civarı içiyorum biraz daha artırmam lazım aslında...

3lü test yaptıran arkadaşlar bu 3lü testte 2li gibi bişimi nasıl oluyo aç tok farkediyomu 2lide farketmez demişti dr ama 3lü için sormadım bebişi görünce akıl baştan gidiyo...bu hafta bende yaptırcam inşallah...

bütün annelere günaydın...
dün özel bir hastaneye gittik hem bebeğimizi görmeye hemde cinsiyetini görmeye.doktor hanım ultrason cihazının başlığını karnıma tutar tutmaz kız dedi ve makineyi kapattı.resmen bizi başından savdı.eşimde bende çok sinirlendik.sonra başka bir özel hastaneye gittik oradaki kadın çok ilgilendi oda büyük ihtimal kız dedi.eşim yanılma payı ne kadar diye sorunca erkek istiyordu hep zaten ben kendimi kötü hissettim nedense.sağlıklı olsun da benim için hiç fark etmez. doktordan sonra annemle re gittim anneme kzım olacakmış dedim.annem elimi öptü alnına koydu o kadar duygulandım ki. benim bir ablam ve bir erkek kardeşim var.annem erkek kardeşimden çok çekti.halada çekiyor.kadını yaşamaktan bezdirdi o derece. annem ,1 tane oğlum olacağına sizin gibi 10 tane kızım olsaydı keşke dedi.

cute nasıl oldu olacaktı çok merak ettim .

Gunaydin hanimlar benim gibi olup ta hala cinsiyetini öğrenemeyen varmi 16+2 Rabbim saglikli ve hayirli evlat nasip eylesin en önemlisi o :KK16:

Cimcime gösterme dimi sağlıklı sihatlı olsunlarda İnsan illa merak ediyor ben 16+3 de gideceğim kont İnşallah gösterir doktorun bi tahmın dedemi bulunmadı tatlı ye filan diyorlar bebek cok kımıldar diyorlar dogrumu acaba

bebim bebiş de solda duruyordu ancak erkek ..

bence sağda solda duruşuyla pek ilgisi olmayabilir allahın takdiri...

Nasıl anlıyorsunuz sağda solda durduğunu ben sağıma yatarım ama dün sağımda sanki rahatsız oldum soluma yattınca daha rahat ettim kendi kendime düşündüm acaba bebek sağ taraftamı diye :KK1:

Canim biz zaten 16+5 teyiz biraz onden gitmiyor musun :KK34:
Merak etme ölçümden kaynaklı da olabilir

Bu arada ben annemdeyim hala
Korkular başladı bende de :18:
Sürekli tedirgin ve herseyden ürker oldum sizlerde de oluyor mü ?
Uyuyamiyorum 1 haftadır gece 5-6 kere kalkıyorum sonra da 1 gram uyku yok:KK53:

yanlış hesaplamışım evet ya 16+3
ama yinede bi, gariplik var kilosuna 150 gr dedi boyu 9.30 heralde yanlış ölçmüştür ya

Gebelik Haftası Uzunluk (cm) Ağırlık (gr)
Baştan Popoya

14 . hafta 8.7 cm 43 gram
15. hafta 10.1 cm 70 gram
16 . hafta 11.6 cm 100 gram
17 . hafta 13 cm 140 gram
18 . hafta 14.2 cm 190 gram

tatlım o korku bende de oluyo özellikle de doktora gitmeden hemen önce çok fazla artıyo
hatta bi kaç kez tansiyonum yuklsek çıktı ya onu bile bu duruma bağlamaya başladım

Günaydın kızlar,

aranızda akıntı yaşayan var mı, benim akıntım var öyle kokulu ya da çok rahatsız edici boyutta değil rengi yumurta akıyla beyaz arası ama çamaşırımda sarımsı duruyo ağrı sızıda yok nedendir sizce cuma günü kontrolüm var bi sorayım diyorumda alttan muayene eder diyede korkuyorum :18:

Canım bende de oluyor ama bende enfeksiyon var. Ondandır diye düşünüyordum.

bütün annelere günaydın...
dün özel bir hastaneye gittik hem bebeğimizi görmeye hemde cinsiyetini görmeye.doktor hanım ultrason cihazının başlığını karnıma tutar tutmaz kız dedi ve makineyi kapattı.resmen bizi başından savdı.eşimde bende çok sinirlendik.sonra başka bir özel hastaneye gittik oradaki kadın çok ilgilendi oda büyük ihtimal kız dedi.eşim yanılma payı ne kadar diye sorunca erkek istiyordu hep zaten ben kendimi kötü hissettim nedense.sağlıklı olsun da benim için hiç fark etmez. doktordan sonra annemle re gittim anneme kzım olacakmış dedim.annem elimi öptü alnına koydu o kadar duygulandım ki. benim bir ablam ve bir erkek kardeşim var.annem erkek kardeşimden çok çekti.halada çekiyor.kadını yaşamaktan bezdirdi o derece. annem ,1 tane oğlum olacağına sizin gibi 10 tane kızım olsaydı keşke dedi.

cute nasıl oldu olacaktı çok merak ettim .

günaydın...benimde eşimde tam tersi ikinci oğlumuz geldiğini öğrenince çaktırmadı ama bayağı bi bozuldu.yolda bile tanımadığımız kız çocuklarını sever o derece yani:) kısmetimizde iki paşa varmış:) ama hani hep diyoruz ya hayırlı evlat olsun diye kız olupta hayırsızınıda çok gördük işittik..önce sağlıklı ve uzun ömürlü sonrada hayırlı evlet olsunlar yeter.....

Kızlar gunaydınn

Dün doktor kontrolumuz vardı. Cinsiyet değişti. ERkekken kız oldu:KK1::KK1::KK1::KK1: Boyu yaklaşık 20 cm 200 gr agırlığında gelişimi normal mi sizce?

Merhaba nisan anneleri bizimde cinsiyetimiz 15 gün önce erkeğe benzetmişti dr şimdi de biraz çıkıntı var gibi ama sanki ama daha çok kıza benziyo dedi:KK43::KK43::KK43:

Kızlar gunaydınn

Dün doktor kontrolumuz vardı. Cinsiyet değişti. ERkekken kız oldu:KK1::KK1::KK1::KK1: Boyu yaklaşık 20 cm 200 gr agırlığında gelişimi normal mi sizce?

günaydıııın. maşallah yavruya ne güzel büyümüş :nazar: haftasıyla uyumu nasıl bilmiyorum, biz biraz daha gerideyiz sizden. ama doktorun birşey demediyse aksi yönde, herşey yolunda demektir

Cimcime gösterme dimi sağlıklı sihatlı olsunlarda İnsan illa merak ediyor ben 16+3 de gideceğim kont İnşallah gösterir doktorun bi tahmın dedemi bulunmadı tatlı ye filan diyorlar bebek cok kımıldar diyorlar dogrumu acaba

Nasıl anlıyorsunuz sağda solda durduğunu ben sağıma yatarım ama dün sağımda sanki rahatsız oldum soluma yattınca daha rahat ettim kendi kendime düşündüm acaba bebek sağ taraftamı diye :KK1:

canım işte bebek devamlı oynuyor zaten yerinde durmuyor bir sağa bir sola dönüyor oyüzden cinsiyet tayini bu şekilde yapılamaz demek istemiştim . ..
bir de ilk başlarda daha bebek hareket etmiyorken usg de solda duruyor ise kız demişlerdi .ancak benimki erkek oldu .usg de solda duruyordu ilk başlarda ...

X