2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
boşver arkadaşım üzme kendini. ben sana cevap vereyim. Bizimki 6 ay 10 günlük. Anne diyor. Yenge diyor. Babasını cok iyi tanıyor. Eline bişey uattığımda alıyor. Ağzına götürme dürtüsünü bazen yenerse ver oğlum diyorum veriyor. Her sabah işe gittiğimde arkamdan ağlıyor. bu iki haftadır başladı. Yürüteci ile geziyor. Desteksiz şuan oturuyor. Her yöne kendi dönüyor oturma işlemini kendi başamıyor ama çabalıyor. Ayakların altında destek bulursa ileri atılım yapıyor. Oyuncaklarını emziğine ulaşmaya çalıyor ulaşıyor. ulaşamazda oyun halısını çekip önüne getiriyor.
Işıklı dönencedeki ışıkları yakamaya çalıyor.
İç içe geçen kaplarla oynuyoruz. ama daha cok ağzına götürme çabası var. tutuğu coğu şeyi ağzına almak istiyor.
Eğitici tırtıl aldım kapaklarını çevirme çabası var ama şuan ağzına alma daha cazip geliyor.
Sevdiği şarkıları açtığımda kucağımdayken mırıldanma şeklinde eşlik ediyor. Uyutmak için beşiğe koyduğumda yine mırıldanma şeklinde sesler çıkarıyor.
TRT 1 Kuzucuk çizgi filmini çok severek izliyor.
Reklamları cok seviyor kahkaha atıyor.
Maşallah yavruya :) bizimkinede babası baba demesi için baya bi çaba harcıyor ama daha erken tabi 1 ay sonra inşallah bizimkide anne baba der çok merakliyiz ne zaman anne baba diyecek ne zaman apalayacak ne zaman yürüyecek :) diş çıkarma döneminde oldukları için bizim oglanda herseyi ağzına götürüyor bi tane disimiz çıktı. Bu arada beni anlayıp cevap verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım ☺

Arkadaşlar biz 4 gündür ek gıdaya başladık kakamızda değişiklik var parçacıklar var normal mı sizce ek gıdadan kaynaklı mı acaba. Yani ek gıdadan önce su gibiydi ama şuan küçük küçük parçacıklar dolu
Normal canım bizim de öyle, hem rengi değişti hem biraz kıvamlı gelmeye başladı.. hatta kabızlık bile yaşamaya başladık malesef:KK43:

Bende merak ettiğim bişi sorayım dedimz sizlere göz rengi kesinlesen varmı ?Biz 5 aylık oldu gözlermizde sanki hala süt rengi derler ya hani arada kaldı mavi desem değil yeşil desem değil dumana calan gri gibi ama güneste tam yeşil ?Böyle olan varmı?herseyin bası sağlıklı olması tabi ama merak sadece?

Maşallah yavruya :) bizimkinede babası baba demesi için baya bi çaba harcıyor ama daha erken tabi 1 ay sonra inşallah bizimkide anne baba der çok merakliyiz ne zaman anne baba diyecek ne zaman apalayacak ne zaman yürüyecek :) diş çıkarma döneminde oldukları için bizim oglanda herseyi ağzına götürüyor bi tane disimiz çıktı. Bu arada beni anlayıp cevap verdiğin için teşekkür ederim arkadaşım ☺
Maşallah hepimizin kuzularına cok hızlı geçiyor bu süreçleri ve heyecanlı.Herşeyi sırası gelince yapacaklar İnşallah.Rica ederim canım.
Vallahi benimki baba demedi ikinci kelime yenge. Yengesi cok vakit geçiyor sağolsun onu mutlu etti.
Ama akşam yemeğinde baba sofradan kalksın kıyametler kopuyor mama sandalyesinden atıyor kendini. Çok düşkün babasına. Oda da arıyor eğer yoksa, baba nerdeyse orada kalmak istiyor.
Bizim de hem üst tarafta hem alt tarafta kabarıklar var ama henüz dişler çıkmadı.
Bayramda 4 gün evdeydim inan hergün bir huyunu keşfediyoruz. Ben mesela kakası geldiğini anlıyorum yavrumun kucağımda bacaklarından tutuyorum o ıkınıyor cok rahat yapıyor kakasını. Eşim dalga geçiyor sen bunu tuvalete tutarsın yakında diye. Ama ne yapım herşeyine ortak olmaya çalışıyorum. Çalıştığım için gün içinde kaybettiğimiz zamanı akşam ve hafta sonları telafi etmeye çalıyorum.

