2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Çok şükür canım evet günler çok hizli geçiyor kulak enfeksiyonu gecirdik mecbur antibiyotik tedavisine başladık meme reddi var ya zorla içiyor çok geç acıkıyor

ama sonradan da olabiliyor tabi ilk testi geçtikten sonra bir rahasızlık yaşamışsa bilemiyorum. Takipte kalmakta fayda var tabi.

Hangi meyveleri veriyorsun canim suyunumu direk puresini yiyebiliyormu

Merhaba kızlar bebegim 3 aylık ve bir haftadır öksürüyor. Burun akıntısı ve ateşi yok ama sürekli öksütüuor. Doktora götürdüm öksürüyor dedim pek umursamadı. Sizin bebeğinizde böyle bir durum oldu mu

Ben gripken bebeğimde de hafif hapşırık ve öksürük başlamıştı. Ciğerlere inmediği sürece varsa öksürük çok sorun değil bence havadaki nem oranından da kaynaklanıyo olabilir, çok kuruysa öksürebilir veya şuara çok tükürük çukarıyorlar boğazına kaçıyo olabilir. Doktor sırtını dinlemiştir, demekki ciddi bi sıkıntı yok olsa söylerdi sanırım

Peki bunları kesince kaka düzeldi mi? Ben sadece süt diyeti yapıyorum 2 aydır hiç düzelmiyor kakası hep mukuslu
Kakanın düzelmesi 3 haftayı bulur demişti doktorumuz gerçekten de öyle oldu saydıklarımın hiçbirini tüketmedim. Özellikle yumurta ve kuruyemiş, susam en alerjen besinler. iki gündür keçi sütünden peynir yemeye başlamıştım bugün çok mukuslu bir bez vardı, tekrar döneceğim diyete bu yüzden.

Kızlat şimdi dokyordan geldik. Zaten bulundugumuz yerde sadece bir tane öZelde çocuk doktıru var. Devletten sıra alamadık. Özeldeki yatıralım 3 aykık çocukta öksürük tehlikeli dedi. İdrarında wbc 9 çıktı üst değer 4 müş. Hemen devlete gittim acile ordaki pratisyen hekimdi. Kan tahlili yaptık kanda wbc en üst değer 11 bizim 11.5 çıkmış diperleri normal çıktı. İdrarı henüz veremedik devlete. Çok korkuyorum ne yapayım özele güvenemedim devlette de uzman yoktu

Canım bende de vardı doktor zaditen verdi hemen etki etti öksürdükçe yarım ölçek veriyorum. Benim doktorda çok önemli değil ciğerlerinde sorun yok ama yinede kullanabilirsin dedi

Kızımın durumu. Alerjisi var dedi dr. Birçok besini yemiyordum iki aydır. Şimdi yavaş yavaş dahil edeceğim tekrar besinleri. Süt ürünleri susamlı her şey kuruyemiş yumurta bana yasak olan yiyeceklerdi.
Aynı durumdayız anlaşılan. Ne yiuorsunuz peki

Aynı durumdayız anlaşılan. Ne yiuorsunuz peki
Hiçbir şey :)
Sabahları havuç ve dereotu salatası yapıyorum elma dilim patates fırında ve zeytin bu klasik kahvaltı menüm. Öğlen yemeği ile pek aram yoktur genelde meyve ile geçiştiriyorum bu arada tropikal meyveler de yasaklı. Akşamları da yine patates oluyor yanında et olacaksa kuzu, makarna pilav gibi şeyler. Çok kısıtlı olunca yemek işi zor oluyor ama yapacak pek bir şey yok geçmesini beklemek dışında. En çok tatlı konusunda zorlanıyorum ona da şöyle bir formül bulduk. İrmik helvasını süt ve tereyağı kullanmadan kavuruyoruz :)

Dediklerinize ben de dikkat etmeye çalışayım. Tahin çok tüketiyordum. Bi kaç hafta yemiyim bakalım düzelecek mi

Aaa makarna ve irmik yenebiliyor mu bilmiyordum çok sevindim Et olarak tavuk eti yemiyor musun

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bebeğimin kakası mukuslu oluyor yediklerime de dikkat ediyorum ama ne yapsam geçmedi. Böyle Bi durumla karşılaşan var mı acaba
Benim oglumunda oyle besinalerjiden supheleniyor 10 gun icinde cocuk alerji uzmanina goturcem suan biraz hasta iyilesmesini bekliyoruz

Oglumun kontrolunden 1 gun once sabah kalktim oksuruyor kontrolunu bir gun one cektim gittik dr film istedi cigerinin birine enf. Cok hafif inmis henuz basi iyi ki getirmissin dedi bebeklerde 1 2 saat icinde bike cigere inebiliyormus antibiotik kullaniyoruz henuz tamamen gecmedi iyi bir dra goturebilirsin dinleyerek anliyorkar

Tatlim bizimkinde de alerjiden supheleniyor dr alerji servisine yonle dirdi cok kolay tahlillerle ortaya cikiyor dedi sen test yapmadin mi? Kan ve cilt testleri dedi baskent hastanesinde burcu hanima yonlendirdi bizi....

Dediklerinize ben de dikkat etmeye çalışayım. Tahin çok tüketiyordum. Bi kaç hafta yemiyim bakalım düzelecek mi
Dr mukuslu kakayı ilk gördüğünde direkt “tahin helvası yiyor musun?” diye sormuştu canım. Mesela ben diyeti adım adım bozmaya başlarken bile susam ve kuruyemiş yasaklı listesindeydi hala.

Tatlim bizimkinde de alerjiden supheleniyor dr alerji servisine yonle dirdi cok kolay tahlillerle ortaya cikiyor dedi sen test yapmadin mi? Kan ve cilt testleri dedi baskent hastanesinde burcu hanima yonlendirdi bizi....
Bebek daha küçük olduğu için doktor test yapsakta çıkmayabilir dedi onun için diyete başlattı

Canım bunu fark ettiğimizde henüz iki aylık değildi. Cilt testi iki aydan öncesinde yapılamıyor kan da yanlış sonuç verebilir diye beklemek istedi dr. Kaka testleri negatif çıktı. Bu arada bu aylarda test yanlış sonuç verebiliyor yeğenimde de var onunki 7aylıkken tam olarak teşhis edildi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…