Bende merak ettiğim bişi sorayım dedimz sizlere göz rengi kesinlesen varmı ?Biz 5 aylık oldu gözlermizde sanki hala süt rengi derler ya hani arada kaldı mavi desem değil yeşil desem değil dumana calan gri gibi ama güneste tam yeşil ?Böyle olan varmı?herseyin bası sağlıklı olması tabi ama merak sadece?
ay evet bizde öyledi canım. Aynı bahsettiğin gibi. şimdi biraz daha yeşili belirgin. 6 ay 10 günlük ama döner mi bilmiyoruz. Dr. sorduk pek dönceğe benzemiyor dedi. Mavi tarzı olanlar dönüyormuş. ama 1,5 yaşına kadar dönenler varmış. kısmet artık.

ay evet bizde öyledi canım. Aynı bahsettiğin gibi. şimdi biraz daha yeşili belirgin. 6 ay 10 günlük ama döner mi bilmiyoruz. Dr. sorduk pek dönceğe benzemiyor dedi. Mavi tarzı olanlar dönüyormuş. ama 1,5 yaşına kadar dönenler varmış. kısmet artık.
Aynen sağlıklı olsunlar tabi önemilis o bizde renkli göz yok aslında büyük neneler taaa üçüncü kusağa denk gelirmi bilmem?

Canim bizde 5 ay 1 haftalıkken doktorun önerisiyle anne sütüne ek olarak goldan goat keçi sütü başladık ilk kez. Bir hafta sonra da fasulye ve kabak başladık. Bugün 4. günümüz ek gidada. Ben oldukça pütürlü veriyorum yani yarı ezilmiş yarı ezilmemis şekilde. Kakasi da aynı şekilde pütürlü pütürlü. Senin bebisininde öyle mı ?
Evet canım o şekilde mama yedirmede çok zorlanıyorum istemiyor biberenu da tutamıyor ne yazık ki kaşık maması vermeye başladım daha kolay oluyor...ek gıda zor işmiş sanki kızım daha iştahlıydı filede kayısı ve armut verdim .....kayısıya bayıldı ....

Kızlar bebeğim beş aylık oldu, uykuları gayet güzel olan bebişim bi haftadır bi saat yarım saat uyuyup uyanıyor gece, burda bi arkadaş uyku çizelgesi paylaşmıştı ona baktığımda bu dönemde gece kısa uykular olduğu görünüyor. Sizinkilerinde uykusu değişti mi beşinci ayda?

Aynen sağlıklı olsunlar tabi önemilis o bizde renkli göz yok aslında büyük neneler taaa üçüncü kusağa denk gelirmi bilmem?
öyle sağlık en önemlisi,kısmet artık bizim baba yeşil gözlü o yüzden oğlum bana benziyor diye kabarıyor :)
bahtları güzel olsun cocuklarımızın gerisi boş.

Kızlar bebeğim beş aylık oldu, uykuları gayet güzel olan bebişim bi haftadır bi saat yarım saat uyuyup uyanıyor gece, burda bi arkadaş uyku çizelgesi paylaşmıştı ona baktığımda bu dönemde gece kısa uykular olduğu görünüyor. Sizinkilerinde uykusu değişti mi beşinci ayda?

Canim sorma 5 aylik olsugumuzda bir basladi uykusuzluk en az 2 hafta gece saat başı uyandik hatta aglayarak uyandik cok zorlu bir süreç gecirdim. Seninkide öyle olmaz insallah.

A Alaraa53 merhaba cnm. Nasilsin? Biz yavaş yavaş ek gıdaya geçiyoruz. Temmuzda kontrolümüz var ozaman dr bilgi verir ama Kuzey gün içerisinde neler yiyor nekadar oluyor? Yardımcı olursan sevinirim

Kızlar birşey soracağım. Sizin de bebekleriniz bazen sebepsiz yere birden çığlık çığlığa ağlıyor mu? Oğlum bi kac günde bir cok kötü ağlıyor sanki bi yerine birsey olmuş gibi. Cok zor sakinlestiriyoruz. Ama sakinlesince de cok keyifli oluyor. Sizce neden böyle acı acı ağlar pek normal gibi gelmiyor bana. :KK43:

A Alaraa53 merhaba cnm. Nasilsin? Biz yavaş yavaş ek gıdaya geçiyoruz. Temmuzda kontrolümüz var ozaman dr bilgi verir ama Kuzey gün içerisinde neler yiyor nekadar oluyor? Yardımcı olursan sevinirim
Csnım kuzey artık Hiç formül mama yemiyor diyebilirim veriyoruz yemiyor meyve püreleri sebze çorbası bebe bisküvili yoğurt ve gece pirinç unu muhallebisi yiyiyor

Kızlar aranızda dis Çıkaran yada diş huzursuzluğu yaşayan varmı oğlum bir kaç gündür sürekli ağlıyor birşey yemek istemiyor aşırı huysuz kafası sıcacık oluyor ama ateşi Yok dün gece sabah 5 de fitil attım ancak öyle uyudu sizde de varmı böyle sıkıntı

